Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 04:24 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Μάιος 2017, 11:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
Στο κάτω ντουλαπάκι του συνοδηγού υπάρχει καρφωμένο, στο επάνω μέρος, ένα κουτί με 2 θηλυκά RCA βύσματα. Εάν συνδέσει κανείς ένα καλώδιο με αρσενικά RCA από τη μια και καρφάκι 3.5mm από την άλλη, μπορεί να καρφώσει οποιοδήποτε MP3 player (iPod, iPad, οποιοδήποτε κινητό) και να στείλει τον ήχο στα ηχεία του αυτοκινήτου, επιλέγοντας external device από το σχετικό μενού.

https://venieris.com/%ce%97%ce%9b%ce%95 ... 196/List/0

Θα ήθελα να αποφύγω να σχολιάσω την ηλιθιότητα του σχεδιαστή για την τοποθέτηση αυτών των RCA μέσα στο ντουλάπι, τη στιγμή που στις εξωτερικές συσκευές όπως περιγράφεται παραπάνω, αλλάζει τραγούδια από τη συσκευή και όχι από το ηχοσύστημα, κάτι που σημαίνει ότι ή έχεις κλειστό το ντουλαπάκι με κίνδυνο να πληγώσεις το καλώδιο κάποια στιγμή, ή έχεις ανοιχτό το ντουλαπάκι στα γόνατα του συνοδηγού. Τι να πω...

Το θέμα είναι ότι δυστυχώς δεν υπάρχει αντίστοιχη υποδοχή για θηλυκό USB, ώστε να μπορεί κάποιος να καρφώσει στικάκι. Η μόνη λύση που βρήκα είναι εκείνη των συσκευών που καρφώνονται στον αναπτήρα και συντονίζουν σε κάποια συχνότητα των FM, οπότε εκπέμπουν στη συχνότητα αυτή τον ήχο από το στικάκι που καρφώνεται πάνω τους, ώστε να ακουστεί από τα ηχεία του αυτοκινήτου σαν να ήταν ραδιόφωνο.

Ρώτησα τη Citroen (Συγγρού) και μου είπαν ότι μπορέι να τοποθετηθεί άλλο κουτάκι με 2 θηλυκά RCA και θηλυκό USB (στο ντουλαπάκι φυσικά), αλλά η όλη διαδικασία αγοράς και τοποθέτησης στοιχίζει 260 ευρώ!

Μετά τα παραπάνω, έχει βρει κανείς κάποια εναλλακτική για να συνδέσει USB stick;

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Μάιος 2017, 14:08 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μπορείς να βάλεις το αντίστοιχο usb box που σου είπανε στην αντιπροσωπεία στα 80€ περίπου. Το κουτί λέγεται yatour και παίζει ικανοποιητικα, ολόιδια με το της αντιπροσωπείας.

Άλλη λύση και ακριβότερη, είναι να βρεις όχημα δότη από το εξωτερικό ώστε να αντικαταστήσεις τη μαμά πηγή με άλλη μαμα που υποστηρίζει usb κ bluetooth streaming. Θα πρέπει να αλλάξεις την πηγή, οθόνη πληροφοριων, έξτρα καλωδίωση usb και φυσικά μπριζακι usb. Μπορείς να προσθεσεις και το μαμά μικρόφωνο ώστε να έχεις και εργοστασιακό bluetoth μικρόφωνο για έλεγχο κλήσεων.

Στάλθηκε από το Lenovo TB2-X30F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 07:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
Α, χίλια ευχαριστώ, δεν είχα ακούσει ποτέ γι' αυτήν τη συσκευή. Υπάρχει στην ελληνική αγορά ή πρέπει να το παραγγείλω απ' έξω; Βρήκα αυτό:

http://www.ebay.com/itm/USB-AUX-MP3-Ada ... SwPhdU7KFP

Πώς ξέρω όμως ότι θα είναι συμβατό με το MyWay του αυτοκινήτου; Και τι γίνεται με τα περαστικά; Αν το πουλάνε στην Αθήνα, αναλαμβάνουν και την τοποθέτηση στην τιμή των 80 ευρώ; Μπορώ να έχω λεπτομέρειες, αν γνωρίζεις;

Ευχαριστώ και πάλι

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 10:01 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ποιο μοντελο ηχοσυστηματος εχεις; Δωσε πλαισιο να το ψαξω, νομιζω εχει κ για τα RT3 κ myway.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 10:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
Δεν έχω την άδεια κυκλοφορίας διαθέσιμη τώρα, αλλά σίγουρα έχω το MyWay.

Μετά από περαιτέρω αναζήτηση, φαίνεται ότι το μοντέλο που ταιριάζει στο σύστημά μου είναι το Yatour Digital Music CD Changer YT-M06 RD4

http://www.ebay.ie/itm/182454942869?_tr ... EBIDX%3AIT

Άντε και το παρήγγειλα, ξέρουμε κάποιον να τα εγκαθιστά με ασφάλεια και σοβαρότητα;

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 10:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Το καλωδιάκι που το βρίσκουμε?
Στο eBay πως το ψάχνω?

Στάλθηκε από το Mi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 10:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
http://www.ebay.ie/itm/201698428176?_tr ... EBIDX%3AIT

http://www.ebay.ie/itm/182454942869?_tr ... EBIDX%3AIT

http://www.ebay.ie/itm/272662567595?_tr ... EBIDX%3AIT

Εναλλακτικά:

http://thivaios.gr/index.php?page=shop. ... &Itemid=61

http://www.citysound.gr/products/infota ... ace-detail

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 11:35 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Δε ξερω αν η φυσα του rd4 θα παιξει με το myway. Πρεπει να βρεις yatour που να λεει πως υποστηριζει το δικο σου συστημα.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 11:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
Φοβάμαι ότι οι ηλεκτρολογικές γνώσεις μου είναι ανεπαρκείς και δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς μου λες. Εννοείς το καλώδιο που φεύγει από το Yatour και καρφώνεται στο MyWay; RD4 είναι ο τύπος της υποδοχής; Πώς θα δω τι έξοδο βγάζει το MyWay ώστε να ξέρω το Yatour να ψάξω; Δεν έχω manual του MyWay...

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 12:24 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αυτο το καλωδιο εννοω. Αυτο καρφωνεται στην εξοδο του cd changer του τυπου radio-cd rd3, rd4 κ rd45. Καπακι θελει ενεργοποιηση το cd changer της μαμα πηγης με το γνησιο διαγνωστικο.

Εσυ απο την αλλη, διαθετεις την μαμα πηγη τυπου Smeg myway. Νομιζω ομως πως ειναι συμβατο ΚΑΙ με τη δικη σου πηγη:

http://www.ycarlink.com/pd_10530_Digita ... an-bus.htm

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 12:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
Συμπτωματικά, μόλις τώρα μιλούσα με τον τεχνικό της www.citysound.gr που μου είπε ότι το MyWay μπορέι και να μην είναι συμβατό με RD4.

Επίσης μου εξήγησε ότι αυτές οι συσκευές κάνουν emulation το εξάδισκο CD changer, εξ ου και η υποστήριξη maximum 6 υποκαταλόγων με 99 τραγούδια σε έκαστο.

Πλάκα πλάκα, εάν πρόκειται να κάνω τόση φασαρία για να υποστηριχθεί στικάκι με 6x99 τραγούδια, ε, δεν αξίζει τον κόπο! Μπορώ να αφιερώσω ένα από τα 5-6 players που έχω στο σπίτι, να του φορτώσω όλα τα τραγούδια που θέλω να έχω μόνιμα στο αμάξι και με το 3.5mm jack σε left-right RCA κάνω τη δουλειά μου περίφημα. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι η διαχείριση πρέπει να γίνεται από το player και όχι από τα χειριστήρια του τιμονιού. Λίγο το κακό!

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 13:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Λύσεις υπάρχουν αρκετές, από τα πιο απλά (Yatour) μέχρι τα πιο ψαγμένα (media player board, BT headset με έξοδο και USB τροφοδοσία κλπ). Επιλέγεις αυτή που σε βολεύει, αναλόγως και το κόστος, και προχωράς ;)

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 09 Μάιος 2017, 21:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Εγώ ως πολύ γνώστης,έχω Yatour.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Μάιος 2017, 09:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
Παιδιά καλημέρα,

έχω ανοίξει 2 θέματα εδώ στο forum για το audio systemtoy καινούργιου του C1 και μου στείλανε και link του συγκεκριμένου δικού σας θέματος για USB μήπως και με βοηθήσετε και εσείς με extra γνώσης εμένα και ελπίζω και άλλους κατόχους C1.
Πολλά παιδιά είπαν απόψης και ιδέες για το θέμα μου ( και τους ευχαριστώ πολυ ) αλλά δυστυχώς άκρη δεν βρήκα.
Και μπαίνω στο ψητο:

C1 2017

Έχω θέμα με το audiosystem. Θέλουμε να ακούσουμε μουσική είτε σε pc είτε σε αυτοκίνητο, βάζουμε το usb και διαλέγουμε το φάκελο που έχουμε δημιουργήσει και παίζει τα τραγούδια που βάλαμε μέσα.

Αυτό όμως δεν γίνεται στο C1.

Εννοώ ότι δεν βλέπει φακέλους ( folders ) μέσα στο usb stick αλλά μόνο artist,genre,composers,songs και albums.

Αποτέλεσμα : Να μην μπορώ να διαλέξω κάποιο συγκεκριμένο folder που έχω δημιουργήσει με τραγούδια μέσα.

Αν από την άλλη, βάλω να παίξουν με την επιλογή των τραγουδιών ( έχω σύνολο 754 τραγούδια ) θα παίξει το τραγούδι που θέλω να ακούσω ( αφού το ψάξω 200 ώρες ) αλλά δεν θα βγάλει ούτε το όνομα του τραγουδιού ούτε καμιά απολύτως πληροφορία.

Οπότε φαντάζομαι ότι ναι μεν τα βλέπει το σύστημα ( για αναπαραγωγή ) αλλά μάλλον επειδή δεν τα αναγνωρίζει ( με πληροφορίες και στοιχεία ) δεν στα εμφανίζει στην οθόνη ώστε να τα επιλέξεις κατευθείαν χωρίς να χρειαστείς να τα ψάξεις αμέτρητες ώρες.

Τα αρχεία είναι όλα κατεβασμένα απo YouTube με το πρόγραμμα Free Studio και είναι όλα .mp3.

Παρένθεση ότι τα τραγούδια είναι στα αγγλικά και έχω δοκιμάσει 2 διαφορετικά USB με 1!!!! μόνο folder μέσα και 5 με 6 τραγούδια max για δοκιμή και πάλι δεν βγάζω άκρη!!!!!

Μπορείτε να με βοηθήσετε Plz , δεν μπορώ να βγάλω άκρη

Υ.Γ.
Σκέφτηκα να στείλω και email στα στη Citroen, θα έχει νόημα???


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Μάιος 2017, 10:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Καταρχήν βεβαιώσου (με mail/τηλέφωνο σε ελληνικά ή/και γαλλικά γραφεία Citroen) ότι το συγκεκριμένο σύστημα υποστηρίζει επιλογή/αναπαραγωγή ανά folder. Όπως σου έγραψα και στο άλλο thread, δεν θα είναι καθόλου περίεργο να μην το υποστηρίζει καν, και τζάμπα να χολοσκάς, ή να θέλει κάποια συγκεκριμένη επιλογή. Για παράδειγμα, ενώ στα προηγούμενα LG κινητά μου (από G μέχρι G4), η επιλογή folder ήταν εμφανής εξ'αρχής, στο τωρινό Galaxy S7 δεν υπάρχει στην αρχή, και πρέπει να πας να την ενεργοποιήσεις εσύ στα options του player.

Κατά δεύτερον, οι πληροφορίες που εμφανίζονται σε όλα τα players όταν αναπαράγουν MP3, είναι από το λεγόμενο MP3 tag. Αν αυτό δεν έχει συμπληρωθεί (σωστά ή και καθόλου), τότε ορθώς δεν εμφανίζονται πληροφορίες για τα κομμάτια, γιατί απλά δεν υπάρχουν. Τα εν λόγω MP3 αρχεία έχουν σωστό tag ?

Και τέλος, αν δεν προκύψει λύση, σκέψου και την επιλογή να δημιουργήσεις εσύ playlists ή albums. Το πρώτο πρέπει να το υποστηρίζει το player, και το δεύτερο θέλει τροποποίηση των tags.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 29 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ηχοσύστημα πλοηγός
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: c5THP_1
Απαντήσεις: 1
ηχοσύστημα C3
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C3
Συγγραφέας: makiss8
Απαντήσεις: 17
Ηχοσύστημα 1 din ή 2 din;
Δ. Συζήτηση: Ηχοσυστήματα-DVD-TV-ICE
Συγγραφέας: rockass14
Απαντήσεις: 1
ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ C4
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Akela
Απαντήσεις: 1
Πρόβλημα στο Ηχοσύστημα σε Xsara
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron