Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 12:53 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Μάιος 2017, 11:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
johnkalas, δοκίμασε να ρίξεις χύμα αρχεία .ΜΡ3 στο root του stick, έξω από υποκαταλόγους και δες αν τα αναγνωρίζει. Επίσης φτιάξε σωστά τα tags, όπως λέει και ο Ace, εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα tag & rename (http://tag-and-rename.en.lo4d.com/) αλλά πολλά λογισμικά,. ακόμη και players) επιτρέπουν την εισαγωγή tags (song / album / artist / κλπ), μπορεί ψάχνει για αυτά τα δεδομένα για να τα εμφανίζει στην οθόνη.

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 10 Μάιος 2017, 12:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
Το μόνο που έχω κάνει σχετικά με τα tags είναι με τον κλασσικό τρόπο ( χωρίς κάποιο ξεχωριστό πρόγραμμα ) από τα windows να πάω ξεχωριστά σε κάθε τραγούδι στα option και να προσθέσω εκεί ονομασίες αλλά και πάλι τίποτα , καμιά πληροφορία. Θα δοκιμάσω με το πρόγραμμα που μου έστειλες GrandPicasso.

Πριν από λίγο έστειλα και στην στην CITROEN.gr email και αν χρειαστεί θα στείλω και στη μαμά εταιρεία!

Είμαι απλά περίεργος να μάθω!

Αν έχω νεότερα θα ενημερώσω , ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος 2017, 09:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
Tzakos έγραψε:
Εγώ ως πολύ γνώστης,έχω Yatour.


Σύμφωνοι, Yalour, αλλά έχεις C4 Grand Picasso με ΜyWay; το βάσανό μου είναι εάν το MyWay μου είναι RD4 ώστε να υποστηρίξει το αντίστοιχο μοντέλο της Yalour. Και αφού ξεκαθαρίσουμε με το θέμα της καλωδίωσης, είναι και το θέμα της ενεργοποίησης...

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος 2017, 09:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Όντως προσοχή με το Yatour, γιατί π.χ. στο δικό μου RNEG δεν δούλευε (ασχέτως αν ο πωλητής μου είχε στείλει -υποτίθεται- την έκδοση για RNEG). Η καλωδίωση και η φύσα είναι τυποποιημένα, μπορείς κιόλας να ξεκουμπώσεις το δικό σου για να ξέρεις πως μοιάζουν, να ζητήσεις να σου στείλει ο πωλητής μια photo και να συγκρίνεις. Για την ενεργοποίηση, οποιοσδήποτε έχει Lexia/Diagbox μπορεί να το κάνει, δεν είναι κάτι δύσκολο.....

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Μάιος 2017, 18:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
GrandPicasso έγραψε:
Tzakos έγραψε:
Εγώ ως πολύ γνώστης,έχω Yatour.


Σύμφωνοι, Yalour, αλλά έχεις C4 Grand Picasso με ΜyWay; το βάσανό μου είναι εάν το MyWay μου είναι RD4 ώστε να υποστηρίξει το αντίστοιχο μοντέλο της Yalour. Και αφού ξεκαθαρίσουμε με το θέμα της καλωδίωσης, είναι και το θέμα της ενεργοποίησης...



Όχι δεν έχω και αν σε μπέρδεψα,ζητάω συγνώμη.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Μάιος 2017, 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 13:03
Δημοσιεύσεις: 158
επειδη με ενδιαφερει ,εμενα εχει clarion
Εικόνα
πανω, το yatour συνεργαζεται?

_________________
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Μάιος 2017, 21:24 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ναι, ψαχνεις yatour για RD3.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 13 Μάιος 2017, 15:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Φεβ 2014, 13:03
Δημοσιεύσεις: 158
ευχαριστω!!!!!!!

_________________
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Μάιος 2017, 08:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
GrandPicasso έγραψε:
johnkalas, δοκίμασε να ρίξεις χύμα αρχεία .ΜΡ3 στο root του stick, έξω από υποκαταλόγους και δες αν τα αναγνωρίζει. Επίσης φτιάξε σωστά τα tags, όπως λέει και ο Ace, εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα tag & rename (http://tag-and-rename.en.lo4d.com/) αλλά πολλά λογισμικά,. ακόμη και players) επιτρέπουν την εισαγωγή tags (song / album / artist / κλπ), μπορεί ψάχνει για αυτά τα δεδομένα για να τα εμφανίζει στην οθόνη.


Καλημέρα,

ειλικρινά θα το σπάσω!!! Κατέβασα το πρόγραμμα αυτό που μου είπες ( παρεμπιπτόντως πολύ καλό! ) και άλλαξα σε κάποια τραγουδάκια ( όχι σε πολλά σε 2-3 , για να τεστάρω ) και πάλι τίποτα. Και μάλιστα έβαλα στο πρόγραμμα και τραγούδι που το αναγνωρίζει κανονικά το αυτοκίνητο ( για να δω τι ακριβώς είναι καταχωρημένο ) και σε αυτό που δεν μπορεί να εμφανίσει πληροφορίες το αυτοκίνητο έβαλα ακριβώς τα ίδια πράγματα ( στο πρόγραμμα ) και πάλι τίποτα!

Έστειλα και email στην citroen αλλά καμία απάντηση ακόμη, μετά από 7 ημέρες!

Πραγματικά σηκώνω τα χέρια ψηλά!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Μάιος 2017, 08:24 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πολλα προβληματα λυνονται με τυπου restart λυσεις. Ή με καποιο update. Δε περνας απο καποια αντιπροσωπεια;

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Μάιος 2017, 08:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
Πράκτορας έγραψε:
Πολλα προβληματα λυνονται με τυπου restart λυσεις. Ή με καποιο update. Δε περνας απο καποια αντιπροσωπεια;

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Πριν από 10 λεπτά με πήραν τηλέφωνο από την citroen δυτικά στην Θεσσαλονίκη για το συγκεκριμένο θέμα ( σε απάντηση του email που τους είχα στείλει ) και τους ανέφερα τα πάντα και δεν το γνώριζαν το συγκεκριμένο θέμα. Επίσης μου ανέφεραν ότι το c1 έχει το audio system είναι ουσιαστικά της Toyota ( γιατί ανέφερα ότι το citroen το c4 πχ δεν έχει το ίδιο πρόβλημα ).

Αναγκαστικά θα περάσω από εκεί να το δει ο τεχνικός να το δουν και αυτοί.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Μάιος 2017, 08:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
GrandPicasso έγραψε:
johnkalas, δοκίμασε να ρίξεις χύμα αρχεία .ΜΡ3 στο root του stick, έξω από υποκαταλόγους και δες αν τα αναγνωρίζει. Επίσης φτιάξε σωστά τα tags, όπως λέει και ο Ace, εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα tag & rename (http://tag-and-rename.en.lo4d.com/) αλλά πολλά λογισμικά,. ακόμη και players) επιτρέπουν την εισαγωγή tags (song / album / artist / κλπ), μπορεί ψάχνει για αυτά τα δεδομένα για να τα εμφανίζει στην οθόνη.


Επιτέλους!!!! Φιλαράκι παίζει κανονικά και όμορφα!!!! Έκανα ακριβώς αυτό που μου είπες!
Την προηγούμενη φορά απλά δεν έκανα σωστά το tag αλλά το θέμα και το πιο σημαντικό από όλα είναι να τα βάλεις χύμα στο usb. Αυτό δεν έκανα! Χάρηκα πολύ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 25 Μάιος 2017, 08:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Μάιος 2017, 08:05
Δημοσιεύσεις: 13
johnkalas έγραψε:
GrandPicasso έγραψε:
johnkalas, δοκίμασε να ρίξεις χύμα αρχεία .ΜΡ3 στο root του stick, έξω από υποκαταλόγους και δες αν τα αναγνωρίζει. Επίσης φτιάξε σωστά τα tags, όπως λέει και ο Ace, εγώ χρησιμοποιώ το πρόγραμμα tag & rename (http://tag-and-rename.en.lo4d.com/) αλλά πολλά λογισμικά,. ακόμη και players) επιτρέπουν την εισαγωγή tags (song / album / artist / κλπ), μπορεί ψάχνει για αυτά τα δεδομένα για να τα εμφανίζει στην οθόνη.


Επιτέλους!!!! Φιλαράκι παίζει κανονικά και όμορφα!!!! Έκανα ακριβώς αυτό που μου είπες!
Την προηγούμενη φορά απλά δεν έκανα σωστά το tag αλλά το θέμα και το πιο σημαντικό από όλα είναι να τα βάλεις χύμα στο usb. Αυτό δεν έκανα! Χάρηκα πολύ, σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!


:clap

_________________
C4 Grand Picasso 11/11 Diesel 1600


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Είσοδος USB στο ηχοσύστημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Οκτ 2018, 12:19 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα. Κάτοχος και εγώ ενός grand picasso thp του 2012.

Βρήκα αυτό
https://www.aliexpress.com/item/Yatour-for-Peugeot-307-407-807-C4-C5-USB-MP3-Bluetooth-Radio-Adapter-Digital-Music-Changer/32794355804.html

Λογικά θα είμαι εντάξει έτσι?
Σκέφτομαι στην έξοδο του usb να βάλω μια προέκταση και να την πάω στη κεντρική κονσόλα στη θέση που έχει για το εργοστασιακό usb.

Τι λέτε?

Ευχαριστώ


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 29 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

ηχοσύστημα jbl
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: mitsmall
Απαντήσεις: 19
Citroen C3 και ηχοσυστημα
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C3
Συγγραφέας: Παναγιωτης Δανας
Απαντήσεις: 36
Ηχοσύστημα πλοηγός
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: c5THP_1
Απαντήσεις: 1
Εισοδος νερου στο πορτ μπαγκαζ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: krazy
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ