Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Γενικά  »  Διάφορα


[ +/- ] [ Τώρα είναι Σάβ 20 Απρ 2024, 01:53 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Φεβ 2017, 21:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
δεν υπαρχει κανονας για να γινεις χαλκομανια Νικο...ξερω ανθρωπους που εγιναν με ματιζ..

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Φεβ 2017, 21:53 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Καλά δε κρίνονται όλα από ένα νούμερο Νίκο. Δικαιολογημένα είσαι ταραγμένος απο το συμβάν στην Αθηνών-Λαμίας, αλλά τα 140 σε προσπεράσω μπορεί να τα πιάσει εύκολα κανείς. Στην τελική μη μείνουμε χωρίς να ξέρουμε. Άλλο 140 κι άλλο να ψάχνεις το θανατο σου τελικιαζοντας Porsche με κινεζικα λάστιχα. Δεν ειναι το ίδιο.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Φεβ 2017, 23:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
Tzakos έγραψε:
Ε τότε μάλλον σε αυτά που πήγα εγώ για τέτοιου είδους παραβάσεις,θα ήταν κάτι άλλο.
Εφτά φορές μάλιστα.

Εσύ πόσες φορές πήγες και έχεις άποψη για του λόγου το αληθές?



Κατηγορούμενος ΠΟΤΕ
Μάρτυρας 2 φορές
Παρατηρητής άπειρες

Αλλά για την συγκεκριμένη παράβαση δεν ασκείται πλέον ποινική δίωξη.

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Φεβ 2017, 23:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
. Η νοοτροπια του μεσου νεοελληνα με ξεπερναει. Παει με 141, ειναι παρανομος και ψαχνομαστε να δουμε πως θα αποφυγει το προστιμο και το δικαστηριο και πως θα αποδειξουμε οτι το οριο επρεπε να ηταν 130 και οχι 90 που ειχε βαλει ο κατασκευαστης και μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα.... Ενταξει , οτι θελετε... τρεξτε και με 300 οπως ο Βακακης... Αντε και καλες χαλκομανιες στην ασφαλτο ...Μακρια απο εμας!



Κ Τζινόπουλε νομίζω ότι θα συμφωνήσετε ότι οφείλουμε να τηρούμε τους νόμους. ΟΛΟΙ μας όμως.
Το παιδί είπε ότι πήγαινε με 141. Αλλά άλλη η ποινή για 141 με όριο το 130 και άλλο το 90΄.
Ο νόμος για να μπεί το 90 ή το 80 ισχύει ή όχι.? Κάποιος δηλαδή ΕΑΝ έβαλε το όριο χωρίς να τηρήσει το νόμο έσφαλε ή δεν έσφαλε?
Γιατί μπήκε η πρόβλεψη αυτή για απόφαση Υπουργού ή για αστυνομική διάταξη?
Γιατι ο κάθε ευθυνόφοβος τραβούσε όποτε και όπου ήθελε ένα όριο 90 ακριβώς γιατί φοβάται τις ευθύνες του. Εαν πρέπει να μπει όριο το 90 ας το αποφασίζουν αυτοί που ξέρουν και με κριτήρια που πρέπει. Και όπως είπα μπορεί να τηρήθηκε η διαδικασία και να μην το ξέρουμε. Εαν τηρήθηκε καλώς, εαν όχι ας τιμωρηθούν και όσοι δεν ενηργησαν σωστά όχι μονο τα εύκολα για το 141.

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 27 Φεβ 2017, 23:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Αν αρνηθείς να υπογράψεις ΜΠΟΡΕΙ να παραπεμφθείς για απείθεια.

Εγώ για αυτό μίλησα αγταπητέ,όχι για την παράβαση.
Το βάζεις και με κεφαλαία για να τρομάξεις τον άνθρωπο.
Καλά που ζούμε στην δεκαετία του 70.
Αυτά που ξέρατε λοιπόν,να τα ξεχάσετε.

Κατηγορούμενος ΠΟΤΕ
Δεν το περίμενα να έχεις πάει,αλλά μάλλον με τα κεφαλαία περνιέσαι και για πολύ νομοταγής.

Μάρτυρας 2 φορές
Υπέρ του δημοσίου να υποθέσω?

Παρατηρητής άπειρες
Στρα δικαστήρια δουλεύεις?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 00:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 11 Δεκ 2016, 00:57
Δημοσιεύσεις: 599
Δέν ξέρω αν έχεις δικιο ή όχι αλλά, εάν την πληρώσεις εντός δεκαημέρου είναι το μισό δηλ 175 ευρώ? , για να υποβάλεις μήνυση θέλεις 100 ευρώ συν του δικηγόρου βάλε τώρα και δύο αναβολές το λιγότερο εσύ το παράβολο στον δικηγόρο θα το πληρώνεις καί σε περίπτωση που δικασθείς πληρώνεις και τα δικαστικά, βάλτα τώρα κάτω και μέτρησέ τα να δείς τι σε συμφέρει.

Φιλική συμβουλή πλήρωσε το πρόστιμο βρές μια διακιολογία που να στέκει και πήγαινε στον διοικητή του τμήματος να πάρεις άδεια πινακίδες, γιατί όπως έγραψε ο Antonioc3 το όριο είναι 90 και έχεις άδικο υπερέβεις το όριο κατά 156,5%, όπως και να έχει μία διαδρομή όσο συχνά και να την κάνουμε δέν σημαίνει ότι την ξέρουμε ή παραμένει ίδια και δέν έχει αλλάξει κάτι (όριο ταχ. ,λακούβα, παράκαμψη κ.α.) οπότε περισσότερη προσοχή και τα παθήματα δικά μας ή άλλων μαθήματα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 00:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
Για το πρώτο θέμα εγώ είπα ΜΠΟΡΕΙ και επιμένω. Φυσικά μπορείς να ρωτήσεις και την τροχαία να σου πει την γνώμη της.
Για τα υπόλοιπα που ρωτάς δεν αφορούν την κουβέντα και ό,τι περαιτέρω πληροφορίες θέλεις από κοντά

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 02:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 21 Δεκ 2013, 12:26
Δημοσιεύσεις: 219
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Νικος. Το οτι σου φταίει η ταχύτητα για το χθεσινο δυστύχημα μ ξεπερναει. Τ Περισσότερα δυστυχηματα γινονται με ταχύτητες 50-100χλμ.Για μενα δεν φταιει η ταχύτητα εαν έφταιγε τοτε οι Γερμανοί δεν θ υπηρχαν σαν λαος. Υπεύθυνος για μενα ειναι το κρατος που δεν εχει προβλεψει ν νομοθετησει ετσι ωστε τετοια ιχ μ τετοια υπό δύναμη κ ροπη ν οδηγουνται απο ατομα οχι 23 24 ετων αλλα 30 πχ κ πανω ατομα μ εμπειρία στην οδηγηση κ αφου εχουν περασει 10δες ωρες σε μσθηματα πανω σε αυτά τ μεγαθηρια. Υπευθυνο ειναι το κρατος που εδινε διπλωματα μ 100 ευρω κ σου το φερναν κ στο σπιτι χωρις ν δώσεις εξετάσεις αφου τις σχολες οδηγων της ειχε το κρατος ν μαζεύει χρημα κ οχι για ν μας μαθουν οδηγηση. Υπευθυνο ειναι το κρατος που τ κτεο τ εχει ν μαζεύει λεφτα κ οχι για πραγματικό ελεγχο που θ επρεπε ν ελέγχει κ τα λάστιχα κ οχι ενα τετοιο αμαξι ν κυκλοφορει μ λαστιχα 11 ετων. Υπευθυνο ειναι το κρατος που φτιαχνει δρομος απλα για ν φτιαχνει κ για ν δινει τ εργα σε φιλους κ οχι για ν κανει δρομους ασφαλείς , δεν εννοειτε εισοδος παρκινγκ στην ιδια ευθεία μ τον δρομο- αυτη την συζητήσει την εχω κανει πριν 2 χρόνια μ φιλο κ του ελεγα θ δεις καποια στιγμη κάποιος θ καρφωθει πανω στις τουαλετες-. Υπεύθυνο ειναι το κρατος που δινει σε κυκλοφορια αυτοκινητόδρομο για ψηφοθηρικούς λογους ενω δεν είναι ετοιμος κ δεν ενημερωνει μ ταμπελα οπως γινεται στην ευρωπη οτι ο δρομος δεν εινσι ετοιμος κ θ πρεπει ν κινηστε πιο σιγα. Κανω το ταξιδι κ κανω αμην ν φτασω σε ετοιμο αυτοκινητοδρομο κ μολις μπαινω μ την ψυχη στο στομα που γλιτωσα απο τον κολοδρομο απο το ριο κ μετα, θεωρω οτι μπορω ν παω πιο γρηγορα απλα ν ξεμπλοκαρω , δεν λεω ν παω μ 160 αλλα μ 120. 141 επιασα γιατι εκανα προσπεραση σε εναν παπαρα που ηταν μπροστα μου 3 μ 4 χλμ κ μια παταγε φρενο μια γκαζι. Χωρις λογο κ για ν μην τρακαρω τον προσπερασα. Υπευθυνο ειναι το κρατος που εχει τους τροχονόμους μονο για εισπραξη χρηματων κ την στινουν σε σημεια που μπορεις ν τρξεις λιγο παραπανω μ ασφαλεια αλλα εκμεταλευονται την παρανια του κρατους μ τα ορια ταχυτητας. Υπευθυνο τελος ειναι το κρατος που ενω ξερει οτι εχει ν κανει μ αγροικους μ διεφθαρμενους απολιτιστους πολιτες, μ ανθρωπους που θεωρουν το ιχ προεκταση του ανδρισμου τους συνεχιζει τα παραπανω που εγραψα μονο κ μονο για ν παίρνει λεφτα αλλα κ να μην στεναχωρεί ψηφοφορους. Οσο αφορα εμενα εχω κανει σε ολη την Ελλάδα κ σε ολη την ευρωπη πανω απο 1 εκατ χλμ κ δεν μ εχει γραψει μια φορα ενας. Αλλα δεν ανέχομαι ν με κοροιδευει το κρατος μου. Οποτε εαν θεωρεις την ταχυτητα υπευθυνη τοτε πιστεψε με εισαι σαν αυτους που θελει το κρατος ν τα εχει καλα.Μιλαμε μ εγραψαν σε αυτοκινητόδρομο κ μου ειπε ο τροχονομος οτι βαλανε τετοια ταχυτητα γιατι δεν ειναι καλα περιφραγμενος ο δρομος, οχι γιατι εχει λακουβες η κακοτεχνιες που θ οδηγουσαν σε ατυχηματα...

_________________
GRAND PICASSO EXCLUSIVE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 02:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 21 Δεκ 2013, 12:26
Δημοσιεύσεις: 219
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Τα πιο πολλά τροχαία ατυχήματα συμβαίνουν σε κατοικημένες περιοχές με ταχύτητες κάτω από 45 χλμ την ώρα. Και τα περισσότερα θύματα που αφήνουν την τελευταία τους πνοή στην άσφαλτο, είναι κάτω των 30 ετών. Σύμφωνα μάλιστα με τα τελευταία στοιχεία, το 60 με 70% των θυμάτων από τροχαία ατυχήματα, είναι ηλικίας 15 – 29. Μας περισσεύουν ζωές νέων, φαίνεται, σε αυτή τη χώρα…αυτα διάβασα οτι τ ειπε ο ιαβερης. Οποτε δεν φταίει η ταχυτητα.Ειναι ολα τα αλλα μαζι .

_________________
GRAND PICASSO EXCLUSIVE


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 03:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 27 Οκτ 2016, 03:52
Δημοσιεύσεις: 1465
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αυτο ακριβως που λεει ο pasmania.
9 μηνες πριν εχασα τον κολλητο μου, 20 ετων, μπροστα στο Ιπποκρατειο Θεσσαλονικης. Το παιδι ηταν πεζος και γυρνουσε απο τον κινηματογραφο, μολις ειχε κατεβει απο το αστικο. Γιατι; Επειδη ενας πιωμενος ηθελε να το παιξει χερας μεσα στην πολη. Και μην τον ειδατε μετα. Πηγαινω συνεχεια στο σημειο και καθε φορα εξοργιζομαι βλεποντας παραπανω απο τους μισους να ερχονται με 70-80χλμ. ανετα.
Για τα παιδια το μονο που εχω να πω ειναι να ναι ελαφρυ το χωμα τους και κουραγιο στις οικογενειες τους. Μακαρι να ερθει η μερα που δεν θα συμβαινουν τετοια πραγματα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Χρήστος


Citroen C4 1.6 Exclusive - Η κορόνα μου
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 12:26 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
O pasmania μίλησε ορθώς!! :thump

@Reizakos
Λυπάμαι πολύ για τον φίλο σου. Δυστυχώς όμως το "κράτος", που έχει όλα εκείνα τα χαρακτηριστικά που είπε παραπάνω ο pasmania, ακόμη και να τον έπιανε, θα κατηγορούνταν για φονο ΕΞ ΑΜΕΛΕΙΑΣ! Που σημαίνει ότι θα έβγαινε σε λίγους μήνες. Κανονικά θα έπρεπε να τιμωρούνται για φονο ΕΚ ΠΡΟΘΕΣΕΩΣ, γιατί γνωρίζουν όλοι τι θα συμβεί (κάποια στιγμή) όταν πίνεις και οδηγας ή/και τρέχεις!

Αλλά είπαμε για το κράτος ειναι σπουδαιοτερο οι νέοι να μαθαίνουν για την ομοφυλοφιλια και να τους φιλοσοφούν περί μη ύπαρξης φύλων, παρα να τα βάζουν στις οθόνες και να τους δείχνουν ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ ξανά και ξανά και ξανά...

Και αν σας ακούγεται πολύ σκληρό αυτό, είναι αλήθεια. Πειθόμαστε για να κάνουμε το σωστό ΜΟΝΟ όταν δούμε που κατέληξε ο δίπλα που δε το έκανε. Μπορώ και το βλέπω πολύ ζωντανά στην δουλεια μου αυτό. Όταν φτάνουν τα αρχεία απο τις διερευνησεις ατυχημάτων, άλλων πολύ σοβαρών (ανθρώπινες απώλειες ή μεγάλες υλικές ζημιές) και άλλων μικρότερων, τότε διαβάζοντας τα σε πιάνει μια ρίγη που σε διαπερνάει γιατί κάποια πράγματα που οδήγησαν στο ατύχημα τα κανεις και ο ίδιος! Μετά αισθάνεσαι κατά κάποιο τρόπο τυχερός και πλέον γίνεσαι πιο προσεκτικός γιατί καρφώνεται στο μυαλό σου η δύναμη της καταστροφής και οι συνέπειες που έχει.

Αυτά λέγονται παιδεία, ωστόσο στα δημοτικά προτιμούν να ασχολούνται με καρναβαλικές ομάδες παρά με αυτά.

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 18:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
και μετα μου λετε να τηρούμε τα ορια ταχύτητας και ιδιως στην εθνικη!!!! εθνικη οδο με οριο ταχυτητας 70χαω.... :laugh :laugh :laugh

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 21:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8104
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
grekoulis έγραψε:
Αν αρνηθείς να υπογράψεις ΜΠΟΡΕΙ να παραπεμφθείς για απείθεια. Δεν συμφέρει. Ποινικο Δικαστήριο που γινόταν παλιά δεν υπάρχει πλεόν. Η δυνατότητα είναι να ασκήσεις αντιρρήσεις στον Διοικητή της Τροχαίας και εάν στις απορρίψει μετά πάς στα διοικητικά δικαστήρια. Επειδή όμως η υπόθεση θα πάρει 5 χρόνια να δικαστεί κάνεις και αίτηση αναστολής εκτέλεσης μέχρι την εκδίκαση και εφ όσον γίνει δεκτή σου δίνουν πίσω δίπλωμα και τα σχετικά. Ενοειται οτι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εάν πλήρωσεις πρώτα γιατί αποδέχεσαι την πράξη έτσι.

γιατι? εγω σε προστιμο μεσα στην πρεβεζα αρνηθηκα να υπογραψω και ειπα στον αστυνομικο αφου τελος δεν εβγαζα ακρη να αναγραψει με δικα του γραμματα αρνηθη να υπογραψει λογω διαφωνιας και πηγα στο δικαστηριο μετα απο 6 μηνες και δικαιωθηκα......
ξερω οτι με την παραλαβη της κλησης απο τον τροχονομο με την υπογραφη την αποδεχεσε......
προχτες με εγραψαν μετα απο 9 χρονια διοτι ειχα παρκαρει και οι μπροστινες ροδες παταγαν σε διαβαση.....εκεινη την μερα αδειασαν 3 μπλοκακια ο καθεενας.....80 ευρα την πηρωσα 40 και τελος....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 22:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3765
xantiamanolis έγραψε:
γιατι? εγω σε προστιμο μεσα στην πρεβεζα αρνηθηκα να υπογραψω και ειπα στον αστυνομικο αφου τελος δεν εβγαζα ακρη να αναγραψει με δικα του γραμματα αρνηθη να υπογραψει λογω διαφωνιας και πηγα στο δικαστηριο μετα απο 6 μηνες και δικαιωθηκα......
ξερω οτι με την παραλαβη της κλησης απο τον τροχονομο με την υπογραφη την αποδεχεσε......
προχτες με εγραψαν μετα απο 9 χρονια διοτι ειχα παρκαρει και οι μπροστινες ροδες παταγαν σε διαβαση.....εκεινη την μερα αδειασαν 3 μπλοκακια ο καθεενας.....80 ευρα την πηρωσα 40 και τελος....


Η υπογραφή στην κλήση είναι ότι παρέλαβες αντίγραφο και τίποτα άλλο. Σαν να σου την έφεραν στο σπίτι και την πήρες. Δεν σημαίνει αποδοχή των όσων βεβαιώνει η τροχαία. Η πληρωμή της όμως σημαίνει αποδοχή. Εαν αρνηθείς, ο αστυνομικός μπορεί να θεωρήσει αυτή την συμπεριφορά σου ως απείθεια. Κατά την κρίση του και τις εντολές του
Δεν πας πλέον στο ποινικό δικαστήριο για μια σειρά παραβάσεων 'όπως παλιά Αυτό έχει καταργηθεί.

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Κ.Ο.Κ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 28 Φεβ 2017, 23:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
και πηγα στο δικαστηριο

Καλά είσαι χαζός ρε Μανώλη?
Εδώ ο άλλος λέει οτι δεν υπάρχει δικαστήριο και εσύ λές οτι πήγες?

Εγώ έχω πάει 7 φορές μέχρι τώρα που γράφω και ο άλλος λέει οτι δεν υπάρχουν δικαστήρια.

Μανώλη εγώ συγκεντρώθηκα,συγκεντρώσου και εσύ σε παρακαλώ.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 5 από 10 [ 136 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ