Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 05:07 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Μαρ 2021, 19:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Νίκο, 280Ε κάνει η τετράδα.
Έχεις δει κάτι πάρα πολύ λάθος.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Απρ 2021, 13:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Ένα review μετά από 1000+ χλμ. με τα νέα μου αμορτισέρ.
Επαναλαμβάνω ότι έβαλα τα νέα Monroe OESpectrum διπλής ενεργείας και τετραπλής βαλβίδας, με κόστος τετράδας, 220 ευρώ. Και φυσικά νέες βάσεις αμορτισέρ.

Το αυτοκίνητο παρουσιάζει ένα διαφορετικό χαρακτήρα, άμεσα με την τοποθέτησή τους.

Πρώτη φορά, μπορώ να εμπιστευτώ το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, που στην κυριολεξία ήταν "βάρκα" με τα εργοστασιακά αμορτισέρ, πάνω σε στροφή και μάλιστα με χιλιόμετρα που πρώτη φορά βλέπω στο κοντέρ σε παρόμοια κατάσταση. Όχι μόνο σε κλειστή διαδρομή με στροφές τύπου "βουνού" αλλά και σε ανοιχτά κομμάτια όπως το τμήμα μεταξύ Κομοτηνής - Αλεξανδρούπολης, πριν το "καρανύχτερι" για όσους ξέρουν. Έχουν εξαλειφθεί παντελώς οι κλίσεις του αμαξώματος ενώ σε συνεργασία με τα Vredestein και την κατάλληλη ευθυγράμμιση το αμάξωμα δίνει τον καλύτερό του εαυτό.

ΟΜΩΣ, υπάρχει και το μεγάλο ΑΛΛΑ... Έχει γίνει κάπως "απρόβλεπτο" το αυτοκίνητο. Αν το παρακάνεις αρκετά, χάνει την ουρά του. Και εκείνη τη στιγμή, μπαίνει το απόλυτα παρεμβατικό ESP και σε βάζει στο δρόμο σου. Δεν με έχει προβληματίσει καθόλου μέχρι στιγμής, μιας και αναζήτησα τα όριά του και πιστεύω τα βρήκαμε.

Σχόλια από τους γονείς μου...
Η μητέρα μου στη θέση του συνοδηγού και ο πατέρας μου πίσω δεξιά!
Στη διαδρομή Σουφλί - Διδυμότειχο και στο cruise 108 χαω.
Μαμά: "Βαγγέλη, αισθάνομαι ότι κάθομαι σε καροτσάκι του super market. Με πόσο πηγαίνεις;" Βλέφαρο στο κοντερ... "Μόνο με 110 και πάει έτσι; Πώς θα ταξιδεύουμε τώρα;"
Μπαμπάς: "Αυτό το αμάξι, ήταν τόσο μαλακό και άνετο..."

Για μένα είναι στα όρια του υποφερτού. Ακόμα δεν έχω κάνει τεράστιο ταξίδι, τύπου Σουφλί-Ιωάννινα ή έστω Σουφλί-Θεσσαλονίκη για να δω τι επιπτώσεις έχει σε μένα, αλλά σίγουρα δεν ταξιδεύει όπως προηγουμένως.

Αν ψάχνετε μια μέση λύση, τα Sachs SuperTouring θα ήταν η τέλεια επιλογή. Όταν έρθει η ώρα και, φυσικά αν είναι ακόμα στα χέρια μας το λευκό C4, αυτά θα μπουν. Γιατί με τα Monroe ο μπαμπάς μου, δεν θα τη βγάλει καθαρή.

Σχόλια; Ερωτήσεις; Ευπρόσδεκτα!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Απρ 2021, 15:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Βαγγέλη πιστεύω ότι θα ευχαριστηθείς το αυτοκίνητο ειδικά στους δρόμους που κινείσαι. Το σταθερό, βαρύ πάτημα, δίνει άλλη πνοή. Αν γέρνει στις στροφές εγώ αγχωνομαι και ψαχνω να δω αν όντως στρίβω με τόσα πολλα.

Γενικά είναι σπαστικο να γέρνει το αμάξι μέσα στην στροφή, νιώθεις ότι θα φύγεις. Και πολύ περισσότερο τρομακτικό για τους επιβάτες που σε λούζουνε στα καντήλια.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Απρ 2021, 15:29 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
bakevang έγραψε:
Ένα review μετά από 1000+ χλμ. με τα νέα μου αμορτισέρ.
Επαναλαμβάνω ότι έβαλα τα νέα Monroe OESpectrum διπλής ενεργείας και τετραπλής βαλβίδας, με κόστος τετράδας, 220 ευρώ. Και φυσικά νέες βάσεις αμορτισέρ.

Το αυτοκίνητο παρουσιάζει ένα διαφορετικό χαρακτήρα, άμεσα με την τοποθέτησή τους.

Πρώτη φορά, μπορώ να εμπιστευτώ το συγκεκριμένο αυτοκίνητο, που στην κυριολεξία ήταν "βάρκα" με τα εργοστασιακά αμορτισέρ, πάνω σε στροφή και μάλιστα με χιλιόμετρα που πρώτη φορά βλέπω στο κοντέρ σε παρόμοια κατάσταση. Όχι μόνο σε κλειστή διαδρομή με στροφές τύπου "βουνού" αλλά και σε ανοιχτά κομμάτια όπως το τμήμα μεταξύ Κομοτηνής - Αλεξανδρούπολης, πριν το "καρανύχτερι" για όσους ξέρουν. Έχουν εξαλειφθεί παντελώς οι κλίσεις του αμαξώματος ενώ σε συνεργασία με τα Vredestein και την κατάλληλη ευθυγράμμιση το αμάξωμα δίνει τον καλύτερό του εαυτό.

ΟΜΩΣ, υπάρχει και το μεγάλο ΑΛΛΑ... Έχει γίνει κάπως "απρόβλεπτο" το αυτοκίνητο. Αν το παρακάνεις αρκετά, χάνει την ουρά του. Και εκείνη τη στιγμή, μπαίνει το απόλυτα παρεμβατικό ESP και σε βάζει στο δρόμο σου. Δεν με έχει προβληματίσει καθόλου μέχρι στιγμής, μιας και αναζήτησα τα όριά του και πιστεύω τα βρήκαμε.

Σχόλια από τους γονείς μου...
Η μητέρα μου στη θέση του συνοδηγού και ο πατέρας μου πίσω δεξιά!
Στη διαδρομή Σουφλί - Διδυμότειχο και στο cruise 108 χαω.
Μαμά: "Βαγγέλη, αισθάνομαι ότι κάθομαι σε καροτσάκι του super market. Με πόσο πηγαίνεις;" Βλέφαρο στο κοντερ... "Μόνο με 110 και πάει έτσι; Πώς θα ταξιδεύουμε τώρα;"
Μπαμπάς: "Αυτό το αμάξι, ήταν τόσο μαλακό και άνετο..."

Για μένα είναι στα όρια του υποφερτού. Ακόμα δεν έχω κάνει τεράστιο ταξίδι, τύπου Σουφλί-Ιωάννινα ή έστω Σουφλί-Θεσσαλονίκη για να δω τι επιπτώσεις έχει σε μένα, αλλά σίγουρα δεν ταξιδεύει όπως προηγουμένως.

Αν ψάχνετε μια μέση λύση, τα Sachs SuperTouring θα ήταν η τέλεια επιλογή. Όταν έρθει η ώρα και, φυσικά αν είναι ακόμα στα χέρια μας το λευκό C4, αυτά θα μπουν. Γιατί με τα Monroe ο μπαμπάς μου, δεν θα τη βγάλει καθαρή.

Σχόλια; Ερωτήσεις; Ευπρόσδεκτα!
Τα super touring που λες , είναι αυτά που σου έστειλα για pack Aero?


Υ.Γ Όταν βάζεις μαμά/μπαμπά, θα παίρνεις του γείτονα. Ξέρεις εσύ. Να πηγαίνουν οι άνθρωποι first class.!!!

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Απρ 2021, 16:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
[quote="bakevang"

ΟΜΩΣ, υπάρχει και το μεγάλο ΑΛΛΑ... Έχει γίνει κάπως "απρόβλεπτο" το αυτοκίνητο. Αν το παρακάνεις αρκετά, χάνει την ουρά του. Και εκείνη τη στιγμή, μπαίνει το απόλυτα παρεμβατικό ESP και σε βάζει στο δρόμο σου. Δεν με έχει προβληματίσει καθόλου μέχρι στιγμής, μιας και αναζήτησα τα όριά του και πιστεύω τα βρήκαμε.
[/quote]

Βαγγέλη εγώ με τα β6 που έβαλα που είναι και πιο σκληρά από τα spectrum δεν έχω δει τέτοια αλλαγή στην συμπεριφορά. Το έχω πιέσει και εγώ και κλασικά σε φουρκέτες πετάει λίγα μούτρα αλλά τπτ το σημαντικό που με τις λιγοστές κλίσεις το ελέγχεις.

Η αίσθηση του να πατάς φρένο και να μην πέφτει μπροστά ή σε στροφή με χιλιόμετρα να φρενάρεις και να το νιώθεις σταθερό είναι για εμένα μεγάλο προτέρημα.
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Απρ 2021, 12:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
barimagas έγραψε:
Βαγγέλη πιστεύω ότι θα ευχαριστηθείς το αυτοκίνητο ειδικά στους δρόμους που κινείσαι. Το σταθερό, βαρύ πάτημα, δίνει άλλη πνοή. Αν γέρνει στις στροφές εγώ αγχωνομαι και ψαχνω να δω αν όντως στρίβω με τόσα πολλα.

Γενικά είναι σπαστικο να γέρνει το αμάξι μέσα στην στροφή, νιώθεις ότι θα φύγεις. Και πολύ περισσότερο τρομακτικό για τους επιβάτες που σε λούζουνε στα καντήλια.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γιώργο, μπορεί στην αρχή να το έβλεπα ενοχλητικό, αλλά πλέον το ευχαριστιέμαι πραγματικά σε κάθε διαδρομή, για το λόγο που ανέφερες παραπάνω. Είναι και το πετρέλαιο που έχει ροπή αρκετή και σου δίνει υπέροχη αίσθηση.



billys έγραψε:
Βαγγέλη εγώ με τα β6 που έβαλα που είναι και πιο σκληρά από τα spectrum δεν έχω δει τέτοια αλλαγή στην συμπεριφορά. Το έχω πιέσει και εγώ και κλασικά σε φουρκέτες πετάει λίγα μούτρα αλλά τπτ το σημαντικό που με τις λιγοστές κλίσεις το ελέγχεις.

Η αίσθηση του να πατάς φρένο και να μην πέφτει μπροστά ή σε στροφή με χιλιόμετρα να φρενάρεις και να το νιώθεις σταθερό είναι για εμένα μεγάλο προτέρημα.
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!


Βασίλη, έχουμε και διαφορετικό κέντρο βάρους.
Όπως επίσης πιστεύω πως, αν εγώ πιάσω στα χέρια μου το Picasso σου, τα πράγματα θα είναι διαφορετικά.
Και αυτό γιατί εγώ μπορεί να "πιέζω" διαφορετικά από σένα.
Υπάρχει δηλαδή διαφορετικό σημείο αναφοράς.

Το τελευταίο που γράφεις, ότι δεν "μπρουμυτιάζει" το αμάξι, είναι απλά ΤΟ κορυφαίο της υπόθεσης.


vpafi έγραψε:
Τα super touring που λες , είναι αυτά που σου έστειλα για pack Aero?

Υ.Γ Όταν βάζεις μαμά/μπαμπά, θα παίρνεις του γείτονα. Ξέρεις εσύ. Να πηγαίνουν οι άνθρωποι first class.!!!

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"


Είναι ο νέος κωδικός, ίδιος με τα αμορτισέρ που τοποθετήθηκαν και στα facelift...
Και τα Monroe που έβαλα, πάλι για Pack Aero προορίζονται! Δεν άλλαξε κάτι στο ύψος του αυτοκινήτου από το έδαφος.

Ναυάγησε η ιδέα που σου έλεγα προχθές, δυστυχώς! Ακόμα, τουλάχιστον, συνεχίζουμε όπως έχει. Μελλοντικά, το βλέπουμε πιο ζεστά το θέμα... :P

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 04 Απρ 2021, 13:56 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
bakevang έγραψε:
barimagas έγραψε:
Βαγγέλη πιστεύω ότι θα ευχαριστηθείς το αυτοκίνητο ειδικά στους δρόμους που κινείσαι. Το σταθερό, βαρύ πάτημα, δίνει άλλη πνοή. Αν γέρνει στις στροφές εγώ αγχωνομαι και ψαχνω να δω αν όντως στρίβω με τόσα πολλα.

Γενικά είναι σπαστικο να γέρνει το αμάξι μέσα στην στροφή, νιώθεις ότι θα φύγεις. Και πολύ περισσότερο τρομακτικό για τους επιβάτες που σε λούζουνε στα καντήλια.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Γιώργο, μπορεί στην αρχή να το έβλεπα ενοχλητικό, αλλά πλέον το ευχαριστιέμαι πραγματικά σε κάθε διαδρομή, για το λόγο που ανέφερες παραπάνω. Είναι και το πετρέλαιο που έχει ροπή αρκετή και σου δίνει υπέροχη αίσθηση.



billys έγραψε:
Βαγγέλη εγώ με τα β6 που έβαλα που είναι και πιο σκληρά από τα spectrum δεν έχω δει τέτοια αλλαγή στην συμπεριφορά. Το έχω πιέσει και εγώ και κλασικά σε φουρκέτες πετάει λίγα μούτρα αλλά τπτ το σημαντικό που με τις λιγοστές κλίσεις το ελέγχεις.

Η αίσθηση του να πατάς φρένο και να μην πέφτει μπροστά ή σε στροφή με χιλιόμετρα να φρενάρεις και να το νιώθεις σταθερό είναι για εμένα μεγάλο προτέρημα.
Καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!


Βασίλη, έχουμε και διαφορετικό κέντρο βάρους.
Όπως επίσης πιστεύω πως, αν εγώ πιάσω στα χέρια μου το Picasso σου, τα πράγματα θα είναι διαφορετικά.
Και αυτό γιατί εγώ μπορεί να "πιέζω" διαφορετικά από σένα.
Υπάρχει δηλαδή διαφορετικό σημείο αναφοράς.

Το τελευταίο που γράφεις, ότι δεν "μπρουμυτιάζει" το αμάξι, είναι απλά ΤΟ κορυφαίο της υπόθεσης.


vpafi έγραψε:
Τα super touring που λες , είναι αυτά που σου έστειλα για pack Aero?

Υ.Γ Όταν βάζεις μαμά/μπαμπά, θα παίρνεις του γείτονα. Ξέρεις εσύ. Να πηγαίνουν οι άνθρωποι first class.!!!

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"


Είναι ο νέος κωδικός, ίδιος με τα αμορτισέρ που τοποθετήθηκαν και στα facelift...
Και τα Monroe που έβαλα, πάλι για Pack Aero προορίζονται! Δεν άλλαξε κάτι στο ύψος του αυτοκινήτου από το έδαφος.

Ναυάγησε η ιδέα που σου έλεγα προχθές, δυστυχώς! Ακόμα, τουλάχιστον, συνεχίζουμε όπως έχει. Μελλοντικά, το βλέπουμε πιο ζεστά το θέμα... :P
Να ανασυρθεί το ναυάγιο.χαχαχα
Με υπομονή όλα θα γίνουν. Ότι θες τα έχουμε πει.


"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Μάιος 2021, 17:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Στο προηγούμενο γέμισμα 28/04/2021, τοποθετήθηκε κατά την πλήρωση το Power Service Diesel Kleen + Cetane Boost.

Το έκαψα όλο, σε μεικτές διαδρομές, έπεσε και ένα καλό 200άρισμα. Και εφόσον κάηκε όλο μέχρι να ανάψει λαμπάκι, γέμισα ξανά μετά από 893 χιλιόμετρα στις 07/05/2021, με Elin Crystal Diesel.

Μετά από 223 χλμ., μεικτής κίνησης ο υπολογιστής ταξιδιού, μιλάει μόνος του.

Εικόνα

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Μάιος 2021, 17:30 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Απίστευτα αποτελέσματα Βαγγέλη! Θα δοκιμάσω άμεσα το ίδιο[emoji106][emoji106][emoji106][emoji469][emoji469][emoji469]

Sent from my LG V40 using Tapatalk

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 14 Μάιος 2021, 19:50 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
bakevang έγραψε:
Στο προηγούμενο γέμισμα 28/04/2021, τοποθετήθηκε κατά την πλήρωση το Power Service Diesel Kleen + Cetane Boost.

Το έκαψα όλο, σε μεικτές διαδρομές, έπεσε και ένα καλό 200άρισμα. Και εφόσον κάηκε όλο μέχρι να ανάψει λαμπάκι, γέμισα ξανά μετά από 893 χιλιόμετρα στις 07/05/2021, με Elin Crystal Diesel.

Μετά από 223 χλμ., μεικτής κίνησης ο υπολογιστής ταξιδιού, μιλάει μόνος του.

Εικόνα
Επιτέλους έφτιαξες το πόδι σου.... χαχαχαχα

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 22 Μάιος 2021, 23:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Τοποθετήθηκαν Philips LED λάμπες για τα πορείας, αφού κάηκε η μία από τις Philips Diamond Vision, που είχα, κάτι παραπάνω από χρόνο.

Στο συγκεκριμένο όχημα (σε αντίθεση με το BlueHDi), δεν ήμουν καθόλου ευχαριστημένος με την απόδοσή τους. Οπότε ήθελα κάτι πολύ καλύτερο.

Αλλάχθηκαν και οι λάμπες ημέρας με πυρακτώσεως αλλά λεύκες.

Έγινε και ρύθμιση ύψους.

Η πρώτη διαδρομή έγινε με απίστευτες εντυπώσεις από μέρους μου. Κανένα αμάξι από την αντίθετη πλευρά δεν μου έκανε σινιάλο.

Είναι τσουχτερή η τιμή, αλλά... αν ταξιδεύεις βράδυ όπως εγώ, τις αγοράζεις.

Εικόνα

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Μάιος 2021, 09:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2442
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Ωραίο αποτέλεσμα φαίνεται Βαγγέλη.....ποιες ακριβώς έβαλες?

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Μάιος 2021, 09:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
kostask έγραψε:
Ωραίο αποτέλεσμα φαίνεται Βαγγέλη.....ποιες ακριβώς έβαλες?
https://www.skroutz.gr/s/23450392/Philips-H7-Ultinon-Essential-LED-12V-24V-20W-2%CF%84%CE%BC%CF%87.html

Δεν τις αγόρασα από το ίντερνετ! Τις είχε ο ηλεκτρολόγος μου και απλά τις τοποθέτησα επιτόπου!

Ευχαριστώ Κώστα!

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Μάιος 2021, 09:48 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Ωραίο αποτέλεσμα Βαγελακο! Με σωστή ρύθμιση δεν νομίζω να υπάρχει θέμα με τους απέναντι

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Μάιος 2021, 10:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Κανένα απολύτως Δημήτρη!
Δεν είναι από τις κινέζικες που έχουν διάχυτο φως.
Σ'αυτά υπάρχει η σωστή δέσμη, έγινε και η ρύθμιση και δεν είχα ούτε ένα σινιάλο χθες βράδυ.

Στάλθηκε από το AC2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 9 από 19 [ 275 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Επόμενο



Συναφή θέματα

Κοπή πίτας 2013 - Θεσσαλονίκη
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: linker
Απαντήσεις: 97
Κοπή πίτας 2013 - Θεσσαλονίκης - Δωροθέτες
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 23
C4 HDI 92 2013 + C4HDI 90 2010
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: mike44
Απαντήσεις: 53
Rally Acropolis 2013
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 39
Τέλη κυκλοφορίας 2013: Αποκλειστική Διάθεση από το Διαδίκτυο
Δ. Συζήτηση: Διάφορα
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 39
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron