Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 19:06 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Φεβ 2015, 20:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Ιούλ 2013, 20:03
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Ήταν Μάιος του 2008 όταν την παρέλαβα. Λιτή και απέριττη στην έκδοση vtr-plus και με τον βασικό 1.400άρι, έμελλε να με συντροφεύει μέχρι και σήμερα.

Στις αρχικές μας περιπλανήσεις ανά την Ελλάδα:

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Παρόλο που τη χάρηκα και τη χαίρομαι ακόμα, ήθελα να της δώσω λίγο από την αίγλη των μεγαλύτερων και πλουσιότερων αδελφών της... Παρατηρήσατε το σηματάκι vts; Αυτό ήταν η αρχή της μεταμόρφωσης...
Αρχικά σκέφτηκα να αλλάξω το απλό (και από πολύ νωρίς φθαρμένο...) τιμόνι της, το λεβιέ μαζί με τη (φθαρμένη...) φούσκα και το μαύρο τασάκι της, ενώ στην προσπάθεια μου να δώσω μία σπορτίφ νότα στο κατά τα άλλα φουτουριστικό εσωτερικό της, προσέθεσα πεντάλ, κεντρική κονσόλα και μαρσπιέ με το λογότυπο citroen, όλα φυσικά αλουμινίου... Όμως και πάλι κάτι έλειπε... Για να καλύψω λοιπόν το αισθητικό κενό αντικατέστησα την οθόνη πολλαπλών ενδείξεων τύπου A με μία τύπου C, ενώ τα πολλά μας ταξίδια επέβαλαν την τοποθέτηση τεμπέλη και 12V πρίζας, ενώ ο φωτιζόμενος δαχτύλιος του αναπτήρα από ευσεβής πόθος έγινε πραγματικότητα...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Και καθώς το εσωτερικό διαμορφώνονταν αργά αλλά σταθερά, το εξωτερικό έχρηζε άμεσης επέμβασης. Έτσι βάφτηκαν τα χερούλια από τις πόρτες, αλλάχτηκαν τα καπάκια της radical με αυτά της resolfen, μπήκαν τα κινέζικα νίκελ στους προβολείς ομίχλης και αντικαταστάθηκαν οι πλαϊνές κολώνες με τις μαύρες ματ της vts, ενώ ένα μικρoατύχημα και ένα ραγισμένο αριστερό φανάρι ήταν η τέλεια ευκαιρία για τοποθέτηση των angel eyes... Σχεδόν ταυτόχρονα τοποθετήθηκε και κιτ xenon...


Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Μετά από αυτά τα πρώτα βήματα παραμετροποίησης της γαλλίδας μου, ένοιωσα πως είχε έρθει η ώρα να υλοποιήσω ένα ακόμα σχέδιο μου, διαφορετικό όμως από τα προηγούμενα, καθώς αυτό θα άλλαζε το(ν) εσωτερικό της (κόσμο)... Η αλλαγή αυτή ήταν δαπανηρή και η αναζήτηση χρονοβόρα, αλλά το αποτέλεσμα με αποζημίωσε...

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Παρόλο όμως που ο εσωτερικός της κόσμος άρχισε να μοιάζει επικίνδυνα με τη μεγάλη της αδερφή, την πρόδιδαν ακόμη οι υφασμάτινες ταπετσαρίες στις πόρτες και ο απλός τεμπέλης... Οι πρώτες αντικαταστάθηκαν από δέρμα (να είναι καλά το club και η εφευρετικότητα των μελών...), ενώ ο δεύτερος έδωσε τη θέση του σε άλλον, αυτή τη φορά δερμάτινο με λεπτομέρειες alcantara...

Εικόνα


Κάτι όμως στο εσωτερικό εξακολουθούσε να με ενοχλεί... Δε μπορεί μετά από τις επενδύσεις αλουμινίου και το σαλόνι δέρμα - alcantara να υπάρχει ένας απλός κεντρικός καθρέφτης... Ο ηλεκτροχρωματικός αγοράσθηκε και τοποθετήθηκε (μετά κόπων και βασάνων βέβαια) στο απλό παρμπρίζ της παρόλο που εκκρεμεί η ηλεκτροδότησή του...

Εικόνα

Για το τέλος άφησα τους εξωτερικούς καθρέφτες... Η αλήθεια είναι ότι οι ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι μου είχαν κεντρίσει από νωρίς το ενδιαφέρον. Με αποθάρρυναν όμως οι γνώμες των μελών που υποστήριζαν ότι αυτό δε μπορεί να συμβεί στα δικά μας ταπεινά vtr/vtrs, χώρια που το κόστος της -αμφίβολης κατά τα άλλα- μετατροπής παρέμενε απαγορευτικό. Ωστόσο, για μένα ήταν το επόμενο πρότζεκτ που έπρεπε να πετύχει. Έτσι, μετά από πολύμηνη αναζήτηση, αρκετές χαμένες ώρες σε εξουσιοδοτημένα συνεργεία, αλλά με υπομονή και επιμονή, ο στόχος επετεύχθη και πλέον χαίρομαι να κλειδώνω και να ξεκλειδώνω την c4oύλα μου και αυτή να με χαιρετά με τους καθρέφτες...

Εικόνα
Εικόνα

Μετά από όλα αυτά και ελπίζοντας να μη σας κούρασα, θα ήθελα να ευχαριστήσω το club που μου έδωσε το χώρο να παρουσιάσω και το δικό μου αυτοκίνητο.

_________________
2000-2008: Citroen Xantia II 1.8 16V
2008-......: Citroen C4 1.4 VTR Plus - lpg kit by lovato


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kosvts για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Φεβ 2015, 20:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 14 Μαρ 2014, 22:58
Δημοσιεύσεις: 168
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη-Σέρρες-Λιβαδειά
Πανέμορφο και οι μετατροπές εργοστασιακού επιπέδου... Μπράβο...


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kostasSC για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Φεβ 2015, 20:42 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Αγνώριστη με υπέροχες αλλαγές

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Skotis για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Φεβ 2015, 20:50 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Χίλια ευγε!!! Πραγματική μεταμόρφωση του αυτοκινήτου! Και το κυριότερο: "όπως η μαμά". Και πάλι μπράβο. Να τη χαίρεσαι την κούκλα σου!

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Lohias^ για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Φεβ 2015, 20:55 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Πολυ καλη δουλεια μπραβο!!

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Φεβ 2015, 21:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Αλλαγές που θα έκανα και εγώ.
Πολύ καλή δουλειά, όμορφο το αποτέλεσμα.
Καλά χιλιόμετρα!

sent from a shiny silver Citroen

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε linker για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 07 Φεβ 2015, 23:43 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Μου άρεσε πολύ, να τη χαίρεσαι!

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Πράκτορας για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Φεβ 2015, 07:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Δεκ 2013, 08:42
Δημοσιεύσεις: 933
Μπραβο kosvts για το επιθυμητο αποτελεσμα του αυτοκινητου σου!!
Χαρας την ΥΠΟΜΟΝΗ σου!!
:clap

_________________
C4 ehdi 115 STT ETG 2015 Attraction
Τριαντάφυλλος


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε 30fillos για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Φεβ 2015, 09:15 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
:clap :clap :clap :clap

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vpafi για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Φεβ 2015, 09:59 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Πολύ όμορφο!!! :clap :clap :clap :clap :clap :clap


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε diesoulas για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 08 Φεβ 2015, 15:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Πολλά μπράβο!!!Ποιοτικές μετατροπές και εργοστασιακό αποτέλεσμα!!! :love
Πιστεύω σειρά έχουν οι resolfen και ένα βάψιμο τα πλαϊνά πλαστικά!! :thumb

_________________
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε GeoC4Madness για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Φεβ 2015, 10:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Ιούλ 2013, 20:03
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Με τη σειρά μου να ευχηθώ σε όλους ασφαλή και απολαυστικά χιλιόμετρα!
GeoC4Madness σειρά έχει το κινέζικο σύστημα ψυχαγωγίας με την 7άρα οθόνη. Το έχω παραγγείλει και το περιμένω πως και πως :love
Οι resolfen παραμένουν ευσεβής πόθος, όμως με φοβίζει το μέγεθος και η ευαισθησία τους στους ελληνικούς καρόδρομους! Από την άλλη τα βαμμένα πλαϊνά πλαστικά νομίζω ότι θα δείχνουν ακόμα πιο μικρές τις radicale και μεγαλύτερους τους θόλους...

_________________
2000-2008: Citroen Xantia II 1.8 16V
2008-......: Citroen C4 1.4 VTR Plus - lpg kit by lovato


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kosvts για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Φεβ 2015, 10:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Επειδή είμαι σχεδόν στην ίδια φάση με σένα για την C5 μου (Prestige), και θα ήθελα να κάνω μερικές προσθήκες-αλλαγές από τον εξοπλισμό της Exclusive, θα ήθελα να σε ρωτήσω 1-2 πραγματάκια:

1) Καταρχήν για τον καθρέπτη, τι αγόρασες και πως τοποθετήθηκε ? Βλέπω ότι σε σένα ο καθρέπτης κολλάει κατευθείαν στο τζάμι, μπήκε όπως ήταν ή χρειάστηκε να αγοράσεις κάποια ξεχωριστή βάση ? Και αν ναι, πήγες σε εξουσιοδοτημένο ή έψαξες σε μαγαζιά με μεταχειρισμένα ? Και όσον αφορά την τροφοδοσία, προφανώς είχε κάποια ειδική φύσα, τράβηξες καλώδιο ή έψαξες και έβαλες την εργοστασιακή φύσα ? Πρέπει να πάρει και σήμα για την όπισθεν, ή απλώς αναγνωρίζει τα δυνατά φώτα και σκουραίνει μόνος του ?

2) Για το δερμάτινο σαλόνι, έκανες καθίσματα και επενδύσεις ξεχωριστά ? Ή τα αγόρασες από κάποιο τροπέτο ? Αν τα έφτιαξες, μια γενική ιδέα κόστους (και που έγινε η δουλειά) θα βοηθούσε. Βέβαια εγώ θέλω να πάω εδώ δίπλα στην Connolly, οπότε ίσως η δική μου περίπτωση να διαφέρει από τη δική σου (και λόγω πόλης).

3) Τέλος, όταν λες kit xenon, εννοείς κάτι σαν τα κλασσικά κινέζικα/ταιβανέζικα (λάμπες και ballast), ή κάτι σαν αυτό ?

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε The Ace για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Φεβ 2015, 12:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Ιούλ 2013, 20:03
Δημοσιεύσεις: 72
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Φίλε μου για την αλλαγή των απλών καθρεφτων με ανακλινόμενους στο δικό μου χρειάστηκαν τα εξής: δύο άλλοι καθρέφτες από την έκδοση vts (ίδιοι βέβαια σχεδιαστικά με τους απλούς δικούς μου, αλλά με ενσωματομένο στη βάση τους μοτέρ για την ανάκλιση, θερμαινόμενο κρύσταλλο και έξτρα καλώδιο - καφέ βύσμα για την ηλεκτροδότησή τους), δύο μοτέρ παραθύρου από την έκδοση vts με έξτρα θύρα για τη σύνδεση του ως άνω καφέ βύσματος των αναδιπλούμενων καθρεφτών και έναν διακόπτη παραθύρων οδηγού με επιλογή για ανάκλιση από μέσα, πάλι από το vts (ή από την έκδοση exclusive για τα 5άπορτα). Αν αγόραζα όλα τα παραπάνω καινούργια θα χρειαζόταν να δαπανήσω πάρα πολλά χρήματα (πάνω από χιλιάρικο, να μη σου πω σχεδόν τα μισά της αξίας του αυτοκινήτου μου, οπότε στράφηκα στη λύση των μεταχειρισμένων. Εκτός αυτών, χρειάστηκε και μία ενεργοποίηση της ανάκλισης μέσω lexia από την αντιπροσωπία.
Ωστόσο, πριν ξεπεράσω όμως το φόβο ενός ενδεχομένως ελαττωματικού (αλλά ακριβού) μεταχειρισμένου ανταλλακτικού, κοινώς το φόβο να πετάξω τα λεφτά μου τζάμπα, έπρεπε να βεβαιωθώ ότι μία τέτοια μετατροπή είναι εφικτή. Πίσω στο 2008 περίπου τα μέλη του club είχαν σχολιάσει αυτή τη μετατροπή ως μάλλον εφικτή, αλλά ασύμφορη οικονομικά. Απογοητευμένος καθώς έβλεπα ότι αυτό το πρότζεκτ είχε ναυαγήσει πριν καν αρχίσει, άρχισα να ψάχνω σε ξένα fora. Έκανα εγγραφή στο αγγλικό club ιδιοκτητών c4 και μετά από πολύυυυ ψάξιμο βρήκα στην ενότητα how to έναν οδηγό σε μορφή pdf, στον οποίο ένα μέλος εξηγούσε βήμα βήμα τη διαδικασία μετατροπής. Περιχαρής άρχισα να ψάχνω για τα απαιτούμενα ανταλλακτικά κυρίως σε car και ebay (κυρίως στο αγγλικό). Από το τελευταίο αγόρασα όλα τα ανταλλακτικά γιατί τα βρήκα πολύ φθηνότερα (οι ελληνάρες πουλάνε έναν αναδιπλούμενο καθρέφτη στην τιμή ενός ολόκληρου αυτοκινήτου...), την πάτησα όμως με τα μοτεράκια που δεν ανταποκρίνονταν ίσως γιατί ήταν χαλασμένα ή γιατί η θέση οδήγησης μας με τους άγγλους διαφέρει...Κατέφυγα στη λύση ελληνικού τροπέτου vts και απλά τα τοποθέτησα χωρίς να τραβήξω καλώδια κλπ. Στη δική σου περίπτωση βέβαια δε ξέρω αν γίνεται, γιατί και τα ανταλλακτικά να μαζέψεις, μπορεί ο εγκέφαλος του c5 να μη δίνει την επιλογή ενεργοποίησης της ανάκλισης. Ψτάξτο μέσα στο club ή σε άλλα fora του εξωτερικού που ίσως έχουν πειραματισθεί πιο πολύ από εμάς!

Τα δερμάτινα καθίσματα τα βρήκα μετά από αναζήτηση μηνών από τροπέτο στην τιμή των 250€ χωρίς τους αερόσακους. Σημειωτέον ιδιώτης που πουλούσε τα ίδια, ζητούσε 1.500€ :surprised :surprised :guns :guns Αν βρεις από τροπέτο και είναι σε καλή κατάσταση και σε καλή τιμή αγόρασέ τα χωρίς δεύτερη σκέψη... Τίποτα δε συγκρίνεται με το εργοστασιακό... Η τοποθέτηση έγινε σε φιλικό συνεργείο (μακριά από αντιπροσωπεία που ζητούσε όσα έδωσα για τα καθίσματα) και είναι κάτι εύκολο αρκεί να έχεις τα κατάλληλα εργαλεία και όρεξη ο μάστορας να βγάλει τους αερόσακους από τα παλιά και να τους περάσει στα καινούργια...
Όσο για τα κιτ ξένων καλύτερα να απευθυνθείς σε ένα μαγαζί που έχει πείρα σε αυτά και θα στα περάσει κιόλας. Στα 150€ βρίσκεις πλέον καλή ποιότητα στα 6000 kelvin που δε στραβώνει, έχεις εγγύηση και συμβατότητα με το canbus του αυτοκινήτου.
Καλή υπομονή λοιπόν σε ότι επιλέξεις να κάνεις. Έτσι και αλλιώς έχεις αμαξάρα και με τις πιο πάνω προσθήκες θα τελοιοποιηθεί!

_________________
2000-2008: Citroen Xantia II 1.8 16V
2008-......: Citroen C4 1.4 VTR Plus - lpg kit by lovato


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε kosvts για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 Coupe 1.4 16v (πρώην vtr-plus, νυν vts...)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 10 Φεβ 2015, 12:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Sorry, έπρεπε να το διευκρινίσω, μιλάω μόνο για τον εσωτερικό καθρέπτη, οι εξωτερικοί μου είναι θερμαινόμενοι και ανακλινόμενοι, εκεί είμαι κομπλέ. Απλώς ο εσωτερικός είναι (α) σε λίγο κακή κατάσταση (έχει μαυρίσει το τζαμάκι), και (β) έχει το κλασσικό διακοπτάκι για την αντιθαμβωτική θέση, που φαίνεται λίγο....κάπως, μέσα στο σαλόνι της C5. Έχω βρει 2-3 ηλεκτροχρωματικούς για C5, αλλά όλοι κουμπώνουν πάνω σε βάση (που έχει και τους σένσορες), την οποία δεν βρίσκω πουθενά. Υποθέτω αν αρχίσω να ψάχνω ανταλλακτικάδικα μεταχείρο, κάπου ίσως να βρω....

Για το σαλόνι, δερμάτινα καθίσματα δεν υπάρχουν πουθενά αυτή τη στιγμή, οπότε σκέφτομαι μήπως κάνω απλώς τα διάφορα "φιλέτα" με δερμάτινη επένδυση (όπως είναι ο μαμά συνδυασμός ύφασμα/δέρμα) και ταυτόχρονα βάλω και θερμαινόμενο kit με τους διακόπτες του.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε The Ace για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 28 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ορατότητα προς τα πίσω, με αεροτομή (Coupe)
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: gr_diver
Απαντήσεις: 28
Πίσω καθίσματα c4 coupe
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Nostradamus
Απαντήσεις: 3
citroen c4 coupe 2005 abs stop service
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
αλλαγη καπω C4/VTS/1600/coupe
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: shadowman
Απαντήσεις: 9
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ