Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τετ 15 Μάιος 2024, 10:07 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Φεβ 2022, 22:49 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
:clap :clap :clap :clap :clap
Απόλαυση να διαβάζεις κάθε φορά της συντηρήσεις του Βάγγου! Αναλυτικότατος και πάντα τα καλύτερα για τις Γαλλίδες! :clap :clap

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Φεβ 2022, 23:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 21 Ιούλ 2013, 15:58
Δημοσιεύσεις: 2444
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 0
Πάντα μερακλής Βαγγέλη!

_________________
C4 1.6 e-HDI 115 STT MCP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Φεβ 2022, 07:46 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5584
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
:salute :salute :salute :clap

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Φεβ 2022, 11:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
vpafi έγραψε:
Χμμμμμμ....βγαίνω σωστός τελικά που το κάνω σε κάθε συντήρηση ανεξαρτήτως χιλιομέτρων.

Σωστότατα, όπως φαίνεται.
Απλά, τα μπεκ μου δεν ήταν βουλωμένα ή βρώμικα.
Είχαν στραβώσει τα ακροφύσια.
Δεν καταλαβαίνω τι διαφορά θα έχει αν αλλάζω κάθε 20.000 χλμ. που κάνω λάδια-φ.λαδιού, και φ.πετρελαίου.
Το φ.πετρελαίου το γνήσιο (απ'έξω, όχι αντιπροσωπεία) κοστίζει περίπου 30 ευρώ και θέλει και κάνα 20άρικο εργατικά γιατί βγαίνει όλη η βάση.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Φεβ 2022, 13:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 20 Νοέμ 2017, 08:13
Δημοσιεύσεις: 1081
Βαγγέλη, μήπως στραβωσανε από τις θερμοκρασίες, αν δεν κάνω λάθος όλο ότι πας με 180-200 γράφεις.

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Γιώργος -
C3 1,2 82[color=#008040] -


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 21 Φεβ 2022, 14:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Γιώργο, δεν φταίει η ταχύτητα!
Οι αναγεννήσεις του DPF φταίνε! Αυτές αυξάνουν τη θερμοκρασία. Το έγραψα και λίγο πιο πάνω!
Αλλά, σκεπτόμενος τις τελευταίες μέρες, να αναφέρω ότι έχω 264.000 χλμ. και θεωρώ πως ένα τόσο ευαίσθητο πράγμα όπως τα σύγχρονα μπεκ πετρελαίων, είναι φυσιολογικό να θέλουν μια συντήρηση!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 30 Ιουν 2022, 19:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Δυστυχώς έχω πολύ καιρό να γράψω στο τοπικό. Μεσολάβησαν αρκετά μετά το Φλεβάρη. Ένα χειρουργείο, μία πολύ δύσκολη προσαρμογή στην καθημερινότητα, ένας καταστρεπτικός κορωναϊός, εξετάσεις, μεταπτυχιακά, πτυχιακές, δουλειά και η λίστα δεν έχει τελειωμό!!!! :D Αλλά εμείς, εδω! :no1

Θα ανεβάσω φωτογραφικό υλικό από το ταξίδι μας σε Φλώρινα - Μπίτολα - λίμνη Ωχρίδα που έγινε το Μάρτη. Και μετά από Χαλκιδική, αρχές Ιουνίου.

Γράφω σήμερα με αφορμή τη συντήρηση του αυτοκινήτου στις 275Κ.
Αλλάχθηκαν:
- Λιπαντικά, Total Ineo First 0W30.
- Φ. λαδιού, γνήσιο Ford.
- Φ. καμπίνας, αντιμυκητιακό.
- Πρώτη φορά αλλάχθηκαν τα πίσω τακάκια και μπήκαν της Textar, μιας και υπήρχαν άμεσα διαθέσιμα και τη θεωρώ καλή μάρκα.
- Βαλβολίνη Total TRAXIUM GEAR 9 FE SAE 75W GL4.

Έγινε γενικός έλεγχος στο αυτοκίνητο και είμαστε πανέτοιμοι για καλοκαιρινό roadtrip.

Και ήρθε η ώρα να σας σχολιάσω και τα ελαστικά μου, τα Dunlop Sportmaxx RT τα οποίο τοποθετήθηκαν 29/03/2022 και έχουν 8.000 χλμ. στα χέρια μου.
Δυστυχώς, με έχουν απογοητεύσει πάρα πολύ παρόλα τα διθυραμβικά σχόλια που διάβασα στο internet και άκουσα από άλλους οδηγούς.
Στην πόλη μέσα, δεν έχουν καμία απολύτως επαφή, ακόμα και μετά από ταξίδι που είναι ζεστά. Ξεκινάς - σπινιάρει - μπαίνει ESP, σταματάς - γλιστράει - μπαίνει ABS. Ευτυχώς στο σταμάτημα, δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο στην εκκίνηση που είναι απαράδεκτη. Έφτασα σε σημείο, να πάω να ξεκινήσω γρήγορα σε φανάρι (ήταν δίπλα μου Corsa CDTI και τρώγονταν) με ESP OFF και να με τρώει το πιτσιρίκι λόγω εκκίνησης.
Στις υψηλές ταχύτητες, δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με τα Vredestein Sportrack 5 (δυστυχώς σταμάτησε να παράγεται στην διάστασή μου) που φορούσα. Χάνουν παντού. Δεν έχω σωστό τιμόνι και σε απότομη αλλαγή κατεύθυνσης σε μεγάλες ταχύτητες, ψαρεύουν.
Δεν μπορώ όμως να πω, τα παραδέχομαι στο βρεγμένο. Σε πάρα πολύ υψηλές ταχύτητες, στην Εγνατία Οδό στο κομμάτι Ξάνθης-Κομοτηνής (γενικά κρατάει νερά), έβγαλαν ασπροπρόσωπο τον μπαμπά μου χωρίς να ενεργοποιηθεί ούτε μία φορά το ESP. Εκεί έδωσαν ρέστα.

ΔΕΝ θα τα ξαναέβαζα. Την επόμενη φορά (ελπίζω μετά από 2 χρόνια) να πάμε για Yokohama Advan Fleva V701.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Ιούλ 2022, 06:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Μάιος 2011, 19:53
Δημοσιεύσεις: 3229
Μπράβο Βαγγέλη, πάντα επιμελής στην συντήρηση και στο επιστρέφει με αξιοπιστία το αμάξι. Να το χαίρεσαι πάντα με ξεκούραστες και απολαυστικές διαδρομές! Περαστικές και αγύριστες οι δυσκολίες.
Μήπως τα λάστιχα θέλουν κάποιο πείραγμα στην πίεση για να δουλέψουν καλύτερα; Κάποιος που ξέρει μπορεί να σε καθοδηγήσει σε αυτό. Τόσα χιλιόμετρα που κάνεις σε διάφορες συνθήκες, σε συνδιασμό με το μεράκι σου να επιλέγεις διαφορετικό ελαστικό κάθε φορά με αιτιολόγηση της επιλογής και ανάλυση του αποτελέσματος, έχεις γίνει ο επίσημος δοκιμαστής ελαστικών για τους υπόλοιπους μας.

Στάλθηκε από το RMX3231 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Μάθε γιατί εγώ και 28 εκατομμύρια ακόμη χρήστες λατρεύουμε τη Revolut. Κάνε εγγραφή με τον παρακάτω σύνδεσμο: https://revolut.com/referral/?referral- ... JUN1-23-AR


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Ιούλ 2022, 07:03 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5584
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Επίσημος δοκιμαστής ελαστικών και λιπαντικών ο Βαγγέλης μας! Καλό καλοκαίρι , χωρίς άλλα προβλήματα, με όμορφες διαδρομές!!!

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Ιούλ 2022, 09:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Όπως πάντα εξαιρετική γραφή και ανάλυση από το feedback των ελαστικών.
Για την συντήρηση δεν χρειάζονται πολλά πάντα τα καλύτερα!
Από δω και πέρα μόνο όμορφες βόλτες Βάγγο!!

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Ιούλ 2022, 09:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16609
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Επειδη παντα εγραφες οτι τρεχεις (και με τη c4).., ελπιζω μονο να τρεχεις σε ευθειες που ειναι το στοιχειο της γιατι το αμαξι για καμπες, μαγκιες, παρατεταμενες αλλαγες γραμμης και ελεγχο μεσω κιβωτιου-ευρους-πισω αναρτησης οχι απλα δε κανει γι αυτη τη δουλεια αλλα εως μπορει και να σε εκθεσει..

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 152.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Ιούλ 2022, 10:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Φίλοι μου, σας ευχαριστώ πολύ! Προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο!

Χρήστο, η Εγνατία Οδός από Ξάνθη μέχρι Κομοτηνή είναι μια ευθεία 60 χλμ.
Αλλά θα στο πω για ακόμα μία φορά.
Καμία σχέση το δικό μου C4 με αυτό που οδηγείς (του πατέρα σου;, αν δεν κάνω λάθος).
Έχω σκληρά αμορτισέρ διπλής ενεργείας με 4 βαλβίδες στο εσωτερικό τους (Monroe OESpectrum) και φοράω ελαστικά με πολύ σκληρό πλαϊνό και χαρακτηριστικό Extra Load, με έξτρα ενίσχυση στα πλαϊνά. Η οδήγηση που βιώνεις εσύ στο C4 σου, δεν έχει καμία σχέση με αυτή που έχω εγώ.

Πολύ ευχαρίστως να στο δώσω (αν μπορέσουμε κάποια στιγμή, λόγω απόστασης!) να δεις πως περπατάει το δικό μου στο δρόμο. Βιώνεις κάθε λακουβίτσα και χαλικάκι. Είναι σκληρό και σε καμία περίπτωση άνετο. ΧΩΡΙΣ χαμήλωμα, έτσι; Είναι το Pack Aero και μπήκαν αμορτισέρ με κωδικό για Pack Aero από το Ρέλλα.

Στροφές, βουνά, λαγκάδια, ευθείες και κτλ., δεν με έχει εκθέσει ποτέ, όσο και αν το ζόρισα. Δεν έχει πετάξει ούτε μούτρα, ούτε κόλο. Το Picasso πχ., είχε την τάση να πετάει κόλο και την είχα πατήσει αρκετές φορές με κείνο.

Τέλος, ένα χαρακτηριστικό που δεν έχω με τα Monroe είναι ότι έχει φύγει το βύθισμα κατά το δυνατό φρενάρισμα. Τέλειο!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Ιούλ 2022, 16:20 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16609
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Να εισαι σιγουρος οτι οταν θελει ο δικος μου να δαπανησει το ποσο για αμορτισερ θα μιλησουμε εκτενως... ειναι γελοιοτητα η μαμα συμπεριφορα.. το τραγικο ειναι με τοσο μαλακο στησιμο στην ευθεια των Ευζωνων με το κακο οδοστρωμα να γελας με το οτι ειναι 20 χρονια πιο καινουργιο απ τη xantia... το αποκομμενο μπροστινο παντως και τη ''κοιλοδοκο'' πισω οτι και να κανεις εκει θα ειναι... Εντωμεταξυ με τοσο μικρο ευρος μοτερ και αυτα που προανεφερα μπορεις να βελτιωσεις μια κατασταση οπως εκανες εσυ αλλα καταληγεις και να μην ευχαριστιεσαι (για τα δικα μου γουστα ελεγχου και απολαυσης τουλαχιστον )και να κοπανιεσαι τελικα.. Το αυτοκινητο το εχω ξαναπει σε κατ ιδιαν συζητησεις ειναι ενα βελτιωμενο toyota auris οχι citroen.. σε αυτη τη νοοτροπια ειναι σχεδιασμενο μεσα-εξω και συμπεριφερεται και ετσι..

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 230.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 152.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Ιούλ 2022, 16:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Χρήστο μου, σεβαστή η άποψή σου, αλλά εγώ πιστεύω το ακριβώς αντίθετο.

Δεν έχω δουλέψει με υδρό, αλλά θεωρώ το C4, ένα γνήσιο Citroën με εξαιρετική ανάρτηση για την κατηγορία του που σου δίνει κάτι πολύ παραπάνω. Όχι επειδή το έχω. Επειδή έτσι το θεωρώ.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν είναι ότι κοπανιέμαι! Είναι ότι έχει αλλάξει ριζικά η συμπεριφορά του αυτοκινήτου και έγινε έτσι όπως ακριβώς το θέλω εγώ. Προσωπικά, δεν νιώθω κανέναν περιορισμό στις κινήσεις μου. Είμαι τόσο γρήγορος, όσο θέλω, στα σημεία που θέλω!

Θεωρώ ιεροσυλία να συγκρίνουμε ένα Toyota με ένα Citroën.

Είμαι διαθέσιμος για οποιαδήποτε συζήτηση, οπότε το επιθυμείς!

Sent from my AC2003 using Tapatalk

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: C4 - 1.6 e-HDi SST 115hp MCP - 2013 - (Clara)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Ιούλ 2022, 22:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2142
Εικόνες: 3
bakevang έγραψε:
Και ήρθε η ώρα να σας σχολιάσω και τα ελαστικά μου, τα Dunlop Sportmaxx RT τα οποίο τοποθετήθηκαν 29/03/2022 και έχουν 8.000 χλμ. στα χέρια μου.
Δυστυχώς, με έχουν απογοητεύσει πάρα πολύ παρόλα τα διθυραμβικά σχόλια που διάβασα στο internet και άκουσα από άλλους οδηγούς.
Στην πόλη μέσα, δεν έχουν καμία απολύτως επαφή, ακόμα και μετά από ταξίδι που είναι ζεστά. Ξεκινάς - σπινιάρει - μπαίνει ESP, σταματάς - γλιστράει - μπαίνει ABS. Ευτυχώς στο σταμάτημα, δεν έχω τόσο μεγάλο πρόβλημα όσο στην εκκίνηση που είναι απαράδεκτη. Έφτασα σε σημείο, να πάω να ξεκινήσω γρήγορα σε φανάρι (ήταν δίπλα μου Corsa CDTI και τρώγονταν) με ESP OFF και να με τρώει το πιτσιρίκι λόγω εκκίνησης.
Στις υψηλές ταχύτητες, δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με τα Vredestein Sportrack 5 (δυστυχώς σταμάτησε να παράγεται στην διάστασή μου) που φορούσα. Χάνουν παντού. Δεν έχω σωστό τιμόνι και σε απότομη αλλαγή κατεύθυνσης σε μεγάλες ταχύτητες, ψαρεύουν.
Δεν μπορώ όμως να πω, τα παραδέχομαι στο βρεγμένο. Σε πάρα πολύ υψηλές ταχύτητες, στην Εγνατία Οδό στο κομμάτι Ξάνθης-Κομοτηνής (γενικά κρατάει νερά), έβγαλαν ασπροπρόσωπο τον μπαμπά μου χωρίς να ενεργοποιηθεί ούτε μία φορά το ESP. Εκεί έδωσαν ρέστα.

Βαγγέλη στα έλεγα για τα dunlop......... viewtopic.php?f=54&t=1667&p=539895&sid=72f2aa20fa68822d60a51799c484f537#p539895
Ναι οκ άλλη κατηγορία αλλά βροχολάστιχο να σε πετάει στη βροχή χωρίς ιδιαίτερη πιεση;;; Εφυγα αδιάβαστος μετά την ιτέα και έκανα ζημιά στο αμάξι..
Τόσα χρόνια τώρα με τα sportrac 5 δεν έχει κάνει κιχ..το είπα και το ξαναλέω.. ποτέ ξανά dunlop, ποτέ μα ποτέ μα ποτέ..πήγε και έβαλε φίλος μου σε Α4 και μου είπε τα χειρότερα, δε πάταγε πουθενά το αμάξι..

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 17 από 19 [ 275 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενο



Συναφή θέματα

Τέλη κυκλοφορίας 2013: Αποκλειστική Διάθεση από το Διαδίκτυο
Δ. Συζήτηση: Διάφορα
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 39
c4 - e-HDI 115 stt/ 31-12-2013
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: sakis_makedonas
Απαντήσεις: 31
C4 1.6 01/2013 αξίζει 170.000χλμ -Το τσιμπησα τελικά-
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Kostas125
Απαντήσεις: 78
C4 HDI 92 2013 + C4HDI 90 2010
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: mike44
Απαντήσεις: 53
Κοπή πίτας 2013 - Θεσσαλονίκη
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: linker
Απαντήσεις: 97
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ