Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

Αρχική σελίδα  »  Ευρετήριο Δ. Συζήτησης  »  Νέα  »  Γενικά  »  Δ.Τ. Citroen Hellas


[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 11:03 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Σεπ 2018, 17:08 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
Εικόνα

ΤΟ «ΑΣΤΕΡΙ» ΤΟΥ «LA MAISON CITROËN» ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ 2018, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV!

Στο Σαλόνι Αυτοκινήτου του Παρισιού, που θα πραγματοποιηθεί στο Paris Expo Porte de Versailles από τις 4 έως τις 14 Οκτωβρίου του 2018, η Citroën θα τονίσει την συνοχή της νέας σχεδιαστικής ταυτότητας με την εταιρική υπογραφή “Inspired By You” παρουσιάζοντας εκτός των άλλων και τη νέα επιθετική πολιτική της στην τεχνολογία των Plug-in υβριδικών αυτοκινήτων.

• Η πολύ δυναμική και συνεπής ως προς τις εταιρικές αρχές της Citroën γκάμα των αυτοκινήτων, θα είναι εκεί για να αποτελέσει το καλύτερο εχέγγυο της ανοδικής πορείας στις πωλήσεις νέων αυτοκινήτων της εταιρείας. Η στρατηγική αυτή θα υπογραμμιστεί και από την Παγκόσμια Πρεμιέρα του νέου C5 Aircross SUV, που παράγεται στη Γαλλία και θα αποτελέσει τη ναυαρχίδα της Citroën. Με τονισμένα όλα εκείνα τα στοιχεία που κάνουν τα μοντέλα της Citroën μοναδικά, όπως είναι το Citroën Advanced Comfort®.
• Η παρουσίαση του Νέου Citroën C5 Aircross SUV Hybrid Concept ξεκινά η στρατηγική ανάπτυξης των ηλεκτρικών μοντέλων, με στόχο την κάλυψη όλης της διαθέσιμης γκάμας, με ηλεκτρικά μοντέλα.
• Το 2019, η Citroën συμπληρώνει έναν αιώνα παρουσίας στην παραγωγή αυτοκινήτων και γιορτάζει τα 70 χρόνια του εμβληματικού μοντέλου της 2CV, με σημαντικές συνεργασίες με icon-brands όπως η Jean Charles de Castelbajac και η ELLE από τον κόσμο της μόδας αλλά και η Rip Curl στο surfing.
• Η μακρά παράδοση στις καινοτομίες και ιδιαίτερα στην άνεση, αποτυπώνεται στην αρχιτεκτονική του χώρου που θα εξασφαλίσει μία μοναδική εμπειρία στους επισκέπτες (ανάλογη των καταστημάτων La Maison Citroen). Εκεί θα μπορούν όλοι να πάρουν μια γεύση και από τις προηγμένες υπηρεσίες που προσφέρει η Citroën, όπως είναι το Citroën Advisor και τα γυαλιά SeeTroën.

Ο χώρος της Citroën στο Σαλόνι Αυτοκινήτου του Παρισιού, θα έχει έκταση 1.600m2 και εκεί η Γαλλική εταιρεία θα παρουσιάσει την πλήρως ανανεωμένη της γκάμα. Η δυναμική προσέγγιση της αγοράς και η κάλυψη των αναγκών των σύγχρονων αγοραστών, είχαν ως αποτέλεσμα το πρώτο 6μηνο του 2018 για τη Citroën να έχει αύξηση 9% στις πωλήσεις της παγκοσμίως. Στην Ευρώπη, η Citroën σημείωσε τις υψηλότερες πωλήσεις νέων μοντέλων των τελευταίων επτά ετών, κερδίζοντας επιπλέον μερίδια αγοράς τόσο στα επιβατικά, όσο και στα επαγγελματικά οχήματα. Η βελτίωση αυτή συνδέεται άμεσα με τα επιτυχημένα λανσαρίσματα των νέων C3, C4 Cactus, C3 Aircross SUV στην Ευρώπη και C5 Aircross SUV στην Κίνα.

01 – Η ΜΟΝΤΕΡΝΑ ΓΚΑΜΑ ΤΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ

Δυνατές προτάσεις μοντέλων με το χαρακτηριστικό στυλ της Citroën και μία σύγχρονη, ολοκληρωμένη και συνεπής άνεση, εξελίσσεται μέσω του προγράμματος Citroën Advanced Comfort®.

- Με τα “SUV” ομαδοποιημένα, στο χώρο που θα γίνει η παγκόσμια πρεμιέρα του Νέου Citroën C5 Aircross SUV, μαζί με το C3 Aircross SUV, το οποίο έχει ήδη αποδειχτεί ιδιαίτερα επιτυχημένο (με πωλήσεις που ξεπερνούν τις 100.000). Είναι δύο SUV που προσφέρουν περισσότερο χαρακτήρα και κορυφαία άνεση, ταυτόχρονα με την ενισχυμένη ευρυχωρία και τις αυξημένες δυνατότητες διαρρύθμισης ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες.

- Στην περιοχή των “Hatchback”, εκεί όπου φιλοξενείται το νέο C4 Cactus με την καινοτόμα τεχνολογία PHC (Progressive Hydraulic Cushions®) στην ανάρτηση με περισσότερες από 400.000 πωλήσεις, καθώς και η νέα Ειδική Έκδοση C1 Urban Ride.

- Στον τομέα “Family” που αφορά τα μοντέλα με τις αυξημένες ανάγκες μεταφορικής ικανότητας τα οποία απευθύνονται σε οικογενειάρχες, θα βρίσκεται το Νέο Berlingo που λανσαρίστηκε πρόσφατα και στις δύο εκδόσεις του, Μ και XL, μαζί με τα Grand C4 SpaceTourer και SpaceTourer της κατηγορίας των MPV.

02 – ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ, Η CITROEN ΠΡΩΤΟΣΤΑΤΕΙ ΣΤΗΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ

- Παγκόσμια πρεμιέρα: Νέο Citroën C5 Aircross SUV Hybrid Concept. Με το πρωτότυπο αυτό, σκιαγραφείται λεπτομερώς η επαναφορτιζόμενη υβριδική εκδοχή του Νέου C5 Aircross SUV, που είναι το πρώτο PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) της Citroën και με το οποίο ξεκινά η μετάβαση στη νέα εποχή, με το 80% της γκάμας των μοντέλων να διατίθενται και ως ηλεκτρικά έως το 2023, ενώ μέχρι το 2025 θα είναι το 100% της γκάμας με αυτή την επιλογή διαθέσιμη.

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ C5 AIRCROSS SUV HYBRID CONCEPT

Κινητήρας: PureTech 180 με σύστημα S&S
Ηλεκτροκινητήρας: 80kW (ανάμεσα στον κινητήρα εσωτερικής καύσης και το κιβώτιο ταχυτήτων)
Συνολική ισχύς: 225 HP /4x2 μετάδοση κίνησης στους εμπρός τροχούς
Ροπή ηλεκτροκινητήρα: 337 Nm
EAT8 ηλεκτρονικά ελεγχόμενο αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων
Μπαταρία: High Voltage 200V Lithium-Ion που παρέχει 13.2kW/h
Φόρτιση: Από 2 ώρες (με 32A wall box) έως 8 ώρες (βασική οικιακή παροχή)
Αυτονομία ηλεκτροκίνησης: Περίπου 50 χλμ. (έως 135 km/h)
Εκπομπές ρύπων: Λιγότερο από 50g CO2 / 40% μείωση σε σχέση με την απλή έκδοση που έχει μόνο κινητήρα εσωτερικής καύσης

- Ολόκληρη η γκάμα των μοντέλων με πιστοποίηση από το νέο Πρωτόκολλο WLTP που αφορά τις εκπομπές ρύπων και την κατανάλωση, καθώς επωφελείται από τις πλέον εξελιγμένες τεχνολογίες που αφορούν τις εκπομπές ρύπων, όπως είναι η SCR (Selective Catalytic Reduction) για τη σειρά των diesel κινητήρων BlueHDi ή τα Φίλτρα Συγκράτησης Σωματιδίων (Particulate Filters) για τους βενζινοκινητήρες με το σύστημα άμεσου ψεκασμού καυσίμου.

03 – Η ΕΜΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΜΑΡΚΑ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΤΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΤΟ 2019

- Στην περιοχή «Fashion Car/Art Car» της Citroën στο Σαλόνι Αυτοκινήτου του Παρισιού, θα παρουσιαστούν οι δημιουργίες του Jean-Charles de Castelbajac (E-MEHARI και C3)
- Με την ανάδειξη της συνεργασίας με άλλα εμβληματικά brands, όπως είναι το περιοδικό ELLE (C3) και η Rip Curl (στα C3 Aircross και SpaceTourer)
- Στην «Racing» περιοχή που δίνει το παρόν το C3 WRC και ένας εξομοιωτής οδήγησης που θα είναι στη διάθεση των φίλων του motorsport.
- Με τα happenings που θα πραγματοποιηθούν στη boutique “Le Petit Citroën” με τις ειδικές εκδόσεις του Νέου Berlingo Van και το “Café Bulle” από την Orangina.
- Με την αναφορά στην ιστορία της εταιρείας που θα γιορτάσει τα 100 χρόνια της το 2019, παρουσιάζοντας τόσο το 2CV Van όσο και το 5 HP!

04 – ΣΤΟ STAND ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΠΡΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΟΙ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΕΣ ΠΟΥ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ

- Ένας πολύχρωμος και φιλόξενος χώρος που σφύζει από ζωή, εμπνευσμένος από το motto “Inspired by You” της Citroën, με ιδιαίτερη αναφορά στην νέα Arena, όπου θα πραγματοποιούνται καθημερινά εκδηλώσεις. Είναι ο χώρος που αντανακλά τη διάθεση που αποπνέουν όλες οι εκθέσεις Citroën, στις οποίες ο επισκέπτης παίρνει πρωταγωνιστικό ρόλο και εκφράζει τις ανάγκες και τις επιθυμίες που ψάχνει να καλύψει με κάποιο από τα μοντέλα της εταιρείας. Στα αστικά κέντρα, εκεί όπου μπορεί να επισκεφτεί κανείς κάποιο από τα “La Maison Citroën” το πνεύμα της εταιρείας είναι διαρκώς στο προσκήνιο, καλύπτοντας ιδανικά τις απαιτήσεις του σύγχρονου αγοραστή αυτοκινήτου. Εκεί μπορεί να πάρει κανείς γεύση από τις καινοτόμες υπηρεσίες, όπως είναι το Citroën Advisor και το Rent & Smile, όπου έρχονται να ενισχύσουν την απλούστευση των διαδικασιών που αφορούν την αυτοκίνηση αλλά και την εμπιστοσύνη των πελατών στη Citroën. Ταυτόχρονα, εκεί μπορεί να δει κανείς και τα καινοτόμα προϊόντα της εταιρείας, όπως είναι τα γυαλιά SEETROËN.


ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Επισκεφτείτε το περίπτερο της Citroën (Pavilion 1/Stand C320):
- Από Τρίτη 2 Οκτωβρίου και Τετάρτη 3 Οκτωβρίου που είναι οι ημέρες για τους δημοσιογράφους.
- Από Πέμπτη 4 Οκτωβρίου έως την Κυριακή 14 Οκτωβρίου του 2018 που είναι οι ημέρες για το κοινό.

Την Τριτη 2 Οκτωβρίου, στις 10:00 π.μ. στο “La Maison Citroën” θα πραγματοποιηθεί ζωντανή η παράσταση “Inspired by You”.


Από τις 08:00 π.μ. θα υπάρχει η δυνατότητα για συνεντεύξεις με εκπροσώπους της εταιρείας:
- Για τη στρατηγική της εταιρείας: Linda Jackson, CEO
- Για θέματα Marketing και επικοινωνιακής στρατηγικής: Arnaud Belloni, Διευθυντής Marketing και Επικοινωνίας Citroën
- Για τη στρατηγική των νέων μοντέλων: Xavier Peugeot, Διευθυντής Παραγωγής Citroën
- Για τη σχεδιαστική γλώσσα: Jean-Pierre Ploué /Cyril Pietton /Jean-Arthur Madelaine
- Για τις πωλήσεις της Γαλλικής αγοράς: Amaury De Bourmont, Διευθυντής Πωλήσεων
- Για το Νέο SUV C5 Aircross:
• Patrick Fontana, SUV C5 Aircross Product Manager
• Andrew Cowell, SUV C5 Aircross Επικεφαλής Σχεδιασμού
• Jean Philippe Lamy, SUV C5 Aircross Διευθυντής εξέλιξης
• Thérèse Joder, Rennes Διευθυντής Εργοστασίου Παραγωγής

- Για το Νέο Citroën C5 Aircross SUV Hybrid Concept: Pierre Monferrini, Επικεφαλής του τμήματος για τη γκάμα των μοντέλων της Citroën
- Για το Νέο Citroën Berlingo: Caroline Damey και Nicolas Judenne, Product Managers του Νέου Berlingo
- Για τα Art Car E-MEHARI και C3 JCC+: Jean Charles de Castelbajac, Γάλλος Δημιουργός
- Για το Progressive Hydraulic Cushions®: Nicolas Berlinger, Τεχνικός Διευθυντής Νέων Εφαρμογών στις αναρτήσεις.

Σας περιμένουμε στις ημέρες των Δημοσιογράφων στις 2 & 3 Οκτωβρίου στο περίπτερο της Citroen!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ & VIDEOS ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ:
www.citroencommunication-echange.com
ID (caps): P_MOTORSHOW
Password (caps): PARIS_OCT2018
Youtube links:
Film Stand: https://youtu.be/kdua5gAy7tY
Film Concept: https://youtu.be/sdftDesSNPI

Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε το Επίσημο Δίκτυο Διανομέων CITROËN ή την επίσημη ιστοσελίδα της Citroen, www.citroen.gr .

ΔΤ: 16 / 2018

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Ιαν 2022, 23:57 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
C5 aircross facelift 2022....
Χμμμμμμ.......ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 00:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Φερνει στο το νέο c3 aircross αλλά με πιο πολυτελές λεπτομέρειες και τελειώματα.
Από εμένα περνει θετικό βαθμό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 07:43 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Και εμένα μου αρέσει αυτή η ανανέωση! Προτιμώ έτσι τα μπροστινά φώτα απο πρίν. Τα πίσω μια ευχάριστη αλλαγή. Μου άρεσαν και τα προηγούμενα. Καλή επιτυχία στο ανανεωμένο μοντέλο!

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 09:31 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Φερνει στο το νέο c3 aircross αλλά με πιο πολυτελές λεπτομέρειες και τελειώματα.
Από εμένα περνει θετικό βαθμό.

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Πράγματι έτσι είναι. Ένα + και από εμένα . Μένει να το δούμε και από κοντά για να σχηματίσουμε καλύτερη άποψη.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 09:33 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Και εμένα μου αρέσει αυτή η ανανέωση! Προτιμώ έτσι τα μπροστινά φώτα απο πρίν. Τα πίσω μια ευχάριστη αλλαγή. Μου άρεσαν και τα προηγούμενα. Καλή επιτυχία στο ανανεωμένο μοντέλο!
Για ποια πριν όμως λες; Τα led, τα απλά ή τα mini led που πλασαριστικαν πρόσφατα και έχουν γίνει μόδα;

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 13:26 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
vpafi έγραψε:
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Και εμένα μου αρέσει αυτή η ανανέωση! Προτιμώ έτσι τα μπροστινά φώτα απο πρίν. Τα πίσω μια ευχάριστη αλλαγή. Μου άρεσαν και τα προηγούμενα. Καλή επιτυχία στο ανανεωμένο μοντέλο!
Για ποια πριν όμως λες; Τα led, τα απλά ή τα mini led που πλασαριστικαν πρόσφατα και έχουν γίνει μόδα;

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"


Nα γίνω πιο σαφής. Μου αρέσει συνολικά η νεα μούρη καλυτερα.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 16:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Δεκ 2008, 12:58
Δημοσιεύσεις: 2218
Και εμένα μου αρέσει.
Τελικά και τα 3 φέισλιφτ , 3008 , Γκράντλαντ και 5 αιρκρός πετυχημένα είναι .
Να δούμε και του ΝτιΕς 7

_________________
Citroen Pony 1981 , Citroen BX atout 1987 , Citroen BX 1.4 i 1991 , Citroen ZX Avantage 1991 , Citroen ZX Havai 1997 , Citroen Xantia II 1.8 16V 1998 , Citroen C4 1.6 exclusive 2005 ,Citroen C5 2.0 exclusive 2009 ,Citroen C3 Aircross Shine 1.2 EAT6 2018, Citroen C3 Aircross Business 1.5 EAT6 2020Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 16:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Και εγώ το προτιμώ απο το προηγούμενο. Ειδικά αυτοί οι πορτοκαλί αεραγωγοί ήταν...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 17:38 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
aiolos έγραψε:
Και εγώ το προτιμώ απο το προηγούμενο. Ειδικά αυτοί οι πορτοκαλί αεραγωγοί ήταν...
Αυτούς τους διάλεγες και άλλα χρώματα όπως μάλλον θα γίνετε και στο καινούργιο.
Το πορτοκαλοκόκκινο το κατήργησε και το έκανε ανοδειομενο κερασί.

Κάπου διάβασα ότι αυτές οι οριζόντιες λωρίδες που μοιάζουν με led από το σήμα μέχρι τα φώτα, ανάβουν. Θα είναι τεράστια καγκουρια αν ισχύει. Σαν το golf ένα πράμα.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Ιαν 2022, 21:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Απρ 2016, 10:34
Δημοσιεύσεις: 360
Πολύ πιο ωραίο από το προηγούμενο,και από εμένα παίρνει θετικό βαθμό. Δυστυχώς το κόβω να έχει πάνω από 33 με 34 στην βασική έκδοση.Άρα κανα 36αρι με καλό εξοπλισμό.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Ιαν 2022, 00:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Πόσο έχουν ανέβει οι τιμές των νέων αυτοκινήτων!!
Δεν ξέρω αλλά μου φαίνονται εξωπραγματικές πλέον!!

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Ιαν 2022, 05:48 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
chris έγραψε:
Πολύ πιο ωραίο από το προηγούμενο,και από εμένα παίρνει θετικό βαθμό. Δυστυχώς το κόβω να έχει πάνω από 33 με 34 στην βασική έκδοση.Άρα κανα 36αρι με καλό εξοπλισμό.
Αν υπάρχει το χρήμα, αλλάζεις προφυλακτήρα /μούρη και πίσω φώτα και βουαλα, έχεις το facelift. Κουμπωνουν ακριβώς.
Σήμερα η βασική ξεκινάει €29400 από €22400 που ξεκίναγε το 2020.

"Στάλθηκε από το γραφείο μου στον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα"

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Ιαν 2022, 17:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
vpafi έγραψε:
Κάπου διάβασα ότι αυτές οι οριζόντιες λωρίδες που μοιάζουν με led από το σήμα μέχρι τα φώτα, ανάβουν. Θα είναι τεράστια καγκουρια αν ισχύει. Σαν το golf ένα πράμα.




Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΟ ΝΕΟ C5 AIRCROSS SUV ΣΤΟ ΣΑΛΟΝΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΤΟΥ ΠΑΡΙΣΙΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Ιαν 2022, 17:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Εμένα θα μου άρεζε πάρα πολύ αν άναβαν! Μου αρέσουν πολύ τα εργοστασιακά led....

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 18 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ζαντες για Citroen C4 Aircross ,και οδηγιες συντηρησης
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Εγκατάσταση φωτών ημέρας αυτοκινητου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: InsertCoinToJoin
Απαντήσεις: 1
Μακροχρόνια αποθήκευση αυτοκινήτου
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: Goldfish
Απαντήσεις: 19
ΤΟ ΝΕΟ CITROËN C3 AIRCROSS ΜΕ ΒΡΑΒΕΙΟ AUTOBEST 2018
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια