Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:11 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 14:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 09 Ιαν 2014, 06:23
Δημοσιεύσεις: 8
Μόλις επέστρεψα από το συνεργείο....Το θέμα που τραβούσε μπροστά δεξιά διορθώθηκε με αλλαγή δεξιού - αριστερού τροχού! Τώρα με 130χλμ πάει ευθεία χωρίς πρόβλημα. Το θέμα του μοχλού ταχυτήτων μου είπαν ότι επειδή είναι φρέσκος ακόμη λογικά θα φαγωθεί και δεν θα ξανακολλήσει, εάν όμως συνεχιστεί κανα 6μηνο/8μηνο θα πάω να μου αλλάξουν κάτι εξαρτήματα από κάτω (δεν κατάλαβα ακριβώς) που είναι στην εγγύηση και θα στρώσει. Με τα φρένα, η έκδοση αυτή 1.4 έχει πίσω ταμπούρα κ όχι δισκόφρενα με αποτέλεσμα σε δυνατό πάτημα του πεντάλ να σφίγγουν οι σιαγόνες και να κάνουν αυτόν τον θόρυβο (σαν γρατζούνισμα) που μου είπαν ότι είναι φυσιολογικό και ότι με τον καιρό θα ελαττωθεί και ο θόρυβος. Ελπίζω να μην εμφανιστεί κάποιο άλλο πρόβλημα και η επόμενη επίσκεψή μου στο συνεργείο να είναι στα 3000 χλμ που θα γίνει ο αναγκαίος έλεγχος και μετά από 1 χρόνο για το service του.
Ευχαριστώ πολύ όσους ενδιαφέρθηκαν!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 14:37 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Με το καλό λοιπόν και μακάρι να είναι τα τελευταία και αν όχι, να λύνονται τόσο εύκολα :thumb

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 14:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
Πραγματικά χαίρομαι γιατί το να σκας τόσα λεφτά για καινούργιο αμάξι και να μην έχεις του παιδιού τη χαρά με το που καβαλάς το καινούργιο τουτού είναι μεγάλο ξενέρωμα!

Από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω πως η αλλαγή των 2 τροχών σταματάει το πρόβλημα από τη στιγμή που και οι 2 τροχοί είναι ζυγοσταθμισμένοι με τα λάστιχα τους.
Το να μην είχε κάτσει καλά ένα λάστιχο ή να είχε θέμα ο ένας τροχός το καταλαβαίνω, αλλά την αλλαγή τους δεν μπορώ...

Και από την άλλη πλέον όλα τα ελαστικά έχουν την πλευρά (outdoor - indoor) που τηρείται αλλάζοντάς το δεξιά με το αριστερό, αλλά μερικά σπορ ελαστικά έχουν και φορά (που πρέπει να δείχνουν μπρος - πίσω), αν πχ έχει λίγο V πέλμα. Άρα για να έρθει πχ το δεξιά στο αριστερά και το αντίθετο θα πρέπει να αλλάχτηκε και το λάστιχο πάνω στον τροχό για να μην έχει στραβή φορά στη ζάντα... Μήπως από εκεί διορθώθηκε το πρόβλημα?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 15:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
παντως αυτο με το λεβιε στο δικο σου με προβληματιζει!

μου ειχε παρουσιασει και το δικο μου ενα θεμα το καλοκαιρι! δεν κουμπωναν 5η και 6η! ειχαν μαγκωσει καπου οι ντιζες προσωρινα! το κανε μια τοτε και ποτε ξανα!

ο λεβιες σου παει κανονικα τερμα δεξια? η κολλαει στο κεντρο και δεν μπαινει καθολου στη διαδρομη 5ης 6ης!

μακαρι να ειναι ολα τελεια απο δω και περα και να το χαρεις! γιατι πραγματικα το αυτοκινητο θα σε ικανοποιησει παρα πολυ!

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 15:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 09 Ιαν 2014, 06:23
Δημοσιεύσεις: 8
AOYE έγραψε:
Πραγματικά χαίρομαι γιατί το να σκας τόσα λεφτά για καινούργιο αμάξι και να μην έχεις του παιδιού τη χαρά με το που καβαλάς το καινούργιο τουτού είναι μεγάλο ξενέρωμα!

Από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω πως η αλλαγή των 2 τροχών σταματάει το πρόβλημα από τη στιγμή που και οι 2 τροχοί είναι ζυγοσταθμισμένοι με τα λάστιχα τους.
Το να μην είχε κάτσει καλά ένα λάστιχο ή να είχε θέμα ο ένας τροχός το καταλαβαίνω, αλλά την αλλαγή τους δεν μπορώ...

Και από την άλλη πλέον όλα τα ελαστικά έχουν την πλευρά (outdoor - indoor) που τηρείται αλλάζοντάς το δεξιά με το αριστερό, αλλά μερικά σπορ ελαστικά έχουν και φορά (που πρέπει να δείχνουν μπρος - πίσω), αν πχ έχει λίγο V πέλμα. Άρα για να έρθει πχ το δεξιά στο αριστερά και το αντίθετο θα πρέπει να αλλάχτηκε και το λάστιχο πάνω στον τροχό για να μην έχει στραβή φορά στη ζάντα... Μήπως από εκεί διορθώθηκε το πρόβλημα?


Το μόνο που μου είπαν είναι ότι άλλαξαν τροχούς όπως ήταν με τα ελαστικά τους... όχι τα λάστιχα πάνω στους τροχούς. Πάντως το θέμα είναι ότι το αμάξι πλέον πηγαίνει όπως θα έπρεπε εξ αρχής...ευτυχώς είχα πολύ καλή αντιμετώπιση από το συνεργείο ώστε να καταφέρουν σχετικά γρήγορα να διορθώσουν ένα πρόβλημα του εργοστασίου που κακώς υπήρχε...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 15:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 09 Ιαν 2014, 06:23
Δημοσιεύσεις: 8
ds3_ncl έγραψε:
παντως αυτο με το λεβιε στο δικο σου με προβληματιζει!

μου ειχε παρουσιασει και το δικο μου ενα θεμα το καλοκαιρι! δεν κουμπωναν 5η και 6η! ειχαν μαγκωσει καπου οι ντιζες προσωρινα! το κανε μια τοτε και ποτε ξανα!

ο λεβιες σου παει κανονικα τερμα δεξια? η κολλαει στο κεντρο και δεν μπαινει καθολου στη διαδρομη 5ης 6ης!

μακαρι να ειναι ολα τελεια απο δω και περα και να το χαρεις! γιατι πραγματικα το αυτοκινητο θα σε ικανοποιησει παρα πολυ!


έχει κολλήσει 3-4 φορές συνολικά στο κέντρο... δεν πήγαινε δλδ καθόλου δεξιά και διορθωνόταν με κίνηση ελαφρώς πάνω δεξιά προς 5η και μετά όπισθεν. (έχω 5άρι σασμάν γτ είναι το 1.4). θα το παρακολουθήσω κι αν δω ότι συνεχίζει ή μου το κάνει ξανά μετά από 5-6 μήνες τότε θα πάω να μου αλλάξουν κάτι(δεν κατάλαβα ακριβώς. το σημαντικό είναι ότι είναι στην εγγύηση) και θα στρώσει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 15:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
stamos91 έγραψε:
ds3_ncl έγραψε:
παντως αυτο με το λεβιε στο δικο σου με προβληματιζει!

μου ειχε παρουσιασει και το δικο μου ενα θεμα το καλοκαιρι! δεν κουμπωναν 5η και 6η! ειχαν μαγκωσει καπου οι ντιζες προσωρινα! το κανε μια τοτε και ποτε ξανα!

ο λεβιες σου παει κανονικα τερμα δεξια? η κολλαει στο κεντρο και δεν μπαινει καθολου στη διαδρομη 5ης 6ης!

μακαρι να ειναι ολα τελεια απο δω και περα και να το χαρεις! γιατι πραγματικα το αυτοκινητο θα σε ικανοποιησει παρα πολυ!


έχει κολλήσει 3-4 φορές συνολικά στο κέντρο... δεν πήγαινε δλδ καθόλου δεξιά και διορθωνόταν με κίνηση ελαφρώς πάνω δεξιά προς 5η και μετά όπισθεν. (έχω 5άρι σασμάν γτ είναι το 1.4). θα το παρακολουθήσω κι αν δω ότι συνεχίζει ή μου το κάνει ξανά μετά από 5-6 μήνες τότε θα πάω να μου αλλάξουν κάτι(δεν κατάλαβα ακριβώς. το σημαντικό είναι ότι είναι στην εγγύηση) και θα στρώσει



χωρις να θελω να το παιξω ειδικος απο την αγγλια! απλα επειδη εμενα μου το χε κανει το καλοκαιρι (75000 κμ περιπου ειχε τοτε) οπως ξαναειπα, ηταν καποιο παροδικο θεμα στις ντιζες! απλα στο λεω οτι αν συνεχισει να στο κανει ειναι καλο να το πας συντομα ( σε διαστημα 2-3 μηνων)

το αυτοκινητο ηταν στοκ η κ.π? φοραει ολο το sport packet?

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 15:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
kaloταξιδο φιλε και να το χαρεις με την χαρα του μικρου παιδιου..και να ειναι τα τελευταια προβληματα (καλου κακου πηγενε σε κανα 3μηνο για τον λεβιε σκοτισε τους τα π2π2ρια για να ειναι το αμαξι οκ και να τους την σπασεις...α και κατι μικρο θορυβους απλα παρακολουθησε τους διοτ πολλοι απο αυτοι ειναι μεχρι να πατησουν καποια κινουμενα μερη)

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Ιαν 2014, 22:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 09 Ιαν 2014, 06:23
Δημοσιεύσεις: 8
ds3_ncl έγραψε:
χωρις να θελω να το παιξω ειδικος απο την αγγλια! απλα επειδη εμενα μου το χε κανει το καλοκαιρι (75000 κμ περιπου ειχε τοτε) οπως ξαναειπα, ηταν καποιο παροδικο θεμα στις ντιζες! απλα στο λεω οτι αν συνεχισει να στο κανει ειναι καλο να το πας συντομα ( σε διαστημα 2-3 μηνων)
το αυτοκινητο ηταν στοκ η κ.π? φοραει ολο το sport packet?


Το αυτοκίνητο επειδή πήρα αρχές Δεκέμβρη την απόφαση να το αγοράσω ανέβηκε στο δίκτυο της Citroen την ίδια ημέρα που πήγα να το κλείσω γιατί ήταν το μόνο που είχε έτοιμο με χρώμα μαύρο περλέ, με κινητήρα 1400 diesel, ζάντες 17" και είχε τα πάντα εκτός από gps κ Hi-Fi system και μπορούσα να το παραλάβω αρχές Γενάρη.
Σε 2-3 μήνες θα έχω κάνει και τα πρώτα 3000 χλμ πιστεύω καθώς κάνω πρπ 1000/μήνα οπότε αν συνεχίζει το θέμα του λεβιέ θα τους πω να βρουν λύση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Μάιος 2014, 15:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2014, 21:52
Δημοσιεύσεις: 78
δειτε εδω κλαμα λεφτων: http://www.youtube.com/watch?v=-eXUnZrykDY

_________________
Ντιζελ, οικονομια και 400 μετρα ευθεια!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 HDi 1.4 17" ΤΡΑΒΑΕΙ ΔΕΞΙΑ κ ΜΟΧΛΟΣ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 10 Μάιος 2014, 00:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Lada να έπαιρνε δεν θα του έβγαζε τόσα προβλήματα :laugh

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 26 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

"Απαράδεκτοι"
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Niphrentil
Απαντήσεις: 1
Ψηφοφορία "Καλύτερο σλόγκαν για τον S. Loeb στo Acropolis"
Δ. Συζήτηση: Διαγωνισμοί - Δημοσκοπήσεις
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 18
Βελτιωτικός Οίκος "gutmann"
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: KarlBarks
Απαντήσεις: 7
Καφενείο "Τα μεταχειρισμένα Citroen"
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 14184
Λογότυπο "Coupe" στο πίσω μέρος
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: gr_diver
Απαντήσεις: 32
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron