Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τετ 17 Απρ 2024, 00:49 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 00:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 13:41
Δημοσιεύσεις: 122
Εικόνες: 0
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Mια συμβουλή προς τον φίλο που εχει το πρόβλημα. Αν καταφέρεις και τα βρείς με τους τεχνικούς του Χανιαδάκη με το καλό, τουλάχιστον ας σου βάλουν ενα καινούργιο η εστω να "περιποιηθούν" το υπάρχον με κάποιο τρόπο για να μη φαίνεται έτσι. Αλλιώς στείλε τις φωτογραφίες στη Γαλλία με ενα εντονο email! Aν θέλουν να λανσάρουν τη σειρά DS σαν κάτι ποιοτικό και διαφορετικό θα πρέπει να σταματήσουν αυτές τις ανοησίες γιατι ο καταναλωτής εχει ξυπνήσει σε ολον τον κόσμο!

Αν πήγαινα κανονικά για service στα 20.000km ή στον 1χρόνο κ το έβλεπα αυτό θα μου έλεγαν..έχει περάσει καιρός κ είναι φυσιολογικό κλπ κλπ...τώρα όμως στους 2 μήνες το θεωρώ άσχημο..απλά πιστεύω,πως αυτά τα μέρη που δεν τα ''βλέπουμε'' κ δεν προκαλούν κάποιο πρόβλημα,δεν ασχολούνται παραπάνω από τα απαραίτητα κ μοιραία αλλά φυσιολογικά παρουσιάζουν αυτήν την εικόνα..
Εγώ πάντως δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον κ δεν θα πίστευα κ κανέναν αν όταν πήγαινε να πάρει το καινούργιο του αυτοκίνητο από την αντιπροσωπεία (ασχέτως μάρκας κ μοντέλου) να το δει από κάτω να είναι έτσι κ να πει..Α μια χαρά δεν τρέχει τίποτα φυσιολογικό είναι...οπότε δεν το βρίσκω κ σαν δικαολογία σωστό..
αν είναι να πάω να πάρω ένα παπάκι που θα το έχω μια ζωή χωρίς κανένα πρόβλημα..
Συγχωρέστε με αλλά αυτή είναι η αποψή μου καθώς κ το ότι δίνω τα λεφτά μου,μου δίνει το δικαίωμα να κρίνω την ποιότητα του πράγματος που αγοράζω..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 00:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
GeoC4Madness έγραψε:
Ρε παίδες τι συζητάμε τώρα;;Υπάρχει ημιαξόνιο που να μην έχει σκουριά;;;Οποιος έχει δει ας το βγάλει φωτό, κερνάω πίτσες.. (μέχρι 30 ευρώ,είναι κ δύσκολες εποχές)
Γενικά αυτά που έβαλες φωτό σκουριάζουν από την αρχή κ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..κ σωστά σου είπαν,μπορεί να το πάρεις κ να είναι έτσι από την πρώτη μέρα..


Θα συμφωνήσω απόλυτα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 05:58 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
GeoC4Madness έγραψε:
Ρε παίδες τι συζητάμε τώρα;;Υπάρχει ημιαξόνιο που να μην έχει σκουριά;;;Οποιος έχει δει ας το βγάλει φωτό, κερνάω πίτσες.. (μέχρι 30 ευρώ,είναι κ δύσκολες εποχές)
Γενικά αυτά που έβαλες φωτό σκουριάζουν από την αρχή κ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..κ σωστά σου είπαν,μπορεί να το πάρεις κ να είναι έτσι από την πρώτη μέρα..

Τα δικά μου.[emoji56]

From Inside C4 White Airbus.

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 07:13 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Επειδη μπήκα απο χθες και σε άλλα φόρουμ, φαινεται οτι οι περισσότερες μάρκες εχουν το ιδιο πρόβλημα. Αλλωστε απο τους ιδιους προμηθευτές ψωνίζουν όλοι. Ειδικα σε ενα Ford Maverick αναφέρουν οτι ειχε σκουρια ολος ο αξονας μετάδοσης μεχρι τους πισω τροχούς... Αν οντως δεν ειναι πρόβλημα αστο φίλε να υπάρχει και μην ασχολείσαι απλώς εμας τους καχύποπτους μας ξενίζει κάτι τέτοιο.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 07:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
vpafi έγραψε:
GeoC4Madness έγραψε:
Ρε παίδες τι συζητάμε τώρα;;Υπάρχει ημιαξόνιο που να μην έχει σκουριά;;;Οποιος έχει δει ας το βγάλει φωτό, κερνάω πίτσες.. (μέχρι 30 ευρώ,είναι κ δύσκολες εποχές)
Γενικά αυτά που έβαλες φωτό σκουριάζουν από την αρχή κ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..κ σωστά σου είπαν,μπορεί να το πάρεις κ να είναι έτσι από την πρώτη μέρα..

Τα δικά μου.[emoji56]

From Inside C4 White Airbus.


Νομίζεις... :P

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 09:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
GeoC4Madness έγραψε:
Ρε παίδες τι συζητάμε τώρα;;Υπάρχει ημιαξόνιο που να μην έχει σκουριά;;;Οποιος έχει δει ας το βγάλει φωτό, κερνάω πίτσες.. (μέχρι 30 ευρώ,είναι κ δύσκολες εποχές)
Γενικά αυτά που έβαλες φωτό σκουριάζουν από την αρχή κ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..κ σωστά σου είπαν,μπορεί να το πάρεις κ να είναι έτσι από την πρώτη μέρα..

Αλλά 30 βάζω εγώ!!

Sent from my Sony Xperia z Ultra

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 11:36 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
nik0laus έγραψε:
vpafi έγραψε:
GeoC4Madness έγραψε:
Ρε παίδες τι συζητάμε τώρα;;Υπάρχει ημιαξόνιο που να μην έχει σκουριά;;;Οποιος έχει δει ας το βγάλει φωτό, κερνάω πίτσες.. (μέχρι 30 ευρώ,είναι κ δύσκολες εποχές)
Γενικά αυτά που έβαλες φωτό σκουριάζουν από την αρχή κ δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας..κ σωστά σου είπαν,μπορεί να το πάρεις κ να είναι έτσι από την πρώτη μέρα..

Τα δικά μου.[emoji56]

From Inside C4 White Airbus.


Νομίζεις... :P

Θα σου βγάλω φωτό.

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 12:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Οκτ 2010, 11:28
Δημοσιεύσεις: 177
Τοποθεσία: Κορυδαλλος
Εικόνες: 3
φιλε μου τα φωτα σου τα σπανε!!!!! ποσο λετε ρε παιδια να κοστιζουν να παω να τα αλλαξω και γω...... τα δικα μου ειναι σαν ραγισμενα,λες και χουν πιασει ψορα!!

P.S. Sorry για το offtopic

_________________
Tuned! Up to 210PS 365NM!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 12:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 13:41
Δημοσιεύσεις: 122
Εικόνες: 0
STAM-DS3-THP έγραψε:
φιλε μου τα φωτα σου τα σπανε!!!!! ποσο λετε ρε παιδια να κοστιζουν να παω να τα αλλαξω και γω...... τα δικα μου ειναι σαν ραγισμενα,λες και χουν πιασει ψορα!!

P.S. Sorry για το offtopic

(Νομίζω ότι σαν έξτρα εξοπλισμό 1100e)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 13:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Η κακή εικόνα (της επιφανειακής σκουριάς) σε ένα ολοκαίνουργιο αυτοκίνητο σίγουρα σου χαλά την
αρχική καλή εικόνα που είχες για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
Γενικά αυτό συμβαίνει και σε άλλες μάρκες αυτοκινήτων (μείωση κόστους),αλλά δεν θα σε προβληματίσουν τα εν λόγω σκουριασμένα εξαρτήματα απο πλευράς αξιοπιστίας (λόγο σκουριάς).
Αν μπορείς ζήτα αντικατάσταση μέσω της εγγύησης.

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Νοέμ 2014, 15:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Αύγ 2014, 13:41
Δημοσιεύσεις: 122
Εικόνες: 0
ΠΕΤΡΟΣ XSARA II έγραψε:
Η κακή εικόνα (της επιφανειακής σκουριάς) σε ένα ολοκαίνουργιο αυτοκίνητο σίγουρα σου χαλά την
αρχική καλή εικόνα που είχες για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο.
Γενικά αυτό συμβαίνει και σε άλλες μάρκες αυτοκινήτων (μείωση κόστους),αλλά δεν θα σε προβληματίσουν τα εν λόγω σκουριασμένα εξαρτήματα απο πλευράς αξιοπιστίας (λόγο σκουριάς).
Αν μπορείς ζήτα αντικατάσταση μέσω της εγγύησης.

Δεν νομίζω να μου τα αλλάξουν αφού η στάση τους είναι πως είναι απολύτος φυσιολογικο κ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Νοέμ 2014, 00:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Πήγαινε και σε άλλη αντιπροσωπεία,διεκδίκησε τα δικαιώματά σου!Εάν θέλουν πελάτες θα σε καλύψουν,άν πάλι όχι θα αποδείξουν ότι δεν είναι αντάξιοι του ονόματος της citroen και ότι δεν
είναι σωστοί επαγγελματίες!

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Νοέμ 2014, 10:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
ΠΕΤΡΟΣ XSARA II έγραψε:
Πήγαινε και σε άλλη αντιπροσωπεία,διεκδίκησε τα δικαιώματά σου!Εάν θέλουν πελάτες θα σε καλύψουν,άν πάλι όχι θα αποδείξουν ότι δεν είναι αντάξιοι του ονόματος της citroen και ότι δεν
είναι σωστοί επαγγελματίες!


Καλα εχετε ξεφυγει........ποια δικαιωματα ρε Πετρο ???? τα δικαιωματα στον παραλογισμο???
ειναι τελειως παραλογο αυτα που λετε......και νομικα να το δεις, λεει πουθενα η εταιρια οτι εχει γαλβανισμενα ή ανοξείδωτα ή ασημένια ή χρυσα μηχανικα μερη το αυτοκινητο που σου πουλησε???? αντιδιαβροτικη προστασια αμαξώματος αναφερει και τιποτα αλλο, οσο για την εγγύηση μηχανικων μερών, θα στα αντικαταστισουν τα ημιαξονια αν καταφερεις και τα κοψεις μεσα στην εγγυηση, αλλα αυτο δεν πρόκειται να συμβεί ουτε μετα απο 1000000χλμ γιατι απλα ειναι υπολογισμενα για την ροπη και γενικοτερα για τις δυνάμεις που τους ασκούνται .
Μην μπριζώνετε άδικα τον κοσμο και πανε στα συνεργεια και γελανε με αυτα που λενε........ ολα τα ημιαξονια στην ιδια κατασταση ειναι .... μολις τπο αυτοκινητο κανει μερικα χλμ σε βροχη με την σκονη κτλ. θα ποια σουν επανω αυτη την βρομια και δεν θα φαινεται το καφε της σκουριας , οπως ειναι και τα δικασου Πετρο.

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Νοέμ 2014, 11:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
Βασιλάκη..κάνε μου την χάρη που θα πεις ότι παραλογιζόμαστε & ότι μπριζώνουμε τον κόσμο!Μίλα
καλύτερα αν έχεις κάτι να πείς! :rop
Επιμένω πως σε ένα τόσο καινούργιο αμάξι είναι αδικαιολόγητη αυτή η εικόνα!Λειτουργικά το είπα και παραπάνω δεν επηρεάζει σε κάτι το αμάξι,αλλά γιατί και να συμβαίνει!!!!
Τα δικά μου τα ημιαξόνια είναι μαύρα με αρκετή σκόνη,το αμάξι το έχω απο το 2011,σκουριά δέν έχουν επάνω!
Ρώτα και τον Νίκο (ηλεκτρολόγο) να στο διαβαιβεώσει και ο ίδιος που τα είδε!

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σκουριές
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Νοέμ 2014, 12:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Ο Βασίλης τα έχει τσούξει.Καί τα δικά μου και όλων στην πολυκατοικία είναι μαύρα.
:laugh :laugh :laugh

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 5 [ 70 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Σκουριές στο δάπεδο...
Δ. Συζήτηση: CX / GS / SM
Συγγραφέας: Goldentie
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια