Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 21:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Σεπ 2012, 21:07 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ 2012, 13:44
Δημοσιεύσεις: 67
M.M έγραψε:
Καλά μην χαίρεσαι αυτός είναι καί πιο αργός απο την καθυστέρηση,γι αυτό έβγαλε τόσα χλμ..... :laugh :laugh :laugh


lol! Ρε συ με 70 ιππους δεν μπορεις να τρεξεις! Ετσι κι αλλιως για οικονομια το περνουμε ετσι δεν ειναι?! :P
Εγω ανυπομονω να το οδηγησω, εχω χασει τον υπνο μου! Χαχαχα! Παντως ενα χιλιαρικο χλμ πιστευω τα βγαζει ανετα και αφου το μετρησε και ο Ηλιας κομπλε! :no1


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Σεπ 2012, 21:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Ds3onTheWay έγραψε:
Ηλια να σαι καλα ρε παλικαρι που μ ενημερωσες! Αυτα ειναι πολυ ευχαριστα νεα! Μενει να δουμε και με τα service τι παιζει τωρα! Το κοστος δηλαδη και στα ποσα χιλιομετρα πρεπει να γινεται το service γιατι νομιζω οτι δεν θα ειναι το ιδιο με βενζινοκινητο! Και παλι ευχαριστω για την ενημερωση φιλε! Χαρηκα πολυ ποθ βγαζει τοσα χιλιομετρα! :bounce :bounce :bounce


:thumb ...με οικονομία τα βγάζει Λάμπρο.
Όταν το πάρεις, -και το δείς πώς δουλεύει χαμηλά- θα σου εξηγήσω τί εννοώ οικονομική οδήγηση... ή τουλάχιστον τί κάνω εγώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Σεπ 2012, 21:16 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
M.M έγραψε:
Καλά μην χαίρεσαι αυτός είναι καί πιο αργός απο την καθυστέρηση,γι αυτό έβγαλε τόσα χλμ..... :laugh :laugh :laugh

:laugh :laugh :laugh :laugh


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Σεπ 2012, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ 2012, 13:44
Δημοσιεύσεις: 67
diesoulas έγραψε:
Ds3onTheWay έγραψε:
Ηλια να σαι καλα ρε παλικαρι που μ ενημερωσες! Αυτα ειναι πολυ ευχαριστα νεα! Μενει να δουμε και με τα service τι παιζει τωρα! Το κοστος δηλαδη και στα ποσα χιλιομετρα πρεπει να γινεται το service γιατι νομιζω οτι δεν θα ειναι το ιδιο με βενζινοκινητο! Και παλι ευχαριστω για την ενημερωση φιλε! Χαρηκα πολυ ποθ βγαζει τοσα χιλιομετρα! :bounce :bounce :bounce


:thumb ...με οικονομία τα βγάζει Λάμπρο.
Όταν το πάρεις, -και το δείς πώς δουλεύει χαμηλά- θα σου εξηγήσω τί εννοώ οικονομική οδήγηση... ή τουλάχιστον τί κάνω εγώ.


Έγινε Ηλία. Ας το παρω με το καλο και μου ριχνεις τα φωτα σου μετα!! 8 και σημερα, να σκασω κοντευω!
:shift :guns :shift


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2012, 06:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
Ds3onTheWay έγραψε:
M.M έγραψε:
Καλά μην χαίρεσαι αυτός είναι καί πιο αργός απο την καθυστέρηση,γι αυτό έβγαλε τόσα χλμ..... :laugh :laugh :laugh


lol! Ρε συ με 70 ιππους δεν μπορεις να τρεξεις! Ετσι κι αλλιως για οικονομια το περνουμε ετσι δεν ειναι?! :P
Εγω ανυπομονω να το οδηγησω, εχω χασει τον υπνο μου! Χαχαχα! Παντως ενα χιλιαρικο χλμ πιστευω τα βγαζει ανετα και αφου το μετρησε και ο Ηλιας κομπλε! :no1



θα σε προκαλεσει να το πας πιο γρηγορα πιστεψε με ! :) :)

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2012, 09:47 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
...θα βλέπει την κατανάλωση να ανεβαίνει και θα του φεύγει η ιδέα...πιστεψέ με!!!... :laugh :laugh :laugh
....εγώ το πάω του σκοτωμού το C3.... στις κατηφόρες όμως... με 0.0 κατανάλωση... δέν το φρενάρω πουθενά.
Κι απο σαξο μαθημένος... το στρίβω καλά, του κάνω και τοποθέτηση!!! :laugh :laugh :laugh


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2012, 14:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Παιδια δεν νομιζω οτι τα diesel ειναι τοσο αργα οσο ολοι πιστευουμε. Οταν πρωτοοδηγησα diesel πριν απο 10 χρονια-ειχα να οδηγησω, απο τοτε που ημουν φοιτητης στην Αγγλια-, μολις μου ειπε η εταιρια ενοικιασης οτι θα νοικιασω diesel επαθα μεγαλο σοκ, και ελεγα και τωρα τι κανουμε, πω ςθα βγω στην autostrada, πως θα ανεβει Ελβετια?,θα με πατησουν οι Βαυαροι πριν το Μοναχο και αλλα τετοια κουλα. Μολις ξεκινησα λοιπον καταλαβα ποσο λαθος ημουν και οτι ειναι μεγαλη απολαυση και ξεκουραση να ανεβαινεις με 5η τις Αλπεις ταχυτατα, μολις δε μετα απο καμια 1000αρια χιλιομετρα γεμισα το ρεζερβουαρ και καταλαβα τι εχω καψει και τι εχω κανει, ουρλιαζα για την Ελλαδα και τους πολιτικους και τους αλητες και τους πειξους και τους δειξους.....Τα diesel δεν ειναι αργα , μαλιστα μολις μαθεις πως οδηγουνται ειναι ταχυτατα και αποτελεσματικοτατα, αλωστε και η Audi και η Peugeot με Tdi και hdi κατεβαινουν στο Le Mans!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2012, 16:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ 2012, 13:44
Δημοσιεύσεις: 67
Σιγουρα η ροπη θα σε κολαει πισω! Εγω δεν εχω οδηγησει ποτε μου diesel και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ανυπομονω! Τα νεα σου αν μη τι αλλο ειναι τουλαχιστον καθησθχαστικα διοτι οι περισσοτεροι εδω περα τα αγοραζουμε κυριως για την οικονομια τους. Οσον αφορα το ποσο ξεκουραστα σε παει, θα το δω και αυτο σε 1 βδομαδα! Τρελενομαι να το οδηγησω!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2012, 17:58 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Ds3onTheWay έγραψε:
Σιγουρα η ροπη θα σε κολαει πισω! Εγω δεν εχω οδηγησει ποτε μου diesel και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ανυπομονω! Τα νεα σου αν μη τι αλλο ειναι τουλαχιστον καθησθχαστικα διοτι οι περισσοτεροι εδω περα τα αγοραζουμε κυριως για την οικονομια τους. Οσον αφορα το ποσο ξεκουραστα σε παει, θα το δω και αυτο σε 1 βδομαδα! Τρελενομαι να το οδηγησω!!!


:laugh :laugh :laugh .....πρόσεχε μή σπάσεις το κάθισμα!!!
...δέν ειρωνεύομαι, απλά κάνω λίγη πλάκα.
Συμφωνώ με το φίλο dasimo ...τα πετρέλαια είναι αλλού!
Πολύ ξεκούραστα και ότι πρέπει για ταξίδιάρικη και ίσως τεμπέλικη οδήγηση. Εννοώ... δέν ζητάνε πολλά απο σένα... τραβάει απο χαμηλά και κρατάει άνετα την ταχύτητα που θέλεις και στην ανηφορίτσα.
Απλώς το 1.4 ....ε.... δέν σε κολλάει και στο κάθισμα....
Πάντως Λάμπρο ....θα σε ξετρελλάνει, δέν θα θές να κατέβεις απο το αυτοκίνητο!
Κάποιος φίλος, πήρε το Ayris στα 1.4 βενζίνη. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ... κλείνει το a/c για να βγάλει ανηφορικό δρόμο :surprised
....ενώ το c3 το dieselaki δέν καταλαβαίνει απο τέτοια. :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2012, 18:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ 2012, 13:44
Δημοσιεύσεις: 67
diesoulas έγραψε:
Ds3onTheWay έγραψε:
Σιγουρα η ροπη θα σε κολαει πισω! Εγω δεν εχω οδηγησει ποτε μου diesel και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ανυπομονω! Τα νεα σου αν μη τι αλλο ειναι τουλαχιστον καθησθχαστικα διοτι οι περισσοτεροι εδω περα τα αγοραζουμε κυριως για την οικονομια τους. Οσον αφορα το ποσο ξεκουραστα σε παει, θα το δω και αυτο σε 1 βδομαδα! Τρελενομαι να το οδηγησω!!!


:laugh :laugh :laugh .....πρόσεχε μή σπάσεις το κάθισμα!!!
...δέν ειρωνεύομαι, απλά κάνω λίγη πλάκα.
Συμφωνώ με το φίλο dasimo ...τα πετρέλαια είναι αλλού!
Πολύ ξεκούραστα και ότι πρέπει για ταξίδιάρικη και ίσως τεμπέλικη οδήγηση. Εννοώ... δέν ζητάνε πολλά απο σένα... τραβάει απο χαμηλά και κρατάει άνετα την ταχύτητα που θέλεις και στην ανηφορίτσα.
Απλώς το 1.4 ....ε.... δέν σε κολλάει και στο κάθισμα....
Πάντως Λάμπρο ....θα σε ξετρελλάνει, δέν θα θές να κατέβεις απο το αυτοκίνητο!
Κάποιος φίλος, πήρε το Ayris στα 1.4 βενζίνη. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ... κλείνει το a/c για να βγάλει ανηφορικό δρόμο :surprised
....ενώ το c3 το dieselaki δέν καταλαβαίνει απο τέτοια. :thumb


:laugh :laugh :laugh Καλα ισως να ειμουν λιγακι υπερβολικος! Χαχαχα, ειχα δει καποτε ενα βιντεο μ ενα VW Golf παλιο σχετικα αλλα τουρμπο diesel να αφηνει πισω του φεραρι στα πρωτα μετρα! Μετα η φεραρι τον εκανε σκονη αλλα μου ειχε κνει τρομερη εντυπωση! Θα κανουμε καλες διαδρομες δηλαδη ε? Περισσοτερο για την εμφανιση του το πηρα παρα για την ιπποδυναμη του οπως θα καταλαβατε! Χαχαχα, ειναι φουλ οικονομια παντως και κουκλι! :no1 :no1


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2012, 20:22 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Ds3onTheWay έγραψε:
diesoulas έγραψε:
Ds3onTheWay έγραψε:
Σιγουρα η ροπη θα σε κολαει πισω! Εγω δεν εχω οδηγησει ποτε μου diesel και δεν μπορεις να φανταστεις ποσο ανυπομονω! Τα νεα σου αν μη τι αλλο ειναι τουλαχιστον καθησθχαστικα διοτι οι περισσοτεροι εδω περα τα αγοραζουμε κυριως για την οικονομια τους. Οσον αφορα το ποσο ξεκουραστα σε παει, θα το δω και αυτο σε 1 βδομαδα! Τρελενομαι να το οδηγησω!!!


:laugh :laugh :laugh .....πρόσεχε μή σπάσεις το κάθισμα!!!
...δέν ειρωνεύομαι, απλά κάνω λίγη πλάκα.
Συμφωνώ με το φίλο dasimo ...τα πετρέλαια είναι αλλού!
Πολύ ξεκούραστα και ότι πρέπει για ταξίδιάρικη και ίσως τεμπέλικη οδήγηση. Εννοώ... δέν ζητάνε πολλά απο σένα... τραβάει απο χαμηλά και κρατάει άνετα την ταχύτητα που θέλεις και στην ανηφορίτσα.
Απλώς το 1.4 ....ε.... δέν σε κολλάει και στο κάθισμα....
Πάντως Λάμπρο ....θα σε ξετρελλάνει, δέν θα θές να κατέβεις απο το αυτοκίνητο!
Κάποιος φίλος, πήρε το Auris στα 1.4 βενζίνη. ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ... κλείνει το a/c για να βγάλει ανηφορικό δρόμο :surprised
....ενώ το c3 το dieselaki δέν καταλαβαίνει απο τέτοια. :thumb


:laugh :laugh :laugh Καλα ισως να ειμουν λιγακι υπερβολικος! Χαχαχα, ειχα δει καποτε ενα βιντεο μ ενα VW Golf παλιο σχετικα αλλα τουρμπο diesel να αφηνει πισω του φεραρι στα πρωτα μετρα! Μετα η φεραρι τον εκανε σκονη αλλα μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση! Θα κανουμε καλες διαδρομες δηλαδη ε? Περισσοτερο για την εμφανιση του το πηρα παρα για την ιπποδυναμη του οπως θα καταλαβατε! Χαχαχα, ειναι φουλ οικονομια παντως και κουκλι! :no1 :no1


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Σεπ 2012, 15:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ 2012, 13:44
Δημοσιεύσεις: 67
Καλησπερα σε ολους!

Σημερα ειμαι αρκετα απογοητευμενος καθως ειμουν προετοιμασμενος ψυχολογικα να παρω το Ds3!
Με πηραν τελευταια στιγμη και μου ειπαν πεμπτη παρασκευη θα ειναι εδω! Ελπιζω να μη φαω και αλλη καθυστερηση γιατι αρχιζει και με πιανει το στερητικο μου συνδρομο! αχχαχαχα! Μα γιατι δεν ειναι ετοιμο?! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ!!!!!!!! :sad :sad :sad :spank :spank :spank :spank


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Σεπ 2012, 16:03 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Φαινεται δε θα ειχαν για test drive καποιο αλλο και το δικο σου θα το χρειαστουν 2-3 μερες παραπανω. Ελα μωρε μην αγχωνεσαι, ολοι θα εισαστε χαρουμενοι στο τελος. :P

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Σεπ 2012, 16:18 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
....έρχεται Λάμπρο... έρχεται... απλώς με τις βροχές καθυστέρησαν στο γυάλισμα λίγο... ;) :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: DS3 - DIESEL 1.4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Σεπ 2012, 16:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Σεπ 2012, 13:44
Δημοσιεύσεις: 67
Χαχαχααχ :laugh :laugh μπραβο ρε παιδες τετοια να μου λετε! Μολις το παρω θα τραβηξω ενα βιντεο μεσα εξω και θα το αναρτησω youtube! Θελω μονο καλα σχολια ετσι! :guns


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 9 [ 121 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αντιμυκησιακο c3 diesel
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anna Rapti
Απαντήσεις: 1
Εσωτερικός Φωτισμός (καμπίνας) C3 Diesel (2015)
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C3
Συγγραφέας: Silver
Απαντήσεις: 13
PEUGEOT 508 2019 1.5 DIESEL 131 HP EAT8
Δ. Συζήτηση: Σχετικές με αυτοκίνητα (Προσφορά)
Συγγραφέας: Haris_c4_1.4
Απαντήσεις: 0
Νέα αγορά C4 diesel 1600cc 90HP...και αμέσως κιβώτιο;
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: Johnfromhaidari
Απαντήσεις: 44
Hybrid - DIESEL το C4
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
 
cron