Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:09 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 18:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2009, 19:48
Δημοσιεύσεις: 4375
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Blanc έγραψε:
thomasofluton έγραψε:
Οταν πρωτοβγηκε ηταν και πολυ ακριβο για αυτο που ειναι μην το ξεχναμε! τωρα φτηνηνε αλλα το πηρε η μπαλα

Καθολου ακριβο. Φθηνοτερο απο ενα Mini και πανω κατω στα ιδια με 500ρακι απ'οτι θυμαμαι.
Το Mini πως το αγοραζαν? που εχει χιλιοκυκλοφορησει κιολας..


Συμφωνώ. Αν σκεφτείς ότι το DS3 φτιάχτηκε για να ανταγωνιστεί το mini, η τιμή του ήταν πολύ καλύτερη από τον ανταγωνισμό.

thomasofluton έγραψε:

To mini ομως ειναι αλλη φαση! ειναι η αναβιωση ενος θρυλου κτλ κτλ!!! το DS3 ειναι Citroen και ποιο συγκεκριμενα ειναι ενα ακριβο και φινετσατο C3 με ολα τα προβληματα του ενω το mini ειναι BMW! τα προβληματα που μου εχει βγαλει το C4 τα τελειος απροβλεπτα και "κουφα" οπως η οθονη, οι ταπετσαριες στις πορτες, η καλωδιωση του πορτ-μπαγκαζ ενα σωρο αισθητηρες ειναι απαραδεκτα και απο εγγυηση? αστο καλυτερα...

Το mini στην Ελλαδα ειναι ακριβω αλλα εχει after-sales! Η citroen ενα καλο συνεργειο εχει (την Μενεξεδων που αργησα να την ανακαλυψω) και αυτο δεν ειναι και μελος του επισημου δικτυου! Αντε παρε DS3 να πηγαινεις δεξια και αριστερα στον καθε κοπανο και να προσπαθει να σε βγαλει ελεφαντα!


Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό που λες με το after sales. Τουλάχιστον εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν έχω ακούσει καλά λόγια για κανέναν αντιπρόσωπο της BMW, χωρίς μάλιστα να αναφέρω ότι είναι και πανάκριβοι, και γύφτοι.

Το πρόβλημα με το συνεργείο υπάρχει για όλες τις μάρκες. Όλοι μας σε κάποια στιγμή της ζωής μας έχουμε βρεθεί να ψάχνουμε για καλό συνεργείο είτε σιτροεν, είτε bmw είτε οτιδήποτε άλλο. Απλά τα συνεργεία bmw είναι περισσότερα από τα citroen, οπότε μπορεί να βρεις καλό μάστορα πιο εύκολα.


Υ.Γ. : Σόρρυ για τα 2 απανωτά ποστ, αν θέλει κάποιος mod ας τα συμπτύξει.

_________________
Εικόνα

-C4 1.6 THP
-C3 1.4 diesel


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 20:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
...κι εγώ δέ συμφωνώ με την "προκατάληψη" που θέλουν μερικοί να καλλιεργούν... περι αναξιοπιστίας των citroen, -εξηγούμαι, δέν αναφέρομαι σε κανέναν απο τα άτομα που σχολίασαν προηγουμένως, μιλάω γενικά...- ίσα ίσα έχουν αποδείξει το πόσο αξιόπιστα είναι.
Απο προσωπική 12ετή συμβίωση με το saxo... και με τα όσα δεινά πέρασε στα χέρια μου, μόνο αναλώσιμα ανταλλακτικά μου ζήτησε στα 300.000 χλμ! Δέν είναι και λίγα.... :shift
...Σε όλα τα παιδικά μου χρόνια, που ο πατέρας μου είχε αντιπροσωπείες αυτοκινήτων και εμπόριο ανταλλακτικών... έβλεπα τα γιαπωνέζικα να αλλάζουν φίλτρα-λάδια-τακάκια..., τα γαλλικά κάνα δισκό-πλατω, και τα γερμανικά..... τη μάνα τους και τον πατέρα τους!
Απο ηλεκτρολογικά ....μέχρι μπροστινό σύστημα... ρουλεμάν τροχών.... κλπ...κλπ. :cens
Δέν είναι σκοπός μου να θίξω συγκεκριμένα τα γερμανικά, αυτό που θέλω να πώ είναι ότι ...δέν δέχομαι ότι τα γαλλικά είναι ζημιάρικα.
Όσο αφορά το ds3... όταν το πρωτοείδα με ξένισε, όπως και πολλά άλλα γαλλικά. (megane, 206cc, ...ακόμα και ο βάτραχος όταν ήμουν παιδί...) Μετά όμως... κάθε μέρα σου αρέσει και πιό πολύ! :love
Για το ds3 θα έλεγα ότι είναι ένα πρωτότυπο σχεδιαστικά και πανέμορφο αυτοκίνητο, που σου δείχνει τη στιβαρότητα του πλαισίου του, και σου δίνει την εντύπωση ότι τα πίσω παράθυρα είναι ένα με την οροφή! Αυτό είναι αποτέλεσμα της διχρωμίας.
...Το mini είναι ένα όμορφο αυτοκίνητο, αλλά σταμάτησα να το κοιτάζω απο τοτε που βγήκε το ds3.
Θεωρώ ότι το ds3 αξίζει πολύ παραπάνω τα λεφτά του, σου προσφέρει πολύ μεγαλύτερη οδηγική απόλαυση και πιστεύω ότι μετά απο τόσα χρόνια που κυκλοφορεί το mini ....πλέον τα κεφάλια γυρίζουν στο ds3! :clap
Και το αγοραστικό κοινό για μένα συνεχίζει να είναι το ίδιο... υπάρχουν άτομα (γνωστοί μου) που προτιμούν να αγοράσουν μεταχειρισμένο γερμανικό.... παρά με τα ίδια λεφτά να αγοράσουν καινούριο γαλλικό ή κορεάτικο ή οτιδήποτε άλλο.
.....κάτι που για μένα λέγεται.... "μούρη!" :rop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 20:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Έτσι πες τα όλα! Εμένα το Ds3 μου άρεσε φοβερά εξ' αρχής. Ακόμα δεν το έχω παραλάβει βέβαια, περιμένω να περαστεί στον Φ.Ε.Κ η απόσυρση για να εκτελωνιστεί... Σε αυτή τη χώρα έχουμε φοβερούς ρυθμούς εργασίας στο δημόσιο...
Από τη μια στεναχωριέμαι που σπάνια το βλέπω στο δρόμο, από την άλλη χαίρομαι γιατί σου δίνει μια αίσθηση μοναδικότητας.
Πάντως προσωπικά δε νομίζω να έπαιρνα ποτέ κορεατογιαπονεζογερμανικό μαντρακά, Γαλλικό ή έστω Ιταλικό ναι!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 21:11 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Οσο και να φωναζουμε η αποψη οτι οι γερμανοι εχουν το πακετο θα παραμεινει. Μονο που το πακετο το εχουν εδω και χρονια μονο οι γαλλοι!
Οι υπολοιποι κανουν κωλοτουμπες σε διαφορους τομεις και κατα καιρους ενθουσιαζουν. Οι γαλλοι χρονια τωρα εχουν μια στανταρ πορεια με γενικα αξιοπιστα αυτοκινητα, καλες πωλησεις και φυσικα απευθυνεται για οσους το ψαχνουν και λιγο παραπανω στο τι πληρωνεις και τι παιρνεις. και για τη ρενο ισχυουν αυτα και για την πεζο.
Η DS3 στην ευρωπη που παιζουν και λιγα φραγκα παραπανω κανει παταγο!

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 21:13 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
...κάνε υπομονή Χρήστο... όσο πιό πολύ αργεί... τόσο πιό πολύ θα το χαρείς όταν θα τό'χεις στα χέρια σου!!! :clap :clap :clap
...κι εγώ 3 μήνες το περίμενα... :rtfm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 21:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
diesoulas έγραψε:
...κάνε υπομονή Χρήστο... όσο πιό πολύ αργεί... τόσο πιό πολύ θα το χαρείς όταν θα τό'χεις στα χέρια σου!!! :clap :clap :clap
...κι εγώ 3 μήνες το περίμενα... :rtfm


Μου είχαν πει ότι είναι ετοιμοπαράδοτο (4 Δεκεμβρίου το έκλεισα) και θα το είχα μέχρι τέλος του έτους.
Αν το ήξερα θα έπαιρνα το 1.6 με τα 90 άλογα, όπως το έιχα παραγγείλει 2 μέρες πριν και το ακύρωσα, αλλά σκέφτηκα ότι 3 μήνες (μπορεί και περισσότερο) είναι πολύ γιατί το χρειαζόμουν άμεσα, τώρα δεν μπορώ να κάνω τίιποτα από το να περιμένω...
Το έχω μετανιώσει κατά κάποιο τρόπο, αλλά θα το ψάξω όταν έρθει η ώρα να το ''ανεβάσω'' λίγο.
Αλήθεια εσύ γιατί δεν πήρες το Ds3; Πόσο παραπάνω χρήματα είχε τότε;

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 21:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Χρήστο με βρήκε λίγο ξαφνικά η αλλαγή... και δανείστηκα για να το πάρω ντούκου. Αυτό όμως δέν το λέω επειδή δέν πήρα το ds3 αλλά επειδή δέν πήγα στο C3 το 1.6.
Οι λόγοι που δέν πήγα σε ds3 είναι πολλοί!!!!
...αλλάξανε οι συνθήκες ζωής... αρραβωνιάστηκα.... νοικοκυρεύτηκα... :P :P :P :D ...πάνω απ'όλα ήθελα οικονομία και όχι σπορ αυτοκίνητο/look ... είχα το saxo 12 χρόνια... αποφάσισα να πάω σε κάτι πιό οικογενειακό.
...άν ήμουν ελεύθερος ίσως το σκεφτόμουν παρ'ότι σχεδόν 40άρης... αλλά σ'αυτή τη φάση το C3 μου ήρθε κουτί! :love

..επιπλέον τότε το ds3 δέν ήταν σε προσφορά... (απρίλιο 2012)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ds3 - Τοσο σπανιο!?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2013, 22:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2012, 01:10
Δημοσιεύσεις: 977
Τοποθεσία: Ναύπακτος
Εγώ τα κλείνω σε λιγότερο από 2 μήνες :sad
Είχα έκπτωση 3.160 (με απόσυρση άλλου ι.χ, όχι του δικού μου) αλλά και αυτή να μην είχα πάλι αυτό θα έπαιρνα γιατί :love
Πιστεύω ότι αν συνεχιστούν οι προσφορές, ο κόσμος θα κοιτάξει και προς Citroen που τη σνόμπαραν μέχρι τώρα οι ψωνάρες. Θα αυξηθουν οι πωλήσεις του Ds3, είμαι σίγουρος :)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 3 [ 38 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια