Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:34 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 12:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2013, 20:53
Δημοσιεύσεις: 184
Kαλημερα παιδια,

Εδω και ενα μηνα περιπου ειμαι κατοχος ενος DS3 e-hdi με πενταταχυτο αυτοματοποιημενο κιβωτιο BMP (ή EGS οπως ειναι γνωστοτερο στο εξωτερικο).

Αντιμετωπιζω τα εξης θεματα (ασχετα απο την ποιοτητα λειτουργιας του, στην οποια αναφερομαι παρακατω) :

1) Συχνες αλλα στιγμιαιες εμφανισεις ενδειξης SERVICE , προερχομενες απο το κιβωτιο : γνωριζω οτι ειναι απο το κιβωτιο καθως ηδη μου τις εσβησαν δυο φορες.Συνεχιζονται ομως με συχνοτητα 2-3 την εβδομαδα. Η εμφανιση της ενδειξης SERVICE διαρκει ενα-δυο δευτερολεπτα, σβηνει μονη της (χωρις restart δηλαδη) και δεν γινεται αισθητη καμμια δυσλειτουργια του κιβωτιου απο εμενα (το αμαξι κινειται/αλλαζει ταχυτητα κανονικα) . Το περιεργο με αυτες τις εμφανισεις της ενδειξης SERVICE ειναι πως στο 90% των περιπτωσεων, εμφανιζεται σε ενα συγκεκριμμενο σημειο κοντα στο σπιτι του οπου απο ευθεια, ακολουθει μια κλειστη στροφη και μετα μια κατηφορα (το κιβωτιο απο τριτη στην ευθεια, βαζει δευτερα για να παρει την κλειστη στροφη και κατοπιν παλι τριτη για την κατηφορα .... η ενδειξη SERVICE εμφανιζεται στην αλλαγη απο δευτερα προς τριτη ενω το αμαξι ειναι πλεον στη σχετικα αποτομη κατηφορα.Οπως προειπα, οι ενδειξεις αυτες του Service δε συνδεονται με καποια εμφανη δυσλειτουργια και σβηνουν μονες τους εντος δευτερολεπτων.

2) Το δευτερο προβλημα που ειναι και πιο σοβαρο και μου εχει συμβει δυο φορες συνισταται στην εμφανιση ενδειξης SERVICE , με την ενδειξη ταχυτητας και καταστασης Αuto στην οθονη να αναβοσβηνει και να μην ειναι εφικτη η αλλαγη ταχυτητας ουτε με τα paddles (κολλησα στη δευτερα).Την πρωτη φορα, το κιβωτιο ξεκολλησε απο μονο του μετα απο μερικα μετρα ενω τη δευτερη απαιτησε restart του αυτοκινητου απο εμενα (μπορει παλι να ξεκολλαγε μονο του αλλα εγω το εσβησα). Ευτυχως, ημουν σε ερημους δρομους χωρις κινηση απο πισω μου (ηταν λιγο τρομακτικο τη δευτερη φορα καθως παταγα γκαζι και το αμαξι δεν αλλαζε ταχυτητα). Και τις δυο φορες, συνεβη με δευτερα ταχυτητα στο κιβωτιο.

Τη Δευτερα παω για ελεγχο στη Omega (το αυτοκινητο ειναι εντος εγγυησης) αλλα η σποραδικοτητα των συμπτωματων σε συνδιασμο με το οτι οι στιγμιαιες ενδειξης SERVICE δε συνοδευονται με κατι εμφανες στη λειτουργια του κιβωτιου, με κανουν απαισιοδοξο ως προς την αμεση ευρεση λυσης.Κατα δηλωση του τεχνικου στην Omega , δεν εχουν παρομοια εμπερια με προβληματα απο τα νεα αυτα κιβωτια EGS ή BMP , τα οποια ειναι γενικα απροβληματιστα σε σχεση με τα παλιοτερα sensodrive.

Eχει καποιος φιλος με C3-DS3 κλπ παρομοια θεματα με το συγκεκριμμενο κιβωτιο ? Ειναι αποδεκτο να εμφανιζονται τοσο συχνα μηνυματα SERVICE (ακομα και στιγμιαια) στο αυτοκινητο ? Δε σας κρυβω πως εχω χαλαστει με το θεμα καθως περα απο αυτο, το αμαξι ειναι σουπερ :love .

Ακομα και το κιβωτιο σα λειτουργια με καλυπτει πληρως παροτι δεν ειναι τελειο. Οι αλλαγες απο τριτη εως πεμπτη ειναι πραγματικα αθορυβες και γρηγορες ενω τα κατεβασματα του ,παροτι ατσαλα καποιες φορες, μπορουν να ελεχθουν.Εκει που θελει γενικα βοηθεια το κιβωτιο με τα paddles ειναι στις ανηφορες ή οταν πρεπει να ριξει δυο ή τρεις σχεσεις μαζι ...εκει τα χανει και θελει επεμβαση απο τον οδηγο.Αλλα γενικα, ειναι ευχαριστημενος απο τη λειτουργια και οσο περνα ο χρονος και μαθαινω τα χουγια του, ειναι και καλυτερα. Απο την αλλη, ειναι κοτσανα να επενδυει η Citroen τοσα λεφτα για το συστημα START-STOP και ταυτοχρονα να βαζει ακομα τετοιου ειδους κιβωτια ...ειμαι σιγουρος πως πιο πολυ αυξανεται η καταναλωση επειδη το κιβωτιο αλλαζει σχεσεις αργα και καποιες φορες πολυ ψηλα , που οσο και να κοψει το συστημα START-STOP , δεν ισοφαριζεται ....

Σας ευχαριστω ολους για την αναγνωση του παραπανω σεντονιου :D :D


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 12:34 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Άποψη μου, και καθαρά προσωπική: μιας και είναι ακόμη καινούριο, τους το παραδίδεις μέχρι να βρούμε το πρόβλημα. Αν στο ξανακάνει στη πορεία και μετά από τον δικό τους έλεγχο, ετοίμασε ένα επίσημο έγγραφο και στείλε το στην Ωμέγα με κοινοποίηση στον επίσημο εισαγωγέα.

Πιθανότατα τότε να τρέξουν ακόμη περισσότερο και να ασχοληθούν με το πρόβλημα σου στο ολοκαίνουριο αυτοκίνητο σου.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Πράκτορας για την δημοσίευση του/της: Tricky78
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 12:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
μην διαβαζω τετοια, ρε γαμωτο.....μην διαβαζω τετοια.....περαστικα φιλε μου ευχομαι να πανε ολα καλα και μακρυα απο εμας.
Τωρα που το ξαναδιαβαζω μαλλον για προβλημα λογισμικου μου φαινεται....

Κανε restart, δηλαδη με το αμαξι και το κιβωτιο ζεστο, πηγαινε σε μια ευθεια και "λιωσε το" να αλλαξει υποχρεωτικα ολες τις ταχυτητες. Δεν ξερω γιατι αλλα στα ξενα φορα αυτο λενε οτι δουλευει....

_________________
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε dasimo για την δημοσίευση του/της: Tricky78
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 12:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2013, 20:53
Δημοσιεύσεις: 184
Πράκτορας έγραψε:
Άποψη μου, και καθαρά προσωπική: μιας και είναι ακόμη καινούριο, τους το παραδίδεις μέχρι να βρούμε το πρόβλημα. Αν στο ξανακάνει στη πορεία και μετά από τον δικό τους έλεγχο, ετοίμασε ένα επίσημο έγγραφο και στείλε το στην Ωμέγα με κοινοποίηση στον επίσημο εισαγωγέα.

Πιθανότατα τότε να τρέξουν ακόμη περισσότερο και να ασχοληθούν με το πρόβλημα σου στο ολοκαίνουριο αυτοκίνητο σου.


Φιλε Δημητρη σε ευχαριστω για τις συμβουλες ... ελπιζω να μη χρειαστει να ασχοληθω τοσο γιατι πραγματικα το αμαξι μου ειναι απαραιτητο καθως εκει που μενω και εκει που δουλευω δεν υπαρχουν ουτε μεσα μεταφορας, ουτε καν διερχομενα ταξι και η αποσταση ειναι μεγαλη :D .

Ο τεχνικος στην Ωμεγα (Κηφισια) ηταν και ειναι εξυπηρετικος ως προς την προθεση του να δει τι συμβαινει με το κιβωτιο ...την πρωτη φορα που το πηγα και μου εσβησε τη σχετικη βλαβη μου ειπε πως αν το ξανακανει, να το παω για λεπτομερη ελεγχο (οπως και θα κανω τη Δευτερα το πρωι).

Φυσικα, στα διαγνωστικα φαινεται μια φορα η βλαβη και οχι η συχνοτητα αυτης ... το κακο επισης ειναι πως μπορει να οδηγησουν για δοκιμη το αυτοκινητο μεχρι τη Θεσσαλονικη και να μη βγαλει στα χερια τους την ενδειξη του Service.Ελπιζω να εχουν καποιο αλλο τροπο διερευνησης του τι παει στραβα ...

Εδω και μερες ψαχνω ειδικα σε φορουμ του εξωτερικου αποκλειστικα για ds3, ωστε να βρω καποιον με παρομοιο προβλημα με το κιβωτιο EGS και δεν εχω βρει (...τοσο γκαντεμης? :( :hmm ) . Η ειρωνια ειναι πως το αυτοκινητο κινειται κατα 85% με μια πεμπτη και δεν κανω συχνες αλλαγες ταχυτητας αφου κινουμαι αττικη οδο κυριως ...δεν ''παιζει'' δηλαδη να το κουρασα με κατι ή να πολυζεσταινεται απο τις πολλες αλλαγες...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 13:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Γενικώς, η Ωμέγα έχει δείξει καλά σημάδια γραφής. ΣΑυτό είναι καλό. Αν το αφήσεις εκεί, απαίτησε αυτοκίνητο αντικατάστασης.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 13:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2013, 20:53
Δημοσιεύσεις: 184
dasimo έγραψε:
μην διαβαζω τετοια, ρε γαμωτο.....μην διαβαζω τετοια.....περαστικα φιλε μου ευχομαι να πανε ολα καλα και μακρυα απο εμας.
Τωρα που το ξαναδιαβαζω μαλλον για προβλημα λογισμικου μου φαινεται....

Κανε restart, δηλαδη με το αμαξι και το κιβωτιο ζεστο, πηγαινε σε μια ευθεια και "λιωσε το" να αλλαξει υποχρεωτικα ολες τις ταχυτητες. Δεν ξερω γιατι αλλα στα ξενα φορα αυτο λενε οτι δουλευει....


Σε ευχαριστω dasimo

Kαι εγω πιστευω και ελπιζω να ειναι θεμα λογισμικου ... στο manual γραφει κατι και για αρχικοποιηση κιβωτιου και περιγραφει μια διαδικασια που μπορεις να κανεις αλλα θελω να δω πρωτα τι πορισμα θα βγει στην Omega ...Ο ελεγχος μου ειπαν πως θα παρει 1,50 ωρα

Και τα smart 451 ειχαν στην αρχη ενα θεμα με το κιβωτιο (δεν κουμπωνε η οπισθεν παντα και αναβοσβηνε η ενδειξη σχεσης) και ειχε λυθει εντος εγγυησης κανονικα (αλλα συνεβαινε στους περισσοτερους που ειχαμε μοντελο 2008)... το θεμα τωρα ειναι οτι νιωθω λιγος μονος με το προβλημα μου (ουτε μπορω να τους δειξω το προβλημα να συμβαινει, ουτε καποιο παρομοιο ποστ/αναφορα με αναλογο προβλημα εχω για να τους παρουσιασω) .... ''φταιει'' και που το αμαξι ειναι καινουργιο και σπανιο (DS3 e-hdi STT αυτοματο)...

Eλπιζω μεσα στο ΣΚ καποιος φιλος εδω να συνδραμει με κατι επιπλεον ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 18:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
:agree 100% με τον Δημήτρη !Κυνήγατο όσο είναι νωρίς και αν χρειαστει
(μακάρι να μην χρειαστει)απ'ευθείας επίσημο χαρτί!Είναι υποχρεωμένοι να
σου δώσουν λύση άμεσα και φυσικά ΔΩΡΕΑΝ !

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Οκτ 2013, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Φίλε μου Tricky 78 ελπίζω να μην είναι κάτι το σοβαρό και να λυθούν όλα με ένα update ή κάτι λογισμικού εν πάση περιπτώση. Απο Ω Κηφισιάς δεν έχω άποψη γιατί εγώ για οτιδήποτε πάω στο ποτάμι, αλλά φαντάζομαι οτι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και οτι θα ασχοληθούν επισταμένα. Περιμένουμε νέα σου και δεν θέλω στεναχώριες (ξέρω πως αισθάνεσαι) όλα θα πάνε ΟΚ :thumb

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε vpafi για την δημοσίευση του/της: Tricky78
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Οκτ 2013, 13:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2013, 20:53
Δημοσιεύσεις: 184
Πηγα σημερα για ελεγχο.

Το πορισμα ,βασισμενο σε σχετικο inforapid, ειναι αντικατασταση φουρκετων κιβωτιου η οποια θα γινει τις επομενες ημερες εντος εγγυησης.

Δεν εχω ιδεα τι κανουν οι φουρκετες στο κιβωτιο αλλα ελπιζω να λυθει το προβλημα και να ησυχασουμε γιατι το αμαξι θα μεινει εκει δυο μερες...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 14 Οκτ 2013, 18:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Οι φουρκέτες "αγκαλιάζουν"τα γρανάζια της ταχύτητας που έχεις επιλέξει.
Αυτό είναι το έργο τους.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 06:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2013, 20:53
Δημοσιεύσεις: 184
Μαλιστα .... δηλαδη υπαρχει μια φουρκετα για καθε σχεση ταχυτητας ?

Επειδη η στιγμιαια ενδειξη SERVICE εμφανιζεται κατα κορον σε ενα συγκεκριμμενο σημειο διαδρομης, εχει καποια βαση να οφειλεται σε μηχανικο και οχι λογισμικο προβλημα (πχ κλιση του αυτοκινητου σε συνδιασμο με την επιλεγμενη σχεση) , ενω ολα τα θεματα εμφανιζονται με δευτερα προς τριτη ταχυτητα.

Εχει κανεις προσβαση σε inforapid να δουμε αν οντως υφισταται τετοια οδηγια ?

Να πω πως γουσταρω που θα μου ανοιξουν το κιβωτιο και πως δε θα εχω αμαξι για δυο μερες , ψεμματα θα ειναι :sad

Ελπιζω μονο να ησυχασω με το θεμα γιατι ,περα απο το στυλ, το αμαξι το πηρα για οικονομια και για απροβληματιστα πρωτα 100.000 χλμ ...
Το να γλυτωνω 700 ευρω το χρονο απο καυσιμα και να τα δινω για σερβις , δε λεει τιποτε .... :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 13:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Σωστά.
Πρίν ανοίξεις κιβώτιο,άλλαξε μια τα υγρά του.
Προσοχή παίρνει ειδικά.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 14:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
Νομιζω οτι απλα ετυχε. Εμενα η απορια μου ειναι αν ανοιγει το συγκεκριμενο κιβωτιο και βεβαβαι αν αλλαζει λαδια γιατι καπου διαβασα οτι ΔΕΝ αλλαζουν λαδια.....μου φαινεται περιεργο αλλα νομιζω οτι το διαβασα καπου

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 15:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2013, 20:53
Δημοσιεύσεις: 184
Tο κιβωτιο μαλλον ανοιγει ...αλλιως τι θα το κανουν το αμαξι δυο μερες και πως θα βαλουν τις φουρκετες μεσα ?? :) Αλλαγη λαδιων στο προγραμμα συντηρησης οντως δεν προβλεπεται συμφωνα με το manual του αυτοκινητου.

Αυριο πρωι που θα το παω, θα μαθω αν θα αλλαξουν και τα λαδια αφου θα ανοιχθει το κιβωτιο...πιστευω πως θα τα αλλαξουν (εκτος αν μαζεψουν τα παλια και τα ξαναβαλουν πισω) .

Γενικα στην Ωμεγα ηταν χαλαροι με το θεμα (''θα στανιαρει'' κλπ ...τωρα, αν βγω απο το συνεργειο και συνεχισουν τα SERVICE να εμφανιζονται ή εχουμε και τιποτε χειροτερο, τοτε δυστηχως παμε για car.gr )

Δε θελω να ακουγομαι απαισιοδοξος αλλα αγορασα ενα σχεδον καινουργιο diesel αυτοκινητο για αξιοπιστια και οικονομια ...αλλιως θα επαιρνα ενα λιγοτερο καινουργιο βενζινοκινητο Ιαπωνικο με τα μισα λεφτα ...

Αν καποιος φιλος εχει προσβαση σε inforapid, θα ημουν ευγνωμων να μου ελεγε αν υπαρχει καποια σχετικη με το προβλημα μου οδηγια της Citroen.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Eνδειξεις SERVICE απο το κιβωτιο EGS
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 16 Οκτ 2013, 18:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
dasimo έγραψε:
Νομιζω οτι απλα ετυχε. Εμενα η απορια μου ειναι αν ανοιγει το συγκεκριμενο κιβωτιο και βεβαβαι αν αλλαζει λαδια γιατι καπου διαβασα οτι ΔΕΝ αλλαζουν λαδια.....μου φαινεται περιεργο αλλα νομιζω οτι το διαβασα καπου



Αλλάζει καλέ μου και παίρνει PSA 9734.S2.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Tzakos για την δημοσίευση του/της: dasimo
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 47 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ηλεκτρονικο προβλημα η' εξυπνο service program???
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: oiko79
Απαντήσεις: 17
Ερώτηση σχετικά με αυτόματο κιβώτιο VC μηχανικό Citroen C4
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: Giorgos_Filip
Απαντήσεις: 5
ΥΠΟΨΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΚΙΒΩΤΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: giakip
Απαντήσεις: 5
Service 60.000km 1.6THP
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: AGGELOS
Απαντήσεις: 5
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια