Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 10:36 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 13:20 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Από τη στιγμή που αποδεδειγμένα είναι κατασκευαστικό το θέμα, οφείλουν να τα κάνουν όλα δωρεάν.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 17:51 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
filippos83 έγραψε:
Τελικά με πήραν τηλέφωνο από την αντιπροσωπεία και μου είπαν πως τους έχει έρθει καινούρια οδηγία μέσα στο 2013(inforapid θέλω να πιστεύω), στην οποία πρέπει να τοποθετήσουν μια "πλεξούδα"(ακριβώς έτσι μου το είπαν), πίσω στο subwoofer...και τελικά το παρήγγειλα(10 εργάσιμες μέρες, λόγω του ότι έρχεται από εξωτερικό)...
60€ μαζί με την εργασία...!!!! ασχέτως αν το συγκεκριμένο πρόβλημα είχε ψαχτεί άλλες 3 φορές εφόσον ήταν σε εγγύηση το αμάξι....
τουλάχιστον ας ελπίσω να διορθωθεί.....

Δηλ. τους ήρθε οδηγία απο την "μαμά" να αλλάξουν κάτι που δημιουργεί θέμα και θα σε χρεώσουν κιόλας.....60ευρό ??? :rop Δηλαδή αν η οδηγία ήταν ας πούμε να αλλάξεις σασμάν, θα πλήρωνες το σασμάν + την εργασία...??? :spank :spank Δεν πάμε καλά. Ποια αντιπροσωπεία είναι...???


Υ.Γ: Ασχετο.. το σηματάκι του ευρώ πως το βγάζεις γιατί έχω φάει τα ρούχα μου πολύ καιρό τώρα..?? :shy

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 18:44 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
στα ελληνικά control alt και Ε

Ρώτα και κάνα μεγαλύτερο που ξέρει... :rtfm :laugh :laugh :laugh


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 19:01 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Ευχαριστώ παπούλι.... :clap :salute :salute :salute

€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 19:55 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Αύγ 2010, 09:38
Δημοσιεύσεις: 124
Και τις να τους πω ρε παιδιά...??? αφού μου λέει πρώτα το κοστολόγιο, και με ρωτά μετά αν θέλω να το παραγγείλω....
Υπάρχει κάτι που μπορώ να του αντιπαραθέσω, ώστε να μπει και καλά στην εγγύηση το πρόβλημα... και υπενθυμίζω πως έχω κρατήσει τα προηγούμενα χαρτιά, όταν το είχα ξαναπάει για έλεγχο και δε βρίσκανε τίποτα, και είναι στη διάρκεια της εγγύησης....
Να επικοινωνήσω με τα κεντρικά της citroen στην Ελλάδα...???


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 20:27 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Εγώ πιστεύω οτι αφού έχεις εγγύηση και έχουν οδηγία πρέπει να αλλαχθεί free. Δεν μας είπες τον αντιπρόσωπο.. :hmm

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 20:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Αύγ 2010, 09:38
Δημοσιεύσεις: 124
Τώρα πλέον δεν είναι στην εγγύηση... το έχω 3 χρόνια και πάει για 4ο... 2 χρόνια ήταν η εγγύηση, αλλά όταν το είχα πρωτοπάει για αυτό το πρόβλημα, ήταν μέσα στην εγγύηση, απλώς τότε και καλά η citroen δε είχε βρει κάποια λύση...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 21:00 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Τώρα μπερδεύει το πράγμα. :scratch

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 21:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Οκτ 2013, 17:58
Δημοσιεύσεις: 115
θα κοιταξω την τριτη αν υπαρχει καποια οδηγια απο σιτροεν και θα ενημερωσω! αλλα μπορεις να κανεις μια κινηση στα κεντρικα για να βρεις λυση! τους το αφησες χωρις να πεις τιποτα ή τους ειπες να καθαρισουν τις γειωσεις στο sub και μετα σου ειπαν για ανταλλακτικο???

_________________
οταν οι αλλοι φτιαχναν δρομους οι γαλλοι φτιαχναν αναρτησεις!!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 21:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Αύγ 2010, 09:38
Δημοσιεύσεις: 124
Τους είπα, μίλησα συγκεκριμένα και με τον ηλεκτρολόγο, και μου είπε ας δοκιμάσουμε αυτό με τις γειώσεις... είχε δουλειά εκείνη την ημέρα και κλείνω ραντεβού γι αυτή την εργασία μετά από λίγες ημέρες... πάω πρωι πρωι, την ώρα του ραντεβού και μου λένε να αφήσω το αμάξι και να περάσω το μεσημέρι να το πάρω... για μισή ώρα δουλειά κι αν... τους λέω πως το χρειάζομαι και φεύγω περιμένοντας τηλέφωνο να πάω κάποια στιγμή αργότερα.... πάπαλα... αναβλήθηκε για την επόμενη ημέρα, σήμερα δηλαδή.... και σήμερα το πρωί, με παίρνουν τηλέφωνο και μου ανέφεραν πως έχει βγει οδηγία μέσα στο 2013 για μια πλεξούδα που τοποθετείται στο sub και λύνει το πρόβλημα... μου λένε τη τιμή κι αν θέλω να το παραγγείλουν... 10 εργάσιμες μέρες....
αν είναι όντως όπως τα λένε(θα περιμένω κι από εσένα μια επιβεβαίωση όποτε μπορείς για το αν έχει βγει κάτι τέτοιο), μπορώ να κάνω κάτι ώστε να μπει μέσα στην εγγύηση???? μιας και το πρόβλημα τους το έχω αναφέρει πάνω από 3 φορές πριν κανά 2 χρονια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Οκτ 2013, 22:02 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
filippos83 έγραψε:
..... για μια πλεξούδα που τοποθετείται στο sub και λύνει το πρόβλημα... ...

:hmm :hmm Πιθανών να περνάνε εξωτερικό μπλεντάζ (θωράκιση) στην καλωδίωση του sub την οποία απο την μια μεριά την ενώνουν στο ηχείο και απο την άλλη την γειώνουν. Σιγά τα ωά..!!! Τράβα σε ένα μαγαζί σοβαρό που βάζει ηχοσυστήματα και ρώτα την άποψή τους. Πιστεύω θα σου πούν τι φταίει και ίσος σου το φτιάξουν με λιγότερο απο τα μισα που σου ζητάνε στην αντιπροσωπεία. :thumb

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 26 Οκτ 2013, 19:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Οκτ 2013, 17:58
Δημοσιεύσεις: 115
αν εχει βγει οδηγια θα πρεπει να στο περασουν δωρεαν αν δεν υπαρχει οδηγια λογικα θα σου φτιαξουν τις γειωσεις και απλα θα σε χρεωσουν!! τριτη μεσημερη θα ξερω και σε ενημερωσω!!!

_________________
οταν οι αλλοι φτιαχναν δρομους οι γαλλοι φτιαχναν αναρτησεις!!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Οκτ 2013, 19:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 15 Οκτ 2013, 17:58
Δημοσιεύσεις: 115
με δυο πλαισια διαφορετικα που δοκιμασα δεν βρηκα κατι! μπορει με το δικο σου να εχουν βγαλει! αν εχουν βγαλει θα πρεπει να στο κανουν δωρεαν!!!!

_________________
οταν οι αλλοι φτιαχναν δρομους οι γαλλοι φτιαχναν αναρτησεις!!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Οκτ 2013, 19:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 09 Νοέμ 2009, 15:39
Δημοσιεύσεις: 361
Εγω καταλαβαινω πως αναφερεται στο ιδιο σφυριγμα που ακους και στα onboard απο τα αυτοκινητα του WRC πχ.
Αυτο οφειλεται σε επαγωγικο ρευμα στα καλωδια κοντα στον χωρο του κινητηρα.
Αρα πιθανη ευκολη λυση ειναι να σου δειξουν ποιο καλωδιο κανει την ζημια, να παρεις το αμαξι σου, να πας να παρεις μονωση/θωρακιση και να την περασεις.
Αυτο προφανως σε περιπτωση που δεν σου καλυψουν δωρεαν την δουλεια, οπως πρεπει και να κανουν.

_________________
Light is but a farewell gift from the darkness to those on their way to die...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Θόρυβος της μηχανής τον οποίο ακούω από το κεντρικό ηχείο
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Οκτ 2013, 08:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 23 Αύγ 2010, 09:38
Δημοσιεύσεις: 124
Σ ευχαριστώ που το κοίταξες... άρα μάλλον, ίδιο πρόβλημα θα έχει παρουσιαστεί σε άλλο ds3(αριθμό πλαισίου) και το φτιάξανε με το επιπλέον καλώδιο στο sub, και έτσι μου πρότειναν αυτή τη λύση.... γι αυτό μου είπαν και για χρήματα, ειδάλλως θα ήταν δωρεάν....
και στο αγγλικό φόρουμ που τους είχα ρωτήσει κάτι ανάλογο μου απάντησε τεχνικός της citroen και μου είπε απ ότι καταλαβαίνω πως έχει βγει σχετικό inforapid...
http://www.ds3club.co.uk/showthread.php ... ight=noise
(το τελευταιο reply στο thread)


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 40 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια