Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 12:39 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραεριο σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 00:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
Tzakos έγραψε:
alex xepa έγραψε:
Εμενα το C3 (1.4 8V) εχει 75 αλογα και η μεση καταναλωση μεσα στη πολη φτανει μερικες φορες 16-17...! Ξερεις γιατι? Γιατι το πηγαινω συνεχεια ταπα.! Με το C4 που ειχα 1.6 110 αλογα εκαιγα μεσα στην πολη περιπου 15 για τον ιδιο ακριβως λογο.... Εσυ εφοσον θελεις οικονομια τι τα θες τα 180 αλογα??? Αυτο σας εξηγω και δεν με καταλαβαινετε... Αλλα αυτοκινητα εχουν φτιαχτει για οικονομια και αλλα για επιδοσεις... Και βλεπω κατι μ@@@ που περνουν αυτοκινητα 200 αλογα +, και εκτος οτι δεν ξερουν να στριβουν με 30χμ, πανε καθε μερα και βαζουν ταλιρακια βενζινη... Βρες μου εσυ μια λογικη σε αυτο... Ειναι η δεν ειναι καθαρα θεμα φιγουρας?????????????? Και στο κατω κατω, θες οικονομια??? Γιατι να κανεις μετατροπη βενζινοκινητηρα σε υγραεριοκινητηρα και να τον καταστρεψεις σε λιγα χρονια??? Αν γινοταν τοσο ευκολα και τοσο αξιοπιστα αυτη η μετατροπη τοτε θα εβγαιναν αυτοκινητα απ την μανα τους που θα εκαιγαν και βενζινη και αεριο... Η θα εκαιγαν και βενζινη και πετρελαιο..! :P Τα αυτοκινητα ομως που βγαινουν και εχουν υγραεριοκινητηρα καινε ΜΟΝΟ υγραεριο γιατι ειναι τελειως διαφορετικη ολη η λειτουργια και ολα τα υλικα κατασκευης για να αντεχουν τις θερμοκρασιες... Νομιζω δεν θελει και πολυ μυαλο.....!



Εκτός του οτι είσαι :ot
είσαι γενικά αλλού,μιάς και τα νούμερα που αναφέρεις είναι αναληθή
και εκτός αυτών με λές και άμυαλο,καθότι υγραεριοκίνητος.
Για συγκεντρώσου σε παρακαλώ πιτσιρίκο,η πλάκα και το καλαμπούρι έχουν και όρια.
Έγινα αντιληπτός?

Οκ εχεις δικιο, αλλα με προβληματισες με τα νουμερα... τι εννοεις ειναι αναληθη... δηλαδη να μην εμπιστευομαι τον υπολογιστη ταξιδιου??? σε ρωταω γιατι νομιζω στο παρελθον το ειχα ξανα ακουσει αυτο απο καποιον που ελεγε να μην δινουμε και πολλη σημασια σε αυτα..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραεριο σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 19:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Φίλε,16,17 λίτρα μέση κατανάλωση το C3 δεν έχει με την καμμία.
15 λίτρα το C4,δεν έχει έπίσης με την καμμία.
Το μεγάλο αυτοκίνητο σε κυβισμό,τίς πιο πολλές φορές είναι πιο οικονομικό απο ότι το μικρού κυβισμού.
Υπάρχουν τύποι που στρίβουν και με 300,μην είσαι τόσο απόλυτος,ούτε είσαι εσύ ο πιό γρήγορος,ούτε να λές απο μέσα σου,όταν βλέπεις κάτι δυνατό"κοίτα πώς το πάει ο μ@λάκας".
Δεν είναι πάντα θέμα φιγούρας,υπάρχει και ο ερωτικός εθισμός.
Δεν είναι διαφορετική η λειτουργία ενός υγρεριοκινητήρα απο έναν βενζινοκινητήρα.Οι αντοχές των μετάλων είναι διαφορετικές.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραεριο σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 20:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
Tzakos έγραψε:
Φίλε,16,17 λίτρα μέση κατανάλωση το C3 δεν έχει με την καμμία.
15 λίτρα το C4,δεν έχει έπίσης με την καμμία.
Το μεγάλο αυτοκίνητο σε κυβισμό,τίς πιο πολλές φορές είναι πιο οικονομικό απο ότι το μικρού κυβισμού.
Υπάρχουν τύποι που στρίβουν και με 300,μην είσαι τόσο απόλυτος,ούτε είσαι εσύ ο πιό γρήγορος,ούτε να λές απο μέσα σου,όταν βλέπεις κάτι δυνατό"κοίτα πώς το πάει ο μ@λάκας".
Δεν είναι πάντα θέμα φιγούρας,υπάρχει και ο ερωτικός εθισμός.
Δεν είναι διαφορετική η λειτουργία ενός υγρεριοκινητήρα απο έναν βενζινοκινητήρα.Οι αντοχές των μετάλων είναι διαφορετικές.


Δεν ειπα ποτε οτι οσοι εχουν γρηγορα αυτοκινητα δεν ξερουν να τα οδηγουν... υπαρχουν ομως πολλοι που τα εχουν για τον λογο που προανεφερα.. σ'αυτο δεν γινεται να μην συμφωνησεις... τωρα οσο για την καταναλωση εχεις δικιο οτι οτι αυτοκινητα μεγαλυτερου κυβισμου πολλες φορες ειναι πιο οικονομικα, το εχω παρατηρησει και στο δικο μου αλλωστε σε συγκριση με το c4.... Αν σου βγαλω φωτογραφια την μεση καταναλωση που μου δειχνει στην οθονη, θα με πιστεψεις οτι καποιες φορες μεσα στην πολη εχει 16-17???????????? Μπορει να μην ειναι φυσιολογικο... μπορει να εχει καποιο προβλημα... ομως δεν λεω ψεμματα.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραεριο σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 20:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 07 Δεκ 2011, 21:49
Δημοσιεύσεις: 2130
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
alex xepa έγραψε:
Tzakos έγραψε:
Φίλε,16,17 λίτρα μέση κατανάλωση το C3 δεν έχει με την καμμία.
15 λίτρα το C4,δεν έχει έπίσης με την καμμία.
Το μεγάλο αυτοκίνητο σε κυβισμό,τίς πιο πολλές φορές είναι πιο οικονομικό απο ότι το μικρού κυβισμού.
Υπάρχουν τύποι που στρίβουν και με 300,μην είσαι τόσο απόλυτος,ούτε είσαι εσύ ο πιό γρήγορος,ούτε να λές απο μέσα σου,όταν βλέπεις κάτι δυνατό"κοίτα πώς το πάει ο μ@λάκας".
Δεν είναι πάντα θέμα φιγούρας,υπάρχει και ο ερωτικός εθισμός.
Δεν είναι διαφορετική η λειτουργία ενός υγρεριοκινητήρα απο έναν βενζινοκινητήρα.Οι αντοχές των μετάλων είναι διαφορετικές.


Δεν ειπα ποτε οτι οσοι εχουν γρηγορα αυτοκινητα δεν ξερουν να τα οδηγουν... υπαρχουν ομως πολλοι που τα εχουν για τον λογο που προανεφερα.. σ'αυτο δεν γινεται να μην συμφωνησεις... τωρα οσο για την καταναλωση εχεις δικιο οτι οτι αυτοκινητα μεγαλυτερου κυβισμου πολλες φορες ειναι πιο οικονομικα, το εχω παρατηρησει και στο δικο μου αλλωστε σε συγκριση με το c4.... Αν σου βγαλω φωτογραφια την μεση καταναλωση που μου δειχνει στην οθονη, θα με πιστεψεις οτι καποιες φορες μεσα στην πολη εχει 16-17???????????? Μπορει να μην ειναι φυσιολογικο... μπορει να εχει καποιο προβλημα... ομως δεν λεω ψεμματα.....

καταρχην :ot θέλω να πιστεύω οτι είμαστε στο θέμα αυτοκίνητου γιατί είναι για ds3 και κάλο θα ήταν να σταματήσουμε
κατά δεύτερον εάν πας με 2 ταχύτητα 70000 στροφές στιγμιαία λογικό δεν είναι να καίει τόσο??? σορρυ για το :ot

_________________
Η όραση ανήκει σε όλους ενώ η αντίληψη σε λίγους!!!
Citroen Xsara -Citroen C3- Citroen Ds3


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραεριο σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 11 Ιούλ 2013, 20:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Για να τελειώνουμε(για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν άλλα τοπικά)και να μην είμαστε :ot ,προφανώς το αυτοκίνητό σου έχει τεράστιο θέμα.
Και δεν είπα οτι λές ψέμματα,είπα οτι τα στοιχεία είναι αναληθή(που μπορεί να είναι για χίλιους λόγους).
Φιλικά.
Τ.

Σίμο γράφει για μέση κατανάλωση και όχι για στιγμιαία ο φίλος.

Τέλος όμως τώρα!!!!!!

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραεριο σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Ιούλ 2013, 00:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 08 Ιούλ 2013, 02:58
Δημοσιεύσεις: 47
Tzakos έγραψε:
Για να τελειώνουμε(για τέτοιες συζητήσεις υπάρχουν άλλα τοπικά)και να μην είμαστε :ot ,προφανώς το αυτοκίνητό σου έχει τεράστιο θέμα.
Και δεν είπα οτι λές ψέμματα,είπα οτι τα στοιχεία είναι αναληθή(που μπορεί να είναι για χίλιους λόγους).
Φιλικά.
Τ.

Σίμο γράφει για μέση κατανάλωση και όχι για στιγμιαία ο φίλος.

Τέλος όμως τώρα!!!!!!


οκ εχεις δικο... εδω μπαινουν ανθρωποι για να διαβασουν ενα συγκεκριμενο θεμα και εγω ειμαι συνεχως :ot
Συγγνωμη για αυτο... αν εχω καποιες αποριες για καποια θεματα, πως μπορω να σε συμβουλευομαι?? υπαρχει καποιος τροπος να σου στελνω μυνημα??? σε ευχαριστω πολυ παντως για τον χρονο σου...!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Υγραεριο σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Ιούλ 2013, 13:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Όποτε γουστάρεις,ή σε αντίστοιχο θέμα με την εκάστοτε ερώτησή σου κάθε φορά,ή με π.μ κάτω δεξιά στην οθόνη σου,δίπλα στο παράθεση,επεξεργασία.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Tzakos για την δημοσίευση του/της: alex xepa
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 6 από 6 [ 82 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6



Συναφή θέματα

τα φωτα σας για να βαλω υγραεριο σε zx
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 12
ΥΓΡΑΕΡΙΟ ΣΤΟ C2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: ger_zoym
Απαντήσεις: 175
αγορα xsara 1600 με υγραεριο
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: arkan13
Απαντήσεις: 7
Έρχονται στην Ελλάδα μοντέλα Alfa Romeo & Fiat με υγραέριο
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 2
ΥΓΡΑΕΡΙΟ / LPG Citroen C5
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 202
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ