Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 16:17 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 18 Σεπ 2011, 01:38 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Μάλλον αυτά θα παραγγείλουμε με 2 φίλους μου για τα δικά τους από δευτέρα.Δεν είναι slim αλλά είναι πάμφθηνα,αξιόπιστος πωλητής,όλες τις επιλογές από τύπο λάμπας και χρωματισμού μιας και χρειάζομαι αρκετά διαφορετικά ζευγάρια και δωρεάν μεταφορικά.Εγώ έχω εδώ και κανένα χρόνο κοντά kit xenon από ebay και κανένα πρόβλημα:
http://global.ebay.com/H1-H3-H7-H8-H9-H10-880-9005-9006-HID-Ballasts-Xenon-Kit/390347194702/item?lang=el-GR

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 19 Σεπ 2011, 14:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Οκτ 2010, 10:19
Δημοσιεύσεις: 21
Ναι αλλα τελικα δε μου ειπατε.Τι τυπο λαμπας εχουμε?Το παμθηνα δε μου ακουγεται και πολυ καλα παντως φιλε Skotis.Οχι τπτ αλλο αλλα ειναι κ ευαισθητουλες οι Γαλλιδες σ' αυτα...!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Σεπ 2011, 00:37 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Καλά και αυτά που πουλάνε εδώ φθηνά είναι απλά αυτοί στα πουλάνε ακριβά.Η τοπική αντιπροσωπία όταν πήγα να περάσω τα δικά μου είπε ότι βάζουν τα ίδια ακριβώς :surprised και αυτή μου τα έδιναν 150 περασμένα ενώ εγώ τα πήρα 35+30 τα περαστικά.Σε 2 c4 στην οικογένεια(εγώ-πατέρας) και ένα celica του κολλητού μου που έχουμε τοποθετήσει κιτ των 35 ευρώ δεν έχουμε κανένα πρόβλημα εδώ και ένα χρόνο.Στην ερώτηση σου τώρα το site της philips βγάζει ότι φοράς h7:
http://www.lighting.philips.com/in_en/consumer/carlighting/1_car_lighting/car_which_lamp_to_buy.php?main=in_en_consumer_lighting&parent=89083467512&id=in_en_car_lighting

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Σεπ 2011, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Οκτ 2010, 10:19
Δημοσιεύσεις: 21
Ευχαριστω πολυ Skotis!

Αυτες οι λαμπες οι Philιps μου κατσανε καλα!Βεβαια θα χρειαστω και ballast e?Το οτι ειναι 12βολτες εχουμε κανενα θεμα παιδια?

Αυτες εδω σκεφτομαι.. http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Made-Ger ... 1c1f2970c0


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 20 Σεπ 2011, 15:14 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Αυτές είναι κανονικές λάμπες.Δεν χρειάζεται να αλλάξεις τίποτα ή να βάλεις κάτι για να λειτουργήσουν.Αν θες να μην να πειράξεις καινούριο αμάξι μπορείς να πάρεις κάποιες από την σειρά με τις λευκές λάμπες της philips.Φορούσα πριν βάλω kit xenon και ήταν υπέροχες ως προς το γαλαζωπό όμορφο χρώμα και την διάρκεια.Ενάμιση χρόνο δεν κάηκαν σε μένα και εδώ και κοντά ένα χρόνο που έβαλα το κιτ είναι τοποθετημένες σε scirocco φίλου μου που είναι όλη μέρα ανοιχτές.Το μοντέλο που φορούσα εγώ ήταν philips diamond vision-ultimate xenon effect προς 38 ευρώ το ζευγάρι πριν 2.5 χρόνια.Απόδοση λίγο παραπάνω από τις κίτρινες.Και επειδή η μικρή σκάλα θα φαίνεται άσχημη αν μείνει κίτρινη παίρνεις πάλι δύο philips άσπρες ψείρες(φοράς w5w αλλά τις βρίσκεις και σαν Τ10) ή ακόμα καλύτερα από ebay παίρνεις led με canbus με 3.80 δολάρια και δωρεάν μεταφορικά και γίνεται η κούκλα σου ακόμα πιο κούκλα.Απλά δεν νομίζω να αξίζει να δώσεις κοντά 40ευρώ(μεσαίες)+10 ευρώ(ψείρες philips) όταν με ίδια παίρνεις κιτ και led.Και δύο ακόμα συμβουλές.Αν βάλεις κιτ βάλε και led γιατί οποιαδήποτε λευκή ψείρα θα φαίνεται κίτρινη και αν βάλεις led πίσω στην πινακίδα μην βάλεις με πολλά led γιατί γίνεται γύφτικο.Λευκές philips είχα βάλει και στα προβολάκια.Πολύ όμορφα μέχρι που βρήκα ομίχλη και τα προβολάκια ήταν άχρηστα.Όλα αυτά στα λέω γιατί κάποτε είχα φάει σκάλωμα με τον φωτισμό.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=280735043201&viewitem=#ht_1832wt_939

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Σεπ 2012, 00:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
http://viewitem.eim.ebay.gr/CITROEN-DS3 ... 27992/item

τι λετε για αυτα?

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Σεπ 2012, 10:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
Ελα να βλεπω τους ηλεκτρολογους μας!


Sent from my iPhone -driving DS3

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Σεπ 2012, 15:36 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 14 Απρ 2009, 19:53
Δημοσιεύσεις: 7471
Τοποθεσία: Βόλος
Μάκη σίγουρα χρειάζεσαι canbus;Δεν θυμάμαι να έβαλα canbus στο c4 αλλά και να χρειάζεσαι νομίζω υπάρχουν και φθηνότερα.Εδώ και 2 χρόνια έχω ένα κιτ με 30 ευρώ.Κανένα πρόβλημα.

_________________
Αν ο παράδεισος είχε στροφές ο θεός θα είχε vts
ΕικόναΕικόνα
My Citroen C4


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Skotis για την δημοσίευση του/της: ds3_ncl
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 18 Σεπ 2012, 19:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
ευχαριστω πολυ! θα το ψαξω !

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 14 Ιαν 2014, 14:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 29 Οκτ 2013, 14:59
Δημοσιεύσεις: 156
Τελικά χρειάζεται canbus;Θέλετε να μου πείτε μια τιμή πάνω κάτω για το ότι χρειάζεται αν έχετε τοποθετήσει στο δικό σας; Μιλάμε πάντα για καλή ποιότητα, δεν θέλω να με βρίζουν στον δρόμο :) .

_________________


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 14 Ιαν 2014, 16:25 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Ναι αδερφέ, χρειάζεται αλλά το βρισίδι δε θα το γλιτώνεις, θα τους τυφλώνεις όλους.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 14 Ιαν 2014, 16:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 29 Οκτ 2013, 14:59
Δημοσιεύσεις: 156
Πράκτορας έγραψε:
Ναι αδερφέ, χρειάζεται αλλά το βρισίδι δε θα το γλιτώνεις, θα τους τυφλώνεις όλους.

Δεν ταιριάζουν δηλαδή Xenon στην DS3 ε? Το φανταζόμουν να σου πω έτσι όπως έβλεπα τα φανάρια αλλά θα ήθελα να βάλω.

_________________


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 14 Ιαν 2014, 17:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Σε όλα μπαίνουν/ταιριάζουν φίλε μου, απλώς τα γνήσια και πανάκριβα xenon, έχουν δέσμη φωτός ώστε να μην τυφλώνουν τους άλλους, ενώ τα απλά, τα φθηνά aftermarket όπως αυτά που είχα κι εγώ στο σάξο, δεν έχουν δέσμη φωτός, ρίχνουν το φώς χύμα, γι'αυτό στραβώνουν τον απέναντι.
Ο ίδιος όμως βλέπεις καμπάνα! :mrgreen :mrgreen :mrgreen
Εγώ πάντως δεν ξανάβαλα, γιατί στην ομίχλη και στη βροχή.... δεν βλέπεις καθόλου καλά, έχε το υπ'όψιν. :thumb


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε diesoulas για την δημοσίευση του/της: Μπάμπης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 14 Ιαν 2014, 18:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 29 Οκτ 2013, 14:59
Δημοσιεύσεις: 156
Για στείλε και καμία τιμούλα για καλά να ξέρω τι παίζει και κυρίως για της λάμπες αν θες.

_________________


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Χenon lights σε DS3
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 14 Ιαν 2014, 19:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
Μπάμπη εγώ είχα βάλει τα φθηνά με 150 ευρώ, τα οποία 5 χρόνια δεν έπαθαν τίποτα απολύτως, δουλεύανε μια χαρά, το σάξο δεν χρειαζόταν canbus, δεν θυμάμαι μάρκα, μου τα πέρασε φίλος σαξόβιος που ασχολιόταν μ'αυτά και ήξερε.
Στα στεγνά ήταν όλα τα λεφτά, δεν χρειαστηκε ποτέ να ανάψω μεγάλη σκάλα, ωραία αντίθεση με τις γραμμές του δρόμου και τις πινακίδες, ήμουν αρχηγός. Μπορώ να πώ ότι πολλοί λίγοι μου παίξανε φώτα επειδή νόμιζαν ότι είχα μεγάλη σκάλα.
Η μεγάλη σκάλα ήταν μόνο για να αναγκάσω κάτι μ@λάκες να σβήσουν τη μεγάλη τους.
(....η μεγάλη μου...έβγαζε ακτινιγραφίες :laugh )

Στη βροχή δεν πρόσφεραν κάτι παραπάνω, στην ομίχλη και στο χιόνι όμως.... tragic!!!
H ομίχλη έκανε αντίθεση και δεν έβλεπες τη μύτη σου, ενώ το χιόνι ήταν σαν να βρέχει ασήμι! Πάλι όμως δεν έβλεπες καλά.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 4 από 6 [ 76 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο



Συναφή θέματα

Morette Head Lights
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Cornering lights σε DS7 και διαγνωστικο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια