Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 14:32 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 08:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Καλημερα σε ολους , ενδιαφερομαι για αγορα πλυστικου μηχανηματος karcher η καποιας αλλης εταιρειας. Εχει κανεις να μου προτεινει κατι που εχει δοκιμασει;

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 10:52 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Καλημέρα Νίκο. 'Εχω το Κ5.600, δυνατό εργαλείο, δύο ακροφύσια και -το πιο σημαντικό- με μεταλική αντλία και όχι πλαστική. 2,5 χρόνια τώρα όλα καλά.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 15:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
Αν το budget σου ειναι μεχρι 300-400 ευρω, τοτε καρφωτα για Nilfisk!
Αν πας στο 500ρικο κοιτα για Karcher.

Στην πρωτη κατηγορια η Nilfisk εχει ολα της τα προιοντα με με μεταλικη αντλια και οχι πλαστικη και με 2 ακροφυσια. Αψογο σερβις και παμφτηνα ανταλλακτικα σε αντιθεση με οποια αλλη μαρκα...

Επισης εχει μοντελα με λαστιχο μηκους 8 μετρων! Στην πραξη θα δεις οτι ειναι οτι πιο βολικο γιατι φτανεις το αυτοκινητο και απο τις 2 μεριες χωρις να κουβαλας το πιεστικο μαζι σου.Το λαστιχο αυτο ειναι υψηλης πιεσης και ειναι πανακριβο το μετρο για να το αντικαταστησεις αργοτερα, προσεξε το.

Ψαξτο και σε διαφορα αλλα φορουμ για να ακουσεις κι αλλων γνωμες και αποψεις σχετικα με nilfisk...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 17:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Πράκτορας έγραψε:
Καλημέρα Νίκο. 'Εχω το Κ5.600, δυνατό εργαλείο, δύο ακροφύσια και -το πιο σημαντικό- με μεταλική αντλία και όχι πλαστική. 2,5 χρόνια τώρα όλα καλά.

Αυτο ακριβως κοιτω για αγορα Δημητρη, αλλα ειμαι πρωταρης και το ψαχνω αρκετα γιατι τα εχει τα ευρω του και δεν θελω να πεσω σε λουμπα.Τα 2 ακροφυσια που χρησιμευουν;

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 17:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
AOYE έγραψε:
Αν το budget σου ειναι μεχρι 300-400 ευρω, τοτε καρφωτα για Nilfisk!
Αν πας στο 500ρικο κοιτα για Karcher.

Στην πρωτη κατηγορια η Nilfisk εχει ολα της τα προιοντα με με μεταλικη αντλια και οχι πλαστικη και με 2 ακροφυσια. Αψογο σερβις και παμφτηνα ανταλλακτικα σε αντιθεση με οποια αλλη μαρκα...

Επισης εχει μοντελα με λαστιχο μηκους 8 μετρων! Στην πραξη θα δεις οτι ειναι οτι πιο βολικο γιατι φτανεις το αυτοκινητο και απο τις 2 μεριες χωρις να κουβαλας το πιεστικο μαζι σου.Το λαστιχο αυτο ειναι υψηλης πιεσης και ειναι πανακριβο το μετρο για να το αντικαταστησεις αργοτερα, προσεξε το.

Ψαξτο και σε διαφορα αλλα φορουμ για να ακουσεις κι αλλων γνωμες και αποψεις σχετικα με nilfisk...

Εχεις καποια forum να μου προτεινεις σε παρακαλω;

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 17:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
Ριξε μια ματια εδω... Ευχομαι καλο διαβασμα γιατι εχει πολλες σελιδες και μαθαινεις πολλες και διαφορες γνωμες...

http://www.cardetailing.gr/phpBB3/viewt ... a0e88945d1


Πολλα παιδια ισως γραφουν κι εδω ειμαι σιγουρος. Δεν μου αρεσει ποτε να λεω στον αλλον να του λεω να παρει το προιον που πηρα εγω, γι αυτο διαβασε πολλες γνωμες κατοχων Bosch, Karcher, Nilfisk, Black&Decker. Αναφέρουν υπέρ και κατά από πολλές μάρκες. Προβλήματα με service κλπ...Κι εγω πριν ενα μηνα εγινα κατοχος.

Καλη αγορα!

*To 2ο ακροφύσιο είναι για πολλή πίεση και δεν είναι για χρήση πλυσίματος αυτοκινήτου. Χρησιμοποιείται συνήθως για πλύσιμο αρμών, δαπέδων κλπ... Θέλει μεγάλη προσοχή στη χρήση, γιατί ξηλώνει μέχρι μπογιά από τοίχους και πολλά άλλα...


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε AOYE για την δημοσίευση του/της: aenaos15
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 19:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Σε ευχαριστω πολυ...

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 09 Ιουν 2013, 22:26 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Νίκο, με πρόλαβε ο φίλτατος AOYE.

Όσον αφορά τα Karcher, με τα φθνηνά τους είχανε πολλοί θέματα ενώ άλλοι σκίζουν τα ιμάτια τουςλέγοτας πως τους βγήκε σκυλί.

Όντας αρκετά παλιό μελος στο cardetailing θεωρώ πως στα φθηνά μοντέλα η Nilfisk έχει πολύ καλά μηχανήματα σε προσιτές τιμές. Το ίδιο φυσικά και στα ακριβά τους μοντέλα.

Για μένα, όρισε ένα budget και τις πόσες διαφορετικές δουλειές/χρήσεις θέλεις να του κάνεις και, αφού τα ζυγίσεις, κάνε την επιλογή σου. Μη ξεχνάς πως πολύ σημαντικό είναι η σωστή συντήρηση και χρήση του πλυστικού, ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες χρήσης και καθαρισμού, ακόμη και την εφαρμογή φίλτρου νερού αν χρειαστεί, λόγω κακής ποιότητας της παροχής στη περιοχή σου.

Bosch και Black&Decker θα τις απέκλεια προσωπικά.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 06:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
Πράκτορας έγραψε:
Bosch και Black&Decker θα τις απέκλεια προσωπικά.

:agree


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 08:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Απο Nilfisk δεν εχω ψαξει αρκετα και ο λογος ειναι οτι εχω βρει το κ 5,600 ( μεταλλικη αντλια - υδροψυκτο - 7,5 μετρα καλωδιο υψηλης πιεσης) στα 280 ευρω και σκεπτομαι να το κλεισω.Δημητρη οι χρησεις θα ειναι : αυτοκινητο - χαλια - παραθυρα - βεραντες.Τα κλασικα δηλαδη.Εσυ που το εχεις ηδη , ανταπεξερχεται σε αυτες τις χρησεις;

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 08:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
aenaos15 έγραψε:
Απο Nilfisk δεν εχω ψαξει αρκετα και ο λογος ειναι οτι εχω βρει το κ 5,600 ( μεταλλικη αντλια - υδροψυκτο - 7,5 μετρα καλωδιο υψηλης πιεσης) στα 280 ευρω και σκεπτομαι να το κλεισω.Δημητρη οι χρησεις θα ειναι : αυτοκινητο - χαλια - παραθυρα - βεραντες.Τα κλασικα δηλαδη.Εσυ που το εχεις ηδη , ανταπεξερχεται σε αυτες τις χρησεις;

Εντελώς φιλικά, αν φτάνεις σε αυτό το ποσό των χρημάτων, κοίτα και αυτό εδώ που είναι σε απίστευτη προσφορά στα 288ευρώ, το προλαβαίνεις ακόμα:
http://www.e-shop.gr/product?id=TLS.120030&sid=1

Στο skroutz ξεκινάει από 430ευρώ στην πόρτα σου...

Είναι από την επαγγελματική σειρά της Nilfisk με ρυθμιστή πίεσης, 10 μέτρα λάστιχο, μπρούτζινες κεφαλές κλπ...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 09:31 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Νίκο, έχω πλύνει πολλά (πεζοδρόμια, μπαλκόνια) και πολλά αυτοκίνητα με το Κ5.600. Πολύ δυνατό και θα σε καλύψει πλήρως. Τα Χριστούγεννα του 2010 είχε κοστίσει 300€ (χωρίς το Τ300) και βλέπω πως η τιμή του δεν έχει πέσει ιδιαίτερα από τότε.

Το P150.2-10 που σου προτείνει ο AOYΕ είναι εξίσου δυνατό, με πιο μακρύ λάστιχο και σε τιμή χώμα. Προσοχή μόνο να έχει εγγύηση τοπικού εισαγωγέα και να μην είναι "παράλληλης εισαγωγής". Σε περίπτωση σέρβις, μπορεί να σου αρνηθεί η εδώ αντιπροσωπεία το οτιδήποτε.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Πράκτορας για την δημοσίευση του/της: aenaos15
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 18:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 18 Φεβ 2012, 00:34
Δημοσιεύσεις: 851
Τοποθεσία: Αθήνα-Λαμία
Δυστυχως το 150 που αναφερεστε δεν ειναι πια διαθεσιμο.Στα 430 ξεφευγω αρκετα απο τον προυπολογισμο.

_________________
Citroen C3 iTouch 1.5 bluehdi


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 19:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
aenaos15 έγραψε:
Δυστυχως το 150 που αναφερεστε δεν ειναι πια διαθεσιμο.Στα 430 ξεφευγω αρκετα απο τον προυπολογισμο.

Κρίμα!
Αν ήξερα το budget σου από την Κυριακή θα στο πόσταρα κατ' ευθείαν. ΑΝ και μέχρι σήμερα μεσημέρι ήταν διαθέσιμο!

Καλή τύχη!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πλυστικο υψηλης πιεσης
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Ιουν 2013, 19:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Οκτ 2012, 23:56
Δημοσιεύσεις: 67
Εγώ έχω 3 σχεδόν χρόνια το Karcher 2.91 . Τιμή εαν θυμάμαι καλά στα 169 ευρώ. Με 2 ακροφύσια το ένα για μεγάλη πίεση ( οτι πρέπει για τους τροχούς και το αρχικό καθάρισμα του αυτοκινήτου) και το αυτοκίνητο/ μπαλκόνια etc etc τα καθαρίζει πολύ καλά ... Δεν ξέρω εαν αξίζει να δώσεις παραπάνω λεφτά για να καθαρίζεις το αυτοκίνητο σου. Επίσης μέχρις στιγμής δεν μου έχει βγάλει κανένα πρόβλημα !

_________________
Ηλίας.
C3 1.6 e-hdi eco chic λευκό.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε eliask για την δημοσίευση του/της: aenaos15
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 4 [ 50 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια