Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:17 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 12 Δεκ 2014, 18:08 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Σκουπα στο καντραν;;;;

Sent from my LG-P880 using Tapatalk 2

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Απρ 2015, 14:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
καλησπερα,επειδη ενδιαφερομαι και εγω για βιολογικο καθαρισμο του citroen μου(c4 1.6 vtrs 3d 2006)με 65.000χλμ. ρωτησα στην γειτονια μου σε paint bull στον ταυρο 50ευρω,καλη τιμη?εχει κανενας εμπειρια απο τετοια καταστηματα,εχει να προτεινει καποιος μαγαζι γνωστο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Απρ 2015, 15:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2014, 16:40
Δημοσιεύσεις: 391
Τοποθεσία: Ελλάδα
"βιολογικο" καθαρισμο, μπορει ο καθενας να βαφτισει οτιδηποτε . Και να χρεώσει και 10 ευρω. Εχω δει βιολογικο σε δικο μου αυτοκινητο που θεωρουσα οτι εχει καλο αποτελεσμα (καπου 40-50ευρω) και εχω δει απο αλλον σαφως ειδικοτερο , με 100ευρω ομως και εχω πάθει πλάκα. Εχω ακουσει και για ακριβοτερες τιμες αλλά με αποτελεσμα που μενεις με το στομα ανοιχτο.
Οι περισσοτεροι, αναλαμβανουν βιολογικο καθαρισμο, αλλά παραδιδουν απλα ενα πολυ πολυ καθαροτερο εσωτερικο. Αλλά δεν ειναι αυτο ο βιολογικός.
Προσωπικη μου γνωμη, ελαχιστοι ξερουν και μπορουν να κανουν σοβαρο βιολογικο καθαρισμο.

_________________
The Italian Job.gr
Passione Stile Velocita


Alfa 156 GTA Selespeed-Fiat Barchetta E.L- Porsche Boxster 987 - Mercedes Benz E200kompressor W211- Bmw 316i E30-Citroen C3 Pluriel Sensodrive
...1 of 348 made........... 1 of 1900 made

www.drpatsis.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Απρ 2015, 15:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
spiderman έγραψε:
"βιολογικο" καθαρισμο, μπορει ο καθενας να βαφτισει οτιδηποτε . Και να χρεώσει και 10 ευρω. Εχω δει βιολογικο σε δικο μου αυτοκινητο που θεωρουσα οτι εχει καλο αποτελεσμα (καπου 40-50ευρω) και εχω δει απο αλλον σαφως ειδικοτερο , με 100ευρω ομως και εχω πάθει πλάκα. Εχω ακουσει και για ακριβοτερες τιμες αλλά με αποτελεσμα που μενεις με το στομα ανοιχτο.
Οι περισσοτεροι, αναλαμβανουν βιολογικο καθαρισμο, αλλά παραδιδουν απλα ενα πολυ πολυ καθαροτερο εσωτερικο. Αλλά δεν ειναι αυτο ο βιολογικός.
Προσωπικη μου γνωμη, ελαχιστοι ξερουν και μπορουν να κανουν σοβαρο βιολογικο καθαρισμο.


x2

Αυτό που ονομάζαμε παλιότερα "βιολογικό" και που κόστιζε/κοστίζει τριψήφιο αριθμό ευρώ (κοινώς 150-200€) είναι ένας ενδελεχής, πλήρης και αποτελεσματικός καθαρισμός του συνόλου του εσωτερικού του αυτοκινήτου, κομπλέ με επιφάνειες, αεραγωγούς, συστήματα αερισμού/κλιματισμού, καθίσματα, προσκέφαλα κλπ κλπ. Απαιτεί αρκετές ώρες, καλά υλικά και συγκεκριμένο εξοπλισμό, άρα δεν μπορεί να είναι φθηνός.

Αυτά που βλέπουμε τελευταία, και δη τις "προσφορές" βιολογικού σε αρκετά προσφοροsites, με χρεώσεις της τάξης των 40-60€, είναι μια περιορισμένη επέμβαση στο εσωτερικό, που κυρίως γίνεται με ψεκασμό διαφόρων υγρών, συνοπτικό καθαρισμό επιφανειών και ένα αντιμικροβιακό ψεκασμό στον κλιματισμό. Προφανώς δεν συγκρίνεται με την προηγούμενη περίπτωση, ούτε σε κόστος, ούτε σε υλικά, ούτε σε αποτέλεσμα.

Έχω κάνει και τα δύο από τα παραπάνω, και η διαφορά για κάποιον που ΟΝΤΩΣ θέλει σωστό βιολογικό καθαρισμό, είναι εμφανής και σημαντική. Από την άλλη, αν απλά θέλουμε ένα πιο "δυνατό" εσωτερικό καθαρισμό, τότε και η "φθηνή" έκδοση μας κάνει μια χαρά.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 21 Απρ 2015, 21:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
επειδη γενικα το προσεχω το αυτοκινητο μου και αυτο και τα προηγουμενα citroen μου,πιο πολυ θελω για καθαρισμο καλο εντος της καμπινας επειδη βαζουμε συχνα την μικρουλα κορουλα μου,18μηνων περιπου,υπαρχει κανενας γνωστος καλος να προτεινετε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 22 Απρ 2015, 00:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
εαν θες την γνώμη μου τουλάχιστον εδω που μενω εγω μακρυά απο πλυντήρια αυτοκινήτων για βιολογικό και πόσο μάλλον με τιμές 40 ευρώ. Μια φορα έκανα και το μετανιωσα. Το ειχα ψαξει πολυ το θέμα και τελικά ψάχνοντας διαπίστωσα οτι κάποια συνεργεία καθαρισμού, αυτά που αναλαμβάνουν καθαρισμούς κτηρίων κτλ αναλαμβάνουν και βιολογικούς αυτοκινήτων. Εκει που το πηγαινω εγω πληρώνω πάνω απο 100 ευρώ και το αφήνω 2 ημέρες. πάντα όταν το ξαναβλέπω μετά απο δυο ημέρες χαμογελάω.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Απρ 2017, 22:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 25 Απρ 2017, 17:07
Δημοσιεύσεις: 38
Τοποθεσία: Αθήνα
Γεια χαρά σε όλους.

Έφερα αυτοκίνητο μεταχειρισμένο από Γερμανία. Καθαρό γενικά. Τα πίσω καθίσματα φαίνονται άθικτα, κάτι που αν λάβω υπόψη ότι το αγόρασα από μεσήλικα χωρίς οικογένεια, δεν είναι παράξενο.

Σκέφτηκα το θέμα βιολογικού καθαρισμού για ευνόητους λόγους. Στο διαδίκτυο μπερδεύτηκα περισσότερο με την απόκλιση των τιμών και τις διαφορετικές απόψεις. Που και εδώ ακούστηκαν, για μυρωδιά ή τμήματα που κρέμασαν κλπ.

Διάβασα πριν και θαύμασα την ανάρτηση του Πράκτορα, σε άλλο τόπικ, με οδηγίες για όποιον θέλει να περιποιηθεί μόνος του το αυτοκίνητο, αλλά εγώ αδυνατώ να το κάνω αυτό, τώρα τουλάχιστον, αν και ακούγεται η καλύτερη περίπτωση. Επίσης και το 28 ώρες(!!!) καθάρισμα του linker και του tzakos.

Έχει λοιπόν να προτείνει κανείς κάτι επί αυτού; κάποιον επαγγελματία από τον οποίο έμεινε ευχαριστημένος στην Αθήνα; Θα περιμένω και τη γνώμη του Πράκτορα που μάλλον είναι ο ειδικότερος πάνω σε τέτοια θέματα. Ελπίζω να διατυπώνω το ερώτημα στο σωστό θέμα.

_________________
C4 Picasso 1.6 e-HDi Intensive


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΒΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΩΜΑ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 26 Απρ 2017, 22:35 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Εχεις πμ φιλε μου.

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Πράκτορας για την δημοσίευση του/της: pmike26
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 23 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Καθαρισμός Πεταλούδας Γκαζιού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: tgi
Απαντήσεις: 27
καθαρισμος μπεκ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: stelios
Απαντήσεις: 10
Καθαρισμός βαλβίδων THP
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: The Ace
Απαντήσεις: 50
Καθαρισμός μπεκ
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: stef08
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ