Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 21:52 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Μάιος 2015, 21:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Ιουν 2013, 12:13
Δημοσιεύσεις: 691
Παρότι το είχα συζητήσει λίγο με τον Lohias^, συνειδητοποίησα ότι "ξέχασα" να αναφέρω την εμπειρία που είχα από μία PDR (Paintless Dent Repair) επισκευή, πριν περίπου ένα μήνα. Έχουμε λοιπόν και λέμε:

Εν αρχή ην το βαθούλωμα-αφορμή

Παρκάρω λοιπόν ένα ωραίο βράδυ στο σπίτι της κοπέλας μου, και όπως βγαίνω βλέπω στο πίσω αριστερό φτερό του C4 coupe, πάνω περίπου από το περίγραμμα του θόλου, ένα βαθούλωμα σε μέγεθος νομίσματος €2. Όχι απλά βαθούλωμα, αλλά στρέβλωση της λαμαρίνας. Δεν έχω ιδέα τι και πως. Η στρέβλωση πάντως είχε ως αποτέλεσμα να φαίνεται πολύ έντονα, ίσως και λόγω του σημείου. Φυσικά, δεν είχα κανένα σκοπό να βάψω φτερό και να χαλάσω χρήματα για κάτι τέτοιο, ελλείψει μάλιστα άλλων χτυπημάτων στο πάνελ.

Μία τυχαία συνάντηση

Κάπου, κάπως, κάποτε, πετυχαίνω στο facebook κάποια σελίδα για PDR επισκευές στην Αττική, μιας και είχα ψάξει το θέμα για έναν και μόνο λόγο: ένας γνωστός μου ασχολείται με γυαλίσματα (detailer εδώ και χρόνια, παρότι το αγνοούσα μέχρι πρόσφατα), και έλεγα να του πάω το αυτοκίνητο κάποια στιγμή - αλλά τι νόημα θα είχε το γυάλισμα αν δεν έφτιαχνα τα βαθουλωματάκια;

Ο λόγος που χρησιμοποιώ πληθυντικό (βαθουλωματάκια), είναι ότι εν καιρώ κάποιος φρόντισε να φιλοδωρήσει την πόρτα του οδηγό με ένα βαθούλωμα χαμηλά (δε φαινόταν εύκολα βέβαια), ενώ κάποιος άλλος έκανε το ίδιο στο πίσω δεξί φτερό, ακριβώς κάτω από το παράθυρο. Ο δε τελευταίος είχε φροντίσει να κάνει 3-4 στη σειρά, τα οποία φαινόταν ως κυματισμός (οκ, υπό γωνία).

Δουλεύει;

Ω ναι. Μίλησα με τον άνθρωπο, μας πήρε κάπου 10 μέρες να συγχρονιστούμε λόγω του προγράμματος μου, αλλά κάποια στιγμή τα καταφέραμε, και του το άφησα. Δεν έχω πολλά να το πω, η δουλειά ήταν εξαιρετική - ο δε κυματισμός στο πίσω φτερό, απορώ κι εγώ πως εξαφανίστηκε χωρίς να αφήσει την παραμικρή υπόνοια επισκευής. Όσο άμπαλους θεωρώ τους των τοπικών επισκευών με σήμα τον ταύρο (συγγνώμη, έπρεπε να το αναφέρω!), τόσο εξαιρετικό επαγγελματία θεωρώ τον περί ου λόγος τεχνίτη.

Επειδή συζητήσαμε λίγο παραπάνω μετά, μου έδειξε διάφορες δουλειές του, και φάνηκε (εκ πρώτης τουλάχιστον) ότι είναι περήφανος για αυτό που κάνει, και πολύ αποτελεσματικός, ακόμη και σε μεγάλες ζημιές. Αντίστοιχα, κατά δήλωση του, δεν αναλαμβάνει δουλειές για τις οποίες δε μπορεί να εγγυηθεί ότι η τεχνική του δουλεύει.

Κοστίζει;

Παρότι δεν υπάρχουν δεδομένες χρεώσεις σε τέτοια πράγματα, και τη δυσκολία κάθε επισκευής την αποτιμά ο ίδιος ο τεχνίτης, όποιος ενδιαφέρεται για κάτι τέτοιο σίγουρα θα αναρωτηθεί για το κόστος. Θα τολμήσω να πω ότι κυμαίνεται από 30-60 ευρώ ανά βαθούλωμα, αλλά από έναν αριθμό και μετά οι χρεώσεις μειώνονται σημαντικά. Αν υπολογίσουμε ότι είχα 1 (πόρτα) + 1 (αριστερό φτερό) + 3-4 (δεξιό φτερό) = 5-6 βαθουλώματα, το κόστος έπεσε στα περίπου €25 ανά βαθούλωμα, καθώς πλήρωσα €110. Ή, αν προτιμάτε, έφτιαξα κάθε κομμάτι/πάνελ με περίπου €35.

Τα παραπάνω επ'ουδενί δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματική τιμολογιακή πολιτική του ανθρώπου - είναι δικοί μου, πρακτικά αυθαίρετοι υπολογισμοί.

Συμπέρασμα

Ευχάριστο γεγονός το ότι για ΠΡΩΤΗ φορά εδώ και τόσα χρόνια που οδηγώ έμεινα 100% ικανοποιημένος σε όλα τα επίπεδα (επισκευή, κόστος, συμπεριφορά). Επίσης, χρήσιμη γνώση το ότι η τεχνική PDR πράγματι δουλεύει σε κάποιες περιπτώσεις - παρότι ακούγεται πολύ, πιστέψτε με, η πλειοψηφία ΔΕΝ ξέρει που να απευθυνθεί (κι εγώ μέσα σε αυτούς- μέχρι πρότινος).

Ακόμη πιο ευχάριστο το ότι πήγα εντελώς στα τυφλά, και (έτσι για αλλαγή βρε αδερφέ!) κατάφερα και να συνεννοηθώ, και να τύχω άψογης εξυπηρέτησης. Τώρα, αν αξίζει τον κόπο να ασχολείται κανείς με αυτά... μεγάλη κουβέντα. Προσωπικά, το πιο ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι ακόμη και αν λυπηθώ τα χρήματα για την επισκευή του επόμενου βαθουλώματος, τουλάχιστον ξέρω ότι φτιάχνεται αναίμακτα ΑΝ μου τη βαρέσει, ή αν έχω τσακωθεί με τη γυναίκα και μου μένουν λεφτά στη τσέπη.

Νομίζω ότι για λόγους δεοντολογίας του forum θα ήταν καλύτερο να αποφύγω ευθεία αναφορά στην επωνυμία του επαγγελματία - άρα υποθέτω καλύτερα με PM, αν ενδιαφέρεται κάποιος. Αν πάλι θεωρείται "χρήσιμη" πληροφορία, ευχαρίστως να τη μοιραστώ.

Αυταααααά.... :P


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Μάιος 2015, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2014, 16:40
Δημοσιεύσεις: 391
Τοποθεσία: Ελλάδα
PDR εχω χρησιμοποιήσει και εγω , στη Θεσ/κη προς Περαία. Απολυτα ικανοποιημένος κυριολεκτικά.

_________________
The Italian Job.gr
Passione Stile Velocita


Alfa 156 GTA Selespeed-Fiat Barchetta E.L- Porsche Boxster 987 - Mercedes Benz E200kompressor W211- Bmw 316i E30-Citroen C3 Pluriel Sensodrive
...1 of 348 made........... 1 of 1900 made

www.drpatsis.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Μάιος 2015, 23:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Πολυ ομορφα τα εγραψες. Να κανεις και δημοσια αναφορα του μαστορα, θεωρω οτι αξιζει.

Στάλθηκε από το LG-P880 μου

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 00:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 07 Ιαν 2011, 22:53
Δημοσιεύσεις: 3762
Πράκτορας έγραψε:
Πολυ ομορφα τα εγραψες. Να κανεις και δημοσια αναφορα του μαστορα, θεωρω οτι αξιζει.

Αμεσα παρακαλω,το εχω αναγκη διοτι στο καραβι το οχημα υπεστη βαθουλωμα....ισως εκ τρικυμιας...και προσκρουσης σε σταθερο σημειο

_________________
Οκτώβριος 2003-Ιούνης 2009 Xsara I 1.6 exclusive. 70.700-283.400 (παρά αδερφού)
Ιούλης 2009-15 Μαίου 2013 C5 I 1.8 105.500-217.130 (παρά Ιατρού)
22 Μάη 2013 5 Ιούνη 2013 C5 II prestige 115.900-117.200 (παρά Λογιστού)
1η Ιούλη 2013- C5II prestige95600....(παρά γαλακτοπώλου)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 07:18 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
:clap :clap Άξιος ο άνθρωπος. Αξίζει να μαθαίνονται τα ονόματα των πραγματικών επαγγελματιών..

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 08:49 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Ιουν 2013, 12:13
Δημοσιεύσεις: 691
Αφού λοιπόν έχουμε το πράσινο φως:

Η σελίδα στο facebook είναι: https://www.facebook.com/pdrautobeauty?fref=ts

Ο τεχνίτης λέγεται Φώτης Αλεξόπουλος, βρίσκεται στην Αργυρούπολη, και το τηλ επικοινωνίας είναι 694 827 5702. Λογικά, θα θυμάται κάποιον "Νίκο με μαύρο C4 που είχε έρθει πριν κάνα μήνα", αν θέλετε reference point. :P

Ελπίζω να αποδειχθεί εξ'ίσου συνεργατικός και αποτελεσματικός!

Καλές (μίκρο-)επισκευές! :D


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 10:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2013, 16:57
Δημοσιεύσεις: 74
Ρε παιδιά επειδή βλέπω ότι στο σαιτ γράφει από βαθουλώματα και γρατζουνιές κατά το παρκάρισμα πχ πως γίνεται να πετυχαίνει τέλειο αποτέλεσμα χωρίς βαφή αφού όπως και να έχει ακόμα και σε βαθουλώμα μια ελαφριά γρατζουνιά θα υπάρχει οπότε πως γίνεται να διορθωθεί χωρίς ελάχιστη βαφή αυτό απορώ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 10:05 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
Να παμε να μιλησουμε μήπος διαφημηστεί μέσο του κλαμπ και γίνει και κάποια έκπτωση.

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 10:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Ιουν 2013, 12:13
Δημοσιεύσεις: 691
pan82 έγραψε:
Ρε παιδιά επειδή βλέπω ότι στο σαιτ γράφει από βαθουλώματα και γρατζουνιές κατά το παρκάρισμα πχ πως γίνεται να πετυχαίνει τέλειο αποτέλεσμα χωρίς βαφή αφού όπως και να έχει ακόμα και σε βαθουλώμα μια ελαφριά γρατζουνιά θα υπάρχει οπότε πως γίνεται να διορθωθεί χωρίς ελάχιστη βαφή αυτό απορώ


Είσαι σίγουρος ότι αναφέρει τη λέξη "γρατζουνιά";

Σωστή φυσικά η παρατήρηση σου ότι τα χτυπήματα συχνά συνοδεύονται από "ξύσιμο" του χρώματος, αλλά όχι πάντα! Στην περίπτωση μου δεν είχε φύγει χρώμα στα 4/5 βαθουλώματα, γιατί το ξένο σώμα που τα προκάλεσε είχε (φαντάζομαι) αμβλεία επιφάνεια. Αν γδάρεις το αμάξι σε τοίχο, χρειάζεται φυσικά βαφή, αν όμως σκάσει μία μπάλα στην πόρτα σου;

Στην περίπτωση της στρέβλωσης που ανέφερα, είχε κάνει ένα πολύ μικρό νύχι/ξύσιμο. Αφού με ρώτησε, έβαλε μία κουκκίδα χρώματος (μαύρο), και καλύφθηκε πολύ πετυχημένα - με ένα γυάλισμα, ζήτημα να μείνει στο τέλος ένα κόκκος (η ζημιά ήταν κυρίως στο βερνίκι).

Τέλος, σε περίπτωση που έχεις ένα "καλό" βαθούλωμα και χρειάζεσαι και βαφή, γιατί να μην κάνεις πρώτα το PDR που μάλλον φέρνει τη λαμαρίνα καλύτερα από το στοκάρισμα (όταν γίνεται βέβαια), και μετά να βάψεις; Ίσως ανεβάζει το κόστος και το τρέξιμο (τρέχεις σε δύο διαφορετικά "μαγαζιά"), αλλά πιθανόν να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. Αλήθεια, τι να γίνεται σε αυτή την περίπτωση με τις αποζημιώσεις από ασφαλιστικές; :P

Σε κάθε περίπτωση, το PDR δεν είναι πανάκεια - καλύπτει ένα μικρό μέρος των πιθανών ζημιών. Πλην όμως, φαίνεται ότι το κάνει μάλλον καλά.


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω NickNT στις Τετ 20 Μάιος 2015, 10:20.
Αιτία: Double post.
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 13:05 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Είναι η καλύτερη λύση επισκευής, ακόμη και αν χρειαστεί μετά βάψιμο.

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Μάιος 2015, 20:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 26 Σεπ 2014, 16:40
Δημοσιεύσεις: 391
Τοποθεσία: Ελλάδα
την ειχα χρησιμοποιήσει στη spider που είχα. Hμουν μποτιλιαρισμένος, γιορτη της μητερας (...), με την ξανθιά μου συνοδηγο και μια γλάστρα τεράστια μαζί μας. Ακινητοποιημένος στην κινηση. Καποια στιγμή αρχιζει να...κουνιέται η spider, κοιτάζω καθρέφτη και βλέπω το δεξια μου επισης ακινητοποιημένο Χ5 να εχει πέσει πάνω στο πισω φτερο μου (αναμεσα απο πόρτα και ροδα) δεξια. Του εφυγε του ανθρώπου, αυτοματο ηταν. Βαθουλωμα οσο ολο το φτερο. ψιλοτεράστιο. με χρώμα να εχει φυγει . Το βαθουλαμα ηταν σαν ...λεκάνη.
Με τα πολλά και επειδη το πισω φτερο της spider ειναι απο τον πισω προφυλακτηρα μεχρι την αρχή των μπροστινών ραμφών (!) περιλαμβάνοντας μαρσπιέδες κλπ, η alfa ζητουσε 5.500ευρω για αυτο. Συν το ξηλωμα ολου του δεξιου πλαγιου του οχηματος.
Τελικά βρέθηκε η pdr, 450ευρω νομιζω, και βάψιμο μετα σε καλλιτέχνη. Και δεν υπήρχε ουτε καν υπονοια επισκευης.
Τότε, ηταν και μια μαυρη c5, κατεστραμμένη κυριολεκτικά απο χαλάζι. Την είδα 2 μέρες μετα και ηταν απλά καινουρια.
Καλη δουλειά.

_________________
The Italian Job.gr
Passione Stile Velocita


Alfa 156 GTA Selespeed-Fiat Barchetta E.L- Porsche Boxster 987 - Mercedes Benz E200kompressor W211- Bmw 316i E30-Citroen C3 Pluriel Sensodrive
...1 of 348 made........... 1 of 1900 made

www.drpatsis.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Νοέμ 2015, 21:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Ιουν 2013, 12:13
Δημοσιεύσεις: 691
Επαναφέρω το θέμα γιατί χρειάστηκα για μία ακόμη φορά τις υπηρεσίες του τεχνίτη στον οποίον αναφέρθηκα παραπάνω. Ο λόγος ήταν το χαλάζι της 22ας Οκτωβρίου (είμαι λίγο γκαντέμης, αλλά τουλάχιστον σε μικροπράγματα...).

Παρκάρω λοιπόν έξω από τη δουλειά στις αρχές Νοέμβρη και πέφτει το μάτι μου σε μικροβαθούλωμα στον ουρανό. Όπως είπα παραπάνω, σκέφτομαι ότι δεν έγινε και τίποτα, έχουμε πλέον τον άνθρωπο να μας "εξυπηρετήσει". Την επόμενη μέρα βλέπω και δεύτερο, και για να μην πολυλογώ, μετά από λίγες μέρες πήγα από εκεί για να το δει.

Παρότι θεωρώ ότι κόβει το μάτι μου (λέμε τώρα), ο τεχνίτης μου έδειξε μερικά ακόμη κάτω από το στρώμα βρωμιάς... η διάγνωση του; "Χαλάζι". "Βγάλε την ασφάλεια σου", μου λέει, την κοιτάει, και μου δείχνει την κάλυψη "καιρικά φαινόμενα". Μου προτείνει να επικοινωνήσω τόσο με την ασφάλεια, όσο με την ΕΜΥ για "Πιστοποιητικό Καιρικών Συνθηκών".

Ξεκινάω με την ΕΜΥ: τους παίρνω τηλέφωνο, τους εξηγώ, μου απαντούν ότι ζήτησαν πολλοί για την ίδια μέρα και συνεπώς το έχουν έτοιμο, και έτσι κάνοντας μία αίτηση μέσω e-mail θα το έχω σε 10 ημέρες. Το κάνω αμέσως, βγάζω παράβολο (2.34 ευρώ) μέσω TaxisNet, πληρώνω την επόμενη, στέλνω 2o e-mail με αποδεικτικό πληρωμής, και σε 2 ώρες είχα αντίγραφο στο inbox! Δηλαδή, εξυπηρετήθηκα από δημόσια υπηρεσία, μέσω e-mail, σε λίγες ώρες... πραγματικό σοκ!

Η ασφαλιστική όμως μου απαντά ότι έχουν μία ρήτρα ότι η χαλαζόπτωση πρέπει να δηλωθεί μέσω σε 7 ημέρες, ενώ είχαν περάσει 14. Μετά από δύο e-mail, μου απαντούν ότι δέχονται το αίτημα μου, γιατί η ρήτρα μπήκε στο τελευταίο εξάμηνο, αλλά εγώ ήμουν "παλιός πελάτης" (2μιση χρόνια), και έτσι ήταν λογικό να μην το έχω προσέξει! Δεύτερο σοκ, και συγχαρητήρια στην Hellas Direct, όχι επειδή είχαν δίκιο, αλλά γιατί εγώ δεν τους είχα πιέσει ΚΑΘΟΛΟΥ στην προηγούμενη επικοινωνία - τους είχα πει ότι σε πρώτη φάση περιμένω την απόφαση τους.

Το πάω λοιπόν, και για μία ακόμη φορά τέλεια επισκευή στα αρκετά (τελικά) μικροβαθουλώματα. Μάλιστα, μου έκανε δώρο βερνίκωμα και γυάλισμα του πίσω δεξιού φτερού που είχε γίνει χάλια από κακή τοπική επισκευή "κλειδιάς"! Κερασάκι στην τούρτα το ότι δεν έμπλεξα με πληρωμή - τα ανέλαβε ο ίδιος κατόπιν συνεννόησης με την ασφαλιστική. Οκ, φαντάζομαι θα υπάρξει μία μικρή επιβάρυνση στα ασφάλιστρα, αλλά έγινε αρκετή δουλειά με μηδενικό για μένα κόστος.

Μικροπράγματα όλα αυτά, φασαρία οι επισκευές, αλλά τουλάχιστον έγιναν όλα χωρίς κόπο και περιπλοκές. :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Νοέμ 2015, 21:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 09 Σεπ 2012, 12:42
Δημοσιεύσεις: 11784
Τοποθεσία: GoodView City
Εικόνες: 3
:clap :clap :clap :clap :clap

_________________
Godzilla
Αμαρτωλός

Ενας σοφός είπε κάποτε:
Ρε δεν γαμιέται?
Και έζησε ευτυχισμένος για πολλά χρόνια.

Βαγγέλης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: PDR και μικροβαθουλώματα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Νοέμ 2015, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
:clap :clap :clap :clap :clap

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 20 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ