Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 12:22 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: TUNAP
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Οκτ 2016, 16:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2014, 11:28
Δημοσιεύσεις: 1317
Η αφορμή ηταν απο αλλο θεμα μας αυτο

Tzakos
[quote="NEKTARIOS C5 έγραψε:
Εγώ σήμερα παρέλαβα το δέμα από συμπρωτεύουσα με tunap 902 για τις ζώνες της c5


Νεκταριε, οταν με το κσλο βρεθουμε θελω να μου πεις 2-3 πραγματακια για το Tunap.[/quote]
Α
Θα σου τα πω εγώ,αυτός δεν είναι μαρτυριάρης
Ενα γρηγορο Νικητη και τέλος.[/quote]


Αντι να ειπωθούν κατα μονας θα πρότεινα να τα πουμε απο δω να ξεστραβωθούμε ομαδικώς
Λοιπον διαβάζοντας για το προϊόν αυτο σημείωσα δυο βασικά πραγματα που προτείνει ο κατασκευαστής τους
1 . Για το υγραεριο ειναι το 164 που μπαίνει στην άδεια φιάλη του αεριου που ομως ο κατασκευαστής λεει να το συνδυάσουμε με ταυτόχρονη χρήση μαζι με το 163 για να εχει το εγγυημένο αποτέλεσμα,αλλοιώς ..πλημελες όφελος.. Το 163 ειναι το αντίστοιχο καθαριστικο που μπαίνει στο τανκ της βενζίνης και δρούνε παράλληλα που αν κατάλαβα καλα εινςι καθαριστικο βενζινας-αλλοιώς διορθώστε με-(ητςν και αργα το βράδυ)
2 Καλο ειναι λεει συνεχεια να μην το κάψουμε ολο το αεριο με τη μια χρήση. Αλλα για τουλαχιςτον 3 φορες να συμπληονουμε στο 1/3 με αεριο τη δεξαμενή - προφανώς για παρατεταμένη ενέργεια.
Το ερώτημα ειναι γιατι να συνδυαστεί με το 163 της βενζινας οταν το αμαξι λειτουργεί λιγα λεπτά μονο στο ξεκινημα,όποτε η οποια χρήση του ειναι λιγολεπτη
Επιπροσθέτως η εταιρεία εχει Επειςης πρόσθετα τα εξής αξία σχολιασμού
Καθαριστικο για τα καμένα λαδια που κατακρατιούνται απο τα χιτώνια,έδρανα κλπ και κανουν τις ανθρακωσεις των βαλβίδων εδράνων κλπ
βελτιωτικό οκτανιων της βενζινας που δεδομενου οτι αυτη ειναι πολυκαιρισμενη λογω του αεριου ,θα ηταν σώφρων να το βάζουμε ?


Βεβαια κάποιος κανει το εξής τρικ κατα καιρούς για να αδειάζει εντελως το τανκ βανζινης μαζι με τα οποια εχουν κατακαθίσει.
Αγοραζει ενα μπιτονι βενζίνη 100 και καίει εντελως όλη την παλια ,μεχρι το αμαξι να μείνει.Ριχνει μετα την κσινουργια που εχει στο μπιτόνι βαζει μπρος ,το γυρνάει στο αεριο που το εχει γεμάτο ηδη και στο πρατήριο συμπληρώνει την υπόλοιπη βενζινα.Ετσι κρατάει το τανκ βενζινης παντα καθαρό

Τρομπα μεχρι στιγμης δεν εχει πάρει στη πλατη του


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

TUNAP
Δ. Συζήτηση: Περιποίηση Αυτοκινήτου
Συγγραφέας: Orestis
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια