Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 20:58 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Καθαρισμός αυτοκινήτου
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 09 Σεπ 2006, 09:51 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
Πως καθαριζουμε το αυτοκινητο μας:
Ξεκιναω απο μεσα προς τα εξω.
Εσωτερικα:
Σκουπισμα: Καθαριζω πρωτα με την ηλεκτρικη σκουπα καθισματα, δαπεδο, πορτ-παγκαζ, πατακια(αν δε χρειζονται πλυσιμο).
Ταπετσαριες: Τις ταπετσαριες με αφρο η καποιο καθαριστικο για ταπετσαριες που δεν αφηνει ομως σταμπες... Θα κανει αρκετες ωρες να στεγνωσει οποτε αφηστε τε στον ηλιο και μην προγραμματιζεται τιποτα για μετα.
Εσωτερικα Πλαστικα: Μετα με καλα στιμμενο βετεξακι ολα τα πλαστικα και τα τζαμια εσωτερικα. Περναμε τα πλαστικα με καποιο συντηρητικο για φροντιδα των πλαστικων και οχι με κανα χαζογυαλιστικο που μονο γυαλιζει... Κατα προτιμηση καποιο που να περιεχει και σιλικονη. Δεν βαζουμε σε τιμονι-λεβιε-χειροφρενο γιατι θα γλυστρανε... Επισης για τα δερματα υπαρχουν ειδικα τετοια προιοντα περιποιησης αν και πολλες φορες μπορει να βρειτε καποια και για πλαστικα και για δερματα(η τουλαχιστον ετσι να λεει).
Δεν κανουμε ακομα στα λουκια στις πορτες γιατι οταν το πλυνουμε απεξω θα ξαναβρωμισουν.
Τελειωσαμε με το εσωτερικο.
Εξωτερικα:
Πλυσιμο:Πλενουμε με καποιο σαμπουαν αυτοκινητων και οχι με ava, roll η οτιδηποτε αλλο για πιατα... Επιλεγουμε μαλακο σφουγγαρι αυτοκινητου η πανακια μικροινων. Αφου ριξουμε αρκετο νερο στο αυτοκινητο σε ολα τα σημεια αρχιζουμε το σαπουνισμα. Απο πανω προς τα κατω και οχι πανω κατω... Κανουμε ολες τις χαραμαδες, χερουλια, υαλοκαθαριστηρες κτλ. Πλενουμε καλα και ζαντες-τασια γιατι αυτα μαζευουν κυριως τη βρωμια καθως και τα μαρσπιε απο κατω. Σκουπιζουμε με δερματινο πανι καλα. Απο κατω φροντιζουμε να καθαρισουμε καλα εστω με την πιεση του νερου το αυτοκινητο για να φυγουνε λασπες, αλατια κτλ. Τωρα καθαριζουμε και τα λουκια στις πορτες και γυρω γυρω αυτες.
Πως θα επαναφερουμε διαφορα σημεια στο αυτοκινητο που εχουν χρωμα: Κατ'αρχας οσον αφορα την πισσα (και αλλα μικρα στιγματα) δοκιμαστε καθαριστικα και οχι πετρελαιο, βενζινες, κηροζινες, μαζουτ κτλ..
Για τις γραντζουνιες, τις κοτσιλιες και τις θαμπουρες υπαρχουν προιοντα για αυτες και για τα θαμπωματα που μπορει να προκαλεσουν. Προσεχετε οταν θα περνατε απο πανω τα προιοντα και μην τα τριβετε πολυ. Δεν ειναι βρωμια να φυγει γραντζουνια ειναι!
Εξωτερικα πλαστικα: Δες εσωτερικα πλαστικα.
Νικελακια: Υπαρχουν αλοιφες για επαναφορα της γυαλαδας αν και μονο σε παλια αυτοκινητα υπαρχει προβλημα... Καθαριστε τη βρωμια που πιανει αναμεσα στα γραμματακια. Δεν δοκιμαζουμε ξυδι και λοιπα γιατροσοφια...
Κερωμα: Σκληρο(παστα) και μαλακο(υγρο) κερι. Το σκληρο δεν ειναι τοσο αναγκαιο σε καινουργιο αρκει το μαλακο. Απλωνεις και μετα τριψιμο(μαλακα) να απλωθει παντου. Το σκληρο θελει περισσοτερο. Αν κανετε και τα δυο πρωτα το σκληρο και μετα το μαλακο για να φυγουν τα "νερα" απο το πρωτο και να μεινει και η γυαλαδα του δευτερου. Δεν βαζουμε σε φωτα, τζαμια και νικελακια... Αν πεσει πανω στα κρυσταλλα δεν καθαριζει ευκολα με σαπουναδα αλλα με ajax βγαινει αμεσως. Αυτο ομως δεν κανει καλο στα πλαστικα γιατι τα καιει...
Καθαριστικα για ζαντες: Εχω δοκιμασει καθαριστικα για ζαντες και κανουν δουλεια που δεν την περιμενεις. Για συχνο καθαρισμα υπαρχουν σε ψεκαστικα μπουκαλακια(φστ φστ ξερετε...) και ειναι καλα αλλα υπαρχουν και αλοιφες για γυαλισμα πχ για μια φορα το χρονο που βγαζεις τη ζαντα και με τριψιμο και αλοιφη γινονται καλυτερες και απο καινουργιες.
Λαστιχα: Υπαρχει αφρος για τα λαστιχα που και θρεφει τα πλαινα και τα κανει καταμαυρα και γυαλιστερα και διαρκει αρκετα. Εγω ειχα ριξει πριν εναμιση μηνα και παρολες τις βροχες, τα πλυσιματα κτλ ακομα τα πλαινα των ελαστικων μου ειναι καταμαυρα και απλως δε γυαλιζουν τοσο τωρα οπως στην αρχη(σημερα θα πεσει παλι καθαρισμα...).
Πλυσιμο κουκουλας: Απλως σκεπαζεις το αυτοκινητο(που θα πρεπει να ειναι παντα καθαρο και ξεσκονισμενο) και πλενεις πανω σε αυτο την κουκουλα! Ετσι ειναι τελειως τεντωμενη κτλ. Αν η κουκουλα ειναι αδιαβροχη (οπως και η δικη μου) λογικα δε θα υπαρχει προβλημα με το νερο αλλιως θα ειχε προβλημα και στις βροχες. Το να την απλωσεις για να την πλυνεις απο μεσα το δοκιμασα κι εγω αλλα λογω των λαστιχων που εχει στις γωνιες δεν καταφερα να τη στηριξω και να την τεντωσω. Βεβαια δεν καθαριζει τελειως γιατι η βρωμια μπαινει στους πορους αλλα ειναι πολυ πολυ καλυτερα. Αλλα μην την βγαλετε αμεσως γιατι θα βρωμισει. Αστη να στεγνωσει στον ηλιο πανω στο αυτοκινητο. Εγω προσωπικα το κανω καθε βδομαδα ακομα και αν δεν πλυνω το αυτοκινητο (που βεβαια ειναι παντα καθαρο λογω κουκουλας...). Εσωτερικα; κλαυτα! Επειδη μου εχει πεσει κατω μερικες φορες λογω του αερα που φυσαγε οταν την εβγαζα, η επειδη εχει λερωθει απο την επαφη, οσο κι αν προσεχω, αυτο που εκανα ειναι να την βαλω αναποδα στο παλιο αυτοκινητο και να την πλυνω αλλα εκανε πολλες ωρες στον ηλιο να στεγνωσει γιατι απο μεσα ειναι μαλακη για να μη γδερνει και ετσι ειχε ποτισει. Δεν την εβαλα στο δικο μου αυτοκινητο γιατι το εξωτερικο μερος ειναι αγριο και οσο και να το πλενεις δεν καθαριζει οποτε θα μου το γραντζουναγε σοβαρα! Τωρα βεβαια πουλησαμε ολα τα παλια οποτε εβαλα μια κουκουλα κανονικα και τη δικη μου αναποδα πανω σε αυτη, πανω στο αυτοκινητο! Γενικα ειναι ταλαιπωρια απο μεσα... Αυτο το εχω κανει βεβαια 2 φορες στους 7 μηνες που την εχω την τελευταια αλλα ειναι κουραστικο και εξαλλου δε λερωνεται απο μεσα ευκολα.

Συμβουλες: Μην παιρνετε προιοντα ανωνυμα αμφιβολου ποιοτητας. Πολλα προξενουν χειροτερα προβληματα. Αλλωστε η διαφορα με καποιο καλυτερο και επωνυμο ειναι μερικα ευρω και δεν ειναι μιας χρησης κανενα απο αυτα που χρειαζεσαι...
Επιλεγετε σαμπουαν συμπυκνωμενο για να σας κρατησει περισσοτερο και να σας στοιχισει λιγοτερο στο συνολο...
Μην αφηνετε κοτσιλιες πανω στο αυτοκινητο για ωρα.

Ουφ αυτα...


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε enginekiller για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Σεπ 2006, 09:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:44
Δημοσιεύσεις: 214
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΘΗΝΑ
στο σημειο χειρολαβης της πορτας εχει δερμα καστορινο στυλ και επισης αυτο το εχει και στα πλαινα μεροι των καθισματων εχουν πελμα και κανουν νερα-κυματισμους
επειδη δε θα ηθελα να κανω καμια χαζομαρα και χαλασω την οψη τους
πως τα καθαριζουμε αυτα και πως τα συντηρουμε ?

στην citroen δεν δινουν κατι..!! :roll:

_________________
C4 VTS 2.0
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε lefos για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Σεπ 2006, 18:10 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1939
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
Πραγματικα δεν ειχα προσεξει ρε φιλε οτι αυτο ηταν δερμα... Επαθα πλακα. Μπορεις πιστευω να βαλεις καποιο απο τα επωνυμα συντηρητικα δερματος που κυκλοφορουν η συντηρητικο πλαστικων που κανει και για δερμα(ετσι λεει πανω...) που βγαζει και η sonax και η armor all νομιζω...

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε enginekiller για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Σεπ 2006, 19:03 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Υγρά μαντηλάκια της armor-all. Κάνουν απίστευτη δουλειά, δεν χαλάνε το δέρμα και καθαρίζουν τέλεια :wink:

Που να δείτε το δικό μου πως έχει γίνει τώρα με την αλμύρα της θάλασσας... Θέλει βιολογικό καθαρισμό και εξωτερικά :lol:


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε tony78 για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Σεπ 2006, 19:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
δερμα ειναι ?


εμενα δεν ξερω δεν εχει εχει υφασμα .


μηπως ειναι βελουδο ?


βασικα αν ειναι δερμα παιζει να ειναι και αλκανταρα .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε KarlBarks για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Σεπ 2006, 11:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 18:18
Δημοσιεύσεις: 1311
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Την αλκαντάρα την καθαρίζεις μόνο με σκούπα!!!!

Ακόμα και το νερό μπορεί να αφήσει σημάδια από άλατα!!!!

Πολύ προσοχή φίλε μου. :lup


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε Daravigos Andreas για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Σεπ 2006, 20:35 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Αν αρχίσει και "αγριεύει" το αλκαντάρα, τι κάνουμε; Κι εγώ με σκούπα το καθαρίζω αλλά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι όσο απαλό ήταν... :cry:


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε tony78 για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Σεπ 2006, 22:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 15:40
Δημοσιεύσεις: 1200
Τοποθεσία: Athenshire
Δεν νομίζω ότι μπορεί να αποφευχθεί η φθορά του alcantara (που φαίνεται όντως σαν αγριάδα)...

Και στις 2 Χsara μου αλλά και στη C5 μας (όπως και στις Lancia του θείου μου), το ίδιο πράγμα συνέβη. :cry:

_________________
oısɹəʌəɹ :ʇıɔsəɹolɟ ɐʇɐqoɹd snʇɹıʌ


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε n_olympios για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 14 Σεπ 2006, 14:02 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
Έχω δει κάτι αφρούς που λένε ότι συντηρούν, προστατεύουν και κάνουν πιο απαλό το αλκαντάρα...

Ξέρει κανείς τίποτα;


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε tony78 για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 18:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Που να δειτε τον δικο μου αλκανταρα μετα απο 100000χλμ :shock: :shock: :

_________________
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε antonios16v για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Σεπ 2006, 18:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Με την μηχανή τι γίνεται? Μπορούμε να την πλύνουμε με κάποιο τρόπο?


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε MeddlingMageGR για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Σεπ 2006, 13:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 20 Σεπ 2006, 19:39
Δημοσιεύσεις: 58
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
για την μηχανη φιλε θα σου προτεινω να πας στην αντιπροσωπεια....τουλαχιστο θεσσαλονικη κανουν καλη δουλεια οσον αφορα αυτο το θεμα...


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε silverhawk για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Σεπ 2006, 13:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
εμενα οταν κανω service μου ριχνουν ενα καθαρισματακι τα πλαστικα της μηχανης με ενα καθαριστικο το οποιο το ψεκαζουν .


ε καμια φορα αμα κεφι τα καθαρίζω και μονος μου . λιγο νερακι σε ενα πανι και ειναι κομπλε στα τρελα κεφια μου μπορει να ριξω και απο το γαλακτομα που βαζω για τα πλαστικα μεσα .

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε KarlBarks για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Σεπ 2006, 16:29 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 16:58
Δημοσιεύσεις: 1146
Τοποθεσία: Αμφιάλη
MeddlingMageGR έγραψε:
Με την μηχανή τι γίνεται? Μπορούμε να την πλύνουμε με κάποιο τρόπο?


Μόλις τώρα έπλυνα και την μηχανή (για 1η φορά). Έριξα νερό και με μια βούρτσα έτριψα λαμαρίνες και πλαστικά. Κατόπιν έβαλα λίγο γυαλιστικό στις μεγάλες πλαστικές επιφάνειες....

Μια χαρά έγινε, σαν καινούριο... :iconcool Και δεν έπαθε τίποτα... :thumbup

_________________
Εικόνα


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε tony78 για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 21 Σεπ 2006, 16:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 15:40
Δημοσιεύσεις: 1200
Τοποθεσία: Athenshire
Δεν παθαίνει τίποτα η μηχανή, αρκεί να μην της ρίξετε νερό με πίεση. Προσοχή λοιπόν στα πιεστικά σας. :iconcool

Δε χρειάζεται ούτε βούρτσα, εγώ συνήθως την πλένω με ένα σφουγγάρι αυτοκινήτου (όχι το ίδιο με το υπόλοιπο γιατί κρατάει λάδια). :rtfm

_________________
oısɹəʌəɹ :ʇıɔsəɹolɟ ɐʇɐqoɹd snʇɹıʌ


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε n_olympios για την δημοσίευση του/της: vil
Κορυφή 
 
 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 108 [ 1613 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 108  Επόμενο



Συναφή θέματα

αγορα αυτοκινητου
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: maragos78
Απαντήσεις: 54
Συζήτηση περί Λαδιών (Μάρκες - Τύποι)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 586
Ενοικίαση ΙΧ αυτοκινήτου
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: kobulis
Απαντήσεις: 12
Μεταβιβαση αυτοκινητου,ξενες πινακιδες.
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: GeoKy
Απαντήσεις: 33
Κλειδιά αυτοκινήτου (που βαζουμε μπροστα)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: zetor
Απαντήσεις: 19
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια