Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 23:32 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Οκτ 2009, 18:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
zxpanos έγραψε:
αγαπες μου η κοντρα εινε μεγαλη και παλια πολη.......τα λογια εινε περιτα.το zx το δικο μου χτες εγραψε 56.7 χωρις ηδιετερο κοπο με αρηθμιστη αναρτηση και με κατεστραμενα λαστιχα εντελως....δεν νομιζω οτι καποια ηδρογριπη θα εκανε ενα τετιο χρονο και αυτο γιατι απλα δεν εχει φιαχτει για τπτ τετιο....τα λογια εινε περιτα οσο για την ηπποδηναμη του 1.4 δεν εχει να κανει ουτε με τα αμορτισερ του αλα το αμαξι και ο οδηγος.αντι να γραφουμε και να γραφουμε και να λεμε και να λεμε ας μαζευτουμε...σε μια τετια διαδηκασια δεν εχοθν να κανουν τα αμαξια ουτε τπτ αλο για παραδιγμα corsa opc εγραψε χτες 54.8 με ηλεκτρονικα βοηθηματα και ζανταρες και ολοφρεσκα λαστιχα..2.1 δευτερολεπτα κατο απο το zx με 120 αλογα χωρις τουρμπο και χωρις λαστιχα.μαζευτητε και αφιστε τα λογακια
ΟΠΟΙΟΣ ΦΟΒΑΤΕ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΚΗΜΑΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι αλλα θελω να συγκρινω μαμα ΒΧ 16V με σχετικα μαμα ΖΧ 16V καθοτι δεν ειμαι στημενος για πιστα. Λυσεις στησιματος υπαρχουν και για τα υδρ/κα Πανο αλλα δεν εφαρμοζονται. Παντως πολλοι γαλλοι λενε οτι το ΒΧ 16V ηταν καλυτερο και στα στροφιλικια και στην πιστα απο το 405 mi16 και ας ειχε το τελευταιο αναρτηση πολλαπλων συνδεσμων πισω, αυτο εμενα μου φτανει και μου περισσευει καθως μετα το ελαφρυ φτιαξιμο της αναρτησης που του ειχα κανει μετα την πιστα καταλαβα ποσο καλα μπορει να στριψει (κινουμενος σε στροφοδιαδρομη με πραγματικα απαγορευτικες ταχυτητες!!!!! :wrc )

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Οκτ 2009, 18:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
στα μεγαρα θα ηταν καλητερα για μενα αφου και μεγαλητερο αμαξι εχω και ποιο βαρη απο εκηνο.το σαζμαν μου εινε πολη μακρητερο απο εκινου και εγω θα ηθελα πλεον να δω τι θα γινονοταν στα μεγαρα με το αμαξι μου με την εξατμιση και τα κενουργια μπεκ!το 1.17 που εγραψε μεγαρα νομιζω οτι δεν εινε ενδικτικο αλα δεν ξερω τι θα εκανε ενα bx εκει οπως δεν ξερω τι γινετε και με το corsa!μακαρι να παμε σηντομα ολοι μαζη μεγαρα και να δουμε.

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Οκτ 2009, 21:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
GeZ έγραψε:
zxpanos έγραψε:
Παντως πολλοι γαλλοι λενε οτι το ΒΧ 16V ηταν καλυτερο και στα στροφιλικια και στην πιστα απο το 405 mi16 και ας ειχε το τελευταιο αναρτηση πολλαπλων συνδεσμων πισω, αυτο εμενα μου φτανει και μου περισσευει....


Το λεγαν καποιοι συγκεκριμενοι γαλλοι??? 'Η γενικα ετσι το λες...
Εμενα προσωπικα μου φτανει και μου περισευει αυτο που ειπε ο Πανος για το OPC. Που σημαινει οτι μαλλον η ιπποδυναμη εκει μεσα δεν παιζει τοοοσο μεγαλο ρολο. Ο οδηγος και παλι ο οδηγος...οποτε μου προσαπτει και μενα καποιες ελπιδες με το 1.4!!!

Πανο & Λευτερη θα προσπαθησω να κρατησω ψηλα την σημαια της ΖΧ :lol :lol

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Οκτ 2009, 22:01 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Πανοοοοοοοοοοοοοο, το αμαξακι σου ειναι 2,0 και δεν βγαζει μοοοοοοοονο 120 αλογα........
Α και συγκρινεις το OPC που ειναι αλλο ενα ΖΧ σε βαρος :? :? :? :?
Ντροπη.........
Ειπαμε, κοιταμε τα κιλα ανα ιππο γιοα ενα οχημα, και φυσικα οι κλειστες διαδρομες δεν ειναι και το καλυτερο για ενα υδροπνευματικο, αφου το μικροτερο υδροπνευματικο, ειναι στην μεγαλη κατηγορια, και οχι στην κατηγορια φτερου, που ειναι ενα ΑΧ, ΖΧ, ακομα και η Xsara.....
Για να συγκριθει το στριψιμο ενος Xantia, με ενα 406, ενα ΒΧ σε σχεση με το 405.....
Απλα πραγματα........
Ειναι σαν να προσπαθειτε ρε σεις να συγκρινετε το στριψιμο ενος C5 με ενα Saxo.......... απλα καμια σχεση........ Ναι το σαξο, στριβει καλυτερα, λογω μικρου βαρους και μηκους. Αλλα ειναι υπερευαισθητο σε μικροαλλαγες της γραμμικης του ταχυτητας. Και ναι, ενα αμαξι της μεγαλης κατηγοριας δειχνει τα κιλα του και στις στροφες, και στο φρεναρισμα, και στην επιταχυνση.
Αλλα, αφησε το γκαζι πανω σε στροφη με καμια 180-200 στο Saxo και κανε το ιδιο σε ενα C5. Ποιανου θα παρουν μετρα για την κασα απο πευκο :? :?

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Οκτ 2009, 23:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Τοτε τι μας πριζεται βρε υδρογρυπες αφου δε μπορουν να συγκριθουν??? Ισα ισα για να μας ανεβασεται την πιεση και να μας ερθει κανα εγκεφαλικο, με αυτα που ακουμε???

:lol :lol :lol :lol

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 06 Οκτ 2009, 23:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Billara εκτιθεσαι...Ποιο ειναι μωρε συ αλλο τοσο σε βαρος...?Το Corsa OPC που ειναι συγχρονο turbo 200hp και 27kgm τουρμποροπη τραπεζι,ζυγιζει 1.200kg ενω το ΖΧ 1.080kg κι εχει 125hp...? Πας καλα...? Η' μηπως στην προσπαθεια να αποδειξεις κατι εθελοτυφλεις...?

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Οκτ 2009, 00:30 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Ειπαμε συγκριση γινεται με αυτοκινητα της ιδιας κατηγοριας και των ιδιων κιλων ανα ιππο.
Αλλα δεν βγαζει μονο 125 το 2,0........... Α και γδυμενο με roll bar δεν ειναι 1080.....

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Οκτ 2009, 00:49 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Ιουν 2007, 02:20
Δημοσιεύσεις: 6098
Τοποθεσία: Πισω σου και παίζω φώτα
Λοιπον επειδη αποδεικνυεται οτι οντως εθελοτυφλεις, αν δεχτουμε οτι οντως βγαζει τα εργοστασιακα 135hp (εδω γελαμε με το ψωφιμι το παλιομοτερ του Xantia) to ZX που ειναι οντως 1080kg λογω των ενισχυσεων που εχει με ραψιματα σε ολο το πλαισιο και το cage εχει 8kg στον ιππο (ατμοσφαιρικα) με 195 λαστχακια 15αρια και το ΟPC εχει 6,2kg στον ιππο τουρμπατα απο συγχρονο μοτερ που τα βγαζει παντα και παντου και εχει και overboost και ζανταρες με λαστιχαρες και ηλεκτρονικα που βοηθανε...Δηλαδη τωρα θες να με πεισεις οτι το Corsa OPC ειναι χαμηλοτερη κατηγορια απο ενα διλιτρο 8v ΖΧακι με ανυπαρκτη τεχνολογια του 93...???

_________________
ex GS 1220 club
ex ZX 1.4 Avantage
ex ΖΧ 2.0 16v
ex Xsara VTS 1.6 16v

Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Οκτ 2009, 01:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Φεβ 2007, 19:48
Δημοσιεύσεις: 969
Τοποθεσία: Μέγαρα
Εικόνες: 0
zx lover έγραψε:
Billara εκτιθεσαι...Ποιο ειναι μωρε συ αλλο τοσο σε βαρος...?Το Corsa OPC που ειναι συγχρονο turbo 200hp και 27kgm τουρμποροπη τραπεζι,ζυγιζει 1.200kg ενω το ΖΧ 1.080kg κι εχει 125hp...? Πας καλα...? Η' μηπως στην προσπαθεια να αποδειξεις κατι εθελοτυφλεις...?

135 ιππους ειναι μαμα αυτο το μοτερ (και τα εχει αυτα τα αλογα) σιγουρα με κατι τσιγκλισματα ολο και κατι θα εχει τσιμπισει απο αλογα, οχι σπουδαια πραγματα παντως. Τελος παντων καταλυτικο ρολο παιζει και ο οδηγος κι ετσι κι αλλιως 0,58 εκανε το σιριον 1,3 στην πιστα του ασπροπυργου που δεν ευνοει τα αυτοκινητα με ογκο και βαρος.Α και τα Corsa OPC απλα δεν στριβουν οπως ενα ελαφρυ ατμοσφαιρικο και απλα παει γρηγορα λογω τεραστιων ελαστικων-ζαντων!!!!

Εγω παντως ημουν πολυ ικανοποιημενος με το αποτελεσμα μου τοτε γιατι παρα τα τοσα προβληματα που ειχα λογω πολυ κακης συντηρησης απο τον προηγουμενο κατοχο εκανε 1:01 με εμπρος μετατοπισμενη αντιστρεπτικη ,αναρτηση κατσικι (υπερβολικα ψηλο),νεκρη σφαιρα συσσωρευτη, τελειωμενο λαστιχενιο σταυρο στην κολωνα του τιμονιου ,κατσαβιδι στο βολαν, κακο χρονισμο κινητηρα (ανοιγαν οι βαλβιδες εξαγωγης ενα δοντι νωριτερα), 2 χιλιοστα τακακι και δισκοπλακες 12ετιας πραγματικα εδειξε ποσο καλα μπορει να παει αυτο το αμαξι ακομα και τοσο πληγωμενο!!!!

_________________
GS Club 1.0 1972, GS X3 1.3 1979, GSA X3 1.3 1982, BX GTi 16Valve 1.9 1989, Saxo LX 1.1 2000, Xsara Exclusive 1.6 2003, C3 1.4 HDi 2007. Εχω LHM στις φλεβες μου.....
http://www.imageshack.gr/view.php?file= ... gldkx1.jpg
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Οκτ 2009, 01:28 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Ρε σεις διαβασα τις τελευταιες σελιδες και ειλικρινα ειναι σα να ακουω vag-ιτες εναντιον alfisti ή κατι τετοιο... :lol Δεν εχει νοημα η κουβεντα παντως..αλλα ας πω κι εγω τη γνωμη μου..
Αν κατι πρεπει να συγκρινουμε ειναι ομοια πραγματα (xantia-406), (bx-405)..Παντως μην ειστε τοσο απολυτοι για τα υδροπνευματικα..Τα νομιζετε για βαρκες αλλα ειλικρινα εχουν φοβερες δυνατοτητες..Ποτε δε θα ξεχασω το ξεφτιλικι σε μια 156 1.6(αυτοκινητο απολυτου respect απο μενα..) πριν χρονια απο τον father με την xantiaII..Ολοι πιστευουν οτι ενα υδροπνευματικο δεν ειναι σπορ...σπορ με την εννοια μιας διλιτρης zx δεν ειναι απλα ολα ειναι πιο γλυκα..ακομα και στο οριο σε προειδοποιει πιο νωρις ειναι πιο ασφαλες και οχι απολυτο...Σκεφτειτε οτι τα xantia εχουν 65αρι προφιλ επισης..Με 16αρα και μεγαλυτερο προφιλ θα ειχε πολυ περισσοετρο ενδιαφερον..Πραγματικα εχει πολλα περιθωρια προσφυσης ενα υδροπνευματικο και στα ανοιχτα κομματια μιας πιστας ή ακομα κι ενος δρομου το αβανταζ σε σχεση με ενα zx-xsara ειναι εμφανες (και λογω μεταξονιου βεβαια αφου τα υδροπνευματικα ειναι και μεγαλυτερα αυτοκινητα)..Στα κλειστα κομματια τα zx-xsara ειναι καλυτερα γιατι ειναι πιο μαζεμενα και με πιο κοντο μεταξονιο..Ισως σε μια πιστα οπως τα μεγαρα τα αποτελεσματα να ειναι παραπλησια..Πολυ θα ηθελα να οδηγησει ο πανος τη 2λιτρη του λευτερη και τη bx του γιωργου στα μεγαρα και επειτα στον ασπροπυργο και εκει θα βγαλουμε χρησιμα συμπερασματα... :nos
Και μη παθιαζεστε τοσο δεν αξιζει... :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Οκτ 2009, 07:10 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
δεν παθιαζομαστε οσο φανταζεσε κουβεντα να γινετε νομιζω οτι εινε καλη ιδεα η ανταλαγη αυτοκινητων να σουμε ολοι τι κανουν τα αμαξια μας με αλους οδηγους εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να το δοσω σε οποιον χοραει στο μπακετ αν και θα ηθελα να οδηγισω ενα εντελος μαμα zx σε καποια πιστα γιατι δεν ειχα ποτε τετοια χαρα!εγω εδω ειμε αν καποιος νομιζει οτι θελει να το κανουμε θα εινε πολη καλη φαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 07 Οκτ 2009, 22:50 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Για να μαθαινουμε:
http://www.youtube.com/watch?v=m3IzpWFPaoE&feature=fvsr
http://www.youtube.com/watch?v=S1855k2gsoY
http://www.youtube.com/watch?v=Fu45XSC0_Ic&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=m1NJ5gkG3RU&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=vTKVYQ0E_So

Κατι για τις αναρτησεις:
http://www.youtube.com/watch?v=1zzmJDMn-88

Για οσους λενε οτι δεν φτιαχνονται:
http://www.youtube.com/watch?v=iV3jK_jsvJI

Για οσους λενε οτι δεν στριβουν:
http://www.youtube.com/watch?v=09-C33SrJi8
http://www.youtube.com/watch?v=5rt6383dXyg
http://www.youtube.com/watch?v=x-lF22I1yeY
http://www.youtube.com/watch?v=s0tgqVwONV0&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=gVPXgvOl ... re=related

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 08 Οκτ 2009, 00:41 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Α παει..το εκαψες στο youtube εσυ.. :lol Καποια βιντεακια παντως ειναι πολυ καλα.. :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 29 Οκτ 2009, 17:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Οκτ 2006, 14:23
Δημοσιεύσεις: 1897
Τοποθεσία: Πειραιάς
Blanc Ange έγραψε:
Γιατι ειστε τοσο πορωμενοι και στενομυαλοι??? Δε μπορω να σας καταλαβω...ειλικρινα δεν εχω μπει μεσα σε πιστα ποτε, αλλα μια τετραδα πιο σκληρα αμορτισερ ακομα και με το 1.4 που εχω, θα γραψω χρονο...οχι τρελο, αλλα πολυ μα πολυ λιγοτερο απο μια Xantia. Μακαρι να ειχα τωρα μια 4αδα αμορτισερ, ειλικρινα προκαλειται πολυ και τα λογια ειναι περιτα. Ας μιλησουν τα Μεγαρα φιλε μου και οχι πιστες καρτ...δεν εχετε καμια ελπιδα υδρογρυπες :angry :angry :angry

:lol


Πολλα γραφτηκαν τις τελευταιες μέρες, αλλα δυστυχώς δεν εμπαινα και τα διαβασα όλα τωρα μαζεμένα.

Δε θα κατσω να σταθώ να σταθώ στις ικανοτητες των υδροπνευματικών, αφου σε θεωρητικο επιπεδο αναλύθηκαν από τους παραπανω συμπορωμενους φίλους!!!

Στην πράξη, φανηκαν από τις επιδοσεις του GeZ και τις δικες μου εκεινη την πολύ ωραια βραδια στον Ασπρόπυργο, οπου τα ΒΧ στάθηκαν αντάξια σε μη στημένα συμβατικα!

Αλλά όπως εχω επανειλλημενως γραψει και πει (και οχι μονο εγω), η αξια του υδροπνευματικού ειναι στην ανοιχτή γρήγορη στροφή. Οπου ενα συμβατικο θα πρεπει να μπει ειτε με κομμενη ταχύτητα, ειτε μελετημένα με γραμμές. Αντιθετα με το υδροπνευματικο μπαινεις πατώντας τέρμα το γκαζι (αρκει να μη φοβηθείς απο την κλιση που θα πάρει).

Και για αυτο μια καταλληλη πίστα ειναι αυτή των Μεγάρων. Που εχει ανοιχτες και γρήγορες στροφές. Και η κοντρα ξεκινησε απο παρομοιας κατηγοριας του δικου ΒΧ 1.6 (90 hp - 935 kg) με το C4 του Πανούλη (110 hp - 1200 kg). Oπως επισης παρόμοια ειναι του GeZ με του ZXLover!!!

Πανούλη λατρεία μου δε σε ξεχνω.... Και ξέρεις οτι η κοντρα θα γινει, αλλά όταν θα επιστρεψω Ελλάδα!!!

Για την υδρογρίπη δε βρέθηκε φάρμακο και δεν πρόκειται να βρεθεί ποτέ!!!!!!!!!!!

_________________
Εικόνα

Όταν κάποιοι έβλεπαν βατράχους, ο Flaminio Bertoni είδε ένα αυτοκίνητο!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πιστα Aσπροπυργου C4 vs BX
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 29 Οκτ 2009, 18:24 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αυτο το ξερω δεν βρεθικε λυση ποτε κακομηρα πεδακια!!!ελα εσυ με το καλο και εγω εδω ειμε βρε!!!!!πολα λογια και καθολου ουσια ομως βλεπω.ρε βασιλακη εσυ που ξερεις και ιπποδηναμεις και κιλα ποτε θα βαλεις το δικο σου σε καμια πιστα?εγω βαζω οτι στηχημα θες οτι σε χρονους θα εισε κατι λιγο κατω απο το zx του βασιλη το 1.4.....αμαξια ελαφρια δεν στριβουν απαρετιτα επιδει δεν εχουν βαρος τι αλο θα ακουσω ρε γμτ??????????????λοιπον καλο εινε να σταματισει αυτο το θεμα γιατι εινε πλεον ατερμονο.οποιος εχει αποριες κτλ οι πιστες ανηγουν και σερβιρουν τσαγακι καθεκαστη.......

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 18 από 20 [ 286 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Επόμενο



Συναφή θέματα

Ανεπισημες συναντησεις στην πιστα του Αιγινιου
Δ. Συζήτηση: Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
Συγγραφέας: smpokos
Απαντήσεις: 123
Συναντήσεις στην πίστα Ασπρόπυργου
Δ. Συζήτηση: Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
Συγγραφέας: zxpanos
Απαντήσεις: 40
C2 πίστα
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: Tolis
Απαντήσεις: 5
ΠΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!!!
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: zxpanos
Απαντήσεις: 34
Serres Circuit H Πίστα - Παροχές & Εγκαταστάσεις
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 3
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια