Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 03:34 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Ιουν 2010, 21:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 29 Ιουν 2009, 13:18
Δημοσιεύσεις: 327
Καλησπερα σας!

Ανοιγω αυτο το τοπικ για να μοιραστω μαζι σας τη μοναδικη εμπειρια που εζησα πριν ακριβως ενα μηνα. (ειναι εδω κ καιρο σε ξαδερφο club ;) , μιας κ απο εδω δυστυχως δεν γνωριζω κανεναν απο κοντα... , αλλα υπεθεσα πως θα σας ενδιαφερει. )

Ολα ξεκινησαν 3 μηνες πριν , τελη Μαρτιου , που επεσε ειδοποιηση απο τον κολλητο φιλο Αλεξη για κατι "θεματακια" που κανονιζε το forum στο οποιο συμμετασχει , cslregister. :guns
Μου περιεγραψε την κατασταση (ΣΚ Nürburgring κ Δευτερα Spa) , εκδρομη με 28 Μ3 Ε46 CSL κ μου ειπε να ανεβασω κ γω το "τερας" που εχω στο παρκιν μου , ενα C2 vts :wrc .
Ετσι λοιπον , κλεισαμε τα ξενοδοχεια κ η μεγαλη αναμονη ξεκινησε , ηρθαν μερες που παραλιγο να ακυρωσουμε τα παντα , αλλες που ειπαμε να αφησουμε τα μισα , τελικα ομως ολα πηγαν καλα κ το κολπο εγινε μεγαλυτερο απο ποτε!!!

Συναντηση Σαββατο μεσημερακι Nürburgring , στο ξενοδοχειο κ ηδη ειναι εκει ο Αλεξης με το δικο του csl , ενας φιλος του με αλλο ενα κ ενα "ηλιοκαμμενο" τυπακι με Z4M :cool .
Ο Πανος εχει αρχισει να φουντωνει για τα καλα κ ανυπομονει να παμε πιστα , κατι που δεν αργει να γινει. (Καποιοι αλλαζαν ζαντολαστιχα κ αλλοι τσιμπουσαμε στο ορθιο φαγητα κ λιχουδιες , χορηγια της γυναικας του Αλεξη) .
Με το που φτανουμε το παρτυ αρχιζει , ο χαμος απο υπεροπλα ειναι απλα ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ κ γω να προσπαθω να αποθηκευσω οσο πιο πολλα μπορω στη μικρη ψηφιακη κ το ακομα πιο μικρο μυαλο μου. :D
Τα csl απο 28 εγιναν 50+ , τα GT3 RS εδιναν κ επαιρναν , GT2 , viper , cobra , skyline , GTR , R8 , Mustang , exige , superleggera , 430 stradale , evo (ο πανικος μιας κ το Spa της Δευτερας το διοργανωναν εκεινοι) , ενω απο τα συμβατικα ειχαμε focus rs , fiesta st , 206 rc , μερικα sti , bmw E30 , miata , golfακια κ ολα αυτα στο περιπου μιας κ ηταν πανω απο 400 αυτοκινητα σε εναν χωρο για 150...

Αναγνωριστικο γυρο συνοδηγος στο Csl του Alexk κ το χαμογελο δεν κρυβεται ουτε μια στιγμη.
Οδηγος/εκτελεστης , πεντακαθαρος στις κινησεις του με πολυ ωραιες γραμμες!
Ο γυρος ομως περναει πολυ γρηγορα κ γω αλλιως το ειχα το σκηνικο στο μυαλο μου. Απογοητευση. Μονο αυτο ειναι? Που πηγανε τα 20χλμ? (η πιστα του Ring ειχε αγωνα με μηχανες , οποτε ηταν κλειστη , αρα οχι 24...)

Ο καιρος να μην ειναι με το μερος μας , τρελη βροχη που να κανει την εμπειρια του γυρου απλα ανατριχιαστικη , ειδικα με τα cup του επομενου csl που πηγα παρεα (που ομως κρατουσαν μια χαρα παρα τον ασυλληπτο ρυθμο!!) , μιας κ εμεις φορουσαμε τα χειμερινα ;) , ενω το Z4 με ολοφρεσκα 888 κ αναρτηση να γατζωνει ανελπιστα ακομα κ στις νερολακουβες!!!
Βλεποντας λοιπον την πιστα για πρωτη φορα απο μεσα , επειτα απο 3 γυρους συνοδηγος ειμαι ετοιμος να βαλω τον Γαλλο μαχητη μου στα βαθια (μιλαμε για τρελη βροχη) κ χωρις δευτερη σκεψη ξεκιναει το μαστιγωμα στα 125 χλιμιντριζοντα :twisted:
Πισω μας ενα suzuki swift sport cup , το οποιο εμεινε σταθερα στα 300μ μεχρι το τελος του γυρου , οποτε λεω "δεν τα πηγαμε κ ασχημα".
Μια καραμπολα ομως 2 ωρες πριν το καθορισμενο κλεισιμο της πιστας , μας λεει πως αυτος ο γυρος θα ειναι κ ο τελευταιος για σημερα...
Ομως οι δρομοι στα περιχωρα μοιαζουν απιστευτα με τη χαραξη της κ ετσι αποφασιζεται στριφτοβολτα με την παρεα , που τελικα δεν διαφερει κ πολυ απο αυτο που χασαμε εκεινο το απογευμα.

Βραδινο στην οικογενεια Schmitz
http://www.am-tiergarten.de/de/restaura ... rburgring/
κ υπνος γιατι οι διαδρομες ηταν μεγαλες (550 ο Αλεξης απο Zürich , 750 εγω απο Salzburg).

Επομενο πρωι 8 ανοιγει παλι κ μεις ειμαστε εκει 8 παρα 5 :mrgreen
Γυρο με το γυρο ολα δειχνουν ξαφνικα πολυ γνωριμα , η βροχη -που σε κανει να το ζεις ακομα πιο εντονα- συνεισφερει αρκετα στην απομνημονευση , ενω τον τριτο γυρο στο δεξι καθισμα εχω ατομο με πανω απο 500 γυρους εκει , λεγοντας μου ουσιαστικα καθε στροφη , γραμμες , φρενα κλπ!!!

Τα 2 M5 Ring Taxi (ναι , ηταν κ η Sabine εκει) μου εριχναν καθε φορα κ η χαρα ηταν απελπιστικα μεγαλη.
Στα csl , gt3 , evo k gtr εκτος απο το δεξι φλας...αυτοματως κατεβαινε κ το αριστερο παραθυρο ωστε να μη χανουμε τα μοναδικα αυτα soundtracks :D

Δυστυχως τελειως στεγνο δεν καταφεραμε να βρουμε ολο το ΣΚ , αλλα σε 2 γυρους η ιδανικη γραμμη ηταν στεγνη , οπου για 10χλμ ημουν κολλημενος πισω απο 2 subaru... (κουλαδια τα παιδια...) που δε με αφηναν να περασω :twisted: , πετουσαν φλογες , αντιlag κ ιστοριες , αλλα δεν επαιζε να τους παρω στα φρενα μιας κ εκτος γραμμης ηταν βρεγμενο. Ωραια φαση κ αυτη παντως :mrgreen

Προτελευταιος γυρος κ η βροχη εχει πεσει λιγο , αλλα το νερο ειναι πολυ στο μεγαλυτερο κομματι της.
Ξεκιναμε λοιπον κ στο λεπτο πανω βλεπω τη Sabine στους καθρεφτες μου.
(κ για να καταλαβαινουμε κ λιγο για τι μιλαμε , ακολουθει βιντεακι -οχι δικο μου- , με επεξηγηση ;) )
http://www.youtube.com/watch?v=oO5zIhn3 ... re=related

00:45 - βλεπω Sabine.
Δεξι φλας κ με περναει - 00:49
00:51 - Sabine σκαει drift χοντρο , ολη τη φουρκετα , 2m max απο μενα (που προσπαθησα να κρατηθω οσο πιο κοντα γινοταν)
Καπακι συνεχιζω να προσπαθω να μεινω κοντα της... κ κατι με κανει να πιστευω πως μπορω(!!!) (μαλλον η κατηφορα... :D :D :D ) , επομενη δεξια οκ αλλα στη δευτερη δεξια -01:05- καταλαβαινω πως ειμαι με πολλα κ δεν θα με βγαλει.

Αφημα γκαζι κ αριστερο full lock αναποδο (89 μοιρες οπως ειπε αργοτερα κ ο Αλεξης Laughing ) κ ο δρομος φαινεται απελπιστικα στενος... (ενα κομματι της σκεψης μου εχει ηδη αρχισει να κανει υπολογισμους για το ποσο θα στοιχισει η εβγα... , τι ακριβως θα γινει αν πατησω εστω κ λιγο το γρασιδι , ενω τα χερια κ τα ποδια πανε μονα τους...) .
Καπακι δεξι full lock κ τωρα βλεπουμε την αριστερη μπαριερα μπροστα μας (ξεναγηση κανονικα λεμε) , χωρις να μειωνεται η ταχυτητα.
Ε αυτο εγινε αλλες 2 φορες (6 διαδοχικα αναποδα)... !!!
Λιγο που ενα χρονο εχω ξεχασει να οδηγω -αφου μεχρι προσφατα... το esp δεν εβγαινε τελειως... - ,
λιγο που για ακριβως τον ιδιο λογο δεν εχω μαθει ακομα 100% τις αντιδρασεις του συγκεκριμενου αυτοκινητου στο οριο. (μου θυμισε απελπιστικα πολυ το 106 μου , το ατιμο c2) αλλα τελικα... το σωσαμε !! !! !! !! !! !! !! !! (καπου στο 01:10 στο βιντεο).
Τονοι τυχης που ακριβως την ιδια στιγμη ετυχε να συντροφευσουν την ανωμαλια μου με το drift... (90% luck , 10% skills) !!!
Ο φωτογραφος που καθοταν εκει δεξια να εχει εκστασιαστει απο το σκηνικο κ να μας κανει νοηματα :surprised (μακαρι να βρουμε τη φαση καρε καρε , θα ειχε απιστευτο γελιο!)

Αλλος ενας γυρος με το c2 κ η πρωτη επισκεψη στο Ring ειναι ηδη παρελθον!

Ο καιρος χειροτερευει κ αλλο , οποτε 4 γυροι μου μενουν για την επομενη φορα που ηδη προσπαθω να υπολογισω ποτε θα μπορουσε να ειναι :D
Αυτη η σκεψη (καθως κ το ποσο τελεια ηταν) ειναι το θεμα συζητησης μας κ στο υπεροχο βραδινο του il cavallino!!
http://www.eifelgourmet.info/bilder/gro ... 08-014.jpg

Δευτερα πρωι λοιπον , ξυπνημα 6 παρα ωστε 7 να φυγουμε για Βελγιο (Spa) κ η βροχη συνεχιζει να μας δουλευει!!
Φτανοντας εκει βλεπουμε λιγο πολυ τους γνωστους αγνωστους των τελευταιων 2 ημερων (μονο 200 αυτοκινητα ομως) κ αφου παρκαρουμε στο γκαραζακι μας αρχιζουμε τα διαδικαστικα , δηλωσεις συμμετοχης , κρανος για την αφεντια μου (το δικο μου ειναι στα πατρια εδαφη) κ ξεφορτωνουμε το αυτοκινητο , που μεσα σε ολα ξεχωριζουν τα 18αρια σλικ!!!
199 αυτοκινητα με ημισλικ κ το csl "μας" με το χειμερινο ηρωικο vredestein!!
Παραλληλα ομως ειναι κ το μονο(!!!) που ντριφταρει εκει , δειχνοντας εναν απο τους λογους να αγορασει κανεις πισωκινητο κ οχι να τον κανει μαγκα απο το πουθενα καποιος τετρακινητος ιαπωνας. :roll

Παρακατω ενα βιντεακι που εβγαλα οταν κατεβηκα για λιγο,ωστε να παρουμε καμια αναμνηση σε HD εικονα μαζι μας :D (κ οχι μονο στο περιπου στις αναμνησεις μας)
http://www.youtube.com/watch?v=T6wEZmy1UGA

Το συγκεκριμενο παραηταν διακριτικο σε σχεση με αυτα που ειχαν γινει πριν , αλλα μονο αυτο εχω δυστυχως. (παλι ελπιζουμε να βρουμε υλικο απο αλλους , μιας κ οποτε περνουσαμε , με το που μας εβλεπαν σηκωναν 10 ατομα στη φουρκετα ταυτοχρονα -σαν τα ιαπωνεζακια- τις φωτογραφικες -προφανως κ ειχανε σταμπαρει πινακιδα- )

Κ ενα ατυχημα που τραβηξα... (στο λιγο που ημουν εξω).
http://www.youtube.com/watch?v=r7aigXYP8Mw

Μεσημεριανο στο εστιατοριο της πιστας που βρισκεται στο ρετιρε , κανοντας ορατο απο τον μπουφε ενα αρκετα μεγαλο κομματι της κ παλι πισω στο garage , παρατηρωντας τον καιρο...μιας κ ψηνομαστε για δοκιμη!!
Η πιστα αρχιζει να στεγνωνει καπως , οποτε ειναι η ωρα να μπουν τα σλικακια , κ το csl ξαφνικα στριβει σαν το μοναδικο ariel atom που ηταν εκει (κομπρεσσορατο παρακαλω) κ ξεχωριζε αναμεσα στα caterham!!
Δεν υπαρχει μεση λυση (semi) :mrgreen
Χειμερινα στο βρεγμενο , σλικ στο στεγνο.Τελος.
Ο ρυθμος για μια ακομα φορα ξεφρενος , ενω ολοι μας αρχιζουμε να νιωθουμε πως 3 απιστευτες μερες φτανουν στο τελος τους.

Γυρισμος στο ξενοδοχειο , βραδινο για αλλη μια φορα στο αγαπημενο μας cavallino κ η κουραση πλεον ειναι αρκετα μεγαλη.
"Καληνυχτα" για μια ακομα φορα...

Επομενο πρωι στα "μαγαζια" του Ring κ touristenfahrten εχει 17:00-19:00 οποτε δε λεει να περιμενουμε...
Αναχωρηση νωρις το μεσημερακι κ αλλη μια υπεροχη εκδρομη μας ειναι πλεον παρελθον , αφηνοντας μας τις καλυτερες αναμνησεις , στιγμες γελιου , φοβου , χαλαρωσης , εντασης κ μια απορια το ποσο πιο απιστευτα θα ηταν αν ελειπε η καταρρακτωδης βροχη κ μπορουσαμε να παμε στα πραγματικα ορια της προσφυσης , κανοντας ακομα περισσοτερους γυρους.

H ιστορια ομως δεν γραφεται με τα "αν" , κ μεις το καναμε αλλη μια φορα με τον δικο μας τροπο , ακομα κ ετσι ;)

"Living the dream" λοιπον , again and again and again :cool

Το βασικοτερο ηταν πως ειχαμε τελεια παρεα , πηγαμε οριακα (για τις συνθηκες) κ γυρισαμε αλωβητοι , χωρις να λειπει το καλο φαγητο
:D , αλλα ευτυχως η γκρινια -σε τετοιες καταστασεις- των γυναικων...που εμειναν σπιτι :mrgreen .

_________________
Εικόνα etuned


Τελευταία επεξεργασία από Octane και Τρί 29 Ιουν 2010, 21:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Ιουν 2010, 21:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 29 Ιουν 2009, 13:18
Δημοσιεύσεις: 327
Κ επειδη :need_pics
......

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Μικρο Karussell
Εικόνα

Αλλη μια στην ιδια στροφη με το vtsακι να ιπταται στην εξοδο της :D
Εικόνα


Τα 2 ποζερια που μου χαλασαν το 2ο μισο του πιο στεγνου γυρου που εκανα :twisted: (ζωα τα ατομα...)
Εικόνα

Εικόνα

Ο πρωτος μου γυρος στη μοναδικη αυτη πιστα ... ,
Μεγαλο Karussell , alexk k csl... , με το χαμογελο μου να μην κρυβεται ουτε στιγμη :mrgreen
Εικόνα

_________________
Εικόνα etuned


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Ιουν 2010, 22:14 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Απλα μοναδικος :thumb :shift :salute :wrc

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε NEKTARIOS C5 για την δημοσίευση του/της: Octane
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 29 Ιουν 2010, 23:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
:wrc :nos


....σταγόνες ζήλιας πέφτουν πάνω στο πληκτρολόγιο.........


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2010, 08:33 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Φοβερος!!! :thumb
Πολλοι θα θελαμε να μασταν στη θεση σου... :shift

Εκει που εμεινα με το στομα ανοιχτο (καθως κατα τη διαρκεια που σε διαβαζα ειχα ενα χαμογελο ικανοποιησης, λες και το ζουσα και γω) ειναι εκει με το βιντεο συγκρουσης του EVO και της M3!
Ειλικρινα λυπαμαι τον ιδιοκτητη της Μ3, απο το πουθενα να του φαει ετσι την κουκλα?
Ποσο κουλος μπορει να ταν ο τυπος με το Evo? Τι προσπαθησε να κανει ο αθρωπας? :suspi

Anyway, η ολη φαση ειναι ετσι κι αλλιως σαν παραμυθι για πολλους απο μας...αυτο που σου ευχομαι (μιας και εκει στα ξενα εχεις αλλες δυνατοτητες) ειναι να ζησεις κι αλλες τετοιες εμπειριες, οσο μπορεις περισσοτερο!!! :thumb

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2010, 09:53 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αγγιξες το ονηρο αρκετων απο εδω!μπραβο και χιλια μπραβο σου!!!!!!!!!!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2010, 10:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 29 Ιουν 2009, 13:18
Δημοσιεύσεις: 327
Παιδια σας ευχαριστω πολυ!!

Ευχομαι πραγματικα στον καθενα σας ξεχωριστα να ζησει καποια στιγμη τη συγκεκριμενη εμπειρια γιατι απλα...δεν παιζεται!!!

Το ολο κλιμα ειναι αλλου , δεν εχει καμια σχεση με τα ελληνικα δεδομενα που ο καθε εξυπνο-πουλος ;) το παιζει ιστοριας με μυτη στο Θεο επειδη εχει παει καμποσες φορες Μεγαρα κ αλλες τοσες Σερρες , μιλωντας σου μεσω τριτων...αφου το face to face θα παραηταν μεγαλη τιμη για σενα... :tongue

Καλα Blanc Ange ο τυπος με το evo ηταν απιστευτο κουλαδι... . Ουτε αναποδο δεν εκανε το ατομο , ενω απο την αρχη επεσε στα φρενα κ απλα περιμενε... :surprised
Το παιδι δε με τη Μ3... κομματια τελειως μετα απ'αυτο κ μετα απο μερικες μερες εμαθα πως δεν θα πληρωσει τιποτα ο αλλος γιατι δεν ειναι υποχρεωμενος , ουτε κ η ασφαλεια... . Πακετο. (κ ειχε παει σασι...)
24 Ιουλιου κατα 99,9% ειμαι παλι πανω :mrgreen κ ελπιζω αυτη τη φορα να εχουμε τελειο καιρο γιατι με αυτη την καταιγιδα last time ηταν απλα ανατριχιαστικο το θεμα , να τρεχεις κ καθε δευτερολεπτο να αναρωτιεσαι αν ακομα πατας... , βλεποντας τις μπαριερες διπλα σου.

Υ.Γ.Ενα παλιο μου βιντεακι με την παλια μου αγαπη :shy στα Μεγαρα :D , βροχη (αρκετα εως πολυ λιγοτερη απο κεινη στο Ring) , με φυτιλια λαστιχα μπρος πισω.
http://www.youtube.com/watch?v=oxCx7bPnwDc

_________________
Εικόνα etuned


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2010, 20:21 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Ναι αν θυμάμαι καλά η ασφάλεια δεν καλύπτει αγώνες σε πίστα. Λογικό είναι άλλωστε, το ρίσκο εκεί είναι τελείως διαφορετικό.

Κατα τα άλλα καλή φάση η εκδρομή.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2010, 21:40 
Χωρίς σύνδεση
Assistant
Assistant
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Αύγ 2008, 23:47
Δημοσιεύσεις: 14930
Τοποθεσία: Ριο (Πατρας) - Καλλιθεα (Αθηνα)
Μπραβο που πηγες σε μια πιστα την οποια ολοι λενε και ακουνε, αλλα λιγοι την εχουν δει απο κοντα και ακομα λιγοτεροι την εχουν πατησει με το αυτοκινητο τους. Και με ελληνικες πινακιδες. :razz
Μπραβο και παλι μπραβο. :thumb

_________________
ΕικόναΕικόνα
Citroen XantiaΙΙ VSX 1.8i16V,1998,276100kmΕικόνα
Citroen ΒΧ14Ε,1985,177000km
Renault MeganeI 1.4eClima/Lux,1998,114000km


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε billaras για την δημοσίευση του/της: Octane
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Ιουν 2010, 23:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 29 Ιουν 2009, 13:18
Δημοσιεύσεις: 327
aiolos έγραψε:
Ναι αν θυμάμαι καλά η ασφάλεια δεν καλύπτει αγώνες σε πίστα. Λογικό είναι άλλωστε, το ρίσκο εκεί είναι τελείως διαφορετικό.

Κατα τα άλλα καλή φάση η εκδρομή.

Οχι,σε πιστες δυστυχως δεν καλυπτουν.
Ομως το N'u'rburgring ειναι δημοσιος δρομος , υποτιθεται πως εκει καλυπτουν αν γινει κατι , οπως επισης απαγορευονται τα σλικς (οπως αλλωστε κ στο δρομο) .

Το vtsακι ειναι μαχητης , οπως ηταν κ ο ραλλος μου και το κουπρακι :guns
Παντα με ελληνικες πινακιδες :gflag , ωστε να δειχνουμε το δρομο στους...κεντροευρωπαιους τουριστες :tongue

Τα γελια που εχουμε κανει ολα αυτα τα χρονια ειναι ανελεητα :mrgreen
Πιστες πολλες κ διαφορες , στροφοδιαδρομες/εκδρομες στις Αλπεις...ΑΠΕΙΡΕΣ , ενω δεν ξεχνω ανεβοκατεβασματα Ελλαδα με ενδοσυνεννοηση ,παιζαμε...φιλικα...με τον καθε εξυπνακια :razz , Ibiza Cupra + Mondeo ST , καθως κ 106 rallye + R1.
(Τα φτιαξιματα που ειχαν ολα τους ειναι καπως αυτονοητα... ;) )

_________________
Εικόνα etuned


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενα υπεροχο Σαββατοκυριακο... (N'u'rburgring/Spa)
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 01 Ιούλ 2010, 01:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Αν θυμάμαι καλά υπάρχει όρος οτι δεν καλύπτουν αγώνες. Οπότε δεν έχει σημασία που είναι.

Αλήθεια δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να καλυφθείς; Η πίστα προσφέρει κάποιο πακέτο; Γιατί να σου πω την αλήθεια αν είχα ακριβό αυτοκίνητο δεν θα το έβαζα εκεί μέσα έτσι. Εδώ το C2 δεν ξέρω αν θα το έβαζα. Γιατί μπορεί εμείς να νομίζουμε οτι στην Ελλάδα έχουμε πολλούς άσχετους, αλλά και εκεί (και παντού) έχει πολύ κόσμο που νομίζει οτι είναι Σουμάχερ.

Να και 10 διάσημες πίστες απο δορυφόρο. Έχει βέβαια και μερικές απο τις γελοίες αμερικανιές...
http://www.wired.com/autopia/2010/06/ga ... es+2%29%29


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 





Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron