Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 16:52 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 11:41 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
Aγαπητοί φίλοι,

Μετά την μεγάλη απήχηση των φίλων του αυτοκινήτου,το αυτοκινητοδρόμιο Μεγάρων - Athens Circuit οργανώνει το επόμενο Open track day το Σάββατο 23 Οκτωβρίου 2010.Πρόκειται για μία ολοήμερη εκδήλωση με έναρξη του προγράμματος στις 9:00 και λήξη στις 18:30 . Οι εκδηλώσεις αυτές έχουν σαν σκοπό την γνωριμία με την πίστα για τους νέους οδηγούς που θέλουν να οδηγήσουν υπό ελεγχόμενες συνθήκες , και την δυνατότητα πιό εξειδικευμένων δοκιμών για τους προχωρημένους του είδους ή τους αγωνιζόμενους.
Στην συγκεκριμένη εκδήλωση ΔΕΝ επιτρέπεται η ελεγχόμενη πλαγιολίσθηση ( drifting ) ή κάθε άλλου είδους μορφή αυτοσχέδιου αγώνα ή χρονομέτρησης .
Η εκδήλωση επιθυμίας για συμμετοχή γίνεται αυστηρά μέσω e-mail στο glkarting@hotmail.com ή με sms στο 6979977864. Δηλώνετε αναλυτικά ονοματεπώνυμο , τον τύπο οχήματος και προηγούμενη εμπειρία σε πίστα για την ομαλότερη διεξαγωγή της εκδήλωσης.
To κόστος συμμετοχής ορίζεται ανάλογα με την χρήση και χωρίζεται σε:
-Συμμετοχή για ένα μόνο σκέλος διάρκειας 15 λεπτών : 20euro
- Συμμετοχή για 4 σκέλη κατά την διάρκεια της ημέρας : 50euro
-Συμμετοχή ολοήμερη-full day - minimum 8 σκέλη των 15 λεπτών : 80euro
Να ενημερώσουμε τους ενδιαφερόμενους ότι με την σύμφωνη γνώμη της οργάνωσης θα υπάρχει η δυνατότητα κατά την διάρκεια των δοκιμών κάποιος συμμετέχων να αλλάξει το πρόγραμμα συμμετοχής του από το ένα σκέλος σε ολόκληρη ημέρα πληρώνοντας την διαφορά που αναλογεί.
Το όριο των συμμετοχών ανά γκρούπ ορίζεται στα 10 έως 13 οχήματα αυστηρά .Θα υπάρχει διαχωρισμός σε γκρουπ ανάλογα με την εμπειρία των οδηγών σε πίστα και τα χαρακτηριστικά των αυτοκινήτων.Τα γκρουπ είναι τα ακόλουθα:
Γαλάζια ομάδα A - Πρωτοεμφανιζόμενοι οδηγοί σε πίστα ανεξαρτήτου οχήματος.
*Σε αυτή την κατηγορία μέρος του πρώτου σκέλους θα γίνεται με αυτοκίνητο διδασκαλίας για την εκμάθηση των σωστών γραμμών μέσα στην πίστα.
Γαλάζια ομάδα Β -Πολιτικά αυτοκίνητα ή μέσοι χρόνοι 1.18 -1.25*
Πράσινη ομάδα - Iστορικά αυτοκίνητα , αυτοκίνητα sport τουρισμού -Group N ή μέσοι χρόνοι 1.10-1.14*
Kίτρινη ομάδα - Tετρακίνητα και αυτοκίνητα Group A , Kit car ή μέσος χρόνος πίστας 1.05-1.09*
Κόκκινη ομάδα - Formula 3-Gloria-BMW & Open wheels (Super Seven-Westfield-Radical-KTM-Buggie )
*ΣΗΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΛΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΤΗΣ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ.
Το πρόγραμα της ημέρας έχει ως εξής:
-09:00 Προσέλευση στην πίστα , ετοιμασία αυτοκινήτων, εγγραφή στην γραμματεία.
-09:30 Eνημέρωση οδηγών για θέματα ασφαλείας & τεχνικές συμβουλές.
-10:00 Άνοιγμα πίστας & έναρξη δοκιμών.
-10:00-14:30 1ος κύκλος δοκιμών
-14:30-15:00 Διάλειμμα-Επανενημέρωση οδηγών
-15:00-18:30 2ος κύκλος δοκιμών
-18:30 Κλείσιμο πίστας.
To κάθε γκρούπ θά έχει χρόνο 15 λεπτών μέσα στην πίστα εναλλάξ.Παρακαλούνται οι συμμετέχοντες όπως είναι συνεπείς με το πρόγραμμα για την καλύτερη διεξαγωγή της εκδήλωσης.Όσοι από τους συμμετέχοντες έρθουν αργότερα θα υπάρχουν προγραμματισμένες ενημερώσεις-briefing στην πίστα ανά τακτά διαστήματα. Στην πίστα θα υπάρχει ασθενοφόρο και επιβλέπων προσωπικό ασφαλείας-κριτές με πυροσβεστικά μέσα & όχημα ρυμούλκησης.
Τα οχήματα που θα λάβουν μέρος θα πρέπει να βρίσκονται σε άρτια μηχανολογική κατάσταση ,να μην υπερβαίνουν τα 95-100db στις 3000στρ/λεπτό. Απαγορεύεται η χρήση τρακτερωτών ελαστικών (gravel tyres).TA ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ & TA ΤΥΠΟΥ FORMULA 3 ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΓΙΑ ΠΑΡΕΤΑΙΡΩ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ. Τα μονοθέσια & Open Wheels πρέπει να είναι εφοδιασμένα με αυτόματη πυρόσβεση και να έχουν ζώνες τριών σημείων τουλάχιστον.Οι οδηγοί πρέπει αυστηρά να έιναι κάτοχοι διπλώματος οδήγησης & να είναι εφοδιασμένοι με κράνη open ή full face.Τέλος οι οδηγοί των κατηγοριών Formula - Open wheels ( Caterham-Westfield-Radical) πρέπει να είναι εφοδιασμένοι απαραιτήτως με αγωνιστικό ρουχισμό.

Με εκτίμηση

Λαζαράκος Γεώργιος

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 11:46 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αν μου το επιτρεψουν οι δουλεις θα ειμαι και εγω εκει θα ξερω την παρασκευη.

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 12:52 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1942
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
αν ερθει ο Πανος κ εγω μεσα... και ενας φιλος μου με c4 λευκο με ηλιοροφη (οχι δεν ειναι το προηγουμενο του πανου...) :lol

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 13:10 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αν ερθω θα τρεξουμε μαζι το zx!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 14:10 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
ΕΕΕΕ θελω κι εγω!!!! :shift

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 14:21 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
ελα και εσυ!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 15:40 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1942
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
zxpanos έγραψε:
αν ερθω θα τρεξουμε μαζι το zx!

εεεεετσι... να σε μαθω και τιποτα.... :lol :lol :lol :lol :lol :lol

ψαλιδι τελικα βρηκες; το αλλαξες;

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Οκτ 2010, 17:22 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
ναι εχω το θεμα ειναι να προλαβω να αλαξω!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Οκτ 2010, 06:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
σημερα λοιπον κατα της 10 θα ειμαστε στην πιστα μεγαρων.οποιος θελει για καφεδακι η παρεα η σημετοχη καλως να ερθει.ο αντρεας και εγω αποφασισαμε να ξεκαπνισουμε λιγο το zx και πολη θελω να τον δω να παλευει στις στροφες με αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Οκτ 2010, 06:56 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1942
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
zxpanos έγραψε:
σημερα λοιπον κατα της 10 θα ειμαστε στην πιστα μεγαρων.οποιος θελει για καφεδακι η παρεα η σημετοχη καλως να ερθει.ο αντρεας και εγω αποφασισαμε να ξεκαπνισουμε λιγο το zx και πολη θελω να τον δω να παλευει στις στροφες με αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


:lol :lol
κατι μου λεει οτι στο πρωτο παιχνιδι αυτης της παλης θα χασω... :lol :lol
τωρα μπηκα κ εγω να γραψω οτι θα ειμαστε εκει 10 αλλα δε κατσουμε πολυ γιαυτο οποιος ερθει μεχρι τις 11+...

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Οκτ 2010, 15:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
τελικα και αργισαμε να παμε και πολη κατσαμε!ηταν πολη ωρεα σημερα ο κερος μας εκανε την χαρη με μπολικη δροσουλα χωρις να κανει κριο.περασαμε ομορφα πολη καλη διοργανωση για ακομα μια φορα πολα τα καλα αμαξια,ακομα θυμαμε την λευκη θεα(gt3 porche)να κοφτιαζει με τις πορτες στην κ5!!!!!!!!!!!!!!!στο διαταυτα με κριο κερο παρατηρισα οτι τα πισω λαστιχα δεν ζεστενοντε καθολου γρηγορα με αποτελεσμα για 6 γηρους να κανεις ντριφτ!!!!!!!το γηρολογιο ηταν σταθερο στο 1.17-1.18 και οταν τα πισω λαστιχα ζεσταθικαν επιτελους και το αμαξι κρατουσε το δικο μου χρονομετρο εγραψε μεχρι και 1.14 ψιλα στο πρωτο κοματι.αλαγη φρουρας και η σειρα του προεδρου για οδηγιμα.απο την αρχη την φοβιθικε με αποτελεσμα να κανουμε ενα πανεμορφο τετακε αφου μπλοκαρε τα φρενα στην 9!!!!φαση 2 και το γνωστο προβλημα μετα τον 7 γηρο επιτελους επεσε κατω απο το 1.13 αλα δεν ειδα ποσο αφου απο την χαρα μου σηνεχισα να παταω και να παταω!!!σειρα του προεδρου 1 γηρος ενα πανεμορφο τετακε στο ηδιο σημιο για τον ηδιο λογο.φοβοταν μην κανει ζημια ο ανθρωπος και το ληποταν χαρακτηριστικα,αφου αργουσε να κατεβασει και κατεβαζε βολταδικα φρεναροντας μαλακα....ενα λαθος στην σηνενοηση μας στον 5 γηρο οταν εγω ουρλιαζα γληκα το τημονι τσαρουχι φρενα μητη τακουνι τσαρουχι φρενο και γληκα εκινος ακουσε κλιστα....κλισαμε τοσο πολη στο εληκοδρομιο και το τετακε ηταν αναποφεκτο........μεγαλιωδες.......και αρκετα σοβαρο.το μονο καλο ειναι οτι κοψαμε αρκετα χορτα απο την πιστα και την ισιωσαμε λιγο.δεν εφτεγε ισως την επομενη φορα να βαλουμε και ενδοσηνενοηση κανονικη να ακουει το παιδι.τελος καλα ολα καλα γελασαμε ηπιαμε τα καφεδακια μας καναμε την βολτα μας και τωρα την επομενη φορα με το καλο μοτερ και σαζμαν!!!!!ενδικτικα θα αναφερω θερμοκρασιες μετα απο το πολη γρηγορο κατο απο 1.13 φρενα εμπρος στους 470!!!!!φρενα πισω στους 200 λαστιχα εμπρος 74 λαστιχα πισω 41......στους γηρους του αντρεα φρενα εμπρος 370 φρενα πισω 140 λαστιχα 62 και 33.

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Οκτ 2010, 15:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Η ΖΧ ζει? :lol :lol :lol

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Οκτ 2010, 15:53 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
ναι ρε οχι και πολα,ενα στραβομενο μαρσπιε,ενα στραπατσαρισμενο σοληνα τιμονιου(ακομα λεω ποσο μαλακας ηταν αυτος που τον σχεδιασε να περναει απο κατω)ενα σταβω ημιμπαρο μια χτηπημενη ζαντα και το παραθηρο βγικε απο τους οδηγους απο το μπαμ!!!!!!το καρτερ την γλιτωσε φτηνα και το ηδιο και τα καλωδια απο τους αισθητηρες.παλι καλα ολα τα ανταλακτικα υπαρχουν καβατζα!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Οκτ 2010, 16:55 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Ωωωχχ πονεσα Πανο :eek !!Παλι καλα ειναι οκ ο προεδρος, πιστευω και το ηθικο του ωστε να το ξανακανει :shift

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Open Track Day in Athens Circuit 23/10
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 23 Οκτ 2010, 18:34 
Χωρίς σύνδεση
Administrator
Administrator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 08 Σεπ 2006, 20:03
Δημοσιεύσεις: 1942
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη
Εικόνες: 86
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Ωωωχχ πονεσα Πανο :eek !!Παλι καλα ειναι οκ ο προεδρος, πιστευω και το ηθικο του ωστε να το ξανακανει :shift

μπα το ηθικο μου επεσε πολυ σημερα...

βασικα οποιος νομιζει οτι αν μπει και παει καλα με το πολιτικο του, πολιτισμενο αυτοκινητο, οσο βελτιωμενο και αν ειναι, θα παει καλα και με ενα τετοιο αυτοκινητο και απλα θα πηγαινει πιο γρηγορα και θα πιεζει περισσοτερο απλα την πατησε... δεν εχει καμια σχεση ενα πολιτικο αυτοκινητο το οποιο οσο και αν το πιεσεις φερεται πολιτισμενα και θα συγχωρεσει και μια στραβοτιμονια σου απλως ανοιγοντας την τροχια και ενα ψιλοαφημα του γκαζιου στη στροφη ή ενα μπλοκαρισμα φρενων, με ενα αυτοκινητο που ειναι τοσο απολυτα στιμενο οσον αφορα αναρητηση-πλασιο, χωρις ιχνος οχι τιποτα προηγμενων ηλεκτρονικων (esp κτλ ουτως η αλλως δεν εχω) αλλα ουτε καν abs...
Πρωτη φορα λοιπον οδηγω το ΖΧ και αφου συνηθιζω λιγο διακοπτες, γκαζι κτλ στη διαδρομη, μπαινουμε και στην πιστα. Απο τη μια να θελω να παω προοδευτικα στην αρχη για να μαθω τα ορια του, απο την αλλη πηγαινοντας ετσι να μην καταφερνω να κρατησω τα λαστιχα σε σωστη θερμοκρασια αφου δεν πιεζα οσο ο Πανος (που ακομα και αυτος δυσκολευοταν να τα κρατησει ζεστα με τετοιο καιρο) οποτε δε μπορουσα να πιεσω μετα γιατι ειχαν κρυωσει τα λαστιχα... Ετσι ειδικα το ξεκολλημα της ουρας ηταν αναποφευκτο. Απο την αλλη να προσπαθω να ξεσυνηθισω το τσαρουχωμα των φρενων (οπως μαθεις...) για να αποφυγω μπλοκαρισματα, χωρις επιτυχια, και ετσι στις περισσοτερες στροφες να εχω "κρυα λαστιχα" επειδη δεν πιεζω αρκετα και μπλοκαρισματα φρενων με αρκετο γλυστριμα και ξεκολλημα της ουρας επειδη πιεζα πολυ τα φρενα και τα οποιο να προσπαθω να γλυκανω για να στριψω χωρις τετακε... μιλαμε για αθλο και μονο που το σκεφτομαι... επιπλεον ο "βολταδικος" τροπος κατεβασματος που λεει ο πανος ήταν βολταδικος για την οδηγηση του Πανου, εγω δεν κατεβαζα ποτε ετσι τις ταχυτητες στο c4 γιατι ουτε εμπαιναν και θα ειχα παρει και το σαζμαν στο χερι... :lol
επρεπε λοιπον με την πρωτη να μαθω ενα αλλο αυτοκινητο με αντιθετες αντιδρασεις αποτι ειχα συνηθισει και να αλλαξω τελειως τροπο οδηγησης:
c4 - zx
πιεσμενα αλλα προσεκτικα κατεβασματα - αποτομα κατεβασματα
τσαρουχωμα φρενων - προοδευτικα και αρκετο πατα-ασε στα φρενα
οχι πολυ πιεση στα λαστιχα γιατι ζεσταινονται και διαλυονται - πιεζε περισσοτερο τα λαστιχα γιατι κρυωνουν
μερικες αποτομες τιμονιες δικαιολογουντε, κολλημενη συνεχεια η ουρα - οχι αποτομες τιμονιες και ολα πολυ γλυκα γιατι ξεκολλαει συνεχεια η ουρα...
ασε γκαζι γιατι υποστροφει - μην αφηνεις το γκαζι γιατι υπερστρεφει
πολιτισμενες αντιδρασεις - απολυτες χωρις συγχωρεση αντιδρασεις

προφανως δεν τα πηγα και πολυ καλα αφου γυριζαμε σβουρες λες και ειμασταν σε λουνα παρκ και τα λαστιχα παρολαυτα να εχουν παγωσει!!! ευτυχως που ειπε και ο πανος οτι δυσκολευτηκε να τα ζεστανει, ειδικα τα πισω, γιατι ακουγεται λες και ειχα παει βολτα...

επιπλεον ενω βλεπω οτι σε στροφες μου φευγει λιγο η ουρα μετα το φρενο και το μπασιμο στη στροφη και προσπαθω να παω γλυκα οπως μου ειχε πει ο πανος να τον ακουω να φωναζει σε μερικες στροφες "Κλειστά!" και να προσπαθω να κλεισω περισσοτερο αλλα φοβουμενος γιατι καταλαβαινα οτι εφευγε η ουρα και στο τελος της ευθειας εχω μπει με γυρω στα 100χλμ στη στροφη και τον ακουω παλι να φωναζει "Κλειστά!" και κλεινω λιγο περισσοτερο και κανουμε ενα απιστευτο τετακε και φευγουμε με τις παντες μεσα στο χωμα της εσωτερικης και σκαψαμε αρκετα γιατι ηταν πολυ ανωμαλο το εδαφος εκει και ειχαμε και αναπηδησεις... Αφου βγηκαμε καταλαβα οτι ο Πανος φωναζε "Γλυκα" και οχι "Κλειστα"... :shy :shy :shy ηταν πολυ ασχημο τετακε με πολυ κοπανημα και σκαψιμο... :shy :shy

zxpanos έγραψε:
ναι ρε οχι και πολα,ενα στραβομενο μαρσπιε,ενα στραπατσαρισμενο σοληνα τιμονιου(ακομα λεω ποσο μαλακας ηταν αυτος που τον σχεδιασε να περναει απο κατω)ενα σταβω ημιμπαρο μια χτηπημενη ζαντα και το παραθηρο βγικε απο τους οδηγους απο το μπαμ!!!!!!το καρτερ την γλιτωσε φτηνα και το ηδιο και τα καλωδια απο τους αισθητηρες.παλι καλα ολα τα ανταλακτικα υπαρχουν καβατζα!


μαλιστα... :cry μονο αυτα;;; :cry λιγοτερα μου ειπες εκει περα και στεναχωρηθηκα...

γενικα ηταν πολυ δυσκολο και ισως θα επρεπε να ξεκινησω με πολιτικα λαστιχα τουλαχιστον πισω που θα ζεσταινονταν καλυτερα και θα μπορουσα προοδευτικα να πιεσω χωρις να αγχωνομαι γιατι δε ζεσταινονται και να εχω ετσι λιγο καλυτερη προσφυση στην ουρα για να συνηθισω το μπλοκαρισμα των τροχων και να το περιορισω τελειως... επεσα αποτομα στα βαθια να πρεπει να πιεσω πολυ χωρις να μπορω και τρελαθηκα...

και σαν να μην εφταναν ολα αυτα λεω θα τα εχουμε στην καμερα που ειχαμε στηριξει να τα δουμε. δεν ειχαμε ομως δεματικα να στηριξουμε την καμερα και την ειχαμε ντυσει με ενα πανι και κολλησει με ταινια πανω στο κλουβι... δυστυχως ομως οπως την κολλησαμε πατιοταν το κουμπι του ζουμ και με το που την ανοιξα εκανε τερμα zoom in 20-30 μετρα μπροστα... και σαν να μην εφτανε αυτο εχουν καταγραφει ολα μεχρι την εκκινηση. στην εκκινηση με την αποτομη κινηση πατιοταν το κουμπι ενεργοποιησης και τις δυο φορες και εσβηνε!!! και ετσι δεν εχουμε τιποτα σε βιντεο. και επειδη ο κακοπροαιρετος γαβριηλ θα πει οτι το εκανα επιτηδες θα τα κρατησω να του τα δειξω. δεν ειχα λογο ουτε να τα κρυψω (και την προηγουμενη εβδομαδα δεν ανεβασα το τετακε με το c4; ) ουτε να μην βαλω τους γυρους του πανου... αμα εισαι γκαντεμης...
εχω μονο μερικες φωτο και βιντεο απο περασματα απο απεξω που βγαλαμε με τη φωτογραφικη...

πολυ ασχημη μερα ευτυχως που ηταν καλη η παρεα και περασαμε ωραια.
σε λιγο οι φωτο και μεχρι αυριο τα βιντεο...

τελος ενα μεγαλο ευχαριστω στον Πανο που με αντεξε...

_________________
e-mail: enginekiller@gmail.com


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 28 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

A d v i c e s & T i p s for Serres Circuit
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 1
ATHENS TUNING SHOW 2007
Δ. Συζήτηση: Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
Συγγραφέας: Petran
Απαντήσεις: 63
Electric circuit fault - Have the vehicle repaired
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: geotaf
Απαντήσεις: 0
Track Day for Greek Championship of cars & GTCC
Δ. Συζήτηση: Μηχανοκίνητος Αθλητισμός
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Έκθεση Αυτοκινήτου ‘‘Athens Motor Show 2013’’
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 49
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ