Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Τρί 23 Απρ 2024, 20:32 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2007, 17:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
Αίσχος... Ντροπή σ'όσους χλευάζουν την καλοσύνη των άλλων (και εννοώ τους απανταχού "Υπεύθυνους")

Off-Topic:
Παράθεση:
Ναι όμως εμείς τα ορίσαμε (-ψηφίσαμε) όλα αυτά.


Όταν μέσα στη Βουλή, από τις 300 έδρες οι 151 (δε λέω για παραπάνω) κατέχονται από ΈΝΑ κόμμα, αυτό ΔΕΝ είναι δημοκρατία. Και μην πει κανείς οτι εμέις ψηφίζουμε και γι'αυτό γίνετε έτσι γιατί αν ένα κόμμα ΔΕΝ πάρει 151 έδρες, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ( :shock: ) και επαναλαμβάνονται εκλογές...

Ορίστε η "Δημοκρατία" που μας χάρισαν οι προπαππούδες μας που πολέμησαν για μια "Ελεύθερη Ελλάδα"... :rant :spank:

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2007, 18:23 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
ηρθε και η σηρα μου να πω τι ειδα.καταρχας να πω οτι η εκδρομη ηταν αψογη αν και το zx εγραψε 730χλμ!!!ξεκινοντας το πρωι απο την ελευσινα ειμουν χαρουμενος που για πρωτη φορα στην ζωη μου δεν εμινα στο να δοσω χρηματα σε καποιο μαραθονιο η οργανισμο αλα θα πηγενα ο ιδιος να δοσω οτι ειχα μαζεψει.η διαδρομη αψογη η παρεα καλη και ολα καλα.φτανοντας στην αρχ.ολυμπια περιμενα να δω τεραστια καταστροφη,αλα προς ευχαριστη(?)εκπληξη απλα ειδα καμενα δεντρα και καπια χωραφια.ροτοντας τους αστυνομικους που βρικαμε μας ειπαν να παμε να τα δοσουμε ολα στο δημοτικο σχολειο οπου η επιτροπη που εινε αρμοδια για την αποστολη θα κρηνει εκηνη και θα μηρασει.ολα καλα μεχρι τορα...φτασαμε στο σχολειο μιλησαμε με την αντιδημαρχο η οποια στην αρχη ηθελε να τα αφισουμε ολα και να τα πανε εκινοι.ευτηχος στην παρεα ηπηρχαν και αυτοι που απλα βλεπαν πιο μακρια απο αλους(ΝΙΚΟΣ)και μετα απο σιζητηση αποφασισαμε να τα παμε εμεις.οταν το ειπαμε στην αρχη ηπηρχε αντιδραση αλα μετα μας ειπαν και ευχαριστω και απο εδω μπενουμε στο ζουμι της ιστοριας και τα τραγικα.
1.θα σας πουμε που θα πατε σε λιγο.καθιστε να σας κερασουμε(κρουασαν και νερα για τους πηροπληκτους)
2.ο νικος ενω ολοι χαβαλεδιαζαμε και περνουσαμε καλα πηγε για ξαφνηκη ερευνα στα σκουπηδια.
3.ολοι ειχαμε απορια τι κανει εκει αλα μολις εβγαλε το λαυρακι μιναμε-σακουλες φαγητου απο τον δημο αθηνεων πεταμενες,γαλατα σκονη πεταμενα,και οι περιβοητες κουπες.
4 αρχισαν οι υποψιες
5 μεσα στο σχολειο τα ρουχα ηταν πεταμενα στο πατομα,νερα αμηραστα,τροφημα το ιδιο
6 μας στελνει στο χοριο καστανη νομιζω λεγοταν οπου ηπηρχε τεραστια και ολοκλιροτηκη καταστροφη
7 στο χοριο ολα ηταν σαν μην εγινε τπτ.το μονο καμενο μια αποθηκη ωμος ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ
8 αντιδρουμε μαλον εντονα,ερχετε η γραμματεας και μολις μας βλεπει συμφονει οτι πρεπει να παμε σε αλο χοριο και μαλιστα στον πλατανο γιατι εκει η ζημια εινε τεραστια
9 παμε στο πλατανο και βρισκουμε αλον εναν προεδρο
10 η μονη ζημια ηταν το 2001 απο ενα μησοκαμενο σπιτι(αφησαμε τροφημα)
11 μας λενε για την αρχαια πισσα
12 παμε και βλεπεουμε 4 σπιτια καμενα απο τα οποια το ενα ηταν μαγαζι
13 ο προεδρος φενοταν καλος ανθρπος
14 αφηνουμε τα παντα και απλα πινουμε ενα καφε και φευγουμε
15 ερωτηση στον προεδρο(γιατι μας εστηλε στα χωρια που δεν ειχαν αναγκη?)απαντηση περνει ψιφους απο εκει και τους βοιθαει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
δεν θα πω και αλα γιατι θα πω πολα.
για μια ακομα φορα ντραπικα για την καταγωγη μου και ληπαμε

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2007, 19:43 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5580
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Συμφωνώ με τα παραπάνω που έγραψαν οι συνταξιδιώτες.
Οντως έτσι έγιναν τα πράγματα...
Η αλήθεια είναι οτι φύγαμε με ανάμικτα συναισθήματα.
Αναρωτιέσαι αν βοήθησες ή σε έπιασαν μαλάκα...
Πάντως και στο χωριό που τελικά αφήσαμε τα πράγματα λίγο πιο κάτω είδαμε με τον Γιάννη ενα υποτυπώδη καταυλισμό (5 προκατασκευασμένα σπιτάκια) που τα είχε στείλει το ΥΠΕΧΩΔΕ άθικτα χωρίς να μένει κανένας μέσα. Τελικά μήπως τα περισσότερα σπίτια που κάηκαν ήταν παλιά πατρικά του κόσμου που τα είχαν πλέον σαν εξοχικά και οι άνθρωποι συνεχίζουν νε μένουν στην πόλη οπου έχουν κανονικά τις δουλειές τους και τον τρόπο τους? Αναμφίβολα πρέπει να αποζημιωθούν αλλά εμένα μου έμεινε η αίσθηση πως εκεί υπάρχει μια βουβή πλεκτάνη. ΟΜΕΡΤΑ!
Ελπίζω να έχω άδικο.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2007, 20:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
:schraeg :schraeg

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2007, 20:30 
Άβαταρ μέλους
Παιδια συγνώμη για το Offtopic Οποιος εχει φωτο απο την εκδρομή μας αν μπορει να μου τις περασει στο info@mplouzaki.gr

Ευχαριστω :inno:


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 10 Σεπ 2007, 21:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 16 Μαρ 2007, 00:33
Δημοσιεύσεις: 1241
Τοποθεσία: Thessaloniki
Πέρνω ερέθισμα απο το τόπικ και έχω να παραθέσω τα εξής:

Ο κολλητός μου είναι εποχικός δασοπυροσβέστης και ήταν δύο τριήμερα κάτω. Μου περιέγραψε την κατάσταση με μία φράση "Είναι πολύ μαλάκες"

Περάσανε απο ένα χωριό και είδαν άτομα να κάθονται στην πλατεία του χωριού ενώ η φωτιά ήταν στα 5 χιλιόμετρα απο το χωριό τους και τους είπαν να σηκωθούν και να κόψουν τα δέντρα γύρω απο τα σπίτια τους. Η απάντηση ήταν ¨σιγά να μην κόψω τα δέντρα του σπιτιού μου". Μετά βγαίνανε στην τηλεόραση και κράζανε :rant :rant :rant :rant :rant :rant :rant :rant

_________________
Σοβαρός Μαθηματικός. Maths my Best!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Σεπ 2007, 00:08 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 14:24
Δημοσιεύσεις: 5576
Τοποθεσία: Τρίπολη
zxpanos έγραψε:
9 παμε στο πλατανο και βρισκουμε αλον εναν προεδρο

Δε νομίζω να ήταν κοινοτάρχης εκείνος που φώναζε. Καταρχάς αυτός ειχε στο μηχανάκι του κάτι μυστριά, ενα ζύγι και ενα φραγκόφτυαρο. Οικοδόμος ήταν μάλλον...


Στη λίστα ξέχασες όμως να βάλεις οτι σε όλη την εκδρομή ο agiorgitis έλεγε να μην αφήσουμε τα πράγματα εκεί αλλά να τα πάμε απευθείας στα σπίτια, γιατί στο σχολείο θα χαθούν... Και ο μόνος που συμφωνούσε ήταν ο Νίκος (mplouzaki) και Τζινόπουλος.
Έπρεπε δηλαδή να το επιβεβαιώσουν και οι περαστικοί;


Αφήστε που και στη Πίσσα, ακόμα και αν γίνει καλή κατανομή, δεν ξέρω ποιος θα τα πάρει.. hmmm
Γιατί τα σπίτια ήταν:
-Εξοχικά
-Πατρικά
-Ακατοίκιτα(?)

Και όσοι εμεναν στα καμμένα σπίτια είτε είχαν πάει να μείνουν σε κάποιους γείτονες είτε στα παιδιά τους σε Πύργο/Πάτρα/Αθήνα κλπ.
Τελικά ποιος θα πάρει τη βοήθεια που δώσαμε; Μάλλον θα μοιραστεί στους κατοίκους του χωριού... Είτε ειναι πυροπαθείς είτε όχι... :fsss


Και γι αυτό επεμενα (και επιμένω) οτι η βοήθεια θα επρεπε να πάει απευθείας στα σπίτια. Να χτυπήσουμε 50 πόρτες και να τους δώσουμε χέρι-με-χέρι τα τρόφιμα φαγητά. Αλλά όπως είπα και πρίν, καμένα σπίτια είδαμε... τους ανθρώπους που έμεναν σε αυτά δεν είδαμε... hmmm

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Σεπ 2007, 07:23 
Άβαταρ μέλους
Παιδια ειληκρινα λυπαμαι που νιωσατε απογοητευμενοι
σημασια εχει οτι καθε προσφορα ''αγαπης'' ειτε ειναι
αποδεκτη ειτε οχι λειτουργη ευεργετικα στην ψυχη
αυτων που την προσφερουν.Εγω λογο προσκοπισμου
παλια εχω ριξει τρεξιμο σε διαφορα γηροκομeια ,πυκπα,
ορφανοτροφεια κ.τ.λ. και καταλαβαινω πως νιωθεται
παρολα αυτα μετα ενιωθα περηφανη και παντα επαιρνα
και ενα μαθημα ,για να εκτιμω την ζωη και να δω τους
ανθρωπους με αλλο ματι.
Και αυριο θα δειτε οτι οταν καποιοι θα εχετε παιδια
θα θελετε να κανουν το ιδιο με αυτο που κανατε
εσεις και ας απογοητευτουν!
Σας ζαλισα....
ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ !


Τελευταία επεξεργασία από LOLA και Τρί 11 Σεπ 2007, 14:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Σεπ 2007, 10:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Οκτ 2006, 14:23
Δημοσιεύσεις: 1897
Τοποθεσία: Πειραιάς
zxpanos έγραψε:
ερχεται η γραμματεας και μολις μας βλεπει συμφωνει οτι πρεπει να παμε σε αλλο χωριο και μαλιστα στον πλατανο


Το χωριό λεγόταν Καυκάνη ή Καυκανιά.
Η συγκεκριμένη κυρία μας είπε και για την Αρχαία Πίσσα.

_________________
Εικόνα

Όταν κάποιοι έβλεπαν βατράχους, ο Flaminio Bertoni είδε ένα αυτοκίνητο!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Σεπ 2007, 10:12 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:34
Δημοσιεύσεις: 3561
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
παιδες εσεις την καλη την πραξη την κανετε γιαυτο σας αξίζει ενα μπράβο

οπως και η ψυχική σας ικανοποίηση

_________________
Η αγάπη και τα δικαιώματα δεν εξαγοράζονται, κερδίζονται !!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Σεπ 2007, 15:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Giorgos έγραψε:
Το χωριό λεγόταν Καυκάνη ή Καυκανιά.


καυκανιά λεγόταν το χωριο.

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 11 Σεπ 2007, 21:42 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5580
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Tέλος η γκρίνια.
Περάσαμε ωραία , κάναμε την πλάκα μας, περάσαμε απο ωραία μέρη και οδηγήσαμε σε ορεινούς φιδίσιους δρόμους.
Εκεί φάνηκε και η διαφορά ηλικίας αλλά και καλά στημένων αυτοκινήτων.
Μπράβο στους συνταξιδιώτες με τα φτιαγμένα και χαμηλωμένα γιατί το δικό μου το νορμάλ αδυνατούσε να ακολουθήσει κα λόγω ηλικίας του οδηγού..
Κλείνοντας θέλω να πώ το εξής:
H χώρα μας σε πολλά πράγματα έχει τα μαύρα της τα χάλια.
Σε άλλα έχουν γίνει γενναία βήματα και γίνονται και άλλα απλώς προχωρούν με αργούς ρυθμούς.
Ομως μια σημαντική τροχοπέδη είναι η νοοτροπία όλων μας.
Να προσπαθήσουμε λοιπόν να αλλάξουμε νοοτροπία σιγα-σιγά ο καθένας απο εμάς και θα αρχίσουν τα πράγματα να διορθώνονται.
Ας ξεκινήσουμε απο την οδηγική μας συμπεριφορά.
Φαντάζεστε να αρχίσουμε να οδηγούμε σωστά και ευγενικά στους δρόμους,
να σταματάμε στους πεζούς, να παραχωρούμε προτεραιότητα ακόμα και αν θίγεται ο εγωισμός μας, να μην τρέχουμε υπερβολικά στους δρόμους, να μην βαδίζουμε στη Λ.Ε.Α και τόσα άλλα που κάνουμε όλοι μας κάθε μέρα.
Ασ προσπαθήσουμε να υιοθετήσουμε ένα αμυντικό στυλ οδήγησης που προάγει τον πολιτισμό, την οικονομία και το καθαρότερο περιβάλλον.
Στο κάτω-κάτω υπάρχουν και οι πίστες για να ξεδίνουμε.
Εγώ χαίρομαι που σας γνώρισα και μπορώ και συμμετέχω όποτε μπορώ και σας διαβεβαιώ οτι τις λίγες φορές που ήρθα σε συναντήσεις ευχαριστήθηκα που συνάντησα πολύ νεότερους απο μένα που απο τα λεγόμενα τους κατάλαβα πόσο ώριμοι και σοβαροί είστε οι περισσότεροι και με καταπληκτικές γνώσεις και δεξιότητες γύρω απο το αυτοκίνητο και όχι μόνο. Οι δική σας γενιά αγαπητοί φίλοι είστε το μέλλον αυτής της χώρας και πιστεύω με λίγη προσπάθεια θα το κάνετε καλύτερο!
Ευχαριστώ που διαβάσατε και θα σκεφτείτε τα παραπάνω λόγια.

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Σεπ 2007, 00:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2007, 22:08
Δημοσιεύσεις: 572
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα
Απο την μια εκπλησομαι, απο την αλλη... δεν εκπλησομαι. Κλασσικη Ελληνικοτατη νοοτροπια, οπως γινεται συνηθως και με τις αγροτικες επιδοτησεις.
Επειδη ομως το συγκεκριμενο θεμα ειναι αρκετα σημαντικο λογω των 60+ θυματων και της τεραστιας οικολογικης καταστροφης, θα προτεινα να ορισετε 2-3 ατομα επικεφαλη, να μιλησουν δημοσια για αυτο ειτε σε μια εφημεριδα ειτε σε μια σοβαρη εκπομπη (πχ ειδα σημερα τον Λαζοπουλο που ειχε πυροσβεστες και σιγουρα θα εδινε τον λογο σε κατι τετοιο).

Λυπαμαι ειλικρινα για τους ανθρωπους που πραγματικα καταστραφηκαν αυτες τις ημερες. Για τους υπολοιπους, ευχομαι να τα βρουν καποτε μπροστα τους.

Μπραβο σε ολα τα παιδια ομως που και την θεληση ειχαν, και το κουραγιο και το εκαναν επειδη το θεωρησαν σωστο και οχι για να ακουσουν το μπραβο απο κανεναν επιφανη.


_________________
"Τα μεθυσμένα αγγελούδια μου κοίτα
πως φτερουγίζουν στης στροφής τον αέρα
Κι όλοι το ξέρουν πως
απόψε θα έχουμε μια όμορφη νύχτα
κι αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα..."


Scary Greeks


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Σεπ 2007, 11:17 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2006, 15:33
Δημοσιεύσεις: 4076
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Tέλος η γκρίνια.
Περάσαμε ωραία , κάναμε την πλάκα μας, περάσαμε απο ωραία μέρη και οδηγήσαμε σε ορεινούς φιδίσιους δρόμους.
Εκεί φάνηκε και η διαφορά ηλικίας αλλά και καλά στημένων αυτοκινήτων.
Μπράβο στους συνταξιδιώτες με τα φτιαγμένα και χαμηλωμένα γιατί το δικό μου το νορμάλ αδυνατούσε να ακολουθήσει κα λόγω ηλικίας του οδηγού..
Κλείνοντας θέλω να πώ το εξής:
H χώρα μας σε πολλά πράγματα έχει τα μαύρα της τα χάλια.
Σε άλλα έχουν γίνει γενναία βήματα και γίνονται και άλλα απλώς προχωρούν με αργούς ρυθμούς.
Ομως μια σημαντική τροχοπέδη είναι η νοοτροπία όλων μας.
Να προσπαθήσουμε λοιπόν να αλλάξουμε νοοτροπία σιγα-σιγά ο καθένας απο εμάς και θα αρχίσουν τα πράγματα να διορθώνονται.
Ας ξεκινήσουμε απο την οδηγική μας συμπεριφορά.
Φαντάζεστε να αρχίσουμε να οδηγούμε σωστά και ευγενικά στους δρόμους,
να σταματάμε στους πεζούς, να παραχωρούμε προτεραιότητα ακόμα και αν θίγεται ο εγωισμός μας, να μην τρέχουμε υπερβολικά στους δρόμους, να μην βαδίζουμε στη Λ.Ε.Α και τόσα άλλα που κάνουμε όλοι μας κάθε μέρα.
Ασ προσπαθήσουμε να υιοθετήσουμε ένα αμυντικό στυλ οδήγησης που προάγει τον πολιτισμό, την οικονομία και το καθαρότερο περιβάλλον.
Στο κάτω-κάτω υπάρχουν και οι πίστες για να ξεδίνουμε.
Εγώ χαίρομαι που σας γνώρισα και μπορώ και συμμετέχω όποτε μπορώ και σας διαβεβαιώ οτι τις λίγες φορές που ήρθα σε συναντήσεις ευχαριστήθηκα που συνάντησα πολύ νεότερους απο μένα που απο τα λεγόμενα τους κατάλαβα πόσο ώριμοι και σοβαροί είστε οι περισσότεροι και με καταπληκτικές γνώσεις και δεξιότητες γύρω απο το αυτοκίνητο και όχι μόνο. Οι δική σας γενιά αγαπητοί φίλοι είστε το μέλλον αυτής της χώρας και πιστεύω με λίγη προσπάθεια θα το κάνετε καλύτερο!
Ευχαριστώ που διαβάσατε και θα σκεφτείτε τα παραπάνω λόγια.


Νικο το κειμενο αυτο τα λεει ολα και δεν χρειαζετε να πουμε τιποτα αλλο.Το μονο που εχω να σου πω ενα μεγαλο ευχαριστω για τα καλα σου λογια. :thumbup

_________________
SoCrazy
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 13 Σεπ 2007, 11:43 
Άβαταρ μέλους
παιδιά σε όλους σας όσοι πήγατε πρώτα απ'όλα ένα μεγάλο μπράβο για την προσπάθειά σας,έστω κι αν αυτή δεν εξελίχθηκε όπως ακριβώς όλοι -ακόμα και εμείς που δεν μπορέσαμε να είμαστε- πιστεύαμε.
Από εκεί και μετά εγώ θέλω να πω,πως η καταστροφή ανθρώπινη και φυσική είναι δεδομένη.Μπορεί για τον ένα ή άλλο λόγο να μην βρεθήκατε σε απόλυτα πληγείσες περιοχές όμως το νούμερο των θυμάτων πιστοποιεί από μόνο του πιστεύω την ύπαρξή τους χωρίς να χρειάζεται να υπάρχει άλλη αμφιβολία ακόμα κι αν πολλά απο αυτά που είδαμε και ακούσαμε ήτανε χειραγωγημένη υπερβολή των Μ.Μ.Ε. για τους δικούς τους λόγους.Να δώσω και την προσωπική μου εμπειρία ενός φίλου φίλου μου,το οποίο παιδί σπούδαζε Γιάννενα,ήτανε από κάποιο χωριό που κάηκε,έχασαν 2 σπίτια που είχανε και το μεγαλύτερο μέρος των χωραφιών τους.
Το χειρότερο όμως όλων είναι οι εικόνες που αντικρίσατε.Πραγματικά δεν θα περίμενα ποτέ κάτι τέτοιο....Αυτό το καλοκαίρι έχω νοιώσει τόση απόγνωση και απελπισία για την χώρα μας όσο ποτέ άλλοτε...Και η κατάσταση που αναφέρετε και εσείς με κάνει να σκέφτομαι πως δεν υπάρχει σωτηρία από πουθενά.
Την επόμενη μέρα που μετά απο 67 νεκρούς θα έπρεπε όλοι όσοι εμπλέκονται στην οργάνωση της επιχείρησης ανασυγκρότησης και βοήθειας να παρουσιάζουνε το μέγιστο βαθμό υπευθυνότητας,παρουσιάζεται η γνωστή εικόνα του ανεύθυνου Έλληνα.Γιατί;Την στιγμή που άτομα τα οποία παίρνουνε από μόνα τους την πρωτοβουλία να βοηθήσουνε όπως μπορούνε(εννοώ εσάς),εμφανίζουνε τέτοια υπευθυνότητα και αίσθημα ανθρωπιάς,οι πραγματικοί υπεύθυνοι γίνονται χειρότεροι από τις φλόγες που έκαψαν αυτούς τους 67 συνανθρώπους μας...
Όλα όσα περιγράψατε μαζί με το e-mail του δασοπυροσβέστη που παρέθεσε ο Crazywolf είναι πράματα που πρέπει να κάνουνε πολύ κόσμο να σκύψει το κεφάλι κάτω από ντροπή για πολύ καιρό στην ζωή του.Εύχομαι να αλλάξει το μυαλό μας και εύχομαι ακόμα περισσότερο να έχουνε την δυνατότητα να βρεθούνε σε θέσεις που μπορούνε να αλλάξουνε κάτι οι άνθρωποι που πραγματικά το αξίζουνε.Εμείς μπορούμε να ξεκινήσουμε αλλάζοντας τα μικρά πράγματα αλλά χρειάζεται και κάτι από τα ψηλά.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 5 [ 69 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Υπενθυμιση σερβις στην οθόνη
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: jose
Απαντήσεις: 10
Κοπή πίτας 2017 στην Αθήνα
Δ. Συζήτηση: Συναντήσεις - Εκδηλώσεις
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 59
ΥΓΡΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΟΘΟΝΗ
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: kolokithaki
Απαντήσεις: 7
Θήκη γυαλιών στην οροφή του οδηγού
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: GiorgisGalatsi
Απαντήσεις: 13
Έκκληση Βοήθειας Nissan Motorsport Club
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: FOTINI
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ