Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 14:41 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:12
Δημοσιεύσεις: 7
Καλησπέρα σας,

Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και χρειάζομαι την βοήθειά σας.
Πρόκειται να αγοράσω ελαφρώς μεταχειρισμένο αυτοκίνητο και ένα από τα αυτοκίνητα που βρήκα σε καλή τιμή και κατάσταση (μοντέλο του '11 με 30.000 χλμ) είναι το Citroen DS4 1.6 120ps βενζίνη.

Αυτό που με προβλημάτισε στο συγκεκριμένο αυτοκίνητο είναι ότι πριν το κλείσω ρώτησα γνωστούς μου που έχουν συνεργεία και όλοι μου είπαν να μείνω μακριά από αυτό γιατί ο κινητήρας που φοράει είναι προβληματικός με τον εκκεντροφόρο. Μάλιστα μου ανέφεραν ότι όσα μοντέλα φοράνε τον συγκεκριμένο κινητήρα όλα παρουσίασαν το ίδιο πρόβλημα χωρίς να έχει λύση και κάθε φορά η ζημιά είναι πάνω από 1000 ευρώ.

Θα ήθελα να ρωτήσω ιδιοκτήτες του DS4 ή του C4 με τον συγκεκριμένο κινητήρα αν όντως ισχύουν αυτά που μου ανέφεραν ή είναι υπερβολές.

Ευχαριστώ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Υπηρχαν θεματα με τον thp 155 (ιδιο μοτερ ουσιαστικα με το 120 εκτος αν εγω θυμαμαι κατι λαθος) κυριως και συγκεκριμενα στα 207 gt-rallye και το προβλημα αφορουσε απωλεια χρονισμου κατι το οποιο το διαπιστωναν απο τα fuel trims (+ - τιμες) καθως ο ψεκασμος δε συμβαδιζε με τη λειτουργια του μοτερ και το μοτερ εμπαινε σε safe mode..
Aπο τοτε εχουν γινει παρα πολλες βελτιωσεις σε κωδικους ανταλλακτικων (π.χ. διαφορετικα χρωματα και κωδικοι σε ελατηρια βαλβιδων, νεα γλιστρα καδενας ,βελτιωση στη τροχαλια του στροφαλου) και συνεχεις διαφοροποιησεις ανα μοντελο και χρονια-μηνα.. Η ds4 μαλιστα ειναι απο τα μοντελα που φορεσαν αρκετα αργοτερα το συγκεκριμενο μοτερ με βελτιωσεις...μετα απο 207-308,c4 mk1 fl,c5..
Θεωρω οτι πολυ περισσοτερο θα πρεπει να φοβασαι ενα μεταχειρισμενο turbo-compressor μοτερ του vag παρα αυτο...

Αυτο που θα κανεις ειναι ενα καλο διαγνωστικο ελεγχο στο αυτοκινητο πριν το παρεις ωστε να βεβαιωθεις οτι ο χρονισμος του μοτερ ειναι σωστος και θα πρεπει φυσικα να εχει και πληρες ιστορικο συντηρησης..Απο εμενα προχωρα. :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 23:35 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:12
Δημοσιεύσεις: 7
nonos έγραψε:
Υπηρχαν θεματα με τον thp 155 (ιδιο μοτερ ουσιαστικα με το 120 εκτος αν εγω θυμαμαι κατι λαθος) κυριως και συγκεκριμενα στα 207 gt-rallye και το προβλημα αφορουσε απωλεια χρονισμου κατι το οποιο το διαπιστωναν απο τα fuel trims (+ - τιμες) καθως ο ψεκασμος δε συμβαδιζε με τη λειτουργια του μοτερ και το μοτερ εμπαινε σε safe mode..
Aπο τοτε εχουν γινει παρα πολλες βελτιωσεις σε κωδικους ανταλλακτικων (π.χ. διαφορετικα χρωματα και κωδικοι σε ελατηρια βαλβιδων, νεα γλιστρα καδενας ,βελτιωση στη τροχαλια του στροφαλου) και συνεχεις διαφοροποιησεις ανα μοντελο και χρονια-μηνα.. Η ds4 μαλιστα ειναι απο τα μοντελα που φορεσαν αρκετα αργοτερα το συγκεκριμενο μοτερ με βελτιωσεις...μετα απο 207-308,c4 mk1 fl,c5..
Θεωρω οτι πολυ περισσοτερο θα πρεπει να φοβασαι ενα μεταχειρισμενο turbo-compressor μοτερ του vag παρα αυτο...

Αυτο που θα κανεις ειναι ενα καλο διαγνωστικο ελεγχο στο αυτοκινητο πριν το παρεις ωστε να βεβαιωθεις οτι ο χρονισμος του μοτερ ειναι σωστος και θα πρεπει φυσικα να εχει και πληρες ιστορικο συντηρησης..Απο εμενα προχωρα. :thumb


Αυτό που μου ανέφεραν και από τα 2 συνεργεία που εξειδικεύονται σε Citroen είναι ότι μόνο ο ατμοσφαιρικός κινητήρας των 120 ps έχει το πρόβλημα (Όχι ο turbo) και ότι δεν έχει λυθεί μέχρι τώρα. Αυτός είναι ο λόγος που πολλοί ιδιοκτήτες αναγκάζονται να τα ξεπουλήσουν.
Τον κινητήρα όπως τον άκουσα στην αρχή δεν ακουγόταν υγιής, σα να χτυπούσε κάτι μέσα αλλά μόλις ζεσταθηκε μετά από λίγο αμπαλαρισμα με το γκάζι ακουγόταν κανονικός.
Έχω προβληματιστεί πολύ γιατί ενώ φαίνεται ότι είναι πολύ καλή ευκαιρία φοβάμαι μην μου βγάλει πολλά προβλήματα λόγω ελαττωματικού εκκεντροφορου.
Γι ' αυτό είπα να ρωτήσω στο φόρουμ ιδιοκτήτες του συγκεκριμένου αυτοκινήτου.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 13:09 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Γενικά αυτο το μοτέρ είναι πολύ βελούδινο στη λειτουργία του και απροβλημάτιστο.
Το πρωι οταν ειναι κρύο μπορεί να ακούγεται σαν diesel.

Δείτε στο παρακάτω link, μπορεί να λυθουν απορίες

http://c4owners.org/plugins/forum/forum ... 90005.post

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 13:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:12
Δημοσιεύσεις: 7
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Γενικά αυτο το μοτέρ είναι πολύ βελούδινο στη λειτουργία του και απροβλημάτιστο.
Το πρωι οταν ειναι κρύο μπορεί να ακούγεται σαν diesel.

Δείτε στο παρακάτω link, μπορεί να λυθουν απορίες

http://c4owners.org/plugins/forum/forum ... 90005.post


Όπως ακριβώς το αναφέρουν ακουγόταν ο κινητήρας.
Αυτό όμως που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι από 2 άτομα που έχουν συνεργεία που εξιδικεύονται σε Citroen μου ανέφεραν το πρόβλημα με τον εκκεντροφόρο το οποίο δε λύνεται.
Μάλιστα σύμφωνα με τα λεγόμενά τους το ίδιο πρόβλημα έχουν όχι μόνο κάτοχοι των Citroen C4-DS4 1.6 120 ps. αλλά και Peugeot 307, BMW 1.
Αυτός είναι ο λόγος που θέλω να ρωτήσω ιδιοκτήτες των συγκεκριμένων αυτοκινήτων αν έχουν αντιμετωπίσει τα προβλήματα που μου ανέφεραν.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 14:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Ετσι κ αλλιώς στο κλάμπ μας δεν υπάρχει DS4... και τα παιδιά που σου απάντησαν ό,τι ακούνε σου λένε. Προσωπική εμπειρία δεν έχει κανείς.

ΥΓ : Εδώ κολλάει η παροιμία : "Μόνον οι χαζοί μαθαίνουν απ τα λάθη τους... εγώ μαθαίνω απο τα λάθη των άλλων"!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 14:09 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
EYΡΗΚΑ!

http://www.largus.fr/actualite-automobi ... 19369.html

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 15:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:12
Δημοσιεύσεις: 7
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:


Κατατοπιστικότατο το άρθρο Νίκο και σ' ευχαριστώ πολύ.
Ουσιαστικά και αυτό επιβεβαιώνει αυτά που μου ανέφεραν και πλέον είμαι πολύ διστακτικός για την αγορά του. Αν κατάλαβα καλά λύση επιβεβαιωμένη δεν έχουν βρει ακόμα..

MeddlingMageGR έγραψε:
Ετσι κ αλλιώς στο κλάμπ μας δεν υπάρχει DS4... και τα παιδιά που σου απάντησαν ό,τι ακούνε σου λένε. Προσωπική εμπειρία δεν έχει κανείς.

ΥΓ : Εδώ κολλάει η παροιμία : "Μόνον οι χαζοί μαθαίνουν απ τα λάθη τους... εγώ μαθαίνω απο τα λάθη των άλλων"!!!


Επίσης ίσως έπρεπε να το ποστάρω στο section του Citroen C4 γιατί στο φόρουμ θα υπάρχουν περισσότεροι κάτοχοι αυτοκινήτων με τον συγκεκριμένο κινητήρα.

Αν μπορεί κάποιος Moderator να το μεταφέρει σε section του C4 θα ήμουν ευγνώμων.

Ευχαριστώ και πάλι Νίκο!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 15:07 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Δεν κάνει τίποτα...

Πάντως λυπήθηκα που εχει τόσα προβλήματα...κρίμα.

Τι τις θέλαμε τις συνεργασίες με την BMW...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 15:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 21:43
Δημοσιεύσεις: 1895
παντως και επειδη το site δεν αναφερει την BMW , το ιδιο μοτερακι φορει και το Ε90 μου. Δεν εχει σοβαρα προβληματα, μονο πολλαπλασιαστες....και ναι κρυο κανει σαν diesel. Επισης είχα θεματα με την καταναλωση καυσιμου , που ηταν υψηλοτατη 2.5 με 3 λιτρα ανα 100 χιλιομετρα απο το αντιχτοιχης εποχης μου ατμοσφαιρικο Megane II 1.6 vvti, τωρα βεβαια η καταναλωση δεν ειναι απλη υποθεση και αφορά και άλλα πράγματα.
Αυτα...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 18:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:12
Δημοσιεύσεις: 7
Το βασικότερο είναι ότι τα προβλήματα όντως ισχύουν και δυστυχώς απ' ότι μου είπαν δεν έχουν λυθεί.
Η πιθανότητα να ξαναεμφανισει το πρόβλημα με τον εκκεντροφορο είναι μεγάλη και δύσκολα απαλλάσσεσαι μια και καλή.

Οπότε μάλλον θα κάνω πίσω στην αγορά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 20:11 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Της αδερφής μου το 308cc (mod.2009) που φοράει τον 1.6 THP 150 ίππων , παρουσίασε τον Σεπτέμβριο εναν έντονο θόρυβο σαν διαλυμένο τρακτέρ. Μόλις ζεστάθηκε ο κινητήρας ολα ηρέμησαν. Την επόμενη μέρα πήγε στο συνεργείο οπου διαπιστώθηκε ελλατωματικός τεντωτήρας καδένας και αλλάχθηκε. Ολα καλά απο τότε. Βελούδινη λειτουργία!
Πάντως αν απο άποψη τιμής ειναι Ο.Κ. θα είναι κρίμα να χάσεις την DS4. Δεν σημαίνει οτι θα βγάλει ολα αυτά τα προβλήματα οπωσδήποτε. Απο την άλλη πως το πουλάνε με τόσα λίγα χιλιόμετρα...μήπως εχει σημαντικότερα προβλήματα?...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 20:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 28 Νοέμ 2013, 22:12
Δημοσιεύσεις: 7
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Της αδερφής μου το 308cc (mod.2009) που φοράει τον 1.6 THP 150 ίππων , παρουσίασε τον Σεπτέμβριο εναν έντονο θόρυβο σαν διαλυμένο τρακτέρ. Μόλις ζεστάθηκε ο κινητήρας ολα ηρέμησαν. Την επόμενη μέρα πήγε στο συνεργείο οπου διαπιστώθηκε ελλατωματικός τεντωτήρας καδένας και αλλάχθηκε. Ολα καλά απο τότε. Βελούδινη λειτουργία!
Πάντως αν απο άποψη τιμής ειναι Ο.Κ. θα είναι κρίμα να χάσεις την DS4. Δεν σημαίνει οτι θα βγάλει ολα αυτά τα προβλήματα οπωσδήποτε. Απο την άλλη πως το πουλάνε με τόσα λίγα χιλιόμετρα...μήπως εχει σημαντικότερα προβλήματα?...


Από άποψη τιμής το αυτοκίνητο μου το πουλάνε 5.000 ευρώ κάτω απο την τιμή που πουλιέται συνήθως μεταχειρισμένο. Αυτό μου προκάλεσε μεγάλη εντύπωση γι αυτό και είπα να το ψάξω πριν το αγοράσω. Εξωτερικά το αμάξι φαίνεται μια χαρά αλλά η μηχανή όντως ακουγόταν σαν ντίζελ. Όταν έμαθα τα προβλήματα που έχει ο συγκεκριμένος κινητήρας απογοητεύτηκα και τώρα συγκλινω στο να μην το αγοράσω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 29 Νοέμ 2013, 21:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Απρ 2011, 21:44
Δημοσιεύσεις: 405
Τοποθεσία: Λαρισα
Φίλε μου έχω το C4 1.4vti.
Απο όταν το αγόρασα- και άρχισε να πέφτει η θερμοκρασία- ο κινητήρας κατά την εκκίνηση και πορεία έκανε σαν diesel
για κάνα δίλεπτο-τριλεπτο μέχρι να ανεβάσει θερμοκρασία.
Μου αλλάξανε τον τεντωτήρα καδένας άλλαξα και μαρκα λαδια απο τα total 5-30 της citroen αλλα και πάλι τον
κάνει αυτόν τον θόρυβο ειδικά τώρα τελευταία που άρχισε να πέφτει πάλι η θερμοκρασία.
Όταν ζεσταθεί όμως έχει πολύ ποιοτική λειτουργία.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Αγορά μεταχειρισμένου Citroen DS4
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 30 Νοέμ 2013, 07:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Εικόνα

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Αγορά μεταχειρισμένου c4 picasso
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: kstam
Απαντήσεις: 9
NEO CITROEN C5
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: vpafi
Απαντήσεις: 126
ερωτηση - προβληματισμος σε citroen c4 hatchback thp 2009
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Tsitourman
Απαντήσεις: 5
ΣΑΣΜΑΝ | CITROEN C4 COUPE 1600
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Pan_81
Απαντήσεις: 15
Citroen Saxo 1.4i σαν κατι να μου φαινετε λαθος :s
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: MrSaxoBeat
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια