Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 13:00 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Νοέμ 2021, 18:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Είναι πολύ πιο εύκολη η άλλη πλευρά. Οταν συμβεί θα την αλλάξουμε. Εγω τους είπα να αλλάξουν και τις δύο αλλά ο μάστορας ειπε οχι αφου αναβει και εχει το ιδιο φως...


Αν οι λάμπες αυτές είχαν μερικές εκατοντάδες ώρες λειτουργίας, τότε σίγουρα δεν έχουν πλέον το ίδιο φως, αφού οι αλογόνου (και οι HID) πέφτουν σε απόδοση με τη χρήση. Άρα ναι μεν έχουν την ίδια θερμοκρασία αλλά σίγουρα όχι τα ίδια lms.

Τεςπα, ο γέγονε γέγονε, αργά ή γρήγορα θα πας και για την άλλη, οπότε... :P

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Νοέμ 2021, 19:38 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Να υποθέσω αλλάχτηκε από την μεριά του συνοδηγού?

Στάλθηκε από το M2102J20SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 15 Νοέμ 2021, 20:48 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Aπο τη μεριά του οδηγού αλλάχθηκε. Αυτή είναι η δύσκολη. Καμμία δυσκολία βέβαια απο τον μάστορα-ταχυδακτυλουργό...Εγώ θα εβγαζα φαναρι αν ειχα χρονο και σωστο φωτισμό να βλέπω τι μου γινεται... Εντάξει αν καεί και η άλλη σύντομα θα τις αλλάξω και τις δύο με night breaker η led ... Θα κάνω τη νύχτα-μέρα ... :D

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Νοέμ 2021, 11:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Οκτ 2021, 17:20
Δημοσιεύσεις: 38
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Aπο τη μεριά του οδηγού αλλάχθηκε. Αυτή είναι η δύσκολη. Καμμία δυσκολία βέβαια απο τον μάστορα-ταχυδακτυλουργό...Εγώ θα εβγαζα φαναρι αν ειχα χρονο και σωστο φωτισμό να βλέπω τι μου γινεται... Εντάξει αν καεί και η άλλη σύντομα θα τις αλλάξω και τις δύο με night breaker η led ... Θα κάνω τη νύχτα-μέρα ... :D


Γιατι δεν κοιτας για ένα καλό σε led;


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Νοέμ 2021, 13:06 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
makpap483 έγραψε:
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Aπο τη μεριά του οδηγού αλλάχθηκε. Αυτή είναι η δύσκολη. Καμμία δυσκολία βέβαια απο τον μάστορα-ταχυδακτυλουργό...Εγώ θα εβγαζα φαναρι αν ειχα χρονο και σωστο φωτισμό να βλέπω τι μου γινεται... Εντάξει αν καεί και η άλλη σύντομα θα τις αλλάξω και τις δύο με night breaker η led ... Θα κάνω τη νύχτα-μέρα ... :D


Γιατι δεν κοιτας για ένα καλό σε led;


Μπορεί να θέλω να πάω σε κάτι πιο δυνατό και εντονο σε φωτισμό αλλά γενικά φοβάμαι μη δημιουργήσω πρόβλημα στο δικτυο can-bus του αυτοκινητου και αρχισουν τα προβλήματα...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Νοέμ 2021, 15:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Το έχουμε πει κάμποσοι και σε άλλες συζητήσεις, δεν κάνουν οι led για όλα τα αυτοκίνητα ιδίως όπως τα δικά μας παλαιότερων ετών.
Οι κατασκευαστές δίνουν οδηγούς όπου καταχωρούμε τα στοιχεία του αυτοκινήτου μας και βρίσκουμε τι λάμπες κάνουν, η Philips π.χ. δεν δίνει για τις C4 και DS4 λάμπες led παρά μόνο αλογόνου. Χαζοί δεν είναι, led που είναι 4-5+ φορές ακριβότερες από τις αντίστοιχες αλογόνου θα ήθελαν να ταιριάζουν και να αγοράσουμε, αλλά είναι υπεύθυνοι και δίνουν ότι ταιριάζει διότι δεν είναι όλα τα φανάρια σχεδιασμένα για led.
Να ξεφύγουμε από τη "μόδα" και το "εφέ", να ακούμε βερεσέ τα "ρυθμίζονται μια χαρά, θα σου κάνουν τη νύχτα μέρα, απλά διαχέουν φως κάπως παραπάνω χωρίς να ενοχλείς" της πιάτσας (...) γιατί δεινοπαθούν τα ματάκια μας κάθε που κινούμαστε νύχτα.

Την Παρασκευή έχω προγραμματίσει το τακτικό μου προ-χειμώνα τσεκ-απ, μέσα σ' αυτό και αλλαγή AdBlue και αλλαγή λαμπτήρων.
Το αυτοκίνητο έχει κάπου 950 ώρες λειτουργίας κι από αυτές παραπάνω από το 1/3 νυχτερινές, στη μεγάλη σκάλα έχω τις μαμά λάμπες, στη μεσαία τις Philips X-tremeVision 130% που τις βρήκα στην εδώ αντιπροσωπεία Citroen όταν έκανα σέρβις στρωσίματος 3 μήνες μετά την αγορά της C4 το 2017. Τις είχα πάρει τότε 29,37 ευρώ το σετ των 2, πολύ καλή τιμή, και έξω πάνω-κάτω τόσο κι ακριβότερα τις έβρισκα και βάλε και τρέξιμο και μεταφορικά αν έπαιρνα από internet.
Τώρα εποχές δυστοπικές, δεν έχουν τέτοια καλούδια και τέτοιες ευκαιρίες, τις Philips X-tremeVision Pro150 (H7) που ήθελα τις φέρνουν από τον προμηθευτή τους με 45 ευρώ το σετ των 2 και είπαν δεν έχουν πρόβλημα να τις βρω έξω σε καλύτερη τιμή να τις περάσουν.
Αυτό έκανα, βρήκα στο skroutz και πήρα 2 σετ H7 των 2 με 50,50 ευρώ που θα τις έχω αύριο-μεθαύριο, ελπίζω ακέραιες όπως άλλες αγορές.

Βάζουμε άφοβα μόνο ότι λάμπες κάνουν στο αυτοκίνητο και ότι ταιριάζει στις ανάγκες μας, τις αλλάζουμε προληπτικά κι όχι όποτε καούν (όπως σωστά ειπώθηκε, πέφτει η απόδοση, στις απλές "του κιλού" ακόμη γρηγορότερα) γιατί το κόστος τους είναι τίποτα σε σχέση με όφελος-ασφάλεια, και τα "καίγονται σε 1 χρόνο" είναι παραμύθια εκτός και συμπληρώνουμε τις ώρες λειτουργίας τους σε 1 χρόνο οπότε και πάλι τα λεφτά τους τα βγάζουν με το παραπάνω.

(Νίκο, η Philips δίνει 450 ώρες για τις συγκεκριμένες, η Osram για τις H7 Night Breaker Laser +150% δίνει 250 ώρες, και εκ πείρας ισχύουν.)

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Νοέμ 2021, 21:03 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Γιάννη ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες-οδηγίες που αναφέρεις. Τίθενται υπ' όψη! Ομολογώ πως ποτέ σε κανενα αυτοκίνητο μου δεν άλλαξα λάμπες προληπτικά, αλλά μου ακούγεται λογικό...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Νοέμ 2021, 22:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10558
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Αυτά που αναγράφονται παραπάνω για τις λάμπες, ισχύουν για τις XENON και όχι για τις LED.
Μιλάω φορώντας LED.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 16 Νοέμ 2021, 23:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Τα παραπάνω γράφτηκαν βάσει του οδηγού της Philips, στο αγγλικό της site, στο ελληνικό για "automotive" έχει μόνο ηχοσυστήματα, εδώ:
https://www.philips.co.uk/c-m-au/car-lights/car-selector-tool#/

Για τις C4 και DS4 που συζητάμε, ένα βήμα πριν βγάλει συμβατές λάμπες επιλέγουμε ή αλογόνου ή xenon, αφού κάποιες πλούσιες εκδόσεις είχαν από κατασκευής xenon. Συμβατές led δεν βγάζει, και τώρα δεν το έψαξα και παραπέρα αν δίνει κάπου ως "αναβάθμιση".
Θυμάμαι πάντως από το 2017 που κοιτούσα, ότι έδινε λίστες μοντέλων αυτοκινήτων διάφορων μαρκών στις οποίες αναλόγως του μοντέλου έγραφε συμβατές ή και αλογόνου και led ή μόνο αλογόνου. Αν κάτι έχει αλλάξει τώρα τεχνολογικά, OK, αλλά το πλεονέκτημα των led που ως "αναβάθμιση" κάνει πραγματικά "τη διαφορά" σε σχέση με τις πολύ καλές αλογόνου, είναι η πολλαπλάσια 6-7+ φορές αντοχή σε ώρες, με την ευθέως αντίστοιχη πολλαπλάσια τιμή βεβαίως, κι εφόσον δεν μιλάμε για κινεζιές και λοιπές ledιές του σωρού.

Ότι κρίνουμε ότι καλύπτει ανάγκες σε ρυθμό χρήσης, βάζουμε, δεν θα μαλώσουμε. Αρκεί, να μη συμβάλει στον φωτο-χαμό στους δρόμους.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 17 Νοέμ 2021, 08:01 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Η λογική μου εμένα ειναι να μένω πιστός στις εργοστασιακές επιλογές. Εχω πάντα και τον φόβο να μην ενοχλώ τον απέναντι ερχόμενο. Στην προηγούμενη C4 που είχε τα Bi-xenon θυμάμαι ότι είχα καλύτερο φωτισμό ειδικά σε επαρχιακές οδούς χωρίς καθόλου οδοφωτισμό. Tωρα η DS4 δεν εχει επειδή ειναι στο μεσαίο επίπεδο εξοπλισμού. Θυμάμαι όμως μια φορά που εισέπραξα μούτζες από εναν ταξιτζή οταν διασταυρωθήκαμε σε μια γωνια με μεγαλη κλιση και εγω ημουν σε ψηλοτερο σημειο και οπως εστριψα τον τυφλωσα τον ανθρωπο με την μεσαια σκάλα, τοτε που ηταν καινουργιο το αμαξι. Νομιζε οτι εχω αναμμένους προβολείς... :D Αν αγοραζα τωρα αυτοκινητο θα προσπαθουσα να επιλέξω εκδοση με φωτα led και ειδικα αυτα με την προσαρμοζομενη δέσμη. Τώρα ομως με τα Η7 μέχρι να καούν...Προσεχτικά και ήρεμα με τα λυχναράκια... :laugh

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιούλ 2022, 22:01 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Προχθές μου βγάζει μύνημα οτι κάηκε η πίσω αριστερή λάμπα φρένων...Λεω να ψάξω στο youtube και βρίσκω το παρακάτω βίντεο :

https://www.youtube.com/watch?v=YBBwOfjy6Ww

Δυστυχώς δεν εχω χρόνο , ουτε συνεργειο να πάω για εναν ελεγχο του κλιματιστικού ποσο μάλλον για μια λάμπα... :(

Μπορει να προσπαθήσω μονος μου τον Αυγουστο στην άδεια, αλλά και πάλι πολύ σπαζοκεφαλιά μου φαινεται...Δηλαδη πιο ευκολο δεν γινοταν? Πρεπει να ξηλωσεις εσωτερικα ολη την πισω πλευρά απο μεσα για να αλλάξεις μα λάμπα?...Γιατι τα σχεδιαζουν τοσο πολυπλοκα?... :angr

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιούλ 2022, 15:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Για να χρεώνουν ώρες στις αντιπροσωπείες. Δεν υπάρχει άλλη σοβαρή εξήγηση.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιούλ 2022, 20:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 03 Απρ 2016, 10:34
Δημοσιεύσεις: 360
aiolos έγραψε:
Για να χρεώνουν ώρες στις αντιπροσωπείες. Δεν υπάρχει άλλη σοβαρή εξήγηση.

Ακριβώς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιούλ 2022, 22:25 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Τελικά πήγα σήμερα το πρωί στην Ωμέγα. Ζήτησα, αλλαγή λαμπτήρα στόπ, γυάλισμα εμπρός φαναριών και έλεγχο κλιματιστικού. Τους το άφησα και εφυγα βιαστικός ψάχνοντας απεγνωσμένα ταξί επι μισή ώρα. Βρέθηκε ταξι μετα απο ταλαιπωρια στους γυρω δρομους των Σεπολίων, ανέβηκα Καλυφτάκι, δουλεψα μεχρι τις εξι και κατεβηκα με ραδιοταξί πάλι στην Ωμεγα και πηρα το αμαξι απο την έκθεση. Εγινε καλή δουλειά τα φανάρια, το κλιμα φέρνει πλέον αρκετο ψυχρο αέρα (συμπλήρωσαν φρέον) και αλλάχτηκε η πίσω λάμπα. 85 ευρώ σύνολο όλα! Το αποφασισα παρα την ταλαιπωρία γιατι η δουλεια θα με ταλαιπωρει ολο τον Ιούλιο , οποτε πρέπει αναμεσα να κάνουμε και διαφορα άλλα στη ζωή μας... :angr

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Ιούλ 2022, 16:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
Προχθές μου βγάζει μύνημα οτι κάηκε η πίσω αριστερή λάμπα φρένων...Λεω να ψάξω στο youtube και βρίσκω το παρακάτω βίντεο :

https://www.youtube.com/watch?v=YBBwOfjy6Ww

Δυστυχώς δεν εχω χρόνο , ουτε συνεργειο να πάω για εναν ελεγχο του κλιματιστικού ποσο μάλλον για μια λάμπα... :(

Μπορει να προσπαθήσω μονος μου τον Αυγουστο στην άδεια, αλλά και πάλι πολύ σπαζοκεφαλιά μου φαινεται...Δηλαδη πιο ευκολο δεν γινοταν? Πρεπει να ξηλωσεις εσωτερικα ολη την πισω πλευρά απο μεσα για να αλλάξεις μα λάμπα?...Γιατι τα σχεδιαζουν τοσο πολυπλοκα?... :angr

Νομίζω το παράκανε λίγο ο τύπος με το ξήλωμα των πλαστικών.. Μου θύμισε τον άλλον που κατέβαζε προφυλακτήρα για να βγάλει το φανάρι του C4 :rtfm Το μικρό πίσω πορτάκι που είχε πιστεύω ήταν αρκετό να βγάλει τα στηρίγματα..εκτός αν είχε πολύ μεγάλο χέρι.. οκ δες και λίγο αλλαγή μπροστά λάμπας σε megane II να δεις ότι υπάρχουν και χειρότερα!! :D anyway τέλος καλό όλα καλά..έβαλα και γω φρέον, καλοκαίρι χωρίς κλιματισμό δε παλεύεται!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 3 [ 32 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

αεραγωγοι air condition κονσολας αλλαγη
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
ΑΛΛΑΓΗ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΚΟΝΤΕΡ ΚΑΙ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C4
Συγγραφέας: Tilemaxos
Απαντήσεις: 16
Αλλαγή ελαστικών
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: koslinx
Απαντήσεις: 197
Αλλαγη βαλβολίνης σε ημιαυτοματο σασμαν.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: jojopoul
Απαντήσεις: 9
Ερώτηση για αλλαγή ταχυτήτων
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: jorjo
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια