Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 13:45 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Μάιος 2012, 00:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Τι γνώμη έχετε για μου εν λόγο μοντέλο ? Αξίζει τα λεφτά του ?

http://www.cyclistcenter.gr/catalog/ima ... orange.jpg

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Μάιος 2012, 14:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 24 Ιουν 2007, 00:50
Δημοσιεύσεις: 2141
Εικόνες: 3
Δημήτρη ΟΧΙ για 2 λόγους:
-Πάρε μάρκα που να βγάζει ΠΟΔΗΛΑΤΑ..Ideal,Giant,Specialized,Cube,Merida,Scott κτλ κτλ.....
-750 για trekking ποδήλατο είναι πολλά..θα βρεις φανταστικά ποδήλατα υψιλής ποιότητας από 450 έως 600Ε..

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Μάιος 2012, 15:57 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Δημητρη θα πληρωσεις το ονομα ΚΤΜ παρα το ποδηλατο, καλα τα λεει ο Γιωργος! :)

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Μάιος 2012, 17:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 06 Δεκ 2011, 18:04
Δημοσιεύσεις: 136
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗΣ
Εικόνες: 3
Δημήτρη καλά στα είπαν οι προηγούμενοι.Ο σκελετός είναι φασόν και θα τον βρείς και με άλλες ταμπέλες.Το μόνο που αλλάζει είναι τα αυτοκόλητα.Αν θές την γνώμη μου με 750€ για trekking ψάξε Giant,Scott,Cube.Άν πάλυ θέλεις να πάρεις ένα αξιόπιστο ποδήλατο με καλά περιφεριακά και ποιότιτα σκελέτου πάρε Ιdeal :thumb .Εχω ένα κουρσάκι Ideal stage αλουμινίου εδώ και τρία χρόνια το πήρα 800€ και είμαι αρκετά ευχαριστιμένος. :shift :no1


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Μάιος 2012, 19:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Χωρίς παρεξήγηση, αλλά ρε παιδιά, όταν δίνετε τόσα λεφτά για ενα ποδήλατο σας δίνουν μαζί και το σεκιουριτά που θα το φυλάει; Εγώ πάντως ενα τέτοιο ποδήλατο δεν θα το άφηνα ούτε 10 μέτρα μακριά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 15 Μάιος 2012, 20:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Η αλήθεια είναι ότι το πουλάει ένας φίλος, στα 500 ευρώ έχοντας κάνει ούτε 30 χλμ. κ το δίνει για λόγους οικονομικούς. Το ποδήλατο είναι καινούργιο. Αγρατζουνιστο, σκονισμένο γιατί ήταν σε αποθήκη από τον περασμένο Σεπτέμβρη, και επειδή βγάλαμε τη ρόδα το τακακι μέσα στη δαγκάνα έχει ακόμα τις εργοστασιακές διαγραμμίσεις. Ούτε τα τακακια δεν πρόλαβε να φάει. Και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά. Πρώτον γιατί η απόσταση από το σπίτι στη δουλειά είναι 4 χλμ, κ δε λέει να πηγαίνω με το 2 λίτρο, κ δεύτερον για θέματα υγείας κ φυσικής κατάστασης. Επειδή ακριβώς το θέλω για δουλειά κ όχι τόσο για βόλτες, είτε το αγοράσω 500 είτε το αγόραζα 750 τα λεφτά θα τα κάνω απόσβεση.
Παραδείγματος χάρη, με το υγραέριο θέλω 0.15 λεπτά το χιλιόμετρο. Για 8 χιλιόμετρα πηγαινέλα θέλω 1.2 ευρώ τη μέρα. Άρα τα 500 ευρώ θα τα κάνω απόσβεση σε 416 μέρες η αλλιώς σε σχεδόν 14 μήνες. Σε τόσο διάστημα ούτε το υγραέριο δεν έκανα απόσβεση...
Δεν ξέρω αν ο σκελετός είναι φασόν, και μου φαίνεται περίεργο γιατί η ktm έχει παράδοση στα 2κυκλα κ γενικότερα πολύ καλό όνομα στην αγορά. Αλλά εντάξει αυτό δεν είναι κ απαραιτήτως κακό (για το φασόν λέω, αν ισχύει). Ιδιαίτερα όταν η τιμή είναι στα 500 ευρώ, όπου πέρνεις μαζί δισκόφρενα κ μπροστά ανάρτηση.

Πάντως επειδή ο Αίολος μίλησε για τιμή, εχω κάνει πολλές μαλακίες στη ζωή μου. Για αυτές όμως που εχω μετανιώσει πιο πολύ ήταν για αυτές που έπρεπε να τις επαναλάβω. Τι εννοώ... Πολλές φορές ήθελα να το παίξω low budget. Σε αντικείμενα όπως το αυτοκίνητο, το κινητό, παλαιότερα ένα λαπτοπ. Για λόγους δυνατοτήτων εχω αναγκαστεί να τα αλλάξω κ να επιλέξω τα ίδια αλλά σαφώς δυνατότερα. Κ επειδή ποδήλατα δεν αγοράζεις κάθε μέρα, αντί να δώσω 300 για κάτι μέτριο καλύτερα 500 για κάτι πολύ καλό το οποίο αξίζει 750.


Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μάιος 2012, 08:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
είναι πολύ όμορφο δεν ξέρω για τον σκελετό αν είναι φασόν κάποιος ποιο ψαγμένος θα μας πει,τα φρένα είναι υδραυλικά?τι μάρκα είναι?από ταχύτητες τι έχει?βάρος?πάντως και εγώ πλέον κάθε μέρα πάω δουλειά με το ποδήλατο,κάνω 26 χλμ σε μια αρκετά δύσκολη διαδρομή λόγο ανηφόρας αλά πιστεύω ότι αξίζει μιας και χάνω κιλά και κάνω και οικονομία στην βενζίνη.

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μάιος 2012, 08:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 12 Αύγ 2011, 23:15
Δημοσιεύσεις: 1004
αμαν... τετοιες τιμες εχουνε σημερα τα ποδηλατα;
(=ασχετος, ποδηλατακια μονο στα παιδια εχω παρει so far)

Πραγματι παντως, ποδηλατο που κανει 800euro, πως το αφηνεις απο τα ματια σου παρκαρισμενο;

Τελος, αν και μιλω θεωρητικα, το κινητρο της οικονομιας δε νομιζω οτι ειναι ο σωστος λογος να παρεις ποδηλατο. Την ιδια συζητηση εχω κατα καιρους με τυπους που μπαινουνε στα moto-fora και λενε "να παρω κανα διτροχο να πληρωνω λιγοτερα απο το αμαξι κτλ..."
Αμα δε το γουσταρεις, συντομα θα βλαστημησεις την ωρα και τη στιγμη και θα το ψιλοπαρατησεις και χαμενα θα σου πανε τα εξοδα.
Για μενα το ποδηλατο λεει (α) ως ευχαριστη ασκηση για φυσικη κατασταση (β) γιατι εχει πλακα , ειδικα οσοι δεν εχετε μηχανη ειναι αλλη φαση σε σχεη με τα 4τροχα.
Η οικονομια ειναι απλα ευχαριστο side - effect

Μακαρι να ηταν η δουλεια μου πιο κοντα και θα το σκεφτομουνα σοβαρα (55χλμ round trip και απο Κιφησσο καθε μερα δε παιζει με ποδηλατο) αποκλειστικα για το θεμα ασκησης και μονο.

_________________
Ηλίας
http://www.flickr.com/photos/kilomeater/


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μάιος 2012, 11:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Kilomeater έγραψε:

Πραγματι παντως, ποδηλατο που κανει 800euro, πως το αφηνεις απο τα ματια σου παρκαρισμενο;

Τελος, αν και μιλω θεωρητικα, το κινητρο της οικονομιας δε νομιζω οτι ειναι ο σωστος λογος να παρεις ποδηλατο.


Δεν το αφήνω απο τα μάτια μου :) Πρώτον γιατι το ανεβάζω στο σπίτι το βράδυ, και δευτερον γιατι στο περίπτερο που δουλέυω το βάζω στο πλάι κλειδωμένο κ το βλεπω απο τις κάμερες που έτσι κ αλλιώς καταγράφουν.
Για το δεύτερο έχεις δίκιο. Δεν είναι μόνο η αγορά του ποδηλάτου... μου έφυγαν άλλα 200 ευρω σε μπιχλιμπίδια : φωτα μπρος πίσω, τσαντάκι, παγουράκι, ταχύμετρο ασύρματο (sic!), σύρμα με λουκέτο, γάντια, κράνος, και ένα εσώρουχο ποδηλατικό γιατι με πόνεσε ο κ@λος μου!!! Με αυτα και με κοίνα η απόσβεση έκανε φτερά. Αλλα δεν πειράζει... καλή καρδιά. Και μόνο που σκέφτομαι οτι δεν θα κατεβαίνω με το αυτοκίνητο στους ίδιους καρόδρομους με τις τόσες λακούβες και το άγχος που έχω για το παρκάρισμα κ μήπως το βρώ γρατζουνισμένο, μου φτάνει. Τώρα περιμένω να δώ πότε είναι να βρέξει για να ξέρω να πλύνω το αυτοκίνητο κ να το κουκουλώσω μπροστά απ το σπίτι. Και θα το βγάζω 1 φορα τη βδομάδα...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 17 Μάιος 2012, 12:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 29 Αύγ 2008, 10:01
Δημοσιεύσεις: 329
Τοποθεσία: kipseli
MeddlingMageGR έγραψε:

Δεν το αφήνω απο τα μάτια μου :) Πρώτον γιατι το ανεβάζω στο σπίτι το βράδυ, και δευτερον γιατι στο περίπτερο που δουλέυω το βάζω στο πλάι κλειδωμένο κ το βλεπω απο τις κάμερες που έτσι κ αλλιώς καταγράφουν.
Για το δεύτερο έχεις δίκιο. Δεν είναι μόνο η αγορά του ποδηλάτου... μου έφυγαν άλλα 200 ευρω σε μπιχλιμπίδια : φωτα μπρος πίσω, τσαντάκι, παγουράκι, ταχύμετρο ασύρματο (sic!), σύρμα με λουκέτο, γάντια, κράνος, και ένα εσώρουχο ποδηλατικό γιατι με πόνεσε ο κ@λος μου!!! Με αυτα και με κοίνα η απόσβεση έκανε φτερά. Αλλα δεν πειράζει... καλή καρδιά. Και μόνο που σκέφτομαι οτι δεν θα κατεβαίνω με το αυτοκίνητο στους ίδιους καρόδρομους με τις τόσες λακούβες και το άγχος που έχω για το παρκάρισμα κ μήπως το βρώ γρατζουνισμένο, μου φτάνει. Τώρα περιμένω να δώ πότε είναι να βρέξει για να ξέρω να πλύνω το αυτοκίνητο κ να το κουκουλώσω μπροστά απ το σπίτι. Και θα το βγάζω 1 φορα τη βδομάδα...


και αν... εγώ έχω μείνει από μπαταρία γιατί ξέχασα να το μετακινήσω 20 μέρες!!!

καλορίζικο Δημήτρη και καλές βόλτες :clap :clap

και μια συμβουλή: κάτι άλλο που πρέπει πλέον να θεωρήται απαραίτητο για τον ποδηλάτη (ειδικά τώρα που καλοκαιριάζει) είναι η μάσκα με φίλτρο για τα καυσαέρια.
πράγματι κάνει πολύ καλή δουλειά και σε απαλάσσει από το "κάπνισμα".
http://www.podilates.gr/?q=node/13442


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Μάιος 2012, 20:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 19:08
Δημοσιεύσεις: 1576
Τοποθεσία: ΝΙκαια
Καλοριζικο Δημητρη.
Καλα τι εγινε,εσυ πριν απο μερικες ημερες αλλιως μας τα ελεγες?

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ktm life motion
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 19 Μάιος 2012, 01:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Είδες Αντώνης ? Ο άνθρωπος αλλάζει με κάθε του ανάσα, είχε πει κάποτε ο Τομ Κρουζ. Απλά μέσα από την συζήτηση με ένα φίλο, μου είπε μην περίπτωση αυτή, κ μου φάνηκε ευκαιρία. Ίσως κ να άργησα κ όλας, γιατί 4+4 χλμ κάθε μέρα σε χάλια δρόμους είναι βάσανο για το αυτοκίνητο. Και τίποτα για το ποδήλατο.

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

MY RACING LIFE...PART I.
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Tzakos
Απαντήσεις: 46
MY RACING LIFE PART...II
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Tzakos
Απαντήσεις: 39
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ