Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 13:41 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 08 Ιουν 2012, 10:26 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
Someone έγραψε:
Blanc έγραψε:
Τα λεφτα του τα αξιζει και λογικο ειναι να ειναι πανακριβο με την φημη της Citroen στο WRC και τον 8 φορες παγκοσμιο πρωταθλητη του αθληματος αυτου να στο υπογραφει.
Ειναι αλλωστε και μοναδικο στον κοσμο!


το ποδήλατο αυτό βγήκε προς τιμήν του Ακρόπολις, της Citroen και του Loeb όπως και τα αλλά 2 αυτής της σειράς για τη Ford, τη Mini και τους οδηγούς τους.
Το Ακρόπολις παραδοσιακά από τότε που ξεκίνησε είναι ο ποιο σκληρός αγώνας του παγκοσμίου πρωταθλήματος οπότε και από αυτό το ποδήλατο ζητάω κάτι αντίστοιχο... να μπορώ να πηγαίνω να ανεβοκατεβαίνω τα κατσάβραχα με ευκολία και να μην παθαίνει τίποτα... με εξαίρεση λοιπόν το σκελετό που αναγνωρισμένα o άνθρωπος που τα κατασκευάζει είναι κορυφαίος στην δουλειά του όλα τα υπόλοιπα περιφερειακά δεν θα άντεχαν σε μερικές αντίστοιχες διαδρομές το συγκεκριμενο ποδήλατο είναι από αυτα που εγω χαρακτηρίζω mountain της πόλης και όχι γνήσιο mountain

και ακριβως επειδη εκφράζει κατι ιδιαίτερο οπως ειναι η φήμη της Citroen και εχει και την υπογραφή του loeb θα ήθελα κατι παραπανω στον εξοπλισμό του ας ειχε περιφερειακα επιπεδου deore επανω και ας εκανε και 2000 και παραπάνω ας ειχε και λιγο Carbon επανω και ας εκανε και 6000!!! τότε θα το δικαιολογούσα αλλα αυτη τη στιγμη ειναι ενα entry level ποδηλατάκι με όμορφα και μοναδικά αυτοκόλλητα... (μεχρι να τα αντιγράψουν ;) )

Blanc έγραψε:
Αν εκανε 500€ μονο μοναδικο δε θα ηταν, αφου θα το μοσχοπουλαγαν, εκει ειναι και η εννοια της μοναδικοτητας, να ποκλεισουμε γρηγορα μεγαλο κοινο απο το να το αποκτησει!
Παρε 2 χιλιαρικα πλασσσ και οποιος το γουσταρει τοσο να τα σκασει.


τι εννοεις βρε Βασίλη? μια χαρα μοναδικό θα ηταν απο τη στιγμη που παραχθηκε μόνο ενα κομάτι απο δαυτο.... τη μοναδικότητα δηλαδή καποιου αντικειμενου την κάνει η τιμή του??? ΟΧΙ!!! η εμφανιση του τα περιφερειακά του και το πόσα αντιτυπα παραχθηκαν αυτα κανουν μοναδικο κατι

Blanc έγραψε:
Ωραι ωραιο κομματι παντως, αυτο καποτε θα μπορεις να το πουλησεις πολυ περισσοτερα Αντωνακη, αν σε ελκυει και αυτη η προταση :D


θα παω να φτιαξω τα αυτοκολητα και να ντυσω το δικό μου :P

aiolos έγραψε:
Άλλο ενα αυτοκίνητο παραγωγής και άλλο ενα ποδήλατο που βγήκε σε 3 κομμάτια. Σαν ποδήλατο δεν αξίζει τόσα λεφτά. Σαν συλλεκτικό είδος τα αξίζει σίγουρα. Μετά απο μερικά χρόνια μπορεί να πουληθεί πολύ παραπάνω.


Aiole εχεις δίκαιο δεν το εθεσα σωστα... το διορθωνω

Someone έγραψε:
Δηλαδή άμα σου έβγαζε η Citroen ένα μοναδικό κομματι ds3 με τα αυτοκόλλητα του wrc και την υπογραφή του "Θεού" αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν από το 1100 και στο έδινε στην τιμή του turbo θα το έπαιρνες επειδή θα ήταν μοναδικό????

;)

anyway το θεωρώ πολύ όμορφο ποδηλατάκι μόνο όμως για να το κρεμάσω στο σαλόνι μου και να το χαζεύω... το δικό μου μπορεί να με πάει πολύ ποιο μακριά και ποιο εύκολα... μπορεί να είναι καλό για όποιον θέλει να μοστράρεται στις βόλτες στην παραλιακή στους υπόλοιπους ποδηλατες αλλά για βουνό ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!

πωπω εχω καιρο να γράψω ετσι στο forum!! :D


EDIT
πουληθηκε για 2666 ευρω!!! με αυτα τα λεφτα παιρνω Full Carbon και με περιφερειακα shimano xt επάνω και μου μενουν και ρέστα!!!! ελεος!!!

και 4000 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ να είχε θα το έπαιρνα αν τα είχα!τι να κάνω τα περιφερειακά και τις εξιδανικευμένες μαλακίες την στιγμή που είναι μοναδικό και υπογράφει ο θεός!αν πάντως καταφέρεις να βγάλεις τα αυτοκόλλητα θέλω και εγώ!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 08 Ιουν 2012, 10:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 09 Απρ 2012, 14:23
Δημοσιεύσεις: 267
Επειδη καποια στιγμη η ποδηλατοσυζητηση εγινε φιλοσοφικη θα ηθελα να πω και εγω την βλακεια μου. Ενα ποδηλατο ενα αυτοκινητο ενα κινητο ενα οτιδηποτε ειναι εκει για εξηπηρετει ενα σκοπο. Θα παρω τηλεφωνο με το alcatel θα παρω και με το iphone. Θα παω στο super market με το c3 θα παω και με την cayene. Τι θελω να πω. Τις αναγκες τισ δημιουργουμαι εμεις οι ιδιοι. Τα τελευταια χρονια εχουμε δημιουργησει πλασματικες αναγκες και τα αποτελεσματα τα βλεπουμε τωρα. Πρωτος εγω επεσα στην λουμπα και αποφασισα εξι χρονια πριν να κανω την υπερβαση οπως ελεγα στον εαυτο μου για να δικαιολογισω την βλακεια που εκανα. Πηρα αμαξι 40 χιλιαδων το οποιο μου εκανε οτι και το προηγουμενο ποιο γρηγορα. Ηρθαν ομως τα service τα λαστιχα και οι φοροι οι οποιοι με βοηθησαν να καταλαβω οτι ολα αυτα ειναι περιτα και πολυ πανω απο τις δυναμεις μου. Το ιδιο εκανα και με τα κινητα καθε εξι μηνες αλλο διοτι λεει δεν εκανε εκεινο το αλλο κλπ. Μας εμαθαν οτι ο ανθρωπος "αξιζει" απο το αυτοκινητο το κινητο τα ρουχα και φυσικα το σπιτι την περιοχη που μενει που κανεις χαλαουα τις κρεμες που χρησημοποιεις και φυσικα που πινεις καφε. Ο ανθρωπος μετραει οταν κατσει για καφε και βγαλει τα κλειδια του αυτοκινητου και το κινητο στο τραπεζι. Θελω να πιστευω οτι εχω ξυπνησει απο το ονειρο και εχω επανελθει στην νοοτροποια που μεγαλωσα και γαλουχηθηκα στην δεκαετια του 70 και του 80. Τοτε για να κανεις κατι το εξτρα επρεπε να το σκεφτεις δεκα φορες και να ειχες στην παντα 20 φορες περισσοτερα απο οτι θα ξοδευες. Τοτε που ο πατερας μου και ο καθε πατερας κρατουσαν ενα αυτοκηνιτο 25 χρονια. Μας αλλαξαν την νοοτροποια μας για να πουλανε και εφεραν την ελλαδα εδω που ειναι. Δεν ηθικολογο μακρια απο μενα ηθικολογιες. Απλα ξυπνησα και ειμαι χαρουμενος. Και ετσι το 40 χιλιαδων ειναι στο γκαραζ χωρις πινακιδες (εχει ομως 200 αλογα!!!!) και εγω ειμαι με το c3 ο πιο ευχαριστημενος ανθρωπος. Απλα μερικες σκεψεις μην με παρεξηγησετε.

_________________
C3 1.4 hdi 70hp attraction


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 08 Ιουν 2012, 12:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
diesoulas έγραψε:
.....κάπως έτσι γίνομαι κι εγώ με ένα mountain των 120 ευρώ που έχω... :laugh :laugh
...και ρωτάω και ξαναρωτάω αυτούς που ξέρουν απο ποδήλατα, εάν πραγματικά ισχύει το ότι ένα καλύτερο ποδήλατο θα με βοηθούσε να μήν....νιτράρω στις ανηφόρες!!! :nos :laugh :laugh :laugh
Μου είναι δύσκολο να καταλάβω σε τί οφελεί ένας σκελετός ελαφρύτερος 5-6 κιλά απο τη στιγμή που ...ο δικός μου είναι βαρύτερος και φταίει για όλα!!! :laugh


όλα τα ποδήλατα εχουν να κανουν με το τι θελει να κανει ο αναβάτης τους ειτε εχουν 100 ευρω ειτε 6000 ευρω αν καποιος θελει απλα να κανει 2-3 χλμ τη μερα ισιωμα για να πηγαινει στη δουλεια του μια χαρα ειναι το ποδηλατο των 120 ευρω αν θέλει να πηγαινει απο αθηνα κορινθο χρειαζεται ενα παναλαφρο αεροδυναμικο κουρσακι κατω των 10 κιλων βρισκεις με κανα 1000 νομίζω, αν θελει να κατεβαινει βουνα και hardcore κατσαβραχα χρειαζεται ενα downhil με μπρος πισω αναρτηση που βρισκεις απο 500 εως 6000 ευρω (υπ οψιν οτι αυτο των 500 ειναι 15-16 κιλα και των 6000 9.5κιλα) αν θες μια μεση λυση δηλαδη να πηγαινεις τα χιλιομετρακια σου 40-70 χλμ στο δρομο αλλα και να πηγαινεις και χωματακι να γουσταρεις θες ενα ποδήλατο το πολυ μεχρι 13,5 κιλα φυσικα αυτο μπορεις να το κανεις και με το downhill των 6000 οπως και ολα τα παραπανω αλλα δεν νομιζω οτι περισευουν σε καννεναν μας τοσα λεφτα... και αυτο που λενε μερικοι οτι τα περιφερειακα δεν παιζουν ρολο ειναι μπουρδες παιζουν και παραπαιζουν απο τις γρηγορες και ποιο ανετες αλλαγες ταχυτητων μεχρι και το υλικο κατασκευης τους υπαρχουν απλες μεσαιες τριβες που τις νοιωθεις σε καθε πεταλια υπαρχουν και κεραμικες και νομιζεις οτι το ποδηλατο παει μονο του... για μενα ο σκελετος πλεον δεν παιζει ρολο γιατι σπανια θα βρεις μαπα σκελετο (σε καλη εταιρια αναφερομαι παντα) και αναλογα το υλικο του... γι αυτο και οι περισσοτερες εταιριες δινουν εφ ορου ζωης εγγυηση... μεγάλο ρολο παιζουν τα περιφερειακα και ο τυπος του ποδηλατου γι αυτο που θες να κανεις.

γι αυτο και οποτε φιλοι μου με ρωτανε τι να παρουν παντα ρωταω τι θελουν να κανουν

για τα υπολοιπα με καλυψε ο Δημητρης

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιουν 2012, 06:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αυτοκολιτα θα φιαξεις?

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιουν 2012, 08:15 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
zxpanos έγραψε:
αυτοκολιτα θα φιαξεις?

Χαχαχαχα! Εκεί κολησες εσύ!!!!

sent from somewhere

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιουν 2012, 09:08 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Λεγε, αμα ειναι να μη το παρουμε το ποδηλατο, αφου μας υποσχεθηκες οτι μπορεις με δυο αυτοκολλητα να το κανεις ιδιο. Να σου φερουμε και τα δικα μας... :D :D :D

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιουν 2012, 15:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 17 Φεβ 2009, 19:31
Δημοσιεύσεις: 1267
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 0
Ναι αλλά η υπογραφή του Λέμπ;?

_________________
sotoszx
DSuper
ZX 2.0 16v


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 11 Ιουν 2012, 21:13 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Του χρονου αυτη, αν τον πετυχουμε στο Ακροπολις θα του παμε και το διτροχο να το υπογραψει. :laugh

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Σεπ 2012, 12:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Μαρ 2007, 13:50
Δημοσιεύσεις: 655
Τοποθεσία: Lund, Sweden
winemaker έγραψε:
και εγω το θέλω αλλα μου πέφτει λιγουλάκι ακριβό. Νομιζω το εχουμε ξαναγραψει αλλά ας βάλω ξανα ενα σχετικό αρθρο για αυτά τα ποδήλατα...

http://news.pathfinder.gr/good-news/790552.html


πάντως 2.600 ευρώ για αυτό το ποδήλατο είναι κοροιδία. Μόνο η φιλανθρωπία το σώνει. το δικό μου με 2600 έχει FOX RLC, FOX RP23, Oro Puro δισκόφρενα, carbon περιφερειακά και τροχούς 1440 γρ το σετ....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Σεπ 2012, 12:42 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Goldfish έγραψε:
πάντως 2.600 ευρώ για αυτό το ποδήλατο είναι κοροιδία. Μόνο η φιλανθρωπία το σώνει.



:agree όταν τα έλεγα εγώ δεν με άκουγε κανείς!!!!!

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Σεπ 2012, 13:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 10 Αύγ 2010, 11:56
Δημοσιεύσεις: 6179
Τοποθεσία: Newcastle-Athens
Εικόνες: 6
Τι λε ρε ζεις;;;


Sent from my iPhone -driving DS3

_________________
White and Black ,anti-retro.. powered by e-tuners and J&P-PRORACE(AUTOFIT ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ)
ΕικόναΕικόναΕικόνα
Εικόνα 120 000 km tuned!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 17 Σεπ 2012, 14:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
makisasve έγραψε:
Τι λε ρε ζεις;;;


Sent from my iPhone -driving DS3



εννοειται!!!!!

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 2 από 2 [ 27 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2



Συναφή θέματα

Πόσα κλειδιά σας έδωσαν με την καινούρια σας Citroen?
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 39
Διακοπές με το Citroen σας: Που, πως πότε και γιατί;
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Πράκτορας
Απαντήσεις: 57
5μπουλονη citroen sport
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: KarlBarks
Απαντήσεις: 2
Citroen C-Crosser
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C-Crosser
Συγγραφέας: tony78
Απαντήσεις: 47
Συμφώνησε με Citroen ο Raikkonen
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 6
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ