Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 15:35 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 02:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 23 Μαρ 2007, 23:00
Δημοσιεύσεις: 798
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΣΑΛΟΝΙΚΗ- Αλεξανδρούπολη
Εψαχνα για ποδηλατο και επεσα επανω του... :love
http://www.ricardo.gr/buy/sports-gym/po ... 679815094/

το δεχομαι και χωρις κορδελιτσα... ;)

_________________
Χαμογέλα ειναι η ζωη μια τρελλα ....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 08:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
και εγω το θέλω αλλα μου πέφτει λιγουλάκι ακριβό. Νομιζω το εχουμε ξαναγραψει αλλά ας βάλω ξανα ενα σχετικό αρθρο για αυτά τα ποδήλατα...

http://news.pathfinder.gr/good-news/790552.html


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 09:11 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Πολύ ακριβό και δεν αξίζουν τα περιφερειακά του.... Το μόνο που αξίζει ειναι ο σκελετός του που ειναι χειροποιητος και πάλι με μια επιφύλαξη για το υλικό του... + οτι τα χρήματα υποτίθεται οτι θα πάνε για φιλανθρωπικό σκοπό

sent from somewhere

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 12:23 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
τα αξίζει και με το παραπάνω!ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ και ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ από τον θεό του παγκοσμίου!και μοναδικό στο κόσμο!τι αλο θες?

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 12:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
zxpanos έγραψε:
τα αξίζει και με το παραπάνω!ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ και ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ από τον θεό του παγκοσμίου!και μοναδικό στο κόσμο!τι αλο θες?


Δηλαδή μου λες οτι αξίζει να πληρώσεις 800+ ευρώ για μια υπογραφή... Το οτι ειναι συλλεκτικό και μοναδικό οκ αλλά και πάλι με 800+!!!! Ευρώ παίρνεις κάτι παααααρα πολύ καλύτερο, με συγχωρείς αλλά όχι δεν θα πάρω, μέχρι 400 τα έδινα, όχι παραπάνω, σημειωτέον οτι ποδήλατα με αντίστοιχα περιφερειακά έχουν κοντά στα 300-350, μου ακούγεσαι σαν κάτι τύπους που πάνε και τα σκάνε για BMW για να λένε οτι έχουν BMW...

Και όσον αφορά το τι άλλο θέλω, κάτι ποιο καλό από το δικό μου που δεν ειναι και κάτι ιδιαίτερο, αυτό περίμενα όταν το πρωτοείδα, περίμενα πως όπως ειναι "ιδιαίτερο" στην εμφάνιση να ήταν και στον εξοπλισμό!!!

Δηλαδή άμα σου έβγαζε η Citroen ένα ds3 με τα αυτοκόλλητα του wrc και την υπογραφή του "Θεού" αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν από το 1100 και στο έδινε στην τιμή του turbo θα το έπαιρνες επειδή θα ήταν μοναδικό????

sent from somewhere

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 13:56 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Τα λεφτα του τα αξιζει και λογικο ειναι να ειναι πανακριβο με την φημη της Citroen στο WRC και τον 8 φορες παγκοσμιο πρωταθλητη του αθληματος αυτου να στο υπογραφει.
Ειναι αλλωστε και μοναδικο στον κοσμο!

Αν εκανε 500€ μονο μοναδικο δε θα ηταν, αφου θα το μοσχοπουλαγαν, εκει ειναι και η εννοια της μοναδικοτητας, να ποκλεισουμε γρηγορα μεγαλο κοινο απο το να το αποκτησει!
Παρε 2 χιλιαρικα πλασσσ και οποιος το γουσταρει τοσο να τα σκασει.

Ωραι ωραιο κομματι παντως, αυτο καποτε θα μπορεις να το πουλησεις πολυ περισσοτερα Αντωνακη, αν σε ελκυει και αυτη η προταση :D

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 14:03 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
.....αυτό δεν το είχα σκεφτεί..... :hmm :hmm :hmm
πούλα...πούλα......!!!!! :laugh :laugh :laugh :laugh


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 14:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Someone έγραψε:
zxpanos έγραψε:
τα αξίζει και με το παραπάνω!ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ και ΥΠΟΓΕΓΡΑΜΜΕΝΟ από τον θεό του παγκοσμίου!και μοναδικό στο κόσμο!τι αλο θες?


Δηλαδή μου λες οτι αξίζει να πληρώσεις 800+ ευρώ για μια υπογραφή... Το οτι ειναι συλλεκτικό και μοναδικό οκ αλλά και πάλι με 800+!!!! Ευρώ παίρνεις κάτι παααααρα πολύ καλύτερο, με συγχωρείς αλλά όχι δεν θα πάρω, μέχρι 400 τα έδινα, όχι παραπάνω, σημειωτέον οτι ποδήλατα με αντίστοιχα περιφερειακά έχουν κοντά στα 300-350, μου ακούγεσαι σαν κάτι τύπους που πάνε και τα σκάνε για BMW για να λένε οτι έχουν BMW...

Και όσον αφορά το τι άλλο θέλω, κάτι ποιο καλό από το δικό μου που δεν ειναι και κάτι ιδιαίτερο, αυτό περίμενα όταν το πρωτοείδα, περίμενα πως όπως ειναι "ιδιαίτερο" στην εμφάνιση να ήταν και στον εξοπλισμό!!!

Δηλαδή άμα σου έβγαζε η Citroen ένα ds3 με τα αυτοκόλλητα του wrc και την υπογραφή του "Θεού" αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν από το 1100 και στο έδινε στην τιμή του turbo θα το έπαιρνες επειδή θα ήταν μοναδικό????

sent from somewhere


Άλλο ενα αυτοκίνητο παραγωγής και άλλο ενα ποδήλατο που βγήκε σε 3 κομμάτια. Σαν ποδήλατο δεν αξίζει τόσα λεφτά. Σαν συλλεκτικό είδος τα αξίζει σίγουρα. Μετά απο μερικά χρόνια μπορεί να πουληθεί πολύ παραπάνω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 15:59 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Blanc έγραψε:
Τα λεφτα του τα αξιζει και λογικο ειναι να ειναι πανακριβο με την φημη της Citroen στο WRC και τον 8 φορες παγκοσμιο πρωταθλητη του αθληματος αυτου να στο υπογραφει.
Ειναι αλλωστε και μοναδικο στον κοσμο!


το ποδήλατο αυτό βγήκε προς τιμήν του Ακρόπολις, της Citroen και του Loeb όπως και τα αλλά 2 αυτής της σειράς για τη Ford, τη Mini και τους οδηγούς τους.
Το Ακρόπολις παραδοσιακά από τότε που ξεκίνησε είναι ο ποιο σκληρός αγώνας του παγκοσμίου πρωταθλήματος οπότε και από αυτό το ποδήλατο ζητάω κάτι αντίστοιχο... να μπορώ να πηγαίνω να ανεβοκατεβαίνω τα κατσάβραχα με ευκολία και να μην παθαίνει τίποτα... με εξαίρεση λοιπόν το σκελετό που αναγνωρισμένα o άνθρωπος που τα κατασκευάζει είναι κορυφαίος στην δουλειά του όλα τα υπόλοιπα περιφερειακά δεν θα άντεχαν σε μερικές αντίστοιχες διαδρομές το συγκεκριμενο ποδήλατο είναι από αυτα που εγω χαρακτηρίζω mountain της πόλης και όχι γνήσιο mountain

και ακριβως επειδη εκφράζει κατι ιδιαίτερο οπως ειναι η φήμη της Citroen και εχει και την υπογραφή του loeb θα ήθελα κατι παραπανω στον εξοπλισμό του ας ειχε περιφερειακα επιπεδου deore επανω και ας εκανε και 2000 και παραπάνω ας ειχε και λιγο Carbon επανω και ας εκανε και 6000!!! τότε θα το δικαιολογούσα αλλα αυτη τη στιγμη ειναι ενα entry level ποδηλατάκι με όμορφα και μοναδικά αυτοκόλλητα... (μεχρι να τα αντιγράψουν ;) )

Blanc έγραψε:
Αν εκανε 500€ μονο μοναδικο δε θα ηταν, αφου θα το μοσχοπουλαγαν, εκει ειναι και η εννοια της μοναδικοτητας, να ποκλεισουμε γρηγορα μεγαλο κοινο απο το να το αποκτησει!
Παρε 2 χιλιαρικα πλασσσ και οποιος το γουσταρει τοσο να τα σκασει.


τι εννοεις βρε Βασίλη? μια χαρα μοναδικό θα ηταν απο τη στιγμη που παραχθηκε μόνο ενα κομάτι απο δαυτο.... τη μοναδικότητα δηλαδή καποιου αντικειμενου την κάνει η τιμή του??? ΟΧΙ!!! η εμφανιση του τα περιφερειακά του και το πόσα αντιτυπα παραχθηκαν αυτα κανουν μοναδικο κατι

Blanc έγραψε:
Ωραι ωραιο κομματι παντως, αυτο καποτε θα μπορεις να το πουλησεις πολυ περισσοτερα Αντωνακη, αν σε ελκυει και αυτη η προταση :D


θα παω να φτιαξω τα αυτοκολητα και να ντυσω το δικό μου :P

aiolos έγραψε:
Άλλο ενα αυτοκίνητο παραγωγής και άλλο ενα ποδήλατο που βγήκε σε 3 κομμάτια. Σαν ποδήλατο δεν αξίζει τόσα λεφτά. Σαν συλλεκτικό είδος τα αξίζει σίγουρα. Μετά απο μερικά χρόνια μπορεί να πουληθεί πολύ παραπάνω.


Aiole εχεις δίκαιο δεν το εθεσα σωστα... το διορθωνω

Someone έγραψε:
Δηλαδή άμα σου έβγαζε η Citroen ένα μοναδικό κομματι ds3 με τα αυτοκόλλητα του wrc και την υπογραφή του "Θεού" αλλά όλα τα υπόλοιπα ήταν από το 1100 και στο έδινε στην τιμή του turbo θα το έπαιρνες επειδή θα ήταν μοναδικό????

;)

anyway το θεωρώ πολύ όμορφο ποδηλατάκι μόνο όμως για να το κρεμάσω στο σαλόνι μου και να το χαζεύω... το δικό μου μπορεί να με πάει πολύ ποιο μακριά και ποιο εύκολα... μπορεί να είναι καλό για όποιον θέλει να μοστράρεται στις βόλτες στην παραλιακή στους υπόλοιπους ποδηλατες αλλά για βουνό ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ!!!

πωπω εχω καιρο να γράψω ετσι στο forum!! :D


EDIT
πουληθηκε για 2666 ευρω!!! με αυτα τα λεφτα παιρνω Full Carbon και με περιφερειακα shimano xt επάνω και μου μενουν και ρέστα!!!! ελεος!!!

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 16:36 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Ε τραβα παρε το φουλ καρμπον ρε, τι τρελαθηκες και συ ετσι απογευματιατικα για ενα ποδηλατο??? :laugh

Και να σου πω και το αλλο και να συμφωνησω μαζι σου ως προς τις τιμες? Εδω ο κοσμος καιγεται για 100 και 200 ευρω πλεον και αλλοι κοιτανε 500 ευρω ποδηλατο, παρτο και ετσι.
Με 150 ευρω παιρνεις ποδηλαταρα να κανεις τη δουλεια σου αν εχεις καποιο σκοπο (μετακινησης-αθλησης-χομπυ κτλ κτ) και οχι 500 ευρω για "να μπεις στη μοδα"!
Να τα λεμε και αυτα, γιατι πολυς κοσμος δεν εχει να δωσει για στανταρ πραγματα οπως νερο-τηλεφωνο-ρευμα, ποσο μαλλον να χαλασει 500 ευρω (περισσοτερο πλεον και απο το μισο ενος βασικου μισθου) για δυο ροδες οταν την κανεις τη δουλεια σου και με 100 ξαναλεω.
Ποια κριση λοιπον σου λενε και μαλακιες...χεσε μεσα λοιπον για τι φαση μιλαμε.

χαχαχα καιρο ειχα να σε δω παντως ρε Αντωνη να στροφαρεις! :laugh :P
Γραψε μας και για το Xsara τι κανει που και που ρε...και ασε τα διτροχα :P

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 20:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Blanc έγραψε:
Ε τραβα παρε το φουλ καρμπον ρε, τι τρελαθηκες και συ ετσι απογευματιατικα για ενα ποδηλατο??? :laugh

Και να σου πω και το αλλο και να συμφωνησω μαζι σου ως προς τις τιμες? Εδω ο κοσμος καιγεται για 100 και 200 ευρω πλεον και αλλοι κοιτανε 500 ευρω ποδηλατο, παρτο και ετσι.
Με 150 ευρω παιρνεις ποδηλαταρα να κανεις τη δουλεια σου αν εχεις καποιο σκοπο (μετακινησης-αθλησης-χομπυ κτλ κτ) και οχι 500 ευρω για "να μπεις στη μοδα"!
Να τα λεμε και αυτα, γιατι πολυς κοσμος δεν εχει να δωσει για στανταρ πραγματα οπως νερο-τηλεφωνο-ρευμα, ποσο μαλλον να χαλασει 500 ευρω (περισσοτερο πλεον και απο το μισο ενος βασικου μισθου) για δυο ροδες οταν την κανεις τη δουλεια σου και με 100 ξαναλεω.
Ποια κριση λοιπον σου λενε και μαλακιες...χεσε μεσα λοιπον για τι φαση μιλαμε.

χαχαχα καιρο ειχα να σε δω παντως ρε Αντωνη να στροφαρεις! :laugh :P
Γραψε μας και για το Xsara τι κανει που και που ρε...και ασε τα διτροχα :P


Ε δεν είναι ακριβώς έτσι Βασίλη. Με 150 ευρω ΔΕΝ πέρνεις ποδηλατάρα. Πέρνεις απλώς ένα όχημα, που θα σου κάνει τη ζωή "ποδήλατο"!!! (απο κεί βγήκε η έκφραση). Εαν καποιανού είναι το χόμπυ του ή η τρέλα του ή απλα θέλει να μην έχει το τελευταίο της κατηγορίας (κατηγορίας πεταματού) τότε η επόμενη κατηγορία είναι μονόδρομος. Σίγουρα ενα ποδήλατο των 150 ευρω δεν είναι ίδιο με ενα των 500ων. Οπως και των 500ων δεν είναι ίδιο όπως των 1000ων. Και των 1000ων δεν έχει καμια σχέση με αυτό των 4500ευρω. Είναι όπως τα αυτοκίνητα. Ο,τι πληρώσεις πέρνεις.

Το επιχείρημα που θέτεις οτι "εδω ο κόσμος χάνεται και αυτος πέρνει ποδήλατο 500ων ευρώ" (το λέω γιατι πριν απο 20 μέρες αγόρασα ποδήλατο των 500ων ευρω) είναι πέρα ως πέρα λαθος. Καταρχήν δεν μας ενδιαφέρει τι κάνει ο "κόσμος". Ο κόσμος ας κάνει ό,τι θέλει, με όσα λεφτα του απομένουν να έχει. Απο την άλλη, είναι λογική αυτη για να "μην κινείται το χρήμα"? Αμα εγω με τα λίγα λεφτα που έχω δεν πάω για εναν καφέ, να δώσω 3-4 ευρω, να κουνηθεί το μαγαζί, το μαγαζί με την σειρά του να πληρώσει τους λογαριασμούς του και να πληρώσει τους υπαλλήλους του, οι υπάλληλοι με την σειρά τους να ξοδέψουν τα χρήματα που προέρχονται απο τους πελάτες, τότε το χρήμα πώς θα κινηθεί ?

Κάτι που διάβασα πρόσφατα και μου άρεσε, και πιστέυω οτι ταιριάζει με το θέμα μας :

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης.
Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.( Νίκος Καζαντζάκης / Ασκητική)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 07 Ιουν 2012, 20:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
και θα σου γράψω και κάτι άλλο, το οποιο δεν ξέρω πού και άν το έχω ξαναγράψει...
είχα ενα C4 1400 για 3 χρόνια, και το έδωσα γιατι πλεον μου φαινόταν "λίγο", και πήρα αυτο που πήρα. Παλαιότερα είχα αγοράσει ενα λάπτοπ των 300ων ευρω, όπως στον χρόνο επάνω το πούλησα για να πάρω ενα των 900ων. Ηταν μικρό και αδύναμο για αυτα που ήθελα. Οπως το αυτοκίνητο. Το πρώτο μου smartphone ήταν ενα HTC Wildfire (όπως του Αντώνη του Someone) και σε λιγότερο απο χρόνο το ΧΑΡΙΣΑ για να πάρω ενα 7 φορες καλύτερο και δυνατότερο. Αλλα τέτοια παραδείγματα έχω ακόμα 2-3. Εχω χάσει πολλά λεφτά, γιατι απο την αρχή δεν επέλεξα το "σωστό" για μένα. Τα μεγαλύτερα λάθη που έχω κάνει στη ζωή μου, είναι αυτα τα οποια "υποχρεώθηκα" να επαναλάβω.
Και επειδή με ξέρω, και καταλαβαίνω οτι αν ασχοληθώ με την ποδηλασία θα μου αρέσει, άμα δώσω 150 ευρω θα το μετανοιώσω. Ναι, θέλω και εγω μπροστυνή ανάρτηση, ναί θέλω κ εγώ υδραυλικά δισκόφρενα γιατι είμαι και 110 κιλά γομάρι, και με τα χειρόφρενα μπρος πίσω δεν θα σταματάω, και ναι θέλω κ εγώ ελαφρύ σκελετό για να μην γίνομαι κόκκινος σαν το μπαρμπούνι. Αρα το να αγοράσω ενα ποδήλατο 500 ευρω δεν το έκανα γιατι "μου περισσέυουν", αλλα γιατι αν έδινα λιγότερα θα ήταν πεταμένα λεφτά. Ενω τώρα νοιώθω οτι για τα κιλά μου, είναι το καλύτεροπου μπορούσα να πάρω. Αν χάσω 40 κιλά τότε θα αλλάξω κατηγορία, και θα χτυπήσω ενα κουρσάκι με 1500 ευρω. Αλλα μέχρι τότε, έχω καιρο να το ξανασκεφτώ :)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 08 Ιουν 2012, 00:09 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
...ναι θέλω κ εγώ ελαφρύ σκελετό για να μην γίνομαι κόκκινος σαν το μπαρμπούνι.
:lol :lol :lol :lol :lol :lol :lol

.....κάπως έτσι γίνομαι κι εγώ με ένα mountain των 120 ευρώ που έχω... :laugh :laugh
...και ρωτάω και ξαναρωτάω αυτούς που ξέρουν απο ποδήλατα, εάν πραγματικά ισχύει το ότι ένα καλύτερο ποδήλατο θα με βοηθούσε να μήν....νιτράρω στις ανηφόρες!!! :nos :laugh :laugh :laugh
Μου είναι δύσκολο να καταλάβω σε τί οφελεί ένας σκελετός ελαφρύτερος 5-6 κιλά απο τη στιγμή που ...ο δικός μου είναι βαρύτερος και φταίει για όλα!!! :laugh

Συμφωνώ απόλυτα για το "ότι πληρώσεις παίρνεις" και με το ότι όσες φορές τσιγγουνεύεσαι για κάτι.... έχεις απλά πετάξει τα λεφτά σου γιατι αυτό που πήρες δέν σε κάλυψε!
....στη συγκεκριμένη περίπτωση νομίζω ότι φταίει το ότι.... η κατάσταση είναι ψιλο-άσχετη! Έβγαλαν ένα ποδήλατο....απο ένα πρωτάθλημα αυτοκινήτου!!!
Που κολλάει??????? Εάν πουλούσανε μετά απο ένα πρωτάθλημα ποδηλασίας, το ποδήλατο με το οποίο αγωνίστηκε ο πρωταθλητής.... όσα λεφτά κι άν το πουλούσαν δέ νομίζω ότι θα διαμαρτυρόταν κανείς...γιατί το ποδήλατο αυτό θα είχε μία αποδεδειγμένη αξία ...πέραν της τιμητικής του πρωταθλητή!
Εδώ όμως δικαίως αναρωτιούνται μερικοί (κι εγώ)... για το άν πληρώνουμε απλά...το αυτόγραφο! :hmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 08 Ιουν 2012, 00:11 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Ωραια τα λεει ο Αντωνης.. :thumb

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Συλλεκτικό Ποδήλατο Citroen WRC...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 08 Ιουν 2012, 05:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
diesoulas έγραψε:

Μου είναι δύσκολο να καταλάβω σε τί οφελεί ένας σκελετός ελαφρύτερος 5-6 κιλά απο τη στιγμή που ...ο δικός μου είναι βαρύτερος και φταίει για όλα!!! :laugh


Θα σου απαντήσω όπως το αισθάνομαι εγώ : Όπως σου είπα είμαι 110 κιλά. Αν και είμαι τόσα δεν μου είναι καθόλου δύσκολο να τρέχω, να πηδάω (όπως θες παρτο), να σκαρφαλώνω, να περπατάω μεγάλες αποστάσεις να ανεβαίνω ανηφόρες, κ γενικά να κάνω ο,τι κάνει κ ένας άνθρωπος 30 η 40 κιλά ελαφρύτερος. Και δεν μου είναι δύσκολο γιατί το κορμί μου κ τα πόδια μου έχουν συνηθίσει το βάρος μου κ έχουν δυναμώσει τόσο όσο χρειάζεται. Όταν λοιπόν καβάλας ένα ποδήλατο το οποίο δεν φέρει σε μεγάλη απόκλιση το συνολικό σου βάρος, τότε είναι πιο ξεκούραστο για σένα. Διότι το σώμα σου καλείται να διαχειριστεί παραπλήσιο βάρος. Όταν όμως καβάλας κάτι πολύ βαρύτερο, τότε το σώμα σου το καταλαβαίνει κ ζορίζεται. Εδώ ένα λαπτοπ μεταφέρουμε που είναι 8 κιλά με τον φορτιστή κ μας πέφτει ο ωμός. Ενώ ένα tablet των 2 κιλών μας φαίνεται πούπουλο.
Για αυτό ένα ποδήλατο 7 κιλών στοιχίζει 4500 ευρώ κ ένα 17 κιλών 250 ευρώ. Πέραν από τις τεχνολογίες carbon που διαθέτει.
Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 27 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

USB Music / Infosystem Citroen C1
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C1
Συγγραφέας: johnkalas
Απαντήσεις: 12
Ανταλλακτικά Citroen-.peugeot
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: GEMI
Απαντήσεις: 0
Citroen Mehari
Δ. Συζήτηση: 2CV / Dyane / Mehari / Ami / Pony
Συγγραφέας: micras
Απαντήσεις: 89
Η Citroen γιορτάζει 100 χρόνια ιστορίας!
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια