Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 18 Απρ 2024, 09:11 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 12:32 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
Ενδιαφέρομαι να βάλω σχάρα για ποδήλατα στο πορτ-μπαγκάζ ,θα ήθελα γνώμες και απόψεις, πήρα τηλέφωνο αντιπροσωπεία και το κόστος για κοτσαδόρο χωρίς πριζάκι περίπου 400 ευρώ και άλλα 200 ευρώ περίπου για βάση που στηρίζεται στον κοτσαδόρο , ενώ απλή σχάρα κόστος από 40 εώς 150 ευρώ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 14:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Οι επιλογές είναι τρεις και συγκεκριμένες: οροφής, κοτσαδόρου και πίσω πόρτας, όλες έχουν πολυ συγκεκριμένα υπέρ και κατά. Η βάση οροφής προϋποθέτει μπάρες, είναι φθηνή, εύκολη και γρήγορη, αλλά μπορείς να βάλεις μέχρι 3 ποδήλατα, τα 4 είναι οριακά και με πολύ ζόρι. Η βάση κοτσαδόρου είναι η ακριβότερη, προφανώς προϋποθέτει κοτσαδόρο, είναι η πιο ακριβή, σχετικά εύχρηστη και η πιο ευέλικτη, αλλά μπορείς να βάζεις μέχρι και 4 ποδήλατα. Η βάση πίσω πόρτας είναι η φθηνότερη, η πιο εύκολη και γρήγορη λύση, αλλά -προσωπική άποψη- η πιο επικίνδυνη. Τόσο για το αυτοκίνητο και τα ποδήλατα, όσο και τους υπόλοιπους στο δρόμο (αν λυθεί και φύγει).

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 17:15 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Η πιο ασφαλής μεταφορά είναι με κοτσαδορο αλλά απαγορεύεται στην Ελλάδα όσο και αν σου φαίνεται περίεργο ο νομοθέτης έχει μείνει πίσω.
Βέβαια κανείς δεν ασχολείται αλλά θα ασχοληθούν οι ασφαλιστικές όταν γίνει η στραβή.
Η επόμενη ασφαλής και νόμιμη είναι στην οροφή.
Αυτή προϋποθέτει να έχεις κάποιο ύψος γιατί αλλιώς θα κάνεις ζημιά, άλλο αρνητικό είναι ο θόρυβος στην εθνική.
Για το πίσω παρμπρίζ δεν ζητάω είναι μεν η πιο φθηνή αλλά άμα γίνει κάτι και κάνεις σλάλομ έντονο ψάχνεις τα ποδήλατα μετά.
Ότι πάρεις από βάσεις να είναι πολύ επώνυμες όπως Thule η απόλυτη αντοχή και ασφάλεια.
Εγώ έχω και οροφής και κοτσαδορο.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 17:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Η πιο ασφαλής μεταφορά είναι με κοτσαδορο αλλά απαγορεύεται στην Ελλάδα όσο και αν σου φαίνεται περίεργο ο νομοθέτης έχει μείνει πίσω.


Κανονικότατα μπορείς να τη δηλώσεις και να αναγραφεί στην άδεια του οχήματος, απλά πρέπει να πάρεις 2-3 χαρτιά από τον εισαγωγέα-εγκαταστάτη, ένα χαρτί από τον κατασκευαστή και να πας στο Μεταφορών για αλλαγή της άδειας. Αυτό ισχύει κυρίως για τον κοτσαδόρο (για να είναι νόμιμος) όσο και για τις βάσεις (που θεωρούνται ως ρυμουλκούμενα).

Σχετικό ΦΕΚ

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 18:36 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
https://www.ahellas.gr/%CE%BD%CE%BF%CE% ... am9d6fq1v4

Κάτω κάτω έχει για το κομμάτι που συζητάμε.

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 19:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Έχει αλλάξει ο νόμος και μπορείς να βγάλεις άδεια (στην δική μου περίπτωση πινακίδα) για την βάση στον κοτσαδόρο. Θεωρητικά πάντα...
γιατί θεωρητικά; Επειδή εγώ τον κοτσαδόρο τον πέρασα σε ιδιώτη. Όταν πήγα στο μηχανολογικό μου ζήτησαν χαρτί ΄που να γράφειότι είναι απαραίτητη η χρήση κοτσαδόρου για την βάση ποδηλάτου αλλά από τον ΕΠΙΣΗΜΟ αντιπρόσωπο του αυτοκινήτου επειδή δεν τους αρκεί από τον ιδιώτη.
Σε ερώτηση που έκανα και στην αντιπροσωπεία που το πηγαίνω αλλά και μετέπειτα στα κεντρικά δεν μπορούν να μου δώσουν τέτοιο χαρτί επειδή δεν το έβαλα σε αυτούς....
Ψάξτε στο νετ για το ΒΕΝΧ1-Π5Ι

Στο θέμα μας, η βάση στην οροφή δεν ξέρω πόσο θα σε βολέψει αν έχεις μεγάλα και βαριά ποδήλατα μιας και θα πρέπει να τα σηκώνεις. Και νομίζω ότι και στα διόδια θα πληρώνεις υψηλότερο κόμιστρο, για φορτηγό αν δεν κάνω λάθος.

Προσθήκη
και επειδή κάποιος μπορεί να πει ότι "λογικό δεν είναι να μην σου δωσει χαρτί η αντιπροσωπεία αφού δεν το πέρασες σε αυτούς;"
Το χαρτί που θέλει το μηχανολογικό απλά πρέπει να γράφει ότι στο συγκεκριμένο όχημα είναι απαραίτητη η χρήση κοτσαδόρου για την τοποθέτηση της τάδε βάσης ποδηλάτων. Όχι βεβαίωση ή πιστοποίηση καλής λειτουργίας.

Σας παραθέτω από το έγγραφο που ανέφερα πιο πάνω:

"2. Στην περίπτωση που για την προσάρτηση του εν λόγω εξαρτήματος είναι απαραίτητη η χρήση κοτσαδόρου, προκειμένου να νομιμοποιηθεί η ύπαρξη του και δεδομένου ότι δεν μπορεί να εκδοθεί για το λόγο αυτό σημείωμα έλξης, θα πρέπει να χορηγηθεί βεβαίωση από την επίσημη αντιπροσωπεία του εξαρτήματος ή τον διανομέα αυτού όπου θα αναφέρεται η αναγκαιότητα χρήσης του κοτσαδόρου. "

Ηλιθιότητες για να μην πω χοντράδα μιας και έχω κοτσαδόρο με πιστοποίηση, βάση ποδηλάτων με φως ομίχλης που έχει πιστοποίηση ακόμα και για Γερμανία-Αυστρία και είμαι παράνομος, αλλά ΔΕΝ είναι παράνομος ένας με βάση για το πίσω τζάμι που είναι και σκοτώστρες.
Τραγικά πράγματα.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 19:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Στα διόδια πληρώνεις κανονικό αντίτιμο ΙΧ, οι αισθητήρες μετράνε μήκος οχήματος, όχι ύψος. Απλά πρέπει να προσέχεις γιατί δεν μπορείς να περάσεις από τις διόδους περιορισμού ύψους που είναι αποκλειστικά για ΙΧ, πρέπει να περάσεις είτε από τις άνευ περιορισμού (αυτές που έχουν ανοιχτά τα μεταλλικά "φύλλα") ή από τις λωρίδες μεγάλων οχημάτων.

Επίσης, αν ξέρεις τι κάνεις, έχεις κάποιο ελάχιστο σωματικό ύψος και κάποια -βασική- σωματική δύναμη, η τοποθέτηση στην οροφή, ακόμα και σε ψηλά SUV, είναι υπόθεση 10" για κάθε ποδήλατο.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Τελευταία επεξεργασία από The Ace και Τρί 12 Ιαν 2021, 19:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 19:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
The Ace έγραψε:
Στα διόδια πληρώνεις κανονικό αντίτιμο ΙΧ, οι αθσητήρες μετράνε μήκος οχήματος, όχι ύψος. Απλά πρέπει να προσέχεις γιατί δεν μπορείς να περάσεις από τις διόδους "χαμηλού ύψους" που είναι αποκλειστικά για ΙΧ, πρέπει να περάσεις είτε από τις άνευ περιορισμού (αυτές που έχουν ανοιχτά τα "φύλλα περιορισμού ύψους" ή από τις λωρίδες μεγάλων οχημάτων.

Επίσης, αν ξέρεις τι κάνεις, έχεις κάποιο ελάχιστο σωματικό ύψος και κάποια -βασική- σωματική δύναμη, η τοποθέτηση στην οροφή, ακόμα και σε ψηλά SUV, είναι υπόθεση 10" για κάθε ποδήλατο.


Θα πληρώσει το κατάλληλο κόμιστρο αν περάσει από εισπράκτορα επειδή από αυτόματο μηχάνημα θα μετρήσει το ύψος που είναι πάνω από 2,2μ.
Αλλά όπως και αν έχει ας κάνει ερώτηση ή πάντα από εισπράκτορα.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 19:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Παιδιά έχω περάσει από διόδια με τις βάσεις οροφής φορτωμένος με ποδήλατα, Α.Ο. και Ε.Ο., από εισπράκτορα και αυτόματο (e-pass) και ποτέ δεν πλήρωσα κάτι διαφορετικό από ΙΧ. Εκτός και αν έχετε περάσει εσείς με ποδήλατα στην οροφή και πληρώσατε κάτι διαφορετικό...

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 19:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
The Ace έγραψε:
Παιδιά έχω περάσει από διόδια με τις βάσεις οροφής φορτωμένος με ποδήλατα, Α.Ο. και Ε.Ο., από εισπράκτορα και αυτόματο (e-pass) και ποτέ δεν πλήρωσα κάτι διαφορετικό από ΙΧ. Εκτός και αν έχετε περάσει εσείς με ποδήλατα στην οροφή και πληρώσατε κάτι διαφορετικό...

Έχω περάσει με αγροτικό φορτωμένο πάνω από 2,2μ από e-pass μετά από μετακόμιση ανηψιού μου και πληρώσαμε παραπάνω. Αυτό πριν 4 χρόνια. δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι. Πάντως πχ στο eway γράφει
" 2 Ελαφρά οχήματα Οχήματα με ή χωρίς ρυμουλκούμενο και ύψος μέχρι 2,20μ. "

Υπάρχει δηλ ο περιορισμός. Διαφορετικά θα ήταν ελεύθερο το ύψος στην κατηγορία 2.

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 19:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Tο έγραψα γιατί έχω προσωπική εμπειρία, και το επιβεβαίωσα κιόλας μόλις τώρα γιατί λέω μπας και γέρασα και ξεχνάω :D Όλες μου οι διελεύσεις από Ε.Ο. και Α.Ο. με e-pass (και προφανώς με εισπράκτορα) όντας φορτωμένος με ποδήλατα τα τελευταία 3 χρόνια (που κρατάει αρχείο το e-pass) είναι κατηγορίας ΙΧ.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Τελευταία επεξεργασία από The Ace και Δευτ 05 Απρ 2021, 15:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 12 Ιαν 2021, 19:34 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 13 Φεβ 2015, 17:39
Δημοσιεύσεις: 587
Τοποθεσία: Αλμυρός
Δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω απλά σε εμένα έτυχε 1 φορά και επειδή δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι απλά το ανέφερα να το έχει στα υπόψιν. :-)

_________________
Βασίλης - C4 Picasso

www.diadrash.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Ιαν 2021, 10:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
Σας ευχαριστώ όλους όσους μέχρι τώρα απαντήσατε στα ερωτήματα-απορίες μου , για αρχή θέλω κάποια βάση μεταφοράς ενός ποδηλάτου παιδικού επειδή μέχρι τώρα το ποδηλατάκι της μικρής είναι 16'' και χωράει στο πορτ-μπαγκάζ αλλά μέχρι το καλοκαίρι σιγά σιγά θα της πάρω μεγαλύτερο 24'' μιας και έμαθε χωρίς βοηθητικές πια , άρα την βάση την θέλω για μικρές αποστάσεις εντός αττικής από κέντρο Αθήνας μέχρι Πειραιά περίπου , η βάση πόρτ-μπαγκάζ το γνωρίζω ότι δεν προβλέπεται από θέμα ασφάλειας οδηγού εάν θα βλέπω κλπ. απλά είναι η πιο οικονομική πάντα σκέφτομαι για κάτι επώνυμο ή αυθεντικό της peugeot , η δεύτερη λύση είναι μπάρες οροφής thule ή peugeot όπου θα μου φανούν χρήσιμες και στις διακοπές , απλά ψάχνω και μεταχειρισμένες (στο προηγούμενο γαλλικό citroen c4 1.6 vtrs 2006 είχα βρει μεταχειρισμένες γνήσιες μπάρες οι οποίες ήταν τέλειες) αλλά δεν ξέρω τι τύπο πρέπει να ψάξω π.χ. στις thule ,ευχαριστώ και πάλι και συγνώμη εάν σας κουράζω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Ιαν 2021, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1760
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Σε ότι αφορά τις μπάρες, δεν χρειάζεται να ψάξεις για τύπο, πάνε με το μοντέλο, άρα θα δεις από τον κατάλογο ποιες δίνει η κάθε εταιρεία (π.χ. Thule) για το δικό σου. Επειδή μπορεί να ταιριάζουν 2-3 διαφορετικά μοντέλα μπάρας, εκεί επιλέγεις βάσει διαθέσιμου προϋπολογισμού, και πάλι μιλώντας για Thule αν θες να βάλεις απλές ή Wing, αν μπορούν να μπουν Edge κλπ.

Για τη βάση, όπως είδες δεν προτείνονται οι βάσεις πίσω πόρτας γενικότερα και για διαφόρους λόγους, αν όμως βάλεις μπάρες τότε η βάση οροφής είναι φθηνή, εύχρηστη και σίγουρη λύση, χώρια που οι μπάρες σου λύνουν τα χέρια και σε πολλές άλλες περιπτώσεις ;)

Εγώ πάντα έβαζα μπάρες και βάσεις Thule, οπότε απλά κοίταγα τι προτείνει η εταιρεία για το κάθε αυτοκίνητο και αγόραζα αναλόγως του τι χρήματα ήθελα να διαθέσω, πάντα όμως με τις λύσεις, τις πατέντες και την εγγύηση της Thule.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΣΧΑΡΑ ΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΠΟΡΤ-ΜΠΑΓΚΑΖ PEUGEOT 308 II ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 13 Ιαν 2021, 19:13 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
Πήρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία της thule Αθήνα τιμές 245 σίδηρος και 295 αλουμίνιο οι μπάρες οροφής και 90 σίδηρος και 165 αλουμίνιο βάση ποδηλάτου για οροφή , στην Peugeot οι αυθεντικές μπάρες 180 μείον 10% έκπτωση με παραγγελία από Γαλλία , σκέφτομαι για τις αυθεντικές αλλά επειδή δεν τις βιάζομαι άμεσα θα ψάξω και μεταχειρισμένες.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 17 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen C1 VTS - Peugeot 107 Rallye..????
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C1
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 30
πτυσσομενο πλαισιο πορτ μπαγκαζ
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: wishmaster
Απαντήσεις: 3
Cruise control σε Peugeot 307
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: scientist
Απαντήσεις: 2
Σχάρα Ποδηλάτων
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: tgi
Απαντήσεις: 4
Μετατροπή σε πετρέλαιο!!!
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: graphic1970
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ