Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:41 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: 31/03/1999 31/03/2019 20 χρονια Citroen Xantia II
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Απρ 2019, 01:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
1998 γινετε παρουσιαση της ξανθιαw σειρας 2
με το που το βλεπω λεω...αυτο καποτε πρεπει να γινει δικο μου...
για καινουργιο ηταν δυσκολο το 1998 μιας και τοτε ημουν φανταρος και μετα 2 χρονια εκανα τα πρωτα βηματα σε ανευρεση εργασιας (2000)....
το 2005 λοιπον στις 15 μαρτιου μετα απο ενα πολυ σοβαρο τροχαιο ημουν στην αναζητηση οχηματος οχι φυσικα καινουργιου μιας και ειχα βαλει προτεραιοτητα την αντικατασταση μοτοσυκλετας.....
Υποψηφια λοιπον οχηματα τοτε ηταν το C5 I, FORD MONDEO και TOYOTA AVENSIS
Για το αβενσις ειχα αποψη μιας και το ειχε συγγενης και το ειχα οδηγησει αρκετες φορες ομως οι τιμες για φορντ kai αβενσις μιας και ηταν πιο νεα μοντελα ανεβαιναν αρκετα
η C5 ηταν καπου στην μεση αλλα τα μοντελα 2001 2002 που ειχα βρει μου ειπαν φυγε μακρυα εχουν πολλα προβληματα οποτε σαν θεμα γουστου και εποθυμιας εκλεινα προς την ξανθια μιας που ηταν πιο προσιτη η αποκτηση της
Με ψαξιμο στην εφημεριδα χρυση ευκαιρια τοτε ειχα βρει 2 αυτοκινητα απο ιδιωτες
το δικο μου που ετυχε και ειδα πρωτο και ενα ασημι το οποιο το απεκλεισα διοτι οταν ρωτησα στο τελος τι δουλεια κανει ο ιδιοκτητης και μου ειπε αντιπροσωπος και συμφωνα με τα λεγομενα του το απεκλεισα
Μια βολτα λοιπον στο χανιαδακη και ειχα βρει 2 οχηματα που μου ζητουσε 9000 ευρα τοτε του ειπα 8000 τωρα και δεν δεχθηκε οποτε εφυγα..... με 10.000 εβρισκα C5
Το δικο μου που ετυχε να το δω πρωτο η αρχικη τιμη του ηταν στα 8000 με την πρωτη επισκεψη μου ειπε 7800 οπου τελικα με παζαρια ειπαμε 7400....
βλεποντας οτι δεν τον εχω παρει για 2-3 μερες τηλεφωνο επικοινωνει αυτος μαζι μου και μου κανει την τελικη προταση για 7000 ευρα
Πραγματι την αλλη μερα δωσαμε ραντεβου σε συνεργειο που δουλευε φιλος και ειναι γνωστης τω σιτροεν και το αμαξι για κανα 3ωρο το ξεψαχνιζανε τεχνικος, ηλεκτρολογος,
και φανοποιος αφου δεν βρεθηκε τιποτα εκτος απο μια πορτα αριστερη ξαναβαμενη χωρις να εχει πειραχθει δομικο στοιχειο του οχηματος παρελαβα το αυτοκινητο στις 14 απριλιου οπου και αυθμερον επεστρεψα πρεβεζα και την αλλη μερα εγινε η μεταβιβαση με εξουσιοδοτηση
Χιλιομετρα παραλαβης 116.000......
απο τοτε λοιπον το αμαξι στα χερια μου εχει γραψει αλλα 214.000 και φτανουμε σημερα σχεδον στα 330.000.
Στα 14 χρονια πορειας μια φορα με αφησε στο δρομο ανημερα πασχα το 2009 απο αντλια βενζινας..και αυτο 10 χλμτρα απο το σπιτι μου.....
Στα 14 χρονια λοιπον συμβιωσης ποτε δεν με απογοητευσε σαν αυτοκινητο ζηταει ανα στιγμες αλλα κινειτε συνεχεια ειναι το βασικο αυτοκινητο μετακινησης της οικογενειας λογω υγραεριου και ανεσης....
Στα 14 χρονια με συνοδευεσε σε πολλες χαρες....και ευτυχως σε πολυ λιγες λυπες...
Στα 14 χρονια φορτωθηκε σαν γαιδαρος για να μεταφερει οτιδηποτε...χωρις να πει οχι και να σταθει στο υψος του...στην κυριολεξια....
Στα τελευταια 9 χρονια τραβαει (ακουραστα??) τροχοσπιτο για τις διακοπες....
Ηταν η αφορμη να γραφτω στο φορουμ....σημαντικο...

Θελω λοιπον να ευχαριστησω απο καρδιας οσα μελη βοηθησαν με τις τεχνικες γνωσεις τους
και ιδιαιτερα τους Βασιλης Λιαμπας Ζαχαρουλης Γιωργος Μπασουκος Δημητρης Μαμακος Γιωργος
{Λυκουδης Παναγιωτης Δρακωνακης Νικος(τηλεφωνικες συνομιλιες) οταν χρειαστηκα καποιες πληροφοριες}
αλλα και οσους αυτην την στιγμη δεν μπορω να να θυμηθω που μεσα σε αυτα τα χρονια εβαλαν το δικο τους λιθαρακι βοηθειας προς εμενα...
Επισης ανωνυμα 2 καταστηματα ανταλακτικων citroen για τις αψογες τιμες και επιπλεον εκπτωσεις σε ανταλακτικα σε καινουργια και μτχνα

Και συνεχιζουμε ακομα να κυκλοφοραμε στο δρομο γιατι τετοιο αμαξι συστυχως δεν ξαναβγαινει.....λογια οχι δικα μου αλλα ανθρωπων απο συνεργεια citroen που ξερουν τι ακριβως γινετε εκει εξω.....

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 1 Δημοσίευση ] 



Συναφή θέματα

Peugeot vs Citroen
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: ΝΙΚΟΣ ΤΖΙΝΟΠΟΥΛΟΣ
Απαντήσεις: 150
Σφαιρες για xantia
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: xantiamanolis
Απαντήσεις: 153
Citroen DS3 156 THP
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: Manos77
Απαντήσεις: 32
DS3 - 1.6 THP - 2010-Xantia 1.6 Activa, Suspension Model
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: ds3_ncl
Απαντήσεις: 451
Κατάλογος ζαντών Xantia I & Xantia II
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xantia
Συγγραφέας: linker
Απαντήσεις: 29
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ