Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:48 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αγορά νέου υπολογιστή - ζητούνται γνώμες
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 12:16 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Αγορά νέου υπολογιστή - ζητούνται γνώμες

σκέφτομαι να αλλάξω το pc μου και επειδή έχω σταματήσει να ασχολούμαι εδω και αρκετό καιρό έχω χάσει την μπάλα σχετικά με το που έχει φτάσει η τεχνολογία, στην ουσία ενδιαφέρομαι για
κουτί, τροφοδοτικό, μητρική, επεξεργαστή, μνήμη, κάρτα γραφικών σκληρό δίσκο, όλα αυτά δεν θέλω να ξεπερνάνε τα 500 ευρώ

έχω βρει κάποια από το e-shop και ρωτάω τη γνώμη όσων γνωρίζουν να μου πουν πρώτα απ όλα αν θα δουλεύουν μεταξύ τους και έπειτα αν έχουν να προτείνουν κάτι καλύτερο πάντα στο όριο των 500 ευρώ

αυτά που έχω βρεί ειναι:


SEAGATE BARRACUDA 7200.10 ST3250310AS 250GB SATA2 40,89

ASUS P5GC 48,40

TAGAN TG700-U88 BZ PIPEROCK SERIES 700W 117,00

APEVIA X-DISCOVERY BLACK 69,98

ASUS EN8500GT SILENT MAGIC/HTP 512MB PCI-E RETAIL 54

KINGSTON KVR667D2N5/2G 2GB PC5300 667MHZ VALUE RAM 35

INTEL CORE 2 DUO E7200 2.53 GHZ LGA775 - 1066 FSB - BOX 107

Σ Υ Ν Ο Λ Ο 472,27

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 12:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
γιατί δεν αγοράζεις ένα laptop να είσαι και μεταφερόμενος?? θα σου κοστίσει τα διπλα βέβαια.... hmmm

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 12:49 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
έχω laptop, παλιό μεν αλλα τη δουλειά του την κάνει, δηλαδή ιντερνετ word excel

desktop θέλω!!!

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 12:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 31 Δεκ 2007, 00:22
Δημοσιεύσεις: 348
Τοποθεσία: Καλλιθέα
κολλημένος με το desktop! θα ρίξω μια ματιά και με τα λιγοστά που ξέρω θα εκφ΄ρεω γνώμη το συντομότερο δυνατό...

_________________
C4 THP BlackTop


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 13:40 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
Αντώνη, θα παίζεις παιχνίδια? Αν ναι, η κάρτα γραφικών θα βράσει γιατί έχει μόνο παθητική ψύκτρα επάνω.

Αν το αντέχεις, βάλε άλλη μία μνήμη 2gb για να δουλεύει dual channel .

Οπτικό drive δεν θα βάλεις?

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 13:51 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
prokopas έγραψε:
Αντώνη, θα παίζεις παιχνίδια? Αν ναι, η κάρτα γραφικών θα βράσει γιατί έχει μόνο παθητική ψύκτρα επάνω.


όχι απόλυτα, δεν το παίρνω με αυτό το σκοπό, αλλά αν κάτσει κανενα καινούριο nfs δεν θα πώ όχι, λες να έχω πρόβλημα??

prokopas έγραψε:
.......... για να δουλεύει dual channel .


in greek please!!!!! 4 gb δεν ειναι πλεονασμός?? δεν τρέχω και τις τρελές εφαρμογες.

prokopas έγραψε:
Οπτικό drive δεν θα βάλεις?


έχω dvd player και dvd recorder από το παλιό...

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 14:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιουν 2008, 19:58
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: West-coast Salonika
TAGAN TG700-U88 BZ PIPEROCK SERIES 700W

Jesus Christ που λεν και οι βάρβαροι... 700watt τροφοδοτικο!!!
Με τιποτα μην βαλεις τοσο δυνατό τροφοδοτικό φίλε γιατι θα σου πέσουν τα μαλλια μόλις ερθει ο λογαριασμος ΔΕΗ...και ο ποίο απαιτητικός χρήστης δεν βάζει πάνω απο 500 εκτος και αν είσαι κανας τρελό χακερας οβερκλοκερ...με την διαταξη που έχεις στο μυαλό σου 450 αντε 500 είναι υπεραρκετα...

SEAGATE BARRACUDA 7200.10 ST3250310AS 250GB SATA2

Θα σου πρότεινα μεγαλύτερο δίσκο ειδικά και αν κατεβάζεις πολλές ταινιές, γεμίζουν πριν το καταλάβεις...εκτος και αν έχεις ήδη εξωτερικό...


Κατα τα αλλα είσαι ωραιος, και καλή καρτα γραφικων κλπ...Μονο που στην θέση σου θα έβαζα επεξεργαστή ΑΜD καθως είναι καλύτεροι σε σχέση απόδοσης/τιμής... :thumbup

_________________
Εικόνα
Diesel Fumes Make Me Horny...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 15:32 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Skiner έγραψε:
TAGAN TG700-U88 BZ PIPEROCK SERIES 700W

Jesus Christ που λεν και οι βάρβαροι... 700watt τροφοδοτικο!!!
Με τιποτα μην βαλεις τοσο δυνατό τροφοδοτικό φίλε γιατι θα σου πέσουν τα μαλλια μόλις ερθει ο λογαριασμος ΔΕΗ...και ο ποίο απαιτητικός χρήστης δεν βάζει πάνω απο 500 εκτος και αν είσαι κανας τρελό χακερας οβερκλοκερ...με την διαταξη που έχεις στο μυαλό σου 450 αντε 500 είναι υπεραρκετα...


όχι σε καμία περίπτωση δεν ειμαι κάτι τέτοιο... hmmm

Skiner έγραψε:
SEAGATE BARRACUDA 7200.10 ST3250310AS 250GB SATA2

Θα σου πρότεινα μεγαλύτερο δίσκο ειδικά και αν κατεβάζεις πολλές ταινιές, γεμίζουν πριν το καταλάβεις...εκτος και αν έχεις ήδη εξωτερικό...


από δίσκους έχω 1 e-book WD 500 GB και έναν εσωτερικό WD 80 GB από το παλίό μου

τώρα όμως που τω βλέπω έχω πρόβλημα γιατι η μητρική που έχω επιλέξει παιρνει μόνο για 2 IDE και εγώ έχω 3 (1 σκληρό και 2 οπτικά)

Ερώτηση υπάρχουν ανταπτορες απο IDE σε sata??

Skiner έγραψε:
Μονο που στην θέση σου θα έβαζα επεξεργαστή ΑΜD καθως είναι καλύτεροι σε σχέση απόδοσης/τιμής... :thumbup


ο μονος λόγος που δεν βάζω AMD ειναι γιατι παλιοτερα σε ενα περιοδικό είχα διαβάσει οτι ζεστενοντουσαν πολύ, ειχαν προβλήματα αξιοπιστίας και γενικά προβλήματα συμβατότητας...

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 16:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιουν 2008, 19:58
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: West-coast Salonika
Someone έγραψε:
από δίσκους έχω 1 e-book WD 500 GB και έναν εσωτερικό WD 80 GB από το παλίό μου

τώρα όμως που τω βλέπω έχω πρόβλημα γιατι η μητρική που έχω επιλέξει παιρνει μόνο για 2 IDE και εγώ έχω 3 (1 σκληρό και 2 οπτικά)


Μια χαρα είσαι καλλυμένος απο τον 250αρη εσωτρερικό (εφαρμογές βαζεις εκεί για ταχύτητα) και τον 500αρη εξωτερικό (ταινίες-μουσική για αποθηκευση)... τον 80αρη χαρισέ τον πουθενα, δεν σου χρησιμεύει και καιει τζαμπα watt στο ΗΥ

Someone έγραψε:
ο μονος λόγος που δεν βάζω AMD ειναι γιατι παλιοτερα σε ενα περιοδικό είχα διαβάσει οτι ζεστενοντουσαν πολύ, ειχαν προβλήματα αξιοπιστίας και γενικά προβλήματα συμβατότητας...


Εγω χρησιμοποιώ 2 χρονια AMD και ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος και απο αποψη συμβατότητας και απο απόδοσης και τους έχω σε υψηλότερη εκτίμηση απο τους INTEL οι οποιοι σε σχέση με την τιμή τους σου δίνουν λιγότερα...

Someone έγραψε:
όχι σε καμία περίπτωση δεν ειμαι κάτι τέτοιο...


εεε τότε πάρε ένα καλό 500αρι τροφοδοτικό και είσαι αρχηγός σώζεις και την τσέπη σου αλλά και το σύστημά σου απο τυχόν "ναζάκια" της ΔΕΗ γιατί τα καλά τροφοδοτικά καίγοναται αυτα και όχι το σύστημα σου σε τυχόν υπερτάσεις...(έπαθα και έμαθα... :s )

_________________
Εικόνα
Diesel Fumes Make Me Horny...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 16:46 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Skiner έγραψε:
Jesus Christ που λεν και οι βάρβαροι... 700watt τροφοδοτικο!!!
Με τιποτα μην βαλεις τοσο δυνατό τροφοδοτικό φίλε γιατι θα σου πέσουν τα μαλλια μόλις ερθει ο λογαριασμος ΔΕΗ...και ο ποίο απαιτητικός χρήστης δεν βάζει πάνω απο 500 εκτος και αν είσαι κανας τρελό χακερας οβερκλοκερ...με την διαταξη που έχεις στο μυαλό σου 450 αντε 500 είναι υπεραρκετα...


Αυτό που λες είναι εντελώς λάθος. Το ποσο ρεύμα καιει ενα pc εξαρτάται απο τα εξαρτήματα του και οχι απο το rating του τροφοδοτικού.

Ο χοντρικός κανόνας είναι να υπολογίσεις πόσα watt χρειάζεσαι σε full load και να πάρεις περίπου το διπλάσιο τροφοδοτικό.
Αυτό γιατί η απόδοση του τροφοδοτικού (watt που τραβάει απο την πρίζα/watt που δίνει στο pc) δεν είναι σταθερη και συνήθως πιάνει τη μέγιστη τιμή της γύρω στο 40-60% της ονομαστικής απόδοσης.

Έτσι ενα τροφοδοτικό 700W έχει την καλύτερη απόδοση οταν τραβάς απο αυτό γύρω στα 400W.
Αντίθετα αν τραβήξεις 400W απο ενα 500αρι θα έχεις μικρότερη απόδοση και άρα μεγαλύτερη κατανάλωση. Βλέπεις λοιπόν οτι στη συγκεκριμένη περίπτωση το 700αρι καίει λιγότερο απο το 500αρι.

Για να υπολογίσεις τα watt που χρειάζεσαι κοίτα εδώ
http://www.extreme.outervision.com/psuc ... orlite.jsp

και για να δείς περίπου μια καμπύλη απόδοσης δες ενα review
http://www.anandtech.com/casecoolingpsu ... i=3329&p=6


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 02 Ιουν 2008, 19:58
Δημοσιεύσεις: 161
Τοποθεσία: West-coast Salonika
Παράθεση:
Το ποσο ρεύμα καιει ενα pc εξαρτάται απο τα εξαρτήματα του και οχι απο το rating του τροφοδοτικού.

Ναι σε αυτό που λες έχεις δίκιο δικό μου λάθος...ΑΛΛΑ :

Πιστεύω πως στην πρακτική συνολίκη απόδοση ενός μέσου συστήματος σε εφαρμόγες πάντα μέσων απαιτήσεων το τροφοδοτικό παίζει πόλυ πολύ μικρό ρόλο καθως εφόσον καλύπτονται τα αναγκαία 200watt (τόσα καινε τα περισσότερα desctop) δεν παίζει ρόλο αν αυτά προέρχονται απο ένα 500αρι ή ένα 700αρι ή 1000αρι καθώς ουσιαστική διαφορα δεν πρόκειτε να παρατηρήσεις σε κανέναν τομέα...

Καλύτερα να γλυτώσω 30-40 ευρώ απο το τροφοδοτικό και να πάρω μια καλυτερη κάρτα γραφικών η οποία θα την δείξει την διαφορά της παρά να τα βάλω εκεί που δεν φαίνονται...

Όλα αυτα για τον μεσο χρήστη, τωρα αν ο άλλος είναι φανατικός gamer και εχει καρτες γραφικών σε SLI, 3 stick RAM, extra ανεμιστηράκια νεον και λαμπάκια γύρο γύρο και κάνει και overclocking άλλη ιστορία άλλες αναγκες...

Για την σύνθεση του Someone γνώμη μου ένα 500αρι είναι ιδανικό (χωρίς παρεξήγηση πάντα ;) )

_________________
Εικόνα
Diesel Fumes Make Me Horny...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 21:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
*What they said*

Παράθεση:
τώρα όμως που τω βλέπω έχω πρόβλημα γιατι η μητρική που έχω επιλέξει παιρνει μόνο για 2 IDE και εγώ έχω 3 (1 σκληρό και 2 οπτικά)


Αχχχ... Antony, Antony, έχεις καιρό να ασχοληθείς, φαίνετε!! Ακόμα και εγώ το θυμάμαι αυτό που έχω τους ίδιους προβληματισμούς μ'εσένα!! :tong:

Οι υποδοχές IDE είναι 2 στη μητρική αλλά δέχονται 4 συσκευές, μια Master και μια Slave. Οπότε έχεις Primary Master, Primary Slave, Secondary Master και Secondary Slave. Τώρα για συνδεσμολογία, εκεί ο θεός και η ψυχή του. Κάνε πειράματα και δες πως θα δουλέψει! (Εγώ έχω ένα HD 60GB, ένα HD 250GB, ένα DVD-R και ένα CD-ROM -το τελευταίο δεν ξέρω γιατί το κρατάω ακόμα...-)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 11 Ιουν 2008, 23:05 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Niphrentil έγραψε:
Παράθεση:
τώρα όμως που τω βλέπω έχω πρόβλημα γιατι η μητρική που έχω επιλέξει παιρνει μόνο για 2 IDE και εγώ έχω 3 (1 σκληρό και 2 οπτικά)


Αχχχ... Antony, Antony, έχεις καιρό να ασχοληθείς, φαίνετε!! Ακόμα και εγώ το θυμάμαι αυτό που έχω τους ίδιους προβληματισμούς μ'εσένα!! :tong:

Οι υποδοχές IDE είναι 2 στη μητρική αλλά δέχονται 4 συσκευές, μια Master και μια Slave. Οπότε έχεις Primary Master, Primary Slave, Secondary Master και Secondary Slave. Τώρα για συνδεσμολογία, εκεί ο θεός και η ψυχή του. Κάνε πειράματα και δες πως θα δουλέψει! (Εγώ έχω ένα HD 60GB, ένα HD 250GB, ένα DVD-R και ένα CD-ROM -το τελευταίο δεν ξέρω γιατί το κρατάω ακόμα...-)


ρε συ εντάξυ ειπαμε έχω καιρό να ασχοληθώ αλλα όχι και τόσο, το ξέρω αυτό που λες όμως απ'οτι κατάλαβα από τα χαρακτηριστικά της μητρικής έχει 1 υποδοχή IDE δηλαδη παιρνει 2 συσκευες.

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Ιουν 2008, 01:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Skiner έγραψε:
Παράθεση:
Το ποσο ρεύμα καιει ενα pc εξαρτάται απο τα εξαρτήματα του και οχι απο το rating του τροφοδοτικού.

Ναι σε αυτό που λες έχεις δίκιο δικό μου λάθος...ΑΛΛΑ :

Πιστεύω πως στην πρακτική συνολίκη απόδοση ενός μέσου συστήματος σε εφαρμόγες πάντα μέσων απαιτήσεων το τροφοδοτικό παίζει πόλυ πολύ μικρό ρόλο καθως εφόσον καλύπτονται τα αναγκαία 200watt (τόσα καινε τα περισσότερα desctop) δεν παίζει ρόλο αν αυτά προέρχονται απο ένα 500αρι ή ένα 700αρι ή 1000αρι καθώς ουσιαστική διαφορα δεν πρόκειτε να παρατηρήσεις σε κανέναν τομέα...


Πάλι λάθος κάνεις. Αν τραβήξεις 200W απο 500αρι θα έχεις πολύ καλή απόδοση και άρα χαμηλή κατανάλωση. Αν όμως τα τραβήξεις απο 1000αρι θα έχει πολύ μικρή απόδοση και άρα μεγάλη κατανάλωση. Δες το review που έστειλα για να δεις πώς είναι οι καμπύλες απόδοσης στα τροφοδοτικά.

Skiner έγραψε:
Παράθεση:
Καλύτερα να γλυτώσω 30-40 ευρώ απο το τροφοδοτικό και να πάρω μια καλυτερη κάρτα γραφικών η οποία θα την δείξει την διαφορά της παρά να τα βάλω εκεί που δεν φαίνονται...


Καλύτερα να πάρεις ενα επώνυμο τροφοδοτικό με OCP, OVP, OPP σωστους πυκνωτές και τρανζίστορ ισχύος και να μην σε νοιαζει τόσο η τιμή γιατί αν σκάσει μπορεί να τα πάρει ολα μαζί του (το έπαθα στο κατεβαστήρι).

Για τη σύνθεση του someone ας ρίξει μια ματιά στο Link που έδωσα και θα του πει περίπου τι να πάρει.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 12 Ιουν 2008, 07:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 04 Ιούλ 2007, 14:38
Δημοσιεύσεις: 1762
Τοποθεσία: Λιτόχωρο - Πιερία
O Someone έγραψε:
ρε συ εντάξυ ειπαμε έχω καιρό να ασχοληθώ αλλα όχι και τόσο, το ξέρω αυτό που λες όμως απ'οτι κατάλαβα από τα χαρακτηριστικά της μητρικής έχει 1 υποδοχή IDE δηλαδη παιρνει 2 συσκευες.


Εμ, πες το έτσι ρε άνθρωπε... Εγώ θα ρωτήσω κάτι άλλο... Υπάρχουν μητρικές με μονο ΜΙΑ IDE θύρα;;; :-? :-? Αλλά νομίζω υτι υπάρχουν ανταπτορες (ή μετατροπείς) που αυξάνουν τις IDE θύρες (Έχω ένα φιλαράκι που είχε 3 οπτικά Drive, 3 σκληρους και μια κάρτα ήχου -αν και η κάρτα δε ξέρω αν συνδεόταν σε IDE ή πήγαινε σε AGP...-)

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 3 [ 34 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3  Επόμενο



Συναφή θέματα

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ C5
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 96
Αγορά Saxo 1.1
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
Προτάσεις για αγορά υαλοκαθαριστήρων
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: isi
Απαντήσεις: 33
Αγορά μτχ Jumper '09 - Help!
Δ. Συζήτηση: Επαγγελματικά μοντέλα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Απωλεια κλειδιου και αγορα νεας πλακετας κλειδιου..
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Tsitourman
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ