Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 13:10 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: ΤΡΟΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2024, 14:40 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 23:23
Δημοσιεύσεις: 297
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Εικόνες: 0
Έχει αγοράσει κάποιος τρόμπα αυτοκινήτου επαναφορτιζόμενη ή με καλώδιο , όποιος έχει εμπειρία ας αναφέρει γιατί ενδιαφέρομαι ,βασικά έχω δει 1 απλή της osram στα 21e με καλώδιο για ώρα ανάγκης ,επειδή πρόσφατα πάτησα βίδα ,έφτιαξα το λάστιχο με κορδόνι μόνος μου έχω το σετ αλλά δεν έχω τρόμπα και δανείστηκα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΟΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2024, 16:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Έχω και απλή (12V με πρίζα και αντάπτορα αναπτήρα) της B&D, και επαναφορτιζόμενη της Xiaomi. Και οι δύο δουλεύουν στην εντέλεια, της Xiaomi είναι πολύ πιο εύχρηστη αρκεί να την έχεις φορτίσει. Κόστος και για τις δύο κάπου στα 35€

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε The Ace για την δημοσίευση του/της: isi
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΟΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 23 Φεβ 2024, 17:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 07 Ιούλ 2015, 20:06
Δημοσιεύσεις: 6
Εγώ έχω αυτή:https://www.skroutz.gr/s/35398898/Einhell-Trompa-Aytokinitou-Epanafortizomeni-18V-CHoris-Mpataria-2071010.html. Ότι καλύτερο έχω πάρει για το αυτοκίνητο.Ξεχνάς βενζινάδικα και είσαι σίγουρος για την ποσότητα του αέρα που βάζεις.


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε thanasispr79 για την δημοσίευση του/της: isi
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΟΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Μαρ 2024, 12:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Έχω τρόμπα που συνδέεται στον αναπτήρα (γιατί σιγά μην κάθομαι να τη φορτίζω) εδώ και 25+ χρόνια. Είχα μια φτηνή πλαστική παλιά που τα έπαιξε και πήρα μια μεταλλική και ησύχασα. Σε συνδυασμό με ενα μετρητή πίεσης ξενοιάζεις απο τα βενζινάδικα που δεν έχουν ρυθμίσει ποτέ τα μηχανήματα τους και σου βάζουν οτι να ναι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΟΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 01 Μαρ 2024, 13:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
aiolos έγραψε:
Έχω τρόμπα που συνδέεται στον αναπτήρα (γιατί σιγά μην κάθομαι να τη φορτίζω) εδώ και 25+ χρόνια. Είχα μια φτηνή πλαστική παλιά που τα έπαιξε και πήρα μια μεταλλική και ησύχασα. Σε συνδυασμό με ενα μετρητή πίεσης ξενοιάζεις απο τα βενζινάδικα που δεν έχουν ρυθμίσει ποτέ τα μηχανήματα τους και σου βάζουν οτι να ναι.


Η τρόμπα με μπαταρία δεν είναι τόσο για το αυτοκίνητο, όσο για όλες τις άλλες περιπτώσεις (από μπάλες μέχρι ποδήλατα) που δεν υπάρχει κοντά 220V/12V τροφοδοσία. Και τόσες συσκευές φορτίζουμε, τι είναι μία ακόμα ? :P

Όσο για τα πιεστικά στα βενζινάδικα, όταν δουλεύει ο μετρητής, συνήθως δείχνει ότι να'ναι, π.χ. στη Shell που πάω πάντα, το όργανο δείχνει συστηματικά -5psi από την πραγματική πίεση που μου δείχνουν και οι δύο τρόμπες που έχω.

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΟΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 03 Μαρ 2024, 17:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Προσπαθώ να αποφύγω να έχω άλλο ενα πράγμα για φόρτιση γιατί όταν το χρειαστείς μπορεί να έχεις... δυσάρεστη έκπληξη. Ειδικά σε κάτι που έχω στο αυτοκίνητο και πρέπει να το φέρω σπίτι για φόρτιση.
Τη μπάλα τη φούσκωνα με τρόμπα χεριού. Ακόμα είναι στη ντουλάπα αλλά έχω να παίξω μπάσκετ καμιά δεκαετία... Μάλλον ούτε μπάλα δε θα έχω πλέον.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΤΡΟΜΠΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 04 Μαρ 2024, 09:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 19 Ιαν 2015, 10:12
Δημοσιεύσεις: 1759
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 15
Μια και είπες για μπάλλα μπάσκετ, ακριβώς εκεί μου φάνηκε χρήσιμη η Xiaomi, πήγαμε γήπεδο με το μικρό (αυτός για ποδόσφαιρο, εγώ για μπάσκετ) και χρειάστηκε να φουσκώσω πέρα από τις δικές μας (ποδοσφαίρου και μπάσκετ), άλλες 2 μπάλλες παιδιών που ήταν στα γηπεδάκια και θέλανε φούσκωμα. Πολύ χρήσιμη σου λέω, εκεί που θα έλεγες "και τώρα τι κάνουμε ?" ;) Και εγώ νομίζω ότι θέλω μπάλα μπάσκετ, έχω την παλιά αυθεντική της Euroleague (πριν αλλάξουν) και πλέον χάνει αέρα....

Έχω επίσης και χεριού, τόσο για μπάλλες όσο και στα ποδήλατα αλλά πλέον είναι για backup, εφόσον δεν έχει charge η Xiaomi (που αν απλά θυμάσαι που και που να τη βάζεις μισή ώρα στο φορτιστή, δεν μένει ποτέ). Για αυτοκίνητο θέλει μια παραπάνω προσοχή, αφού αν θέλουν πολύ αέρα τα λάστιχα, μπορεί να μείνεις, αλλά έχω φουσκώσει 2 φορές λάστιχο από ~20 σε ~33psi και δεν έπεσε ούτε κάτω από το 50%

_________________
BMW X3 xDrive20D M-sport
Ford Fiesta 1.0EB Titanium


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 7 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

ανταλλακτικά για την ανάρτηση του αυτοκινήτου Citroen BX 140
Δ. Συζήτηση: BX
Συγγραφέας: galanones
Απαντήσεις: 3
αγορά αυτοκινήτου cng (φυσικό αέριο)
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: dJ_nikodemus
Απαντήσεις: 12
Καταχώρηση αυτοκινήτου στη Βουλγαρία
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: MeddlingMageGR
Απαντήσεις: 35
Στρώσιμο αυτοκινήτου
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: teo
Απαντήσεις: 6
Η Citroën στο σαλόνι αυτοκινήτου της Γενεύης
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ