Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 10:27 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 03:08 
Άβαταρ μέλους
ξεχνας το πορτοφολι σου σπιτι , πας να βαλεις βενζινη χωρις να γνωριζεις οτι δεν εχεις λεφτα πανω σου , βαζεις διαπιστωνεις οτι δεν εχεις. για κακη σου τυχη εχεις βαλει βενζινη σε βενζιναδικο οχι γνωστο, οι 2 υπαληλοι του πρατηριου , σου λενε τραγικα να αφησεις το αυτοκινητο σου , και να πας με τα ποδια σπιτι , τους εξηγω οτι το σπιτι μου ειναι 7 χιλιομετρα μακρυα και δεν γινεται να παω με τα ποδια να τουσ φερω τα λεφτα, να τους δωσω τα στοιχεια μου και να παω να τα φερω.. δυστυχως ουτε αυτο εγινε , τα κλειδια του αυτοκινητου μου τα ειχε παρει ο ενας απο τους υπαληλους, με το που καταλαβαινω οτι εχει παρει τα κλειδια ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΟΥ ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ , ΤΕΣΠΑ ερχεται η αστυνομια, με δυο γραφικους *******. κατεβενει ο ενας κατω και το πρωτο που λεει ειναι πληρωσες???? του εξηγω πως εχει το πραγμα .. παω να βρω ενα δικιο... και χανω 10... ο αλλος ο ψωροβλαχος μου κανει προσαγωγη.... παμε απο την μια εκλεγα απο τα γελια, απο την αλλη ειχα βαρεσει κοκκινα... τελος παντων με τα πολλα παμε στο τμημα, (ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΑΝ ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΤΣΑΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟΥ.... ΚΑΙ ΟΙ *********. ΜΕ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΑΙΛΙΚΗ ΤΟΥΣ , ΓΙΑ ΔΕΚΑ ******* ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ , ΤΕΣΠΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΩΤΟΥΝ ΤΟΝ ΥΠΑΛΗΛΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ ??? ΧΑΧΑ ΕΚΕΙ ΓΕΛΟΥΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ , ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΠΗΡΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΔΩΣΑ... ΟΙ ****** ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΧΤΟΙ , ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΘΕΟ ΣΟΥ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΩ??? ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΖΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΝΟΜΟΤΑΓΗ ΠΟΛΙΤΗ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ????????????????? ΟΙ ΥΠΑΛΗΛΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΑΠΛΑ ΝΑ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΙ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 07:29 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8104
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
εγω θα του εκανα μυνηση γιατι μου πηρε τα κλειδια χωρις να με ρωτησει.....και στον προισταμενο υπηρεσιας (εφοσον ειχα ηπια συμπεριφορα) θα απαιτουσα τα στοιχεια των αστυνομικων υπαλληλων και μην σου πω οτι θα εβαζα τους υπαλληλους του πρατηριου να την βγαλουν με λαστιχο τα 7 λιτρα που μου εβαλαν απλα με το κλεψιμο που κανουν οι αντλιες θα μου επαιρναν και οτι ειχε μεινει μεσα....
Εχω παει σε βενζιναδικο στην Πρεβεζα για να βαλω 20 ευρα βενζινα βαζω και ξεχναω να τον πληρωσω μετα απο κανα 2ωρο το παιρνω γραμμη και γυριζω πισω με πιανει σε κατι φραστικες επιθεσεις του δινω τα φραγγα στον γιο του μου λεει το παιδι δεν τρεχει τιποτα και απλα δεν με ξαναειδε εδω και 3 χρονια

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 09:22 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Αυτό που κάνω είναι να έχω πάντα μερικά χρήματα (κέρματα κλπ) ή ελάχιστα χρήματα (€15-€20) κρυμμένα στο αυτοκίνητο για ώρα ανάγκης.

Χριστόφορε αυτό πάντως μπορεί να συμβεί σε όλους. Μιας και τελείωσε, άστο να πάει στο καλό...

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 10:38 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
....έστω πάρε τον ιδιοκτήτη ή έναν υπάλληλο μια βόλτα ως το σπίτι σου (αφού ήταν κοντά) να του δώσεις τα λεφτά και να τον πάς πίσω, αφού δέν είχες μια ταυτότητα να αφήσεις...
άν αυτό δέν γινόταν, καλείς ο ίδιος την αστυνομία και "ίσως" λέω "ίσως" μετά, είχες την αστυνομία με το μέρος σου...
Βέβαια όταν μας τυχαίνει κάτι τέτοιο, πιανόμαστε στον ύπνο και δέν ξέρουμε τί να κάνουμε.
Κι εγώ τό'χω πάθει να φύγω χωρίς να πληρώσω με το σάξο 80 ευρώ, και ξαναγύρισα σε 10 λεπτά ΑΡΡΩΣΤΟΣ... αλλά ο βενζινάς γέλαγε γιατί ήμουν πελάτης του όλα τα χρόνια που έχω αυτοκίνητο-ρουφήχτρα :D και όταν του είπα γιατί δέ μου είπε τίποτα... μου λέει "δε σε ξέρω ρε Ηλία?"...
...απ'τα λίγα καλά που έχει η επαρχία....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 10:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 07 Δεκ 2011, 21:49
Δημοσιεύσεις: 2130
Τοποθεσία: θεσσαλονικη
απλα ατυχια φιλε χριστοφορε διαβασα και το θεμα στο fb δεν ειχες κατι αλλο να τους αφισεις η δεν δεχοτανε? ετσι καταντισαμε πλεον και για 10 ευρο χσεφτιλιζομαστε

_________________
Η όραση ανήκει σε όλους ενώ η αντίληψη σε λίγους!!!
Citroen Xsara -Citroen C3- Citroen Ds3


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 11:05 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
ενα λεπτό...
ωραία, ταυτότητα δεν είχες μαζί. Τα στοιχεία του αυτοκινήτου, άδεια και δίπλωμα, δεν τα είχες να τα αφήσεις στο βενζινάδικο μέχρι να πάς να φέρεις τα λεφτα? Αν όχι το δίπλωμα (που δείχνει ποιος είσαι) τουλάχιστον την άδεια!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 11:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 16 Οκτ 2012, 10:46
Δημοσιεύσεις: 57
εν αντιθέση με βενζινα στη περιοχη μου , που δεν με ηξερε ...
1η φόρα που έβαζα βενζίνη εκει έπαθα το ιδιο πράγμα !!! 90 ευρω βενζίνη
το μονο που μου ζήτησε ηταν ο αριθμος του κινητου μου !!
πηγα στο γραφειο - γύρισα το απογευμα πλήρωσα και απολύτως κανένα προβλημα.

_________________
Love my C4 GP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 11:37 
Άβαταρ μέλους
το πρωτο πραγμα που μου ειπαν ηταν να αφησω το αυτοκινητο μου τους εξηγω οτι δεν γινεται.. ειμουν ετοιμος να αφησω το διπλωμα μου γιατι ταυτοτητα δεν ειχα πανω μου, και να παω να φερω τα λεφτα να τελιωνουμε.. οταν ομως καταλαβενω οτι μου πηρε τα κλειδια , εγινε ενας σαματας , με αποτελεσμα να ερθουν οι μπατσοι. ξεφτιλικι τελιως το ολο σκηνικο.. τεσπα μετα πηγα τα λεφτα πηρα αποδειξη και σηκωθηκα και εφυγα .


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 12:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 30 Ιαν 2010, 11:20
Δημοσιεύσεις: 2125
Τοποθεσία: Λάρισα
έχουν γινει πολλα περιστατικά που άφηναν και ταυτότητα και εξαφανίζονταν. γενικά εντάξει έχουν και αυτοι κάποια δικαια αλλά όχι και να μας συμπεριφέρονται όλους με τέτοιο άθλιο τρόπο σαν να είμαστε κλεφτές. στον κάθε άνθρωπο μπορεί να τύχει και να μην έχει κακό σκοπό.

_________________
Ζούμε σε μια κοινωνία που η πίτσα φτάνει στο σπίτι σου πριν από την αστυνομία

προσεχε οταν περνω απο κει
και μαζεψε το μπρικι
γιατι συνηθως βιαζομαι
και κανω παντιλικι

parakalo min grafete me agglikous xaraktires apagoreyete apo toys kanones tou forum


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 14:09 
Άβαταρ μέλους
συμφωνω Δημητρη μαζι σου. ειμαι ανθρωπος που ποτε δεν εχω κλεψει ενα ευρω απο κανεναν. ετσι με μαθαν απο την οικογενια μου. δεν μου αρεσει , οπως και σε κανεναν δεν θα αρεσε να του συμπεριφεροντουσαν σαν να ειναι κλεφτης. τελος καλα ολα καλα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 17:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 02:28
Δημοσιεύσεις: 1485
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Αν μας έλεγες και ποιό ακριβώς βενζινάδικο ήταν, θα μπορούσαμε να το "προτιμάμε" από εδώ και στο εξής.
Πάντως το θέμα θα μπορούσε να λήξει στο 2λεπτο αφήνοντας δίπλωμα/άδεια κυκλοφορίας ή έστω ένα ρολόι/κινητό στην τελική....

Δεν έβαλες 800 λίτρα diesel κίνησης στη νταλίκα, ένα 10ευρο αμόλυβδη μπήκε.

_________________
Όταν όλα πάνε κατά διαόλου, βρίσκεις να παρκάρεις!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: TRAGIC ΑΠΛΑ.....
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Νοέμ 2012, 18:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
Ρε πιτσιρίκο τι έπαθες ρε....... :laugh :laugh :laugh

Άστο να φύγει,τέλειωσε και να ψάχνεσαι πάντα πρίν μπεί η μάνικα στο στόμιο.

Εγώ θα σε κρατούσα για υπάλληλο,πάντως...... :thumb

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 12 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Πρόβλημα με φλατζα ή απλά βρώμικο ψυγείο;
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: aragio
Απαντήσεις: 34
ΑΠΛΑ ΜΠΟΥΖΙ ΓΙΑ XANTIA 97
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xantia
Συγγραφέας: tomaik
Απαντήσεις: 9
Με "πετάνε" από το σπίτι! Έτσι απλά;
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Lohias^
Απαντήσεις: 37
Εκεί που σταματούν τα απλά αυτοκίνητα...ξεκινούν τα Citroen
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Blanc
Απαντήσεις: 71
Απλά απίστευτο!!!
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: Vaggelis12016v
Απαντήσεις: 10
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ