Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 07:33 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Φεβ 2019, 20:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 21 Οκτ 2011, 03:47
Δημοσιεύσεις: 19
αν και δεν μας γραφεις ποιας χρονιας ειναι το αμαξι σου να σου πω για το παλιο c1 οτι η ασφαλειοθηκη ειναι πισω απ τη μπαταρια ενα μακροστενο κουτι μαυρο,το ξεκουμπωνεις και εχει ασφαλειες μεσα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 19 Φεβ 2019, 09:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2018, 09:34
Δημοσιεύσεις: 15
cool έγραψε:
αν και δεν μας γραφεις ποιας χρονιας ειναι το αμαξι σου να σου πω για το παλιο c1 οτι η ασφαλειοθηκη ειναι πισω απ τη μπαταρια ενα μακροστενο κουτι μαυρο,το ξεκουμπωνεις και εχει ασφαλειες μεσα


2018 Μάιος είναι το αυτοκίνητο
Καλημέρα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Φεβ 2019, 17:23 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 02 Ιουν 2018, 09:34
Δημοσιεύσεις: 15
Μετά από 45 λεπτά ψαξίματος για την ασφαλειοθήκη, ο ηλεκτρολόγος της αντιπροσωπείας βρήκε στη κάτω πλευρά από το τιμόνι και στα πόδια του οδηγού τις ασφάλειες. Για βρεθούν απαραίτητη προϋπόθεση να γνωρίζει ύπτιο


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Φεβ 2019, 18:58 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Ηλεκτρολόγος αντιπροσωπείας και δεν είχε την βιβλιογραφία του αυτοκινήτου????

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Φεβ 2019, 21:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
NEKTARIOS C5 έγραψε:
Ηλεκτρολόγος αντιπροσωπείας και δεν είχε την βιβλιογραφία του αυτοκινήτου????

Στάλθηκε από το Redmi Note 6 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Παράξενο σου φαίνεται?

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Μαρ 2019, 14:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2019, 08:22
Δημοσιεύσεις: 55
Τοποθεσία: Αθήνα
Καλησπέρα σας,δύο ερωτήσεις να κάνω αν μπορείτε να με βοηθήσετε:
Συνήθως όταν είναι κρύο & το βαζω μπροστά ακούγεται ένα βουητό σαν αεροπλάνο & ακούγεται & με την όπισθεν όταν μπαινει.Στη νεκρά δεν το κάνει.Όλο αυτό το κάνει για πολύ λίγη ώρα,κάποια δευτερόλεπτα & μετά όλα καλά;Τι μπορεί να είναι;
Στις αλλαγές ταχυτήτων σε κάθε αλλαγή ακούγεται ένα τακ,αλλά η ταχύτητα μπαινει κανονικά & φεύγει το αμάξι.
Μήπως είναι έτσι λόγω του ότι είναι ημιαυτόματο;

_________________
Παναγιώτης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 19 Απρ 2019, 11:51 
Άβαταρ μέλους
hunter έγραψε:
Καλησπέρα σας,δύο ερωτήσεις να κάνω αν μπορείτε να με βοηθήσετε:
Συνήθως όταν είναι κρύο & το βαζω μπροστά ακούγεται ένα βουητό σαν αεροπλάνο & ακούγεται & με την όπισθεν όταν μπαινει.Στη νεκρά δεν το κάνει.Όλο αυτό το κάνει για πολύ λίγη ώρα,κάποια δευτερόλεπτα & μετά όλα καλά;Τι μπορεί να είναι;
Στις αλλαγές ταχυτήτων σε κάθε αλλαγή ακούγεται ένα τακ,αλλά η ταχύτητα μπαινει κανονικά & φεύγει το αμάξι.
Μήπως είναι έτσι λόγω του ότι είναι ημιαυτόματο;


Παναγιώτη για το τακ ακούγεται και σε εμένα ειδικά όταν η αλλαγή είναι ομαλή..στην αντιπροσωπεία το κάνανε δοκιμή και είπαν ότι είναι η φυσιολογική λειτουργία..


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε PetrosLarissa για την δημοσίευση του/της: hunter
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 20 Απρ 2019, 20:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Φεβ 2019, 08:22
Δημοσιεύσεις: 55
Τοποθεσία: Αθήνα
PetrosLarissa έγραψε:
hunter έγραψε:
Καλησπέρα σας,δύο ερωτήσεις να κάνω αν μπορείτε να με βοηθήσετε:
Συνήθως όταν είναι κρύο & το βαζω μπροστά ακούγεται ένα βουητό σαν αεροπλάνο & ακούγεται & με την όπισθεν όταν μπαινει.Στη νεκρά δεν το κάνει.Όλο αυτό το κάνει για πολύ λίγη ώρα,κάποια δευτερόλεπτα & μετά όλα καλά;Τι μπορεί να είναι;
Στις αλλαγές ταχυτήτων σε κάθε αλλαγή ακούγεται ένα τακ,αλλά η ταχύτητα μπαινει κανονικά & φεύγει το αμάξι.
Μήπως είναι έτσι λόγω του ότι είναι ημιαυτόματο;


Παναγιώτη για το τακ ακούγεται και σε εμένα ειδικά όταν η αλλαγή είναι ομαλή..στην αντιπροσωπεία το κάνανε δοκιμή και είπαν ότι είναι η φυσιολογική λειτουργία..


Και μένα έτσι μου είπανε Πέτρο,οπότε είμαστε μια χαρά!
Τώρα για τα κομπιάσματα που κάνει στις αλλαγές 1η2η3η όταν θα το πάω για τον 6μηνο έλεγχο στο συνεργείο θα το ρωτήσω αν χρειάζεται αναβάθμιση λογισμικού ή είναι κάτι άλλο.
Τα συγκεκριμένα κομπιάσματα τα κάνει μόνο όταν αλλάζουν μόνες τους οι ταχύτητες,όταν το γυρνάω στο σειριακό χειροκίνητο όλα είναι μια χαρά.

_________________
Παναγιώτης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 30 Απρ 2019, 11:46 
Άβαταρ μέλους
hunter έγραψε:
PetrosLarissa έγραψε:
hunter έγραψε:
Καλησπέρα σας,δύο ερωτήσεις να κάνω αν μπορείτε να με βοηθήσετε:
Συνήθως όταν είναι κρύο & το βαζω μπροστά ακούγεται ένα βουητό σαν αεροπλάνο & ακούγεται & με την όπισθεν όταν μπαινει.Στη νεκρά δεν το κάνει.Όλο αυτό το κάνει για πολύ λίγη ώρα,κάποια δευτερόλεπτα & μετά όλα καλά;Τι μπορεί να είναι;
Στις αλλαγές ταχυτήτων σε κάθε αλλαγή ακούγεται ένα τακ,αλλά η ταχύτητα μπαινει κανονικά & φεύγει το αμάξι.
Μήπως είναι έτσι λόγω του ότι είναι ημιαυτόματο;


Παναγιώτη για το τακ ακούγεται και σε εμένα ειδικά όταν η αλλαγή είναι ομαλή..στην αντιπροσωπεία το κάνανε δοκιμή και είπαν ότι είναι η φυσιολογική λειτουργία..


Και μένα έτσι μου είπανε Πέτρο,οπότε είμαστε μια χαρά!
Τώρα για τα κομπιάσματα που κάνει στις αλλαγές 1η2η3η όταν θα το πάω για τον 6μηνο έλεγχο στο συνεργείο θα το ρωτήσω αν χρειάζεται αναβάθμιση λογισμικού ή είναι κάτι άλλο.
Τα συγκεκριμένα κομπιάσματα τα κάνει μόνο όταν αλλάζουν μόνες τους οι ταχύτητες,όταν το γυρνάω στο σειριακό χειροκίνητο όλα είναι μια χαρά.


Ναι στο σειριακό είναι τελείως αθόρυβο και απολαυστικό θα έλεγα..σαν παιχνίδι..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Γενική Συζήτηση C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 23 Ιουν 2020, 22:05 
Χωρίς σύνδεση
Club Member
Club Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Νοέμ 2006, 20:04
Δημοσιεύσεις: 5577
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ, Λαμπρινή
Εικόνες: 0
Μεταφέρω εδω τις εντυπώσεις μου απο ενα C1 72HP FLAIR Bενζίνη που έχω 2 ημερες σαν αυτοκινητο αντικατάστασης απο την Ωμέγα.
Ειχα ξαναπάρει πριν ενα χρονο παρομοιο C1 σε μαυρο χρωμα απο την Ωμεγα και τωρα το μικρο ειναι λευκο. Ειναι ολοκαινουργιο με 1200km και εχω μεινει αφωνος. Ειναι πάρα πολύ καλό. Στιβαρο, χωρις παρασιτικους θορυβους με αναρτηση σφιχτη οσο πρεπει αλλα και αθορυβη. Ειναι οντως πιο αθορυβο στην κυλιση απο την DS4 που εχω 6 χρονια... Οι πόρτες κλεινουν με βαρυ σωστο ηχο και μεσα στην καμπινα τιποτε απο τα σκληρα πλαστικα δεν ακουγεται. Σιγουρα ειναι σπαρτιάτικο αλλα κρινοντας το ωριμα δεν του λειπει τιποτα σαν βασικο μεσο καθημερινης μετακινησης. Ευκολο μεσα στην πολη και αγχολυτικο με κοφτερο τιμονι, σωστα φρενα, ακριβες και ευχαριστο κιβωτιο και κινητηρα γεματο νευρο! Εχει και start-stop! Πολυ εχω συμπαθησει αυτο το μικρο σε σημειο που μερικες φορες σκεφτομαι οτι δεν χρειαζομαι πια την DS4... Θα εκανα τη δουλεια μου και με το παραπάνω με ενα C1 η αντε με ενα C3. Ειναι και πολυ οικονομικο το μικρο. Ενταξει σαν μικρο εχει μικρο χωρο αποσκευων...

_________________
1988 Visa , 1990 AX 1.0 , 1993 ZX Avantage 1.4i , 1998 Xsara 1.6i Exclusive , 2005 C4 1.6i Exclusive , 2013 DS4-1.6-Vti-So Chic


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 15 από 15 [ 220 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 11, 12, 13, 14, 15



Συναφή θέματα

Γενική συζήτηση Saxo MK2
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Saxo
Συγγραφέας: agiorgitis
Απαντήσεις: 14
Γενική Συζήτηση DS4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση DS4
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 1003
Γενική συζήτηση C-Crosser
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C-Crosser
Συγγραφέας: agiorgitis
Απαντήσεις: 1
Γενική Συζήτηση C2 ΜΚ3
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: NEKTARIOS C5
Απαντήσεις: 4
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ