Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 19 Απρ 2024, 16:06 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Ιούλ 2017, 10:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Σε αυτόν τον τομέα είμαι αδιάβαστος οπότε ότι και να σου πω, δεν είναι σίγουρο!

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Ιούλ 2017, 17:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 14:04
Δημοσιεύσεις: 659
johnkalas έγραψε:
Παιδιά καλημέρα,

ακόμη ένας κάτοχος του καινούργιου C1 1,2.
Ερώτηση:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν λειτουργεί το aircondition , ακόμη και σε κατηφόρα, σαν ο κινητήρας πολλές φορές να φρενάρει μόνος του. Επίσης νιώθω πολλές φορές να υπάρχει αυξομείωση έντασης του aircondition όταν δουλεύει!
Είναι φυσιολογικό???
Έχω κάνει μέχρι στιγμής σε 3 μήνες κοντά στα 7000 χλμ και λέω να πάω να του αλλάξω λάδια και έναν έλεγχο μήπως να δω και αυτό?? Προτείνεται κάτι άλλο για έλεγχο??

( Εντωμεταξύ αν ρωτήσεις κάποιον στην citreon σε κάποιο κατάστημα θα σου πούν σίγουρα οτι δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα στο αυτοκίνητο μέχρι το πρώτο service ) - Ισχύει???



Καλησπέρα και καλορίζικο εύχομαι.

Για το Aircondition Που λες οταν μπαινει πρεπει να κοβει 30 αλογατα χαχαχαχαχα οποτε καταλαβαινεις ....
Να φρενάρει που λες δεν εχω καταλάβει κατι , αλλα μήπως εννοείς με ταχύτητα σε κατηφόρα οτι σε κόβει παραπάνω ??
Για λάδια εγω του εβαλα yacco αν δεν κανω λαθος και ειναι μια χαρα ....
Ποσα σου καει ? Εμένα μεσα στην Αθηνα με κινηση λιγο εθνική ειναι κοντά στα 7l/100

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Ιούλ 2017, 21:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
gmavro έγραψε:
johnkalas έγραψε:
Παιδιά καλημέρα,

ακόμη ένας κάτοχος του καινούργιου C1 1,2.
Ερώτηση:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν λειτουργεί το aircondition , ακόμη και σε κατηφόρα, σαν ο κινητήρας πολλές φορές να φρενάρει μόνος του. Επίσης νιώθω πολλές φορές να υπάρχει αυξομείωση έντασης του aircondition όταν δουλεύει!
Είναι φυσιολογικό???
Έχω κάνει μέχρι στιγμής σε 3 μήνες κοντά στα 7000 χλμ και λέω να πάω να του αλλάξω λάδια και έναν έλεγχο μήπως να δω και αυτό?? Προτείνεται κάτι άλλο για έλεγχο??

( Εντωμεταξύ αν ρωτήσεις κάποιον στην citreon σε κάποιο κατάστημα θα σου πούν σίγουρα οτι δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα στο αυτοκίνητο μέχρι το πρώτο service ) - Ισχύει???



Καλησπέρα και καλορίζικο εύχομαι.

Για το Aircondition Που λες οταν μπαινει πρεπει να κοβει 30 αλογατα χαχαχαχαχα οποτε καταλαβαινεις ....
Να φρενάρει που λες δεν εχω καταλάβει κατι , αλλα μήπως εννοείς με ταχύτητα σε κατηφόρα οτι σε κόβει παραπάνω ??
Για λάδια εγω του εβαλα yacco αν δεν κανω λαθος και ειναι μια χαρα ....
Ποσα σου καει ? Εμένα μεσα στην Αθηνα με κινηση λιγο εθνική ειναι κοντά στα 7l/100


Ναι ναι γνωρίζω οτι κόβει αλογα , δυστυχώς!!!!! Ελπίζω οχι 30 χαχαχαχχαχα
Οσο αφορά ναι κόβει σε κατηφόρα και μου φάνηκε λίγο περίεργο!
Επίσης μερικές φορές νιώθω οτι έχει αυξομειώσεις στην ένταση και αυτό μου φαίνεται ακόμη πιο περίεργο. Δεν ξέρω αν είναι normal για αυτό ρωτάω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Ιούλ 2017, 21:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
gmavro έγραψε:
johnkalas έγραψε:
Παιδιά καλημέρα,

ακόμη ένας κάτοχος του καινούργιου C1 1,2.
Ερώτηση:

Έχω παρατηρήσει ότι όταν λειτουργεί το aircondition , ακόμη και σε κατηφόρα, σαν ο κινητήρας πολλές φορές να φρενάρει μόνος του. Επίσης νιώθω πολλές φορές να υπάρχει αυξομείωση έντασης του aircondition όταν δουλεύει!
Είναι φυσιολογικό???
Έχω κάνει μέχρι στιγμής σε 3 μήνες κοντά στα 7000 χλμ και λέω να πάω να του αλλάξω λάδια και έναν έλεγχο μήπως να δω και αυτό?? Προτείνεται κάτι άλλο για έλεγχο??

( Εντωμεταξύ αν ρωτήσεις κάποιον στην citreon σε κάποιο κατάστημα θα σου πούν σίγουρα οτι δεν χρειάζεται να κάνεις απολύτως τίποτα στο αυτοκίνητο μέχρι το πρώτο service ) - Ισχύει???



Καλησπέρα και καλορίζικο εύχομαι.

Για το Aircondition Που λες οταν μπαινει πρεπει να κοβει 30 αλογατα χαχαχαχαχα οποτε καταλαβαινεις ....
Να φρενάρει που λες δεν εχω καταλάβει κατι , αλλα μήπως εννοείς με ταχύτητα σε κατηφόρα οτι σε κόβει παραπάνω ??
Για λάδια εγω του εβαλα yacco αν δεν κανω λαθος και ειναι μια χαρα ....
Ποσα σου καει ? Εμένα μεσα στην Αθηνα με κινηση λιγο εθνική ειναι κοντά στα 7l/100


Ναι ναι γνωρίζω οτι κόβει αλογα , δυστυχώς!!!!! Ελπίζω οχι 30 χαχαχαχχαχα
Οσο αφορά ναι κόβει σε κατηφόρα και μου φάνηκε λίγο περίεργο!
Επίσης μερικές φορές νιώθω οτι έχει αυξομειώσεις στην ένταση και αυτό μου φαίνεται ακόμη πιο περίεργο. Δεν ξέρω αν είναι normal για αυτό ρωτάω.

Όσο αφορά την κατανάλωση χρησιμοποιώ ανελλιπώς το app fuelio στο android εδώ και κάποια χρόνια οπότε η κατανάλωση , η μέση κατανάλωση μετά από 7000 χιλιόμετρα ειναι στάνταρ. 5,29/100km.
Κίνηση εντός και εκτός πόλης. Καλύτερη 4,72/100km , Χειρότερη 5,93/100κμ.
Μέσος όρος χιλιομέτρων το μήνα 1686 και μέσος όρος χιλιομέτρων την ημέρα 71,74χμ.
Βέβαια όλα αυτά τα χιλιόμετρα το χειμώνα θα μειωθούν γιατί τώρα καλοκαιράκι και Χαλκιδική επιβάλλεται!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 30 Ιούλ 2017, 23:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
johnkalas έγραψε:
gmavro έγραψε:





Ποσα σου καει ? Εμένα μεσα στην Αθηνα με κινηση λιγο εθνική ειναι κοντά στα 7l/100



Όσο αφορά την κατανάλωση χρησιμοποιώ ανελλιπώς το app fuelio στο android εδώ και κάποια χρόνια οπότε η κατανάλωση , η μέση κατανάλωση μετά από 7000 χιλιόμετρα ειναι στάνταρ. 5,29/100km.
Κίνηση εντός και εκτός πόλης. Καλύτερη 4,72/100km , Χειρότερη 5,93/100κμ.
Μέσος όρος χιλιομέτρων το μήνα 1686 και μέσος όρος χιλιομέτρων την ημέρα 71,74χμ.
Βέβαια όλα αυτά τα χιλιόμετρα το χειμώνα θα μειωθούν γιατί τώρα καλοκαιράκι και Χαλκιδική επιβάλλεται!



:hmm

Νά και το κουίζ της εβδομάδας :

Είναι βαρυπόδης ο Γιώργος ή ελαφροπόδαρος ο Γιάννης ;

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Ιούλ 2017, 01:01 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16604
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Απλα διχασμενη προσωπικοτητα το c1 :D

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 150.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Ιούλ 2017, 09:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 14:04
Δημοσιεύσεις: 659
nik0laus έγραψε:
johnkalas έγραψε:
gmavro έγραψε:





Ποσα σου καει ? Εμένα μεσα στην Αθηνα με κινηση λιγο εθνική ειναι κοντά στα 7l/100



Όσο αφορά την κατανάλωση χρησιμοποιώ ανελλιπώς το app fuelio στο android εδώ και κάποια χρόνια οπότε η κατανάλωση , η μέση κατανάλωση μετά από 7000 χιλιόμετρα ειναι στάνταρ. 5,29/100km.
Κίνηση εντός και εκτός πόλης. Καλύτερη 4,72/100km , Χειρότερη 5,93/100κμ.
Μέσος όρος χιλιομέτρων το μήνα 1686 και μέσος όρος χιλιομέτρων την ημέρα 71,74χμ.
Βέβαια όλα αυτά τα χιλιόμετρα το χειμώνα θα μειωθούν γιατί τώρα καλοκαιράκι και Χαλκιδική επιβάλλεται!



:hmm

Νά και το κουίζ της εβδομάδας :

Είναι βαρυπόδης ο Γιώργος ή ελαφροπόδαρος ο Γιάννης ;



χαχαχαχαχα Εμας το αμαξι κινείτε συνεχώς στη Αθήνα ... Οποτε δεν μπορει να πιάσει αυτα τα νούμερα που λες !!!
Τώρα εξω εχει σαφώς καλύτερη κατανάλωση και θα έπεφτε η μέση σίγουρα 1λ ποιο κατω.
Και τελευταίο αλλα για καλο το λεω , το οδηγάει η γυναικά ... και ετσι δεν το πατάει συνεχώς !!! χαχαχαχα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Ιούλ 2017, 09:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 14:04
Δημοσιεύσεις: 659
nik0laus έγραψε:
johnkalas έγραψε:
gmavro έγραψε:





Ποσα σου καει ? Εμένα μεσα στην Αθηνα με κινηση λιγο εθνική ειναι κοντά στα 7l/100



Όσο αφορά την κατανάλωση χρησιμοποιώ ανελλιπώς το app fuelio στο android εδώ και κάποια χρόνια οπότε η κατανάλωση , η μέση κατανάλωση μετά από 7000 χιλιόμετρα ειναι στάνταρ. 5,29/100km.
Κίνηση εντός και εκτός πόλης. Καλύτερη 4,72/100km , Χειρότερη 5,93/100κμ.
Μέσος όρος χιλιομέτρων το μήνα 1686 και μέσος όρος χιλιομέτρων την ημέρα 71,74χμ.
Βέβαια όλα αυτά τα χιλιόμετρα το χειμώνα θα μειωθούν γιατί τώρα καλοκαιράκι και Χαλκιδική επιβάλλεται!



:hmm

Νά και το κουίζ της εβδομάδας :

Είναι βαρυπόδης ο Γιώργος ή ελαφροπόδαρος ο Γιάννης ;



χαχαχαχαχα Εμας το αμαξι κινείτε συνεχώς στη Αθήνα ... Οποτε δεν μπορει να πιάσει αυτα τα νούμερα που λες !!!
Τώρα εξω εχει σαφώς καλύτερη κατανάλωση και θα έπεφτε η μέση σίγουρα 1λ ποιο κατω.
Και τελευταίο αλλα για καλο το λεω , το οδηγάει η γυναικά ... και ετσι δεν το πατάει συνεχώς !!! χαχαχαχα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Ιούλ 2017, 10:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
Το οδηγάει γυναίκα , ε?!

Απλά να σου πω οτι η μητέρα μου έχει το c1 του 2007 και η μέση κατανάλωση είναι στο 6,51l/100km.

Σύμπτωση???


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 31 Ιούλ 2017, 11:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 14:04
Δημοσιεύσεις: 659
johnkalas έγραψε:
Το οδηγάει γυναίκα , ε?!

Απλά να σου πω οτι η μητέρα μου έχει το c1 του 2007 και η μέση κατανάλωση είναι στο 6,51l/100km.

Σύμπτωση???


Δεν αποκλείεται αν και ξερω οτι οδηγεί πολυ πανω απο τον μέσο ορο των γυναικών ...
Πάντα βαζει shell 100αρα αλλα να φανταστείς οτι πηγαίνει απο Γαλάτσι στην Καλλιθέα καθε μέρα , οποτε εχει βουνά εχει κίνηση ...
Αμα δεις πάντως και παρακάτω οι τιμες που δίνει το εργοστάσιο δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα !!!

https://www.transportenvironment.org/pr ... -published

Να φανταστεις στο ds5 δίνουν 3.2 !!!!! και κατω απο 5 δεν πέφτει οτι και να κάνεις .... Εκτος και αν πηγαινεις με 50χλμ/ωρα χαχαχαα

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 01 Αύγ 2017, 11:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
gmavro έγραψε:
johnkalas έγραψε:
Το οδηγάει γυναίκα , ε?!

Απλά να σου πω οτι η μητέρα μου έχει το c1 του 2007 και η μέση κατανάλωση είναι στο 6,51l/100km.

Σύμπτωση???


Δεν αποκλείεται αν και ξερω οτι οδηγεί πολυ πανω απο τον μέσο ορο των γυναικών ...
Πάντα βαζει shell 100αρα αλλα να φανταστείς οτι πηγαίνει απο Γαλάτσι στην Καλλιθέα καθε μέρα , οποτε εχει βουνά εχει κίνηση ...
Αμα δεις πάντως και παρακάτω οι τιμες που δίνει το εργοστάσιο δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα !!!

https://www.transportenvironment.org/pr ... -published

Να φανταστεις στο ds5 δίνουν 3.2 !!!!! και κατω απο 5 δεν πέφτει οτι και να κάνεις .... Εκτος και αν πηγαινεις με 50χλμ/ωρα χαχαχαα


Καλά το τι ανοησίες λένε οι εταιρείες για το θέμα των καταναλώσεων δεν υπάρχει πια!!
Στην πράξη το καταλαβαίνεις, την αλήθεια.
Πάντως τα περισσότερα χιλιόμετρα που έχω κάνει με 1 γέμισμα και με τις κατανάλωσης που έχω προαναφέρει παραπάνω, είναι 636. Δεν νομίζω πάντως το C1 να βγάζει παραπάνω από 650 σε καμία περίπτωση!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Αύγ 2017, 11:18 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
Καλημέρα παιδιά,

έχω παρατηρήσει ότι όσο πιο πολύ διαβάζεις στο forum τόσο σου γεννιούνται ερωτήματα για κάτι που μπορεί να είχες στο μυαλό σου, μπορεί και χρόνια πριν.

Τέλος πάντων, αυτό λοιπόν που είχα αρκετό καιρό στο μυαλό μου αλλά μάλλον το είχα ξεχάσει είναι το εξής:

Έχω την συνήθεια να βάζω βενζίνη λίγο πριν το αμάξι μου μείνει στο δρόμο από καύσιμο ( χαζομάρα το ξέρω ). Επίσης γνωρίζω ή μάλλον μου έχουν πει πολλοί, ότι αν αφήνεις το ντεπόζιτο να αδειάσει μαζεύει σκουπιδάκια και μπορεί να κάνει κακό στο αυτοκίνητο. Ερώτημα - Υπάρχει κάτι που να καθαρίζει το ντεπόζιτο??? ( π.χ. κάποιο υγρό ??? )
Παρεπιπτόντως C1 βενζίνη 1.2 82hp.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Αύγ 2017, 14:44 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Ιουν 2013, 18:48
Δημοσιεύσεις: 10560
Τοποθεσία: Σουφλί, Έβρος
Ντεπόζιτο καθαρίζουμε καλά, μόνο όταν το βγάζουμε! :thumb

Μην το κάνεις αυτό. Όχι μόνο για τα σκουπιδάκια, τα οποία αν βάζεις καλή βενζίνη, δεν υφίστανται, αλλά για την αντλία βενζίνης η οποία, δεν ψύχεται κατά τη λειτουργία της και θα σε αφήσει πολύ νωρίτερα. Και εδώ μιλάμε για ποσό.

_________________
C4 1.6 e-HDi SST MCP - 115hp (2013) "Clara" / C4 1.6 BlueHDi SST Feel - 100 hp (2017) "Michelle"
Εικόνα...Εικόνα


Είχαμε ένα C4, πήραμε και δεύτερο.......

Ευάγγελος

Να κοιτάς εκεί που θες να πας, αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Σεπ 2017, 13:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 30 Απρ 2017, 11:49
Δημοσιεύσεις: 59
gmavro έγραψε:
Εικόνα

Κουίζ....
Τι βλέπετε λάθος στην παραπάνω φωτογραφία ;;;;;



Θέλω να αναφέρω ένα περιστατικό σχετικά με το ντεπόζιτο.

Η μητέρα μου έχει το C1 του 2007. Πριν από περίπου 1 μήνα , το αυτοκίνητο σε κίνηση κανονικά , σβήσανε όλα τα πάντα νεκρό! Η μίζα γύριζε δυναμίτης άρα σίγουρα δεν είναι μπαταρία. Το πάμε στην αντιπροσωπεία και μετά από έλεγχο κατέληξαν οι μηχανικάρες ότι είναι η αντλία βενζίνης! Μια ξενέρα έφαγα τρελή! 250 ευρώ! ( Παρεπιπτόντως δεν μου δώσανε το παλιό ανταλλακτικό που βγάλανε από το αμάξι - κακώς που δεν τους το ζήτησα και θα καταλάβετε γιατί το λέω αυτό παρακάτω ).

Όλα καλά μέχρι σήμερα 28/09/17 όπου το αυτοκίνητο μένει ΞΑΝΆ στο δρόμο με ακριβώς την ίδια συμπεριφορά όπως την τελευταία φορά.

Αποτέλεσμα : Ξανά στην αντιρποσωπεία όπου και αφού κάποιου δούλεψε το μυαλό ( μιας και το δικό μου είναι σταματημένο ) σκέφτηκε μήπως είναι το flotter. Βάλαμε 10 ευρώ και μπαμ πήρε εμπρός έτοιμο για απογείωση.

Πόρισμα Μηχανικού : Απλά παρακολούθηση και βλέπουμε.

Συμπέρασμα : Τους γαμμμ....... ή όχι?????

Αν έχει ΄τυχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον , τυχόν συμβουλές ευπρόσδεκτες!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Νεο Citroen C1 82 Shine
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Σεπ 2017, 14:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 28 Ιούλ 2010, 14:04
Δημοσιεύσεις: 659
johnkalas έγραψε:
gmavro έγραψε:
Εικόνα

Κουίζ....
Τι βλέπετε λάθος στην παραπάνω φωτογραφία ;;;;;



Θέλω να αναφέρω ένα περιστατικό σχετικά με το ντεπόζιτο.

Η μητέρα μου έχει το C1 του 2007. Πριν από περίπου 1 μήνα , το αυτοκίνητο σε κίνηση κανονικά , σβήσανε όλα τα πάντα νεκρό! Η μίζα γύριζε δυναμίτης άρα σίγουρα δεν είναι μπαταρία. Το πάμε στην αντιπροσωπεία και μετά από έλεγχο κατέληξαν οι μηχανικάρες ότι είναι η αντλία βενζίνης! Μια ξενέρα έφαγα τρελή! 250 ευρώ! ( Παρεπιπτόντως δεν μου δώσανε το παλιό ανταλλακτικό που βγάλανε από το αμάξι - κακώς που δεν τους το ζήτησα και θα καταλάβετε γιατί το λέω αυτό παρακάτω ).

Όλα καλά μέχρι σήμερα 28/09/17 όπου το αυτοκίνητο μένει ΞΑΝΆ στο δρόμο με ακριβώς την ίδια συμπεριφορά όπως την τελευταία φορά.

Αποτέλεσμα : Ξανά στην αντιρποσωπεία όπου και αφού κάποιου δούλεψε το μυαλό ( μιας και το δικό μου είναι σταματημένο ) σκέφτηκε μήπως είναι το flotter. Βάλαμε 10 ευρώ και μπαμ πήρε εμπρός έτοιμο για απογείωση.

Πόρισμα Μηχανικού : Απλά παρακολούθηση και βλέπουμε.

Συμπέρασμα : Τους γαμμμ....... ή όχι?????

Αν έχει ΄τυχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον , τυχόν συμβουλές ευπρόσδεκτες!



Σε ποια Αντιπροσωπεια εγινε αυτο ??
Και να σου έδιναν μια αντλια στο χέρι τι θα άλλαζε ??
Πεινάνε και μασ Πηδ@νε !!!!!

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 9 από 10 [ 137 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο



Συναφή θέματα

Citroen: Εκ βάθρων μεταμόρφωση του δικτύου
Δ. Συζήτηση: Διάφορα
Συγγραφέας: souledge
Απαντήσεις: 0
ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ CITROËN ΕΛΛΑΣ - CITROËN SMILE DAYS
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: jalbanis
Απαντήσεις: 0
Δεν ανοιγει το πορτ μπαγαζ στο citroen xsara ii 2003 πενταπο
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: power
Απαντήσεις: 0
Citroen C-Crosser
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C-Crosser
Συγγραφέας: tony78
Απαντήσεις: 47
5μπουλονη citroen sport
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: KarlBarks
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια