Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 11:58 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Νοέμ 2016, 13:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
γνωμη μου, καλητερα C2 !!! πολυ σπαρτιάτικο το C1!!

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 30 Νοέμ 2016, 16:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Δεκ 2012, 17:53
Δημοσιεύσεις: 1221
Όντως πολύ σπαρτιάτικο το C1

Σαν χιλιομετροφάγος για το Χαϊδάρι -Ελευσίνα είναι εξαιρετική επιλογή

Για ταξίδια άνω των 200 χλμ δεν θα έλεγα ότι είναι το φόρτε του....κάποια στιγμή θα σε κουράσει αν αυτά τα ταξίδια είναι συχνά.

Όσον αφορά το αν χωράς μέσα άνετα ,μιας και είσαι μεγαλόσωμος , πάρε έναν φίλο σου πηγαίντε σε μια μάντρα αυτοκινήτων και μπήτε μεσα σε ένα να δεις τι και πως

Μπορεις να δεις και τα αντίστοιχα Peugeot 107 - Toyota Aygo αν και νομιζω ότι αυτά είναι κατα κανόνα λιγάκι ακριβότερα ...πιθανόν όμως να βρεις κάτι από ιδιώτη

Το μεταχειρισμένο θέλει υπομονή... αν μπορεις να περιμένεις θα βρεθει κάτι καλό

_________________
Άντε και καλή μας Βούτα


www.historic-mini.gr


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 02 Δεκ 2016, 22:18 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Αυτό σου κάνει?

http://bitros.car.gr/cars/view/8881844/

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 05 Δεκ 2016, 15:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μάιος 2016, 16:17
Δημοσιεύσεις: 17
Δυστυχως οχι για τους απλους λογους:

99% ειναι απο νοικιαρικο...

99% εχει γυρισμενα χιλιομετρα...

Δεν μπαινω στηνδ ιαδικασια να κοιταω αμαξι απο εμπορο. Ποτε δεν μπήκα και ουτε προκειται...Ασε που για να το δινει 6300 το εχει παρει κανα 1000αρικο κατω πες. Αυτη την διαφορα λοιπον μπορεις να την εκμεταλλευτεις ο ιδιος αν τοπαρεις μονος σου. Το περιεργο ομως ειναι οτι η αγορα κυμαινεται στα 6000 για καθαρο φαινομενικα με 60 000 χιλιομετρα μαξ. Το πως πουλανε οι ίδιοι με το δικο τους κέρδος τόσο φθηνά θα πρέπει να σε βάζει σε σκέψεις.

Μέχρι στιγμής λοιπόν κοιτάω μοντέλα του 10 και πάνω με χιλιόμετρα έως 60 000...και κανω υπομονη :p

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 05 Δεκ 2016, 15:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 18 Μάιος 2016, 16:17
Δημοσιεύσεις: 17
Δυστυχως οχι για τους απλους λογους:

99% ειναι απο νοικιαρικο...

99% εχει γυρισμενα χιλιομετρα...

+ Δεν κοιτάω αυτοκίνητα που τα έχουν κάνει "συγκρουομενα" με γδαρμενους προφυλακτηρες, βουλιαγματα κτλ. Μπροστα το καπο εχει διαφορα στα διακενα του πως καθεται ο προφυλακτηρας. Είτε έχει φάει ψιλή έιτε απο τακοπανήματα του δεν καθεται πλεον καλα και εμφανίζει αυτή τη διαφορά στις "χαραμαδες". Ο λεβιές ταχυτήτων ειναι αλλαγμένος? Γιατί? Για να μην ομολογεί τα παραπάνω χιλιόμετρα του? 45000 χιλιόμετρα και τα κουμπιά στο ράδιο έχουν γυαλίσει απο το πολύ πάτα-άσε? Το κουμπί των αλάρμ έχει ομοίως ξεβάψει με μόλις 45 000 χιλιόμετρα? Εκτός και αν ειναι τόσο φθηνιάρικες κατασκευές που και με ΄"ελαχιστη" χρήση δείχνουν την φθορά τους.

Δεν μπαινω στην διαδικασια να κοιταω αμαξι απο εμπορο. Ποτε δεν μπήκα και ουτε προκειται...Ασε που για να το δινει 6300 το εχει παρει κανα 1000αρικο κατω πες. Αυτη την διαφορα λοιπον μπορεις να την εκμεταλλευτεις ο ιδιος αν τοπαρεις μονος σου. Το περιεργο ομως ειναι οτι η αγορα κυμαινεται στα 6000 για καθαρο φαινομενικα με 60 000 χιλιομετρα μαξ. Το πως πουλανε οι ίδιοι με το δικο τους κέρδος τόσο φθηνά θα πρέπει να σε βάζει σε σκέψεις.

Μέχρι στιγμής λοιπόν κοιτάω μοντέλα του 10 και πάνω με χιλιόμετρα έως 60 000 ιδιωτών μόνο...και κανω υπομονη :p

Τις προάλλες πήγα σε μαντρά απλα και μόνο για να δω αν χωράω μέσα και μπηκα σε Aygo με 61 000 χιλιόμετρα. Φθαρμένα τιμόνια και λεβιέδες στο φούλ και ο συμπλέκτης ένα σκορπίδι στο πάτημα του και μόνο. Λες και είχε γυρίσει 2 φορές κοντέρ...Θα έπρεπε να ήμουν χαζός να πιστέψω τα χιλιόμετρα αυτά...

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 15 Δεκ 2016, 21:23 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Για δες και αυτό, ισως σε κάνει αλλάξει τα θέλω που έχεις θέσει!!
Επισης έχει πολλά εργοστασιακα έξτρα όπως:
Στροφομετρο- Ντουλαπακι κλειστό συνοδηγού- Τεμπέλη- Ζαντες αλουμινίου- Εταζερα πισω.

https://omegahellas.car.gr/cars/view/9201575/

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 09 Μαρ 2017, 12:48 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2014, 19:59
Δημοσιεύσεις: 510
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία, Αθήνα
:c4 Γεια σας δεν έχω ξαναγράψει στη σελίδα σας και σας χαιρετώ (είμαι της σελίδας του C4) ! Γράφω γιατί ενδιαφέρομαι για μεταχειρισμένο c1 περίπου δεκαετίας, για τη σύζυγο (πρώτο αυτοκίνητο). Επειδή είμαι τελείως άσχετος για το συγκεκριμένο μοντέλο θα ήθελα την γνώμη σας. Σε τι να πάω πιο είναι πιο ..έμπιστο , τι να κοιτάξω ,λόγω παλαιότητας τι είναι καλύτερα να πάρω βενζίνης ή πετρελαίου, κατανάλωση,αυτόματο ή απλό. Η εμπειρία σας φαντάζομαι θα με βοηθήσει πάρα πολύ!!
Επίσης αν ξέρετε τι τιμή παίζει, γιατί ψάχνω κάπως οικονομικό. Έχω δει στο ίντερνετ ότι υπάρχουν πάρα πολλά μεταχειρισμένα στην Αθήνα, c1. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων ....και για την φιλοξενία!


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω NEKTARIOS C5 στις Πέμ 09 Μαρ 2017, 14:04.
Αιτία: διπλο ποστ
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 09 Μαρ 2017, 19:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Επειδη ειναι αγαπησιαρικο αυτοκινητο των ενοικιαζομενων..αν δεν ενδιαφερεσαι για κατι τετοιο, πρεπει να βρεις ενος ιδιωτη που το αγορασε καινουργιο και σαφως του φερθηκε φανταζομαι πολυ καλυτερα απο τα εκατονταδες χερια που περασαν τα υπολοιπα.
Αυτοκινητο σκυλακι, με τα απολυτως απαραιτητα ειναι, εχω οδηγησει και αυτοματο και χειροκινητο. Το αυτοματο δε με ενθουσιασε καθολου απο αποψη αλλαγων, θορυβων και συντηρησης οπως μου ειχε πει και η κατοχος.
Τα πετρελαια ειναι προσφατη μοδα, οποτε σιγουρα θα ειναι εισαγωγης. Με οτι εχει να κανει αυτο.
Για γυναικα ειναι απιθανο και εχει και καλη περιφεριακη ορατοτητα, ενα ψυχολογικο των γυναικων ωστε να νιωθουν οτι εχουν τον ελεγχο. Και τα δυο που οδηγησα ειναι γυναικων και το ενα μαλιστα βενζινης με 350.000km αυτη τη στιγμη ισως...(καθημερινα στην εθνικη)

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 09 Μαρ 2017, 21:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2014, 19:59
Δημοσιεύσεις: 510
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία, Αθήνα
Blanc έγραψε:
Επειδη ειναι αγαπησιαρικο αυτοκινητο των ενοικιαζομενων..αν δεν ενδιαφερεσαι για κατι τετοιο, πρεπει να βρεις ενος ιδιωτη που το αγορασε καινουργιο και σαφως του φερθηκε φανταζομαι πολυ καλυτερα απο τα εκατονταδες χερια που περασαν τα υπολοιπα.
Αυτοκινητο σκυλακι, με τα απολυτως απαραιτητα ειναι, εχω οδηγησει και αυτοματο και χειροκινητο. Το αυτοματο δε με ενθουσιασε καθολου απο αποψη αλλαγων, θορυβων και συντηρησης οπως μου ειχε πει και η κατοχος.
Τα πετρελαια ειναι προσφατη μοδα, οποτε σιγουρα θα ειναι εισαγωγης. Με οτι εχει να κανει αυτο.
Για γυναικα ειναι απιθανο και εχει και καλη περιφεριακη ορατοτητα, ενα ψυχολογικο των γυναικων ωστε να νιωθουν οτι εχουν τον ελεγχο. Και τα δυο που οδηγησα ειναι γυναικων και το ενα μαλιστα βενζινης με 350.000km αυτη τη στιγμη ισως...(καθημερινα στην εθνικη)

:c4 Και εγώ για βενζίνης προσανατολίζομαι γιατί φαντάζομαι ότι ούτε 1000 χλμ δε θα κάνει τον χρόνο, και σίγουρα θα πάρω μόνο από ιδιώτη και με δικό μου έλεγχο. Από ότι είδα ξεκινάνε από 4500 χιλιάρικα και όχι πολύ παλιά και με λίγα χλμ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Μαρ 2017, 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 21:23
Δημοσιεύσεις: 5363
Αγάπες δεν υπάρχει C1 diesel θαρρώ... Στέργιε δεν ξέρω αν σε συμφέρει να πάρεις τέτοιο μτχ, καθώς όπως θα δεις έχουν ψηλές τιμές.. Με το καινούριο να κάνει συνήθως +3000€ ειναι θέμα...

_________________
Citroen C4 1.6 e-hdi
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Μαρ 2017, 22:41 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 26 Απρ 2011, 10:48
Δημοσιεύσεις: 5966
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Εικόνες: 3
Lohias^ έγραψε:
Αγάπες δεν υπάρχει C1 diesel θαρρώ.

:agree

_________________
DS3 THP


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 10 Μαρ 2017, 23:57 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2014, 19:59
Δημοσιεύσεις: 510
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία, Αθήνα
:c4 Τελικά υπάρχει κανένας στο κλάμπ με c1? Στην τιμή δεν έχεις και άδικο σε σχέση με κάτι φιατ πάντα που είδα και κάτι άλλα που δε θυμάμαι ...ξεφεύγουν λίγο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 11 Μαρ 2017, 00:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 03 Απρ 2014, 19:59
Δημοσιεύσεις: 510
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία, Αθήνα
Lohias^ έγραψε:
Αγάπες δεν υπάρχει C1 diesel θαρρώ... Στέργιε δεν ξέρω αν σε συμφέρει να πάρεις τέτοιο μτχ, καθώς όπως θα δεις έχουν ψηλές τιμές.. Με το καινούριο να κάνει συνήθως +3000€ ειναι θέμα...

:c4 Αγαπούλα νομίζω ότι υπάρχουν ντιζελάκια c1 :love :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Ερωτήσεις για την αγορά μεταχειρισμένου C1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 11 Μαρ 2017, 02:13 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Υπαρχουν αλλα ειναι τοσο μαπα που η βενζινη ειναι μονοδρομος.

Στάλθηκε απο το LG-V10 H960 μου

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 5 [ 62 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο



Συναφή θέματα

Σκεψεις για αγορα C5
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: Kilomeater
Απαντήσεις: 906
Αγορά μεταχειρισμένο 1.4 ή 1.6
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 80
Αγορά C4 Picasso - 2011 - diesel - αυτόματο σασμάν
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: Θάνος72
Απαντήσεις: 5
ΑΓΟΡΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΓΙΑ GRAND PICASSO 2010
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4 Picasso
Συγγραφέας: ΜΗΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Απαντήσεις: 7
Αγορά C5 2003 1.8
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C5
Συγγραφέας: karajim86
Απαντήσεις: 22
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ