Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:41 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 16:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Οταν ηταν καλοι οι καιροι (απο οικονομικης βασεως) και ειχα λεφτα στο χερι καπου στο τελος του οκτωμβριου του 2008,ηθελα να αγορασω ενα αμαξι,καινουργιο φυσικα και να ειχα το κεφαλι μου ησυχο.
Αφου το εψαχνα απο δω,το εψαχνα απο εκει ειχα καταληξει σε 2 αμαξια εντελως διαφορετικα μεταξυ τους.Στο suzuki jimny και στο c2 vts.
Ολα εξαρτηθηκα απο την επισκεψη μου για την αγορα του jimny οπου οταν ειδα οτι με τα 16000 ευρο που ειχε περιπου τοτε,δεν μου εδιναν ουτε το ραδιοcd ως μερος του αμαξιου ειπα δεν γ@μεις,θα παρω το vts να ξεκ@υλωνω με τα γκαζια και χεσε τα βουνα με το τζιπ διοτι ουτος η αλλος ειχα και enduro μοτοσυκλετα και αγροτικο 4x4 του μπαμπα.
Το αγορασα το c2 καινουργιο,σμπραφ τα λεφτα,ουτε επιταγες,ουτε δοσεις,με δωρο συναγερμο.
Ημουν μεσα στην κ@υλα.Εβαλα φιμε ζελατινες,αγορασα πατακια,καλυματα καθισματων,κατι εξτραδακια και στο πισω μερος του μυαλου μου ειχα να το βαλω και Φ.Π.Ε.Εγινα μελος και στο forum,πηρα αυτοκολλητακι,μπλουζα,μπρελοκ,βαση για την πινακιδα με το greekcitroenclub να ειναι το σημα κατατεθεν.
Οποτε πηγαινα στην γειτονικη πολη της Καβαλας την Ξανθη για να δω την μελλουσα γυναικα μου,εβρισκα ευκαιρια και το πατουσα στην εγνατια με τα 200 να τα εχω επι μονιμης βασης.Τοτε η βενζινα ειχε και 0,68λεπτα,δουλευα και στα ΕΛΤΑ και ειχα φραγκακια.
Ηρθαν τα χρονια της λεγομενης κρισης.Ξεμεινα απο δουλεια και στην ουσια δουλευα περιστασιακα.Οι μετακινησεις με το αμαξι μειωθηκαν καθως χρησιμοποιουσα μονο το μηχανακι μου το οποιο ηταν παρα πολυ οικονομικο με βαση το αμαξι.
Ειχα κλεισει και χρονο χωρις να κανω 10000χλμ πραγμα αδιανοητο για την μεχρι τωρα ζωη μου ως οδηγος αυτοκινητου (34 ετων σημερα).
Οι καιροι δυσκολεψαν παρα πολυ.Η γυναικα μου (παντρευτηκα ντε) ευτηχως εχει το matiz μετατροπη σε υγραεριο και μετακινουμαστε με εκεινο.Το αβγο φετος μπηκε ασχημα στον πωπο και ειπα τελος....Θα πουλησω το c2 που δεν το χρησιμοποιω ωστε να μπαλωσω τρυπες.Με πονο καρδιας διοτι το ειχα αγαπησει το γ@@μημενο.Εζησα πολλες στιγμες μαζι του,ασχημες και καλες,βολτες κοντινες και μακρινες.
Την προηγουμενη πεμπτη,υστερα απο μηνες σε αγγελια στο car βρεθηκε υποψηφιος αγοραστης.Το ειδε,το οδηγησε,το μελετησε και το αγορασε.
Πλεον η σχεση μου με το c2 ελαβε τελος.Για καποιους απλα ειναι ενα υλικο που δεν χριζει συναισθηματισμου,για μενα ισως επρεπε να το δω ως υλικο,αλλα οταν σκεφτομαι οτι εζησα μαζι του πολλες στιγμες ισως με ποναει.
Γ@@μημενη κριση...
Ισως ειναι και το τελευταιο ποσταρισμα που κανω στο forum.
Ευχομαι στο παλικαρι που το αγορασε να το ξεσκιση και να το χαρει.

Υ.Γ.Sorry για τα ορθογραφικα

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 17:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 09 Δεκ 2009, 17:11
Δημοσιεύσεις: 131
Μην σε παίρνει από κάτω...
Πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικά μας θα ναι...

Κι εγώ με τη γυναίκα είχαμε ένα c2 VTR. Το κρατήσαμε 3,5 χρόνια και το δώσαμε εδώ και 6 μήνες γιατί δεν μπορούσαμε να συντηρούμε 2 αυτοκίνητα, αλλά δεν είναι λόγος να απέχω από το φόρουμ και να γράφω αραιά και που σε κάτι που έχω γνώσεις και γνώμη.
Κι ας μην έγινα ποτέ μέλος και δε γράφτηκα γιατί πάνω που το αποφάσισα, σε 1 μήνα έπρεπε να δοθεί.
Η παρέα είναι καλή εδώ μέσα και το ξέρεις ακόμα καλύτερα εσύ.

*Παρεπιπτόντως το αμάξι σου το είχα δει στην αγγελία και μου άρεσε πολύ!

Καλορίζικο στο νέο ιδιοκτήτη..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 09 Νοέμ 2007, 22:41
Δημοσιεύσεις: 17279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Εικόνες: 10
Όντως ήταν από τα πολύ προσεγμένα C2 του car. Τυχερός ο επόμενος, θα το χαρεί πολύ.
Μη στεναχωριέσαι, πάλι με χρόνια με καιρούς.. :thumb
Καλή δύναμη και ελπίζω να μας επισκεφτείς ξανά!

sent from a shiny silver Citroen using Τapatalk 2

_________________
Εικόνα

Citroën Xantia II 1.8i 16V
Citroën C2 by Loeb no.0299

"Life is too short to drive boring cars"


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 17:35 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Σε καταλαβαίνω όσο δεν πάει,και εγώ την c5 την κρατάω με νύχια και με δόντια και αν την έχω ακόμη είναι γιατί την βλέπω σαν ένα κομμάτι δικό μου και όχι σαν αυτοκίνητο,όπως πολλές φορές προσπάθησα να την δω για να της γυρίσω την πλάτη λόγο της κρίσης......συνεχίζω τον αγώνα για το γαμωτο!!!Μείνε στην παρέα μας......

Στάλθηκε από το ST26i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 17:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
Ακομη ενα θυμα της κρισης. Σε καταλαβαίνω απολυτα, ευτυχως για μενα ξερω τα χερια που το πηρανε και χαίρομαι που συνεχίζω να το βλέπω. Κάποια αυτοκινητα γινονται κομμάτι της ζωής σου. Ετσι και εγω, σαν και εσενα το 2007 τα πραγματα πηγαιναν καλά, ειχα το "μαρουλι" στο χερι και πηγα μπραφ και το αγορασα, ακομη θυμαμαι την πρώτη μερα που το πηρα και του εβαλα βενζινη σε ενα βενζιναδικο στην Μαρτιου που απο την τοση χαρα που ειχα ο βενζινας μου εκανε δωρο μια ξεσκονιστρα (σαν αυτη που εχουν οι ταριφες). Πολλές αναμνησεις και εγω μεσα σε αυτο το αμαξακι, δενμου διαμαρτυρηθηκε ποτέ. Ηρθαν ετσι τα πραματα ομως και εγω επρεπε να ξενιτευτω, δεν γινοταν να κραταμε δυο αυτοκινητα οποτε πηρε το δρομο της πωλησης...

Αλλα αυτο δεν ειναι λογος να μην μεινεις στην παρεα του φορουμ, μια καλημερα, μια συμβουη σε καποιον που εχει καποιο προβλημα, ειναι καλη παρεα και συντροφια...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 17:55 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 13 Μάιος 2012, 19:54
Δημοσιεύσεις: 8614
winemaker έγραψε:
Αλλα αυτο δεν ειναι λογος να μην μεινεις στην παρεα του φορουμ, μια καλημερα, μια συμβουη σε καποιον που εχει καποιο προβλημα, ειναι καλη παρεα και συντροφια...


:agree :agree :agree ....εδώ πλέον υπάρχουν αξιόλογες και δυνατές φιλίες. :thumb


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 21:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Να σται καλα ρε παιδια.Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Οντως το c2 δεν με πουλησε ποτε (οχι οτι το ειχα ξεσκισει κιολας) και οντως ηταν απο τα καλυτερα αμαξια που ειχα εγω και η οικογενεια μου .Πλεον θα βαρεσω ενα παλιο σεισεντο ισα ισα να κινουμαι.
Το παιδι που το πηρε οντως καυλωμενο στο φουλ ειναι και ευχομαι να του εκμεταλλευτη τις πραγματικες ικανοτητες του και φυσικα του ειπα και για το φορουμ αλλα και οτι χρειαστη θα τον στηριξω διοτι δεν ειμαι απο τους μ@@@λακες που τα πουλανε και μετα κανουν πως δεν ξερουν τον επομενο ιδιοκτητη

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Απ: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 23 Φεβ 2014, 21:30 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 15:36
Δημοσιεύσεις: 5915
Τοποθεσία: Π.Φαληρο
Κλείνω 1,5 χρονο απο τοτε που πούλησα το xsara και αν και τα τελευταια 2.5 χρονιά δεν είχε κανει παραπανω απο 3500 χλμ με πονουσε οτάν παρεδιδα τα κλειδιά, και δεν είναι λιγες οι φορες που ακόμα και τωρα το σκέφτομαι οτάν βλέπω κανένα αντίστοιχο στο δρόμο... Επίσης μπορεί να μη γράφω πλεον τόσο συχνα στο forum χαιρομαι όμως για τους λιγους φιλους που έχω κανει απο εδώ, καθώς και σε "ειδικες"συναντήσεις που βλέπω και τα υπολοιπα παιδιά ...

Στάλθηκε από το A1-810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

_________________
Να είσαι καλά και να μας προσέχεις από εκεί ψηλά....
ΜΙΧΑΛΗΣ ΒΑΤΡΑΝΗΣ 04/12/1981 - 27/03/2010
http://www.youtube.com/watch?v=3yFJfgvglnA


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Φεβ 2014, 08:28 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 19:27
Δημοσιεύσεις: 2688
:agree η κρίση μας έχει κάνει να πάρουμε αποφάσεις που σίγουρα δεν τις θέλουμε αλλά
εκ των πραγμάτων τις κάνουμε!
Η ζωή συνεχίζεται και οι σχέσεις με τα παιδιά του forum σίγουρα δεν τελειώνουν εδώ..

_________________
ο έξυπνος παραδέχεται,ο πονηρός δικαιολογείται,ο βλάκας επιμένει


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Φεβ 2014, 10:21 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 24 Δεκ 2010, 12:03
Δημοσιεύσεις: 15531
Τοποθεσία: Θεσ/νικη
Όλα στη ζωή κάνουν κύκλους. Την υγεία μας πάνω από όλα και μπορούμε να πάμε σε καλύτερα και περισσότερα :thumb

_________________
-Πράκτορας ΑΚΑ Βλέπω ΚΑΙ πίσω από το βουνό, μέσα από το τούνελ, ας έχει και ομίχλη!

1985 GSA - 1986 BX 1.6 TRS - 1991 GS Pallas - 2001 BX Atout - 2003 Saxo 1.1 Furio - 2007 C2 1.4 VTR - 2008 C4 1.6 16v Exclusive - 2010 C4 1.4 16v Elegance - 2011 Xsara 1,6 16v VTS - 2012 C3 1.6 e-HDI Eco Chic, και πλέον 2016 Peugeot 308 SW THP Premium Pack


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Το τελος μιας σχεσης...
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 24 Φεβ 2014, 22:09 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Δεκ 2007, 05:05
Δημοσιεύσεις: 8103
Τοποθεσία: Pablo Escobar Preveza
Μπορει το αμαξι να το αγορασες ντουκου τα λ7 ομως για να τα μαζεψεις ολο και κατι στερηθηκες....εξαλλου το πηρες το χαρηκες ΕΣΥ οπως ηθελες εγραψες τα χλμτρα σου μεσα σε αυτο περασες χαρες και λυπες.....
Χαιρομαι για την σταση σου απεναντι στον επομενο αγοραστη...επισης χαιρομαι στο γεγονος οτι πλεον μπηκαν αλλα πραγματα στην ζωη σου πιο σημαντικα οπως η δημιουργια οικογενειας....αλλα και παλι παραμενει μια ευχαριστη αναμνηση.........

_________________
1995 Citroen Visa I '79 652cc ως το 2001
1998 Citroen Visa II '84 652cc ως το 2006
2001 Fiat Brava SX '01 1.2cc 16v ως το 2005
2005 Citroen Xantia II ΄99 1,6cc 8v Lpg ως το 2019
2006 Fiat Seicento ΄01 1.1cc Sporting Abarth ως το 2007
2009 Honda Jazz ΄09 1,2cc ως το 2020
2020 Citroen Xantia II '00 1.8cc 16v Lpg
2020 Citroen Xsara II '03 1.4cc 8v Lpg


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Νέος ευτυχής κάτοχος μιας GSA 1.1
Δ. Συζήτηση: CX / GS / SM
Συγγραφέας: harisman
Απαντήσεις: 41
Τέλος στα αυτοκόλλητα των τελών κυκλοφορίας
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: NEKTARIOS C5
Απαντήσεις: 21
λάδια τέλος ...
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: demkat1
Απαντήσεις: 9
Τέλος το ενδιαφέρον του Raikkonen για την F1
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 1
Με Loeb μέχρι το τέλος του 2010
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 0
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια