Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:58 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αγορά μετ/νου C2 1.4 HDi-Βοήθεια για επισκευές/ανταλλακτικά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιουν 2016, 00:16 
Άβαταρ μέλους
Παιδια, καλως σας βρηκα.
Πρωτο μου αυτ/το εδω και λιγες μερες ενα C2 1.4 HDi. Μεχρι τωρα ειχα εταιρικα, πραγμα που σημαινει πως ποτε δεν ασχολουμουν και δε μ ενοιαζε, ουτε ασχοληθηκα ιδιαιτερα με αυτ/τα. Ξερω κατι παραπανω απο τα βασικα λοιπον απο αυτ/τα.
Παω στο ψητο το εν λογω αυτ/το ειναι του 12/06, εισηχθηκε απο Γερμανια μετ/νο, απο καποιον ιδιωτη στο Αγρινιο, απο εκει πουληθηκε σ εναν αλλο ιδιωτη στα Γιαννενα ο οποιος στο 6μηνο το πουλησε (απ ο,τι καταλαβα λογω οικονοκικης αναγκης πιθανον).
4ο χερι λοιπον εγω στα 150.000 χλμ. Δερματινο σαλονι (τα σπαει αυτο το bucket), θερμαινομενα καθισματα, αισθητητες βροχης, αισθητητες φωτος, parktronic, cruise control, κα. Σε πολυ καλη κατασταση γενικα, το πηρα στα 4300€. Το πηρα απο service (υμαντας χρονισμου, ντιζες ταχυτητων). Ο αρχικος μαστορας στα Γιαννενα μου εδωσε το οκ και πως και στα διαγνωστικα του κινητηρα ειναι οκ, το ιδιο και στη Citroen στη Θεσσαλονικη οπου και μενω.
Παω στα θεματακια:
1) Ο συμπλεκτης ειναι πολυ σκληρος και με κακη αισθηση στην οδηγηση, στις αλλαγες ταχυτητων κυριως Ν->1-2 "κρεμαει" λιγο (μαλλον αυτο που λεμε "πατιναρει"). Απ οσο εμαθα θελω δισκο-πλατο, οπου στη Citroen θελουν οι καημενοι 500€.
2) Επειδη το εχω ηδη στη Citroen (ηθελα ο πρωτος ελεγχος ο καλος στη πολη που μενω να ειναι απο επισημο service) και παιρνουν ουτως η αλλως (απ οτι ειδα μετα 75€ για τον ελεγχο) αφησα το μαστορα να αλλαξει 1 μπαλακι ψαλιδιου κι ενα ρουλεμαν τροχου και να ελενξει τα top mounts. Ζητησα και μου κανανε δωρο τον καθαρισμο-απολυμανση του Α/C (15€) και 15% στα ανταλλακτικα.
3) Απο εκει και περα θελω μια συσταση-προταση για συνεργειο αυτ/των σοβαρο, υπευθυνο, τιμιο, κλπ. Να το παω σ ενα μαστορα καλο να το σκαναρει ολο, να μου πει οντως τι χρειαζεται ακομα το αυτ/το (εκτος απο δισκο-πλατο που δεν εχει αλλαχτει ποτε) στη Δ. Θεσσαλονικη. Με λιγο ψαξιμο διαβασα καποια θετικα posts για τους Βασιλιδες στη Λαγκαδα, που με βολευει. Ισχυει;
4) Επισης ψαχνω με τον ιδιοκτητη (θα μου τα πληρωσει αυτος μετ/νη εταζερα (εχει σπασει ενα κλιπ της και δε στεκεται σωστα) οπως και το μαμισιο radio/cd μετ/νο γιατι ειναι μπλοκαρισμενο/χαλασμενο. Επιβεβαιωνω με λιγο ψαξιμο πως αν βαλεις εμποριου μπλοκαρει parktronic και χειρισμους του μενου.
5) Επισης εναν καλο value for money ταπετσερη να μου αλλαξει τη δερματινη σ ενα κομματι-μπρατσακι του καθισματος.

Υ.Γ.: Δεν ειμαι απο Θεσ/κη - προσφατα μετακομισα εδω για δουλεια, αρα ξερω την πολη καπως περιπου 2 μηνες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αγορά μετ/νου C2 1.4 HDi-Βοήθεια για επισκευές/ανταλλακτικά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 24 Ιουν 2016, 07:16 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 24 Ιουν 2009, 18:35
Δημοσιεύσεις: 4428
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Εικόνες: 3
εχεις π.μ.

_________________
Βασίλης AX Gti


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω Επισκέπτης στις Παρ 24 Ιουν 2016, 09:48.
Αιτία: Ολα οκ
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Αγορά C4 Picasso - 2011 - diesel - αυτόματο σασμάν
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: Θάνος72
Απαντήσεις: 5
Fiat 500 ανταλλακτικα απο εξωτερικο
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: picart
Απαντήσεις: 5
Αγορά Saxo 1.1
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 3
αγορα μεταχειρισμενου c2 1,4 td
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C2
Συγγραφέας: xristos1987
Απαντήσεις: 15
xenon Βοηθεια!!!
Δ. Συζήτηση: Βελτιώσεις C2
Συγγραφέας: thodoris23
Απαντήσεις: 17
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια