Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 16:09 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 13 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Σεπ 2009, 17:41 
Άβαταρ μέλους
Λοιπόν, έφτασε ο καιρός για το πρώτο service του C2 VTS. Ξέρει κανείς πόσο περίπου κοστίζει και τι κάνουν γενικώς, τι συγκεκριμένα αλλάζουν; Λάδια και τα λοιπά. Απλά να είμαι λίγο ενημερωμένη και να μην με πιάσουν κότσο..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 10 Σεπ 2009, 17:57 
Χωρίς σύνδεση
Super Moderator
Super Moderator
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 12 Ιαν 2009, 21:47
Δημοσιεύσεις: 13647
Τοποθεσία: Πειραιας
Εικόνες: 0
Αν ειναι τον 10000 km τοτε σου αλλαζουν λαδια και φιλτρο λαδιου και το βαζουνε στο lexia!τωρα η τιμουλα παει 80 με 120ευρω!!

_________________
C5 exclusive-C4 vtrs


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 11 Σεπ 2009, 13:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Το τι κάνουν το λέει αναλυτικά το βιβλίο. Απο τιμές, ο Χανιαδάκης θέλει 95, ενώ εκτός αντιπροσωπείας κανα 60αρι.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Νοέμ 2009, 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 29 Ιουν 2009, 13:18
Δημοσιεύσεις: 327
Εκανα αλλαγη λαδιων (μαζι με φιλτρο) στον Χανιαδακη το Καλοκαιρι (2.000χλμ) κ πηγε 60κατι ευρω. (επαθα σοκ γιατι τοσο φτηνα λαδια δεν εχω βαλει ποτε μου σε αμαξι , ουτε καν σε φαγητο :tongue ) .
Μου βαλανε total 10-40 κ τους πηγα το βιβλιαρακι που μεσα γραφει για C2 vts 0-30...
Κλασσικα οπως σε ολες τις αντιπροσωπειες σε αντιμετωπιζουν ως ασχετο κ αρχιζουν να σου εξηγουν περι κλιματος , εξωτερικων θερμοκρασιων κλπ κ οταν του ειπα πως καπακι ανεβαινω Αυστρια για τον Χειμωνα , σταματησε...
Υπεθεσα πως τουλαχιστον επισημη αντιπροσωπεια θα εβαζε τα λαδια που γραφει το βιβλιαρακι... , αλλα... .
Τελοσπαντων τα αλλαξα με castrol edge 0-30 (καπου στα 30ευρω το λιτρο αν θυμαμαι καλα , ελεος πιο ακριβο κ απο το 10-60 των ///M...) στις 8.000χλμ κ πριν προλαβουν να πεσουν οι θερμοκρασιες εδω κ ολα οκ.

Υ.Γ.Παντως τετοιες μα'ι'μουδιες δε γινονται σε καμια απο τις γερμανικες εταιριες απο τις οποιες ειχα αυτοκινητα ως τωρα (bmw,audi,vw,ουτε καν στη seat) (αν εξαιρεσω το 106 μου που ηταν εκτος εγγυησης , οποτε δεν ειδε ποτε επισημο...)

_________________
Εικόνα etuned


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 06 Νοέμ 2009, 17:51 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Εχω το τιμολογιο μπροστα μου και γραφω αναλυτικα για το πρωτο σερβις τη πληρωσα.Λαδι 26,28 +4.99 φπα.
υγρο παμπριζ 2.09+0,4 φπα
φιλτρο αλδιου 10,49 +1,99φπα
ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΣΥΝΟΛΟ 18,8
Και ολα μαζι ειναι 46,24+18,8=65,04 πληρωσα για το πρωτο σερβις.
Τωρα εκει κατω σε πρωτεουσα δεν ξερω εαν περνιυν παραπανω.Οποιος δεν πιστευει του σκαναρω τα τιμολογια να τα δει.Προσωπηκα πιστευω οτι ειναι πολυ φθηνο.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιαν 2010, 20:00 
Άβαταρ μέλους
ρε παιδια εμενα θα μου το κανουν δωρεαν μου ειπαν :scratch λες να κανω λαθος??????????


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 25 Ιαν 2010, 20:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 05 Ιαν 2010, 16:31
Δημοσιεύσεις: 190
Εάν είναι το πρώτο-πρώτο, στα 1000km-2000km, αρκετοί το κάνουν δωρεάν για λόγους marketing.

edit: Τώρα που το σκέφτομαι πάλι, αν ήμουν αντιπρόσωπος και εγώ δωρεάν θα το παρείχα, δεν θα διακινδύνευα να τσιγουνευτεί κάποιος τα $$$ και να μείνει με τα λάδια του στρωσίματος 10.000km!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Ιαν 2010, 14:20 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Μέσα στα 2 χρόνια που είναι η εγγύηση δεν υπάρχει περίπτωση να πάθει κάτι ο κινητήρας απο τα λάδια ακόμα και αν δεν αλλάξεις καθόλου.
Απο εκεί και πέρα η κάθε αντιπροσωπεία προσπαθεί να πιάσει τον πελάτη όπως μπορεί.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 26 Ιαν 2010, 19:42 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Ο τσαμπα πεθανε.Δωρεαν ειναι οι εργασιες,οχι τα λαδια.Γυρω στα 35 ευρο τα λαδια.Για το σερβις τον 1500 (αναλογα ποσα θα σου πουνε απο την αντιπρωσοπεια).Εμενα με ειχαν πει στα 2000 αλλα πηγα ποιο νωρις

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 16:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Στα 2000 δεν έχεις service. Έναν έλεγχο κάνουν (δωρεάν). Αν θέλεις να αλλάξεις λάδια είναι δικό σου θέμα και φυσικά τα πληρώνεις.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 19:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
aiolos εμενα με αλλαξαν λαδια και γενικα το ελενξαν το αμαξη καθως ημουν μπροστα και πιστευω οτι καλυτερα που με ειπαν κιολας να ερθω στα 2000 και με πηραν 35 ευρο (εαν θυμαμε καλα).Εργατικα δεν πληρωσα.Και γω ειμαι της αποψης φυλαγε τα ρουχα σου αν χεις τα μισα.Καινουργιο αμαξη και να το πας για πρωτη αλλαγη λαδιων στα 10000,εγω προσωπηκα δεν θα το εκανα

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 27 Ιαν 2010, 20:33 
Άβαταρ μέλους
εμενα παντως μου ειπαν στα 10000 χιλ. αλλαγη λαδιων αλλα ετσι κι αλλιως με τα προβληματα που εχω και το πηγαινω καθε 3 και λιγο αμα ειχε κατι θα μου το εφτιαχναν πιστευω χαχαχαχαχαχχα τι να πω σε λιγο θα το παρκαρω στην αντιπροσωπια για να ειμαι σιγουρη :gflag αθανατη ελλαδα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: To πρώτο service!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 28 Ιαν 2010, 19:52 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4901
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
ger_zoym έγραψε:
aiolos εμενα με αλλαξαν λαδια και γενικα το ελενξαν το αμαξη καθως ημουν μπροστα και πιστευω οτι καλυτερα που με ειπαν κιολας να ερθω στα 2000 και με πηραν 35 ευρο (εαν θυμαμε καλα).Εργατικα δεν πληρωσα.Και γω ειμαι της αποψης φυλαγε τα ρουχα σου αν χεις τα μισα.Καινουργιο αμαξη και να το πας για πρωτη αλλαγη λαδιων στα 10000,εγω προσωπηκα δεν θα το εκανα


Καλά έκανες και τα άλλαξες νωρίτερα. Αλλά δεν είναι υποχρεωτικό. Στα 2000 απλά το κοιτάνε (νομίζω μάλιστα οτι καταργήθηκε αυτό).


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 13 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Book service οδηγός συντήρησης!
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση Xsara
Συγγραφέας: oiko79
Απαντήσεις: 5
Service reminder indicator (reset and adjust)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Kostas C3
Απαντήσεις: 6
C4 Service Manual
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: nauxa
Απαντήσεις: 5
SERVICE MANUAL C2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Στέλιος
Απαντήσεις: 15
Citroen Economy Service
Δ. Συζήτηση: Δ.Τ. Citroen Hellas
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 45
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron