Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 01:36 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Απρ 2011, 11:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2011, 13:40
Δημοσιεύσεις: 15
Παίρνω την πρωτοβουλια να βαλλω αυτο το θεμα, γιατι προσωπικα, ειναι μεγαλη ιστορια το πως κατεληξα και αγορασα c2.. οποτε θεωρισα πως θα εχει ενδιαφερων να δουμε διαφορες ιστοριες..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Απρ 2011, 11:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2011, 13:40
Δημοσιεύσεις: 15
Και κανω το ξεκινημα.. το 2004 λοιπον ημουν με μια κοπελα η οποια ιτηελε καινουργιο 'τουτουνι' οπως ελεγε.. και'γω ως Hondakias mexri to kokkalo tote..της εδειχνα διαφορα φτηνα γιαπωνεζακια..και μια καλη πρωια.. μου λεει να παμε να δουμε το καινουργιο το citroen!!to c2!! το εγκεφαλικο καταλαβενετε πως ηταν αμεσο!!! με τα πολλα παμε και το βλεπουμε..(για να αποφυγω και ολων των ειδων τις μουρμουρεσ..).τεσπα να μην μακρολογω,πηγαμε και το ειδαμε 5 φορες!! και την 5η ρωτησα αν βγαινει σε γρηγορο.. η ζημια ειχε γινει.. και μετα απο 2 χρονια τελικα κατεληξα να το παρω εγω παρα εκεινη..να φανταστητε πως η ανυπομονησια που με ειχε πιασει ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ που ενω το ηθελα σε ασπρο,με το που ακουσα 6 μηνες αναμονη λεω κοκκινο,μετα μου λεει 3μηνες αναμονη.. και τκατεληξα σε μαυρο που ειχε 1 μηνα αναμονη.. μεχρι που πηγα να τοπαραλλαβω ο ιδιος για να μην το οδηγησει κανεις αλλος μεχρι την citroen!!! Τεσπα! αυτα εν ολιγης..


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Απρ 2011, 13:01 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 01 Μαρ 2008, 03:42
Δημοσιεύσεις: 112
Τοποθεσία: ΚΟΖΑΝΗ
Εγώ πάλη κολλημένος χρονιά με opel τρελή ψώρα και όλη η οικογένεια είχα στην κατοχή μου opel cadett 2.0cc opel astra 2.0cc opel astra 1.4cc δυο opel tigra 1.4cc και ένα opel corsa 1.1cc :lol αφού έλεγα ότι δεν πρόκειται να αλλάξω μάρκα πότε και ΞΑΦΝΙΚΑ βλέπω το c2 vts σε μια έκθεση αυτοκινήτου αυτό ήταν το ερωτεύτηκα :love :love :love μετά από μια βδομάδα το παρήγγειλα.....Τώρα μετά από 4 χρόνια έχουμε 5 Citroen στην οικογένεια.

(Αλλά δεν σας κρύβω ότι έχω κάτι ερωτικές φαντασιώσεις με το Opel Corsa OPC 196 :guns :guns άλογα είναι αυτά!!!Μήπως να το κοιτάξω σε κάναν γιατρό :hmm )


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Απρ 2011, 13:04 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
C2 γιατι με το που βγήκε ηταν τοσο μπροστα σχεδιαστικά απο τα υπολοιπα κουβαδακια....
Γιατι ειναι γρηγορο, ανετο, στυλάτο
Γιατι τον εξοπλισμο που εχει ο ανταγωνισμός τον βλέπει μονο στις ναυαρχιδες
Γιατι το ηλεκτρονικο καντραν με εκανε να αισθανθω ξανα 8 χρονων οταν εβγαινε ο κιτ
Γιατι αν και εχω το 1.1 αν ειμαι στην αριστερη κανουν στην μπαντα να περασω (ιδιως αν εχω προβολακια ανοιχτα), να ναι καλα το VTS Look
Γιατι στα λεφτα του δεν υπάρχει πιο πλήρες αμάξι
Γιατι σε αυτο "βολευτηκα"
Γιατι πολυ απλα το γουσταρα.....


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 16 Απρ 2011, 13:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 26 Ιαν 2009, 17:53
Δημοσιεύσεις: 16612
Τοποθεσία: Πατρα-Αθηνα-Δουβλινο
Πολυ θα θελα να ακουσω τεκμηριωμενα την αποψη του Μανθου που το εχει λιγο θεοποιημενο. :)

_________________

Citroen Zx 1.4 Monte Carlo S coupe '95 229.000km - the first love
Citroen Xantia I 1.8 8v '94 239.682km - the sleeping beauty
Alfa Romeo 156 1.8 Ts '05 148.000km - the daily driver
Citroen Xantia I 2.0 Activa '96 215.000km - the donor car


Reizakos έγραψε:
Δεν πρέπει να ειρωνευόμαστε τα θεία, άρα ούτε την alfa :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Απρ 2011, 06:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 10 Σεπ 2006, 13:04
Δημοσιεύσεις: 7375
Τοποθεσία: αθηνα
αχαχαχχαχαχα εγω να δεις ποσο θα ηθελα να την ακουσω!

_________________
SAY YES TO A SAFE RACE
SAY NO TO A STREET RACE!!!
CITROEN ZX COUPE 2000 EE11
CITROEN BERLINGO MULTISPACE
CITROEN C3 FURIO
Εικόνα Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Απρ 2011, 09:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Yπο αλλες εποχες δεν θα το μετανιωνα.Διοτι οταν το αγορασα το 2008 η βενζινη ηταν στην μιση τιμη (ειχα βαλει στα 0,68 στην ξανθη.αχχχχχχχχ) αλλα και η ζωη μας δεν ηταν ακομα στα χαλια που ειναι σημερα.Εαν ηξερα που αληθινα οδευαμε δεν θα εδινα με τπτ 16000 στο χερι για να αγορασω το vts.Θα αγοραζα το Matiz μεταχειρισμενο στο 1/3 τις τιμης οπως εκανα με τις γυναικας μου και θα εκαιγα και ποιο λιγα και και και.
Το αγορασα διοτι στην τιμη που το ειχαν τοτε κανενα δεν εβγαινε με 125 αλογα και τοσο αξιολογο εξοπλισμο.Μαλιστα κοιτουσα και το ceed της ΚΙΑ το 1600 εκεινη την εποχη.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 18 Απρ 2011, 18:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Ήθελα κάτι μικρό, όμορφο, σειριακό, με καλό εξοπλισμό και σε τιμή που να μπορώ να το πάρω. Έψαξα πολλά, έκανα και μερικά test drive και κατέληξα στο C2 που μου άρεσε απο τότε που είχε βγεί. Ειδικά το εσωτερικό του γιατί συνήθως αυτοκίνητα της κατηγορίας του έχουν ή απλοικό ή παιδικό εσωτερικό. Αρχικά είχα πάει στη Σιτροεν να δώ το C1, αλλά μόλις έμαθα οτι με 1000€ επιπλέον παίρνω το C2 κόλλησα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 20 Απρ 2011, 19:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Αύγ 2010, 19:36
Δημοσιεύσεις: 20859
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Εικόνες: 1
nonos έγραψε:
Πολυ θα θελα να ακουσω τεκμηριωμενα την αποψη του Μανθου που το εχει λιγο θεοποιημενο. :)


Ήθελα,να έχω κάτι γρήγορο,ευέλικτο,όμορφο,για να κάνω τη δουλειά μου,η οποία απαιτεί,καλό αυτοκίνητο,που να στρίβει γρήγορα και με ασφάλεια,αλλά να μπορεί να κρατάει και μεγάλες μέσες ωριαίες.
Επειδή ήθελα καινούργιο αυτοκίνητο(γιατί πολύ απλά διαφέρει απο ένα πάρα πολύ καλό μεταχειρισμένο,όσο η μέρα απο τη νύχτα),είχα καταλήξει,σε τρία brand.Clio Rannioti,Cooper S και την μαυρούλα μου.
Τα δυο πρώτα(φανταστικά παρεπιπτόντως),δεν τα πλησίαζα οικονομικά στο μετρητοίς,γιατί έχω "καψούρα",να πληρώνω ντούκου.Δεν θέλω ούτε leasing,ούτε παρακρατήσεις κυριότητας.Το τρίτο το αγόραζα και το αγόρασα.16.350 χλδ ευρώ.το 2007(με μεικτές,με οδικές,με,με,με......)
Ένα μόνο θα πω.....εάν σήμερα ήθελα αυτοκίνητο,πάλι το ίδιο θα έπαιρνα...Συνήθως(κατά 95%),ταξιδεύω μόνος......Βασικά πάντα μου άρεσαν τα καλά πλαίσια και τα τέλεια φρένα,εκεί μετράω εγώ το τουτού.
Ε.. αυτό, σε αυτόν τον τομέα αγγιζει το άριστο.Είναι παιχνιδιάρικο και του αρέσει.Παίζεις με οποιονδήποτε "αντίπαλο",ακόμα και στην Εγνατία(έχει κάποιες στροφές),δεν μιλάω για επαρχειακούς δρόμους,εκεί καταβροχθίζει στην κυριολεξία,αυτοκίνητα πολλών χλδ ευρώ,κάνοντας τους κατόχους τους(έτσι λέγεται σήμερα στην Ελλάδα το leasing),να αναρωτιούνται και να σκυλιάζουν περισσότερο.
Δεν έχει χώρους=δεν με νοιάζει.
Όταν το τσιτώνω καίει=δεν με νοιάζει(όποιος παραγγέλνει πληρώνει στο χωριό μου)
Δεν με υπολογίζει ο "άλλος"=αυτό θέλω
Δεν βγάζει ζημιές=αυτό θέλω
Το βλέπω και φτιάχνομαι=αυτό θέλω
Είτε ανήφορο,είτε κατήφορο το ίδιο πάει=αυτό θέλω
Σας κούρασα όμως και επειδή για την μικρούλα μαυρούλα μου,μπορώ να γράφω ώρες.......αυτά.

_________________
Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Μάιος 2011, 20:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 21 Οκτ 2008, 20:50
Δημοσιεύσεις: 18
Τοποθεσία: Galatsi
:clap To 2004 το ειδα σε μια εκθεση αυτοκινητου κι ηρθε ο κεραυνοβολος ερωτας.Ομως δεν ειχα καμμια δικαιολογια να το αποκτησω γιατι ειχα ηδη αυτοκινητο ΑUDI A4 turbo μολις ενος ετους . Ετσι αρχισα να ψηνω την γυναικα μου να αποκτησει αυτοκινητο . Με τα πολλα πειστηκε και ετσι φτασαμε σε μια αντιπροσωπια CITROEN . Εκει αρχισε το προβλημα γιατι η συμβια μου αρχισε να εχει αποψη επι του θεματος δηλ επιλογη μοντελου ,χρωματος κλπ. Ετσι ενω εγω ηθελα μαυρο πηρα μπλε, ηθελα VTS πηρα 1.6 senso. Eτυχε δε να ειναι ετοιμομαραδοτο με ολα τα extra και με 15000 τελικα το απεκτησα . Τελικα η γυναικα μου ζητημα να το οδηγησε μονο για περιπου 1000 χλμ οχι γιατι δεν της αρεσε αλλα γιατι το χρησιμοποιουσα εγω. Μην τα πολυλογω ενω το πηρα για δευτερο αυτοκινητο εγινε το πρωτο εδω και δυο χρονια γιατι λογω της κρισης ,τεκμηριων ,βενζινης κλπ εμεινε το μοναδικο αυτοκινητο της οικογενειας. Δηλωνω δε οτι ποτε δεν θα το δωσω οτι και να γινει γιατι το C2 μου ειναι αξιοπιστο , ευκολοδηγητο,γρηγορο,σταθερο,γλυκο,ασφαλες,εχει εξτρα που τα ζηλευουν ολοι και το κυριωτερο ΑΓΧΟΛΥΤΙΚΟ !!!!!!! :love :love


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αλήθεια.. Γιατί Citroen C2? Και οχι κατι αλλο?
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 19 Μάιος 2011, 21:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 10 Ιούλ 2010, 20:21
Δημοσιεύσεις: 280
Εικόνες: 3
Πριν ενα χρονο το πηρα μεταχειρισμενο. Το εψαχνα για μηνες. Ευτυχως βρηκα σε πολυ καλη κατασταση. Εγω ημουν fan της peugeot οταν λεμε fan...fan. (και αυτοκινητο σε σχημα Ygo να εβγαζε θα μου αρεσε... κακο αυτο βεβαια...) Το C2 μου αρεσε απο τοτε που βγηκε. το εβλεπα στο δρομο και κολλαγα κυριολεκτικα. Μονο γι' αυτο εψαχνα. και οπως ειπε και καποιος καλα που εβγαλαν το vtr (vts look)...

_________________
:loveCITROEN C2!!!! :love


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

CITROEN C4 PICASSO
Δ. Συζήτηση: Τα πρώτα σας βήματα!
Συγγραφέας: andkoyki
Απαντήσεις: 1
Δεν υπάρχει διαμάχη ανάμεσα σε Ford και Citroen
Δ. Συζήτηση: Διεθνείς Αγώνες
Συγγραφέας: Prokopas
Απαντήσεις: 2
5 χρόνια εργοστασιακή εγγύηση CITROEN
Δ. Συζήτηση: Offtopic
Συγγραφέας: tzanetosg
Απαντήσεις: 2
citroen c5 /2000cc/2009
Δ. Συζήτηση: Παρουσιάσεις Αυτοκινήτων Χρηστών
Συγγραφέας: ALES
Απαντήσεις: 31
CITROEN C4 PRESS KIT
Δ. Συζήτηση: Νέα μοντέλα
Συγγραφέας: enginekiller
Απαντήσεις: 23
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
 
cron