Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:54 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Προβλήματα με citroen C2 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 19 Δεκ 2018, 13:09 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα στην κοινότητα του forum. Είμαι καινούργιο μέλος και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα με το citroen μου.

1) Μου σβήνει μερικές φορές στο ρελαντί με νεκρά όταν αφήσω το συμπλέκτη.
2) Μου ανάβει σπάνια το λαμπάκι την μηχανής και βγάζει την ένδειξη info faulty antipolution.

Καταρχήν όλα ξεκίνησαν όταν το αμάξι δεν έπαιρνε μπροστά όταν ήταν κρύο παρά μόνο εάν πατούσες γκάζι. Ο μηχανικός μου μου είπε ότι το διαγνωστικό του έλεγε ότι πρέπει να αλλαχτούν πολλαπλασιαστής και μπουζί τα οποία και έβαλε ιμιτασιόν από ότι μου είπαν αργότερα στην αντιπροσωπεία. Αφού αλλάχτηκαν αυτά το πρόβλημα με την κρύα εκκίνηση παρέμεινε και έτσι πήγα στην αντιπροσωπεία όπου μου είπαν ότι έκαναν αναβάθμιση στον εγκέφαλο και ότι χρειάζεται αλλαγή το δυναμό (που μου το είχε πει και ο μηχανικός σε δεύτερη επίσκεψη), και έτσι το πρόβλημα με την κρύα εκκίνηση λύθηκε. Τα άλλα όμως που ανέφερα στην αρχή δεν λύθηκαν. Μέτα την αναβάθμιση του εγκεφάλου μου ξανά έβγαλε την ένδειξη info faulty antipolution και ξαναπήγα στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι θέλει πολλαπλασιαστή και μπουζί ξανά γιατί λέει είναι ιμιτασιόν;;Αυτό που ήθελα να ρωτήσω με την αλλαγή δυναμό που θα γίνει αύριο θα λυθούν τα υπόλοιπα προβλήματα η θα πρέπει να αλλαχθούν και άλλα πράγματα μετά;;
Συγνώμη για την μακρηγορία, αναμένω τα φώτα σας.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα με citroen C2 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 02:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Ιουν 2018, 21:10
Δημοσιεύσεις: 33
Καλησπέρα.. Είχα παρόμοιο σφάλμα όταν μου άλλαξαν τα μπουζί από την αντιπροσωπεία...το ρελαντί δεν ήταν σταθερό.. Έτρεμε.. Το πάω μετά από 3 ώρες και διαπιστώθηκε ότι το ένα μπουζί είχε θέμα και δεν έκανε σπίθα με αποτέλεσμα αντί για 4ης κυλίνδρους να λειτουργούν οι 3ης..


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε christospan για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Προβλήματα με citroen C2 1.1
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 20 Δεκ 2018, 13:39 
Άβαταρ μέλους
christospan έγραψε:
Καλησπέρα.. Είχα παρόμοιο σφάλμα όταν μου άλλαξαν τα μπουζί από την αντιπροσωπεία...το ρελαντί δεν ήταν σταθερό.. Έτρεμε.. Το πάω μετά από 3 ώρες και διαπιστώθηκε ότι το ένα μπουζί είχε θέμα και δεν έκανε σπίθα με αποτέλεσμα αντί για 4ης κυλίνδρους να λειτουργούν οι 3ης..


Ευχαριστώ πολύ θα το κοιτάξω και θα επανέλθω. Σας έβγαζε και την ένδειξη info faulty antipolution?


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 3 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Προβλημα στην εκκινιση του κινητηρα!!! CITROEN ZX 1.4 '96
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Μετατροπή Citroen c4 coupe 1.4 VTRs
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
CITROEN C4 1.6 HDI 2006 Automatic
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: giannis-alex
Απαντήσεις: 3
Επιστροφή σε Citroen c4
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4
Συγγραφέας: leonathens13
Απαντήσεις: 2
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια