Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 00:30 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα θερμοκρασίας λαδιού οινιτηρα βεντιλατερ θερμοστάτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Αύγ 2020, 10:15 
Άβαταρ μέλους
Πρόβλημα με θερμοκρασίες λαδιού κινητήρα σε citroen c2 1400
Γειά σας αν μπορούσατε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ μόλις πήρα ένα citroen c2 1400 την πρώτη μέρα όλα καλά από τις επόμενες το πρώτο πράγμα που πρόσεξα ήταν να μου πετάξει παραφλου κάτω ακριβώς από το ψυγείο από μια βαλβίδα που έχει μου είπαν ότι ειναι βαλβίδα εκτόνωσης δε ξέρω αν ισχύει την επόμενη είδα ότι εχανε λίγα λάδια τα οποία ήταν και παραμένουν μαύρα και λίγο νερό γενικά από διαρροής δεν έχω σοβαρό πρόβλημα το θέμα μου είναι ότι αμέσως ανάβει το βεντιλατερ δεν σβήνει σχεδόν ποτέ λεει χαμηλή πίεση λαδιων και μετά κινητήρας to high από θερμοκρασία και τώρα τελευταία αν και δε το μετακινώ σχεδόν καθόλου μέχρι να έχω λεφτά να μπορέσω να το κοιτάξω βαράει και πυρακια στο χιτωνιο υπάρχει καμία περίπτωση να μην έχω κάψει φλάντζα να είναι κάποιος αυτόματος θερμοκρασίας στο βεντιλατερ η ο θερμοστάτης και να θέλω και αλλαγή στα μπουζί η είμαι καταδικασμενος ήδη ?? Ευχαριστώ εκ των προτέρων και επεισης αν είμαι να δοκιμάσω αυτά τα στεγανωτικα που παίζουν γιατί να πληρώσω τώρα επισκευή σχεδόν αδύνατον καπακιού και το θέλω για δουλειά το αμαξάκι


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα θερμοκρασίας λαδιού οινιτηρα βεντιλατερ θερμοστάτη
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Αύγ 2020, 13:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 15 Μάιος 2017, 11:52
Δημοσιεύσεις: 1130
Τοποθεσία: Λαμία
Εικόνες: 0
Καλωσόρισες στην παρέα του GCC!
Διάγνωση από το πληκτρολόγιο δεν γίνεται, δεν μπορεί κάποιος με όσα λες να σου πει με σιγουριά τι είναι και τι να κάνεις, έστω κι αν μπορούμε βάσιμα να υποθέσουμε, ούτε να σου πει "κάνε πρώτα αυτό, κι αν συνεχίζει έτσι κάνε το άλλο" και πάει λέγοντας. Ούτε να σου πει "ναι, να βάλεις στεγανωτικά και όταν μπορείς δες το". Στεγανωτικά, στην περίπτωση που έχεις καμμένη φλάντζα και θέμα με το καπάκι;!
Πήγαινε σε εξειδικευμένο συνεργείο Citroen για έλεγχο, και θα σου πουν τι θέλει. Φαίνεται πήρες "γουρούνι στο σακί", και θέλει διάφορα. Αλλά...
Είπες ότι μόλις το πήρες; Πρόσφατα και το έχεις λίγες μέρες; Και το πήρες για τη δουλειά σου για να βγάλεις χρήματα, όχι να βρεις δουλειά μ' αυτό και να σου φάει χρήματα. Αν ναι, τότε νομίζω, πρέπει να το ξαναπάς πίσω και να απαιτήσεις ή επισκευή και συμμάζεμα ότι θέλει ή επιστροφή.

_________________
◆◆◆◆◆◆◆◆ Γιάννης ◆◆◆◆◆◆◆◆
★★★ C4 1.6 BlueHDi 100 Feel ★★★

★★★★★★ Εικόνα ★★★★★★


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 2 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Πρόβλημα με αντλία νερού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C1
Συγγραφέας: heartless
Απαντήσεις: 1
Προβλημα στο πισω καθισμα !!!
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 1
Προβλημα με μηχανη - θερμοκρασια
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Miranda
Απαντήσεις: 31
C2 Πρόβλημα στην εκκίνηση
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 10
Πρόβλημα A/C
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 5
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ