Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 22:48 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Περιεργο σβησιμο..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Ιούλ 2007, 14:15 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Δεκ 2006, 12:19
Δημοσιεύσεις: 717
Τοποθεσία: Άγονη γραμμή
λοιπον εχω παρατηρησει το τελευταιο μηνα πως το αυτοκινητο μου κανει περιεργα πραγματα!κυριως μεσα σε πολεις..εκει που ειμαι σε ενα κυκλικο κομβο κ κατεβαζω απο 3η σε 2α κ ενω παταω φρενο ξαφνικα ενω παει να μπει η ταχυτητα σβηνει κ δεν το καταλαβαινεις!μετα το ξαναναβω ξανασβηνει κ με τη δευτερη προσπαθεια αναβει..εχω παρατηρησει πως το γκαζι σε απαλο αγγιγμα αντι να επιταχυνει το αυτοκινητο ελαφρως ειναι σαν να το επιβραδυνει!!!εκτος αν το πατησεις τερμα!!εν τω μεταξυ πατας γκαζι κ κανει 100 ωρες τετοιες στιγμες να ανταποκριθει!σκεφτηκα μηπως φταιει η βενζινη αλλα αλλαξα κ παλι τα ιδια..το κανει μια στα τοσα!!μια φορα το εχει κανει σε ταξιδι που ενω καταλαβα πως κατι συνεβενε παταω το συμπλεκτη επεσαν οι στροφες στις 300-400 πηγαν καπου στις 1100 κ μετα ξαναπεσαν κ εσβησε!!ενω πατουσα γκαζι να ξαναπαρει στροφες τιποτα αυτο δεν ανταποκρινοταν!!λετε να θελει αλλαγη πεταλουδας??

Υ.Γ εχω βαλει βαρελακι bmc κ τελικο λετε να φταινε αυτα??επηρεαζουν την εγγυηση??


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Ιούλ 2007, 17:07 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 22 Ιαν 2007, 21:35
Δημοσιεύσεις: 1404
Τοποθεσία: Λοφος Σκουζε
κατα πασα πιθανοτητα ειναι η τρομπα βενζινης η καποιο καλωδιο εχει τσακισει η ειναι ετοιμο να κοπει.. hmmm

αλλα δοκιμασε να καθαρισεις την πεταλουδα και το βαρελακι και αν συνεχισει τοτε ειναι το απο πανω..

_________________
Life is too short to drink cheep beer... cheers mate!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 21 Ιούλ 2007, 19:21 
Άβαταρ μέλους
γεια σας....
φιλε βτεςςςςςςς κατι παρομοιο ειχε και το δικο μου αυτοκινητο 2/3 χρονια πριν.....
ενω πηγαινα στο δρομο κανονικα με 2α για παραδειγμα,ξαφνικα το τιμονι γινοταν πιο βαρυ,το γκαζι δεν ανταποκρινοταν ουτε για αστειο και το αμαξι εριχνε στροφες και εσβηνε μοναχο του...μου ειχε συμβει και στην αυτοστραντα μια φορα και χεστηκα πανω μου...
επισης αναβε και το λαμπακι για τη μηχανη....
το ξανα εβαζα μπρος και ολα καλα....
το πηγαινα στο συνεργειο καθε εβδομαδα...το συνεδεε στο proxia o μαστορας αλλα δεν εβγαζε καμια βλαβη.
αλλαξαμε μπεκακια καθαρισαμε πεταλουδες....τιποτα.... hmmm hmmm hmmm
τελικα μετα απο πολεμο με το μαστορα στο συνεργειο(το αμαξι ηταν μεσα στην εγγυηση ακομα)καταφερα και τον επεισα να αλλαξουμε ολο το συστημα στο οποιο βρισκεται η πεταλουδα.....900ευρο κομματι....
ντεμεκ καινουρια αμαξια και δεν βγαζουν ζημιες....εγω το ειχα το αυτοκινητο 6 μηνες.....και με αυτη τη μαλακια ετρεχα 1χρονο!!!
σου ευχομαι να μην ειναι η πεταλουδα και να ειναι κατι αλλο... ;) ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 23:17 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 20 Μάιος 2007, 15:45
Δημοσιεύσεις: 122
Τοποθεσία: Θεσ/νίκη
Σε ένα φιλαράκι έκανε παρόμοια τερτίπια το audi a3 του.Τελικά ήταν ο αισθητήρας λ. Όσον αφορά τα extra που ανέφερες αν είναι πολύ κομπλεξικός ο αντιπρόσωπος σου ναι την επηρεάζουν και θα σε κάνει μανούρα ότι κ καλά έβαλες χέρι στιη μηχανή! Μακάρι να μη σου συμβεί!!!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 22 Ιούλ 2007, 23:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 11:41
Δημοσιεύσεις: 3783
Τοποθεσία: serres
κατα 90% ειναι ενα μικρο πλαστικο εγκεφαλακι που βρισκετε προστα στην εισαγωγη!αυτο ρυθμιζει κυριος το ρελαντι (αισθητηρας υποπιεσεις)το ειχα παθει κ γω στο ξαρα με ακριβως τα ιδια συπτωματα,μερικες φορες εσβηνε ,εκει που πατουσα το γκαζι μουλαρωνε κ μετα εδινε γκαζι η κ το αναποδο.εχει καπου στα 100 ευρω (αντιπροσωπεια)αλαξε το κανε κ ενα καθαρισματακι στην πεταλουδα κ εισαι ο.κ. :thumbup

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιούλ 2007, 11:08 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Δεκ 2006, 12:19
Δημοσιεύσεις: 717
Τοποθεσία: Άγονη γραμμή
δηλαδη πολλα μπορει να συμβαινουν..η αντιπροσωπια θα καταλαβει τι απο αυτα εχει προβλημα? hmmm Ή θα μου πει ετυχε?? :schraeg


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιούλ 2007, 12:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 11:41
Δημοσιεύσεις: 3783
Τοποθεσία: serres
εγω το δικο μου με το που το πηγα το ακουσε ο τεχνικκος να σβηνει μονο του κ μου ειπε οτι ειναι ο αισθητηρας πρωτου καν συνδεσει το διαγνωστικο.

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιούλ 2007, 12:25 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Δεκ 2006, 12:19
Δημοσιεύσεις: 717
Τοποθεσία: Άγονη γραμμή
το θεμα ειναι πως το κανει αυτο σε ακαθοριστες στιγμες οποτε μαλλον κ στο lexia να το συνδεσουν δε θα βγαλει προβλημα..κ αντε μετα να τους πεισεις πως εσενα σβηνει το αυτοκινητο!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιούλ 2007, 12:37 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 27 Ιουν 2007, 11:41
Δημοσιεύσεις: 3783
Τοποθεσία: serres
κ μενα δεν το εκανε συνεχεια αλλα αν το εκανες μια βολτα καταλαβενες οτι κατι δεν παει καλα!


παντως ειναι πολυ σπαστικο οταν εχεις καποιο προβλημα κ πας στο συνεργειο, δουλευει κανονικα κ μετα απο λιγο στο ξανακανει :rant :rant

απο μια μερια εχουν δικιο αν δεν ξερουν το προβλημα πως θα το φτιαξουν?

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιούλ 2007, 16:24 
Άβαταρ μέλους
εγω οταν το πηγαινα στο συνεργειο δουλευε κανονικοτατα τ αμαξι!!!
και δυστυχως στο προξια δεν εβγαζε ανωμαλια σε κατι.... hmmm hmmm
ειναι να μη σου τυχει!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιεργο σβησιμο..
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 23 Ιούλ 2007, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 09 Σεπ 2006, 17:10
Δημοσιεύσεις: 1279
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
c2vtsssss έγραψε:
λοιπον εχω παρατηρησει το τελευταιο μηνα πως το αυτοκινητο μου κανει περιεργα πραγματα!κυριως μεσα σε πολεις..εκει που ειμαι σε ενα κυκλικο κομβο κ κατεβαζω απο 3η σε 2α κ ενω παταω φρενο ξαφνικα ενω παει να μπει η ταχυτητα σβηνει κ δεν το καταλαβαινεις!μετα το ξαναναβω ξανασβηνει κ με τη δευτερη προσπαθεια αναβει..εχω παρατηρησει πως το γκαζι σε απαλο αγγιγμα αντι να επιταχυνει το αυτοκινητο ελαφρως ειναι σαν να το επιβραδυνει!!!εκτος αν το πατησεις τερμα!!εν τω μεταξυ πατας γκαζι κ κανει 100 ωρες τετοιες στιγμες να ανταποκριθει!σκεφτηκα μηπως φταιει η βενζινη αλλα αλλαξα κ παλι τα ιδια..το κανει μια στα τοσα!!μια φορα το εχει κανει σε ταξιδι που ενω καταλαβα πως κατι συνεβενε παταω το συμπλεκτη επεσαν οι στροφες στις 300-400 πηγαν καπου στις 1100 κ μετα ξαναπεσαν κ εσβησε!!ενω πατουσα γκαζι να ξαναπαρει στροφες τιποτα αυτο δεν ανταποκρινοταν!!λετε να θελει αλλαγη πεταλουδας??

Υ.Γ εχω βαλει βαρελακι bmc κ τελικο λετε να φταινε αυτα??επηρεαζουν την εγγυηση??



Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα είχα .. 6 μήνες αφού αγόρασα το δικό μου. Κατέβαινα με φόρα μια κατωφέρεια ( :idea: ) και μόλις έβγαζα νεκρό για να τσουλήσει .. το στροφόμετρο έκανε βουτιά θανάτου στις 0 στροφές και το αμάξι έσβηνε. Επίσης στο πάτημα που γκαζιού... δεν ανέβαζε στροφές ( και θύμηζε πολύ ..ατροφία βενζίνης) και για να "ξεκολλήσει" έπρεπε να το πατήσω τέρμα. Με τα πολλά .. ανακαλύψαμε οτι το πρόβλημα το έκανε ο ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΗΣ και αλλάχτηκε μέσα στην εγγύηση. Απο τότε κανένα πρόβλημα.

_________________
Εικόνα

Όταν τα'χεις χάσει όλα.. δεν φοβάσαι τίποτα.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 11 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Σβησιμο του κλειδιου ψηφιακη ενδειξη mk 2
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: AleZ750
Απαντήσεις: 14
Περίεργο χτύπημα μπροστά
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: C4LA1.4 Manos
Απαντήσεις: 11
Θορυβος στο σβησιμο της μηχανης..?
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: kwstas
Απαντήσεις: 5
Περίεργο πρόβλημα!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: iliasb
Απαντήσεις: 12
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ