Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 05:37 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 18 Ιαν 2008, 09:04 
Άβαταρ μέλους
καλημερα,φιλε γιαννη βαλε ανταπτορες παρεωαλοντας το χενον και δεν θα σου αναβει ενδιξη.

50 ευρο κανουν δυο τεμαχια και το προβλιμα τελος.


τα διπλά post απαγορευονται μπορεις να κάνεις επεξεργασια πατώντας το κουμπί "επεξεργασία" στο αρχικό σου post πανω δεξια.
anyway στο εφτιαξα

Edited By Someone


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 20 Ιαν 2008, 15:17 
Άβαταρ μέλους
Πάρα πολύ σωστο σε βρίσκω Γιώργο...κ ενημερωμένο! ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 27 Μαρ 2008, 23:58 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 22:29
Δημοσιεύσεις: 5
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Τελικα παιδια τι παιζει με τα xenon gia c2 ?
ειναι cam bus?
Ή μπορουμε να παρουμε και απλα? και να προσθεσουμε μετα κατι αλλο που χρειαζεται?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: C2 XENON
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 02:20 
Άβαταρ μέλους
Πρόσφατα τοποθέτησα σε C2 vts 2007 και δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα,το άσχημο είναι ότι δεν παίρνει led στη ψείρα(όχι ότι δεν μπαίνει με τίποτα αλλά χρειάζονται ειδικοί πυκνώτες,και αρκετή δουλειά)Απλά έχει κάποιες ιδιοτροπίες διότι φοράει λάμπα Η4 και η συγκεκριμένη σε όλα τα της τα kit xenon παίρνει ρεύμα από την μπαταρία με αποτέλεσμα αν δεν γειώσεις και τον άλλο τροφοδότη να κάνει τον θόρυβο που λέγατε,κατά τα άλλα κανένα πρόβλημα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 02:24 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 08 Αύγ 2007, 16:59
Δημοσιεύσεις: 48
Τοποθεσία: Αθήνα
Τι εννοεις κανενα προβλημα εβαλες σε c2 με εγκεφαλο can-bus,xenon χωρις αντιστασεις ή canceler και δεν σου εβγαλε μηνυμα?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 12:13 
Άβαταρ μέλους
Όχι,δεν έβγαλε απολύτως τίποτα,εξήγησα και παραπάνω ότι κάνει ένα θόρυβο όταν αλλάζεις από μικρή σε μεγάλη σκάλα,και αυτό επειδή σε αυτά τα πακέτα (όλα τα Η4 xenon) παίρνεις ρεύμα από τον ένα τροφοδότη του αυτοκινήτου(αυτόν που είναι πιο κοντά στην μπαταρία)όταν ανάβεις τη μεγάλη σκάλα με τον εγκέφαλο που έχουν τα xenon θα ανάψει,αλλά το αυτοκίνητο που ο ένας τροφοδότης δεν χρησιμοποιείται καταλαβαίνει λάθος και έτσι στιγμιαία ανάβει το check και κάνει και έναν σπαστικό θόρυβο,αμέσως όμως μετά,όταν καταλάβει ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σβήνει(το θέμα είναι ότι κάνει σπαστικό θόρυβο).Εάν γειώσεις όμως τον έναν τροφοδότη με τον άλλο,ώστε το ρεύμα που περνάει να μη έχει καμία καθυστέρηση τότε είναι όλα εντάξει.Κ η τοποθέτηση έγινε σε C2 BY LOEB.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 14:45 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 26 Μαρ 2008, 22:29
Δημοσιεύσεις: 5
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
xenonkit έγραψε:
.Εάν γειώσεις όμως τον έναν τροφοδότη με τον άλλο,ώστε το ρεύμα που περνάει να μη έχει καμία καθυστέρηση τότε είναι όλα εντάξει.Κ η τοποθέτηση έγινε σε C2 BY LOEB.


Τι εννοεις φιλε μου αν γειωσεις τον έναν τροφοδότη με τον άλλο,ώστε το ρεύμα που περνάει να μη έχει καμία καθυστέρηση ? ?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 15:06 
Άβαταρ μέλους
Η φύσα του αυτοκινήτου σου δεν έχει ένα τριπλό μαύρο βύσμα?
Εικόνα
Έχει μια στο ένα φανάρι και μία στο δεξί,όταν βάζεις xenon παίρνεις ρεύμα από το ένα φανάρι και το άλλο βυσμα μένει κενό(τα xenon δεν έχουν κανένα πρόβλημα)αλλά το αυτοκίνητο(το συγκεκριμένο,όχι όλα)διαβάζει τη φύσα και αν το ρεύμα που της δίνει το χρησιμοποιεί,όταν εσύ δε χρησιμοποιής τη φύσα(τη μια)καταλαβαίνει λάθος,έτσι ενώνεις παράλληλα τη μια φύσα με την άλλη(στη μία θα μπουν και τα καλώδια από τα xenon)και ο εγκέφαλος δεν καταλαβαίνει ότι δεν χρησιμοποιεί ρεύμα η άλλη φύσα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 15:33 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 08 Αύγ 2007, 16:59
Δημοσιεύσεις: 48
Τοποθεσία: Αθήνα
Φιλε xenonkit εσυ δεν ειχες πει σε μια αλλη συζητηση αν δεν κανω λαθος οτι χρειαζονται αντιστασεις ή canceler?Ενω τωρα απο οτι καταλαβαινω δεν χρησημοποιεις κατι απο αυτα τα δυο για την συνδεση.Οπωτε γινεται και χωρις αυτα σωστος? hmmm


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 16:30 
Άβαταρ μέλους
Έχεις δίκιο παλαιότερα το είχα αναφέρει,και όντως χρειάζεται,(π.χ.Vw golf v,Opel astra h,Mercedes 06',audi 06')
Τώρα στο C2 το δικό μου δεν χρειάστηκε τίποτα,στο C2 by loeb δεν χρειάστηκε πάλι αλλά χρειαζόταν αυτή τη διάταξη,απλά όταν άκουσα ότι σας βγάζει κάποιο πρόβλημα υπέθεσα ότι με τα άλλα αυτοκίνητα,τώρα που τοποθέτησα κατάλαβα ότι δεν χρειάζονται(τα δοκίμασα για να δω εάν διορθώνουν το λάθος του εγκεφάλου αλλά δεν έκαναν κάτι)έτσι κατάλαβα ότι διαβάζει έαν το ρεύμα που στέλνει χρησιμοποιείται και γι'αυτό χρησιμοποίησα τη συγκεκριμένη διάταξη.

Φυσικά γίνεται και χωρίς αυτα...! ;)


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 28 Μαρ 2008, 16:47 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 08 Αύγ 2007, 16:59
Δημοσιεύσεις: 48
Τοποθεσία: Αθήνα
Οκ thanks :thumbup Μαλλον τις δικες μου αντιστασεις θα τις βγαλω τοτε.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ C2 ME XENON
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 04 Αύγ 2009, 20:10 
Άβαταρ μέλους
ρε παιδια εγω εχω ενα c2 1.4 του 08' και εχω δοκιμασει ολες τις μεθοδους και μου βγαζει deap bimmed οταν αναβω μεγαλη σκαλα.
αναλυτικοτερα εχω βαλει ενα κιτακι με σλιμ ενισχυτες και warning cancellers τα φωτ!α δουλευουν κανονικα απλα οταν αναβω μεγαλη σκαλα βγαζει το σφαλμα.
επισης δοκιμασα ειδικους canbus ballast και παλι τα ιδια και επισης δοκιμασα να γεφυρωσω την φισα που δεν παιρνει ρευμα με αυτην που παιρνει και παλι τα ιδια.
εχει κανεις καμμια λυση που δουλευει σιγουρα,κατι διαβασα για αντιστασεις,ευχαριστω εκ των προτερων!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ C2 ME XENON
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 07 Φεβ 2010, 04:00 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τετ 22 Απρ 2009, 21:19
Δημοσιεύσεις: 848
Τοποθεσία: Κορινθος
εγω εχω ενα αλλο προβλημα και ζητω τα φωτα σας.εβαλα ενα κιτ χενον και ενω μου δουλευε ρολοι για κανα διμηνο,ξαφνικα οταν αναβα την μεγαλη σκαλα ενω μου εδειχνε ενδειξη στο καντραν οτι τα μεγαλα μπηκαν σε λειτουργια,τα μεγαλα δεν αναβανε.επισης ο θορυβος που εκανε οταν αναβαν τα μεγαλα κ που αναφερατε πιο πανω,χαθηκε κ αυτος.περιτο να σας πω οτι κυκλοφορω με μεσαια σκαλα γιατι απλα μεγαλη is off!!!

_________________
Τι και αν δεν βάζω φώτα τα βράδια.Αφού τρέχω με ταχύτητα φωτός!!


Εικόνα
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ C2 ME XENON
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 08 Φεβ 2010, 16:30 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 13:35
Δημοσιεύσεις: 13
ρε παιδια εγω θελω να βαλω angel eyes και xenon ξερετε αν θα εχω καποιο προβλημα?εχω c2 mk2


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ C2 ME XENON
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 21 Φεβ 2010, 15:43 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 06 Φεβ 2010, 23:58
Δημοσιεύσεις: 16
Καλησπερα σε ολους,διαβασα το προβλημα που εχετε αναφερει και εχω να πω τα εξης...πηρα και εγω ενα c2 πριν απο δυο μερες και εχει το ιδιο προβλημα με τα xenon..επειδη ομως πριν το παρω οδηγουσα ενα leon που ειχε και αυτο xenon ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα με αυτο που αναφερατε...οποτε ενα φιλαρακι που εχει καταστημα με αξεσουαρ μου εφερε δυο κουτακια τα οποια ειχαν μεσα κατι πυκνοτακια και κρατουσαν σταθερη την ταση..επειτα δεν ειχα ξανα προβλημα ουτε με error στο καντραν του αυτοκινητου αλλα ουτε με τιποτα αλλο.θα το δοκιμασω και στο c2 και θα σας πω...και η τιμη του ηταν 30€ με την τοποθετιση.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 3 από 4 [ 46 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο



Συναφή θέματα

πιθανο προβλημα air condition
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: wishmaster
Απαντήσεις: 18
Πρόβλημα Πάργκινγκ %$#*@?&!
Δ. Συζήτηση: Γενικές συζητήσεις
Συγγραφέας: djfanis
Απαντήσεις: 47
Πρόβλημα σε ZX 1.4i '94
Δ. Συζήτηση: ZX
Συγγραφέας: dancaer69
Απαντήσεις: 4
Πρόβλημα με φίλτρο λαδιού xsara ii
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: dimitriosnas
Απαντήσεις: 2
Προβλημα μετα απο αλλαγη μπαταριας
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: dimitris.kw
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ