Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 13:28 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: C2 πρόβλημα
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 07 Μαρ 2008, 21:59 
Άβαταρ μέλους
Καλησπέρα σε όλους,

σήμερα απέκτησα ένα C2 VTR 1.1, ωστόσο έχω ένα πρόβλημα. 'Οταν το αυτοκίνητο μένει σβηστό για παραπάνω από ένα λεπτό (κλειδωμένο ή ξεκλείδωτο), μου εμφανίζει τα παρακάτω συμπτώματα: ο τηλεχειρισμός δεν λειτουργεί, χάνονται ρυθμίσεις ώρας, ημερομηνίας και ραδιοφώνου, ενώ όταν ανοίγω την πόρτα δεν ανάβει το φως της πλαφονιέρας (γενικά το αυτοκίνητο φαίνεται νεκρό). Η λύση είναι ξεκλείδωμα του αυτοκινήτου χειροκίνητα (αν είναι κλειδωμένο) και γύρισμα του κλειδιού στην πρώτη θέση. Τότε το αυτοκίνητο επανέρχεται κανονικά και δουλεύει ρολόι, ωστόσο όπως είπα και πριν οι ρυθμίσεις έχουν χαθεί.

Δύο πράγματα που έχω παρατηρήσει. Αν κλειδώνω ξεκλειδώνω το αυτοκίνητο σε λιγότερο από από ένα λεπτό, δεν το κάνει καθόλου (ακόμα και αν περάσει αρκετή ώρα, αρκεί να κάνω ξεκλείδωμα κλείδωμα). Επίσης, την πρώτη φορά που γυρίζω το κλειδί ενώ μου έχει κάνει το πρόβλημα παρατήρησα ότι δεν ανάβει η κάτω σειρά των ενδείξεων (αυτή που έχει το λαμπάκι του ABS και κάτι άλλα). Αν γυρίσω το κλειδί αριστερά και μετά ξανά δεξιά, όλες οι ενδείξεις εμφανίζονται κανονικά.

Εννοείται πώς την Τρίτη θα πάω το αυτοκίνητο στην αντιπροσωπεία, μήπως όμως κάποιος μπορεί να μου πει τι φταίει ώατε να ξεαγχωθώ;

Ευχαριστώ πολύ!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Μαρ 2008, 09:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Κυρ 08 Οκτ 2006, 19:09
Δημοσιεύσεις: 680
Τοποθεσία: πειραιάς
έτσι όπως το περιγράφεις νομίζω ότι έχουμε να κάνουμε με κάποιο πρόβλημα στις ασφάλειες(μπορεί απλώς να είναι καμμένες).....τόσο τις απλές ασφάλειες (που βρίσκονται κάτω από το τιμόνι) , όσο και κάποιες από τις ειδικές ασφάλειες που βρίσκονται μέσα στο καπώ της μηχανής. (αφού δεν ανάβουν οι σειρές ενδέιξεων(πχ ABS).

_________________
c2 vts
τελικό GROUP N
custom σκούπα με φιλτροχοάνη GREEN


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 08 Μαρ 2008, 10:16 
Άβαταρ μέλους
V_T_S έγραψε:
έτσι όπως το περιγράφεις νομίζω ότι έχουμε να κάνουμε με κάποιο πρόβλημα στις ασφάλειες(μπορεί απλώς να είναι καμμένες).....τόσο τις απλές ασφάλειες (που βρίσκονται κάτω από το τιμόνι) , όσο και κάποιες από τις ειδικές ασφάλειες που βρίσκονται μέσα στο καπώ της μηχανής. (αφού δεν ανάβουν οι σειρές ενδέιξεων(πχ ABS).


Δίκιο έχεις φίλε μου, το πήγα σήμερα σήμερα στο συνεργείο και ήταν μία αφάλεια καμένη. Τέλος καλό, όλα καλά λοιπόν. Ευχαριστώ!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 12 Μαρ 2008, 01:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Δεκ 2006, 12:19
Δημοσιεύσεις: 717
Τοποθεσία: Άγονη γραμμή
κ απο μια ασφαλεια καμμενη κανει οοοολα αυτα??να το ξερουμε αν μας τυχει!! :thumbup :thumbup


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Πρόβλημα σβησίματος C3 1.1 2002 - Help!
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: alemao
Απαντήσεις: 13
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: JOE
Απαντήσεις: 16
Προβλημα στην πορεια
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Προβλημα με φλασιερα σε C4 coupe mk1
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: ippokratiszar
Απαντήσεις: 1
προβλημα σε ηλεκτρικα μετατροπη c2vtr1.4 - c2vts1.6
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 8
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ