Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 12:49 ]


 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 24 Απρ 2008, 14:22 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 09 Ιούλ 2007, 09:21
Δημοσιεύσεις: 60
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Πήγα στον Γιαννίρη για το σερβις τον 10.000κμ και πλήρωσα 91


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης:
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 24 Απρ 2008, 17:19 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 14 Δεκ 2006, 12:19
Δημοσιεύσεις: 717
Τοποθεσία: Άγονη γραμμή
Oχι τοσο ειναι ολα τα service εκτος απο τα ''μεγαλα'' :inno:

_________________
Εικόνα


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 11:48 
Άβαταρ μέλους
Καλημέρα παιδια,ήρθε η στιγμή για το 2o (10,000) service του vts μου.Συγκεκριμένα θα το πάω στο Α.ΜΑΚΡΙΣ. Α.Ε στο γαλάτσι.Κ μου είπαν οτι θα κοστίσει περίπου 140-160 ευρώ,είναι φυσιολογική τιμή η είναι λίγο τσιμπιμένη?Υπάρχει κάποιο έμπιστο συνεργείο εξουσιοδοτημένο με λίγο πιο φυσιολογικές τιμές?Γιατι ο ΜΑΚΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ Ως ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟΣ


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 15:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Τι εννοείς 2ο; Στα 10.000 είναι το πρώτο. Στα 2.000 δεν είναι service απλά κοιτάνε 5-6 πράγματα τυπικά.
150Ε είναι πάρα πολύ ακριβά. Στις αντιπροσωπείες έχει 90-95Ε αν δεν κάνεις τίποτα extra. Μήπως ζήτησες τίποτα παραπάνω; π.χ. αλλαγή υγρού φρένων;
Σε ανεξάρτητο συνεργείο είναι πιο φτηνά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 18:03 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 13 Ιουν 2009, 12:48
Δημοσιεύσεις: 14107
Εικόνες: 3
Ναι οι τιμες ειναι αυτες που λεει ο aiolos, κομματακι τσιμπημενες οι δικες σου!
Στο καινουργιο, οταν πηγα για το service των 10.000Km πληρωσα 80ευρω ακριβως!

Βασικα αν πας σε συνεργειο ασχετο, χανεις εγγυηση??? Παιζει κατι τετοιο??? :scratch

_________________
Bravo Lima Alfa November Charlie
Citroën ZX 1.4i avantage
Renault Clio II phase2 1.4 16V Dynamique


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 22:38 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
Εγώ δίνω 70€ για το μικρό και 110 για το μεγάλο
Στις 60000 που έκανα το τεράστιο (ιμαντες κτλ) μου πήρε 280€
Κάνω σέρβις στον Γιανταμίδη στα Γιαννιτσα, για τα αντίστοιχα ο Φέσσας οπου και πήρα το αμάξι είναι από 30 - 70 € πιο ακριβός.


Κορυφή 
 
 
ΔημοσίευσηΑυτή η δημοσίευση διαγράφηκε μέσω ger_zoym στις Τετ 03 Φεβ 2010, 23:04.
Αιτία: ασχετο
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Φεβ 2010, 23:11 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Phanis έγραψε:
Καλημέρα παιδια,ήρθε η στιγμή για το 2o (10,000) service του vts μου.Συγκεκριμένα θα το πάω στο Α.ΜΑΚΡΙΣ. Α.Ε στο γαλάτσι.Κ μου είπαν οτι θα κοστίσει περίπου 140-160 ευρώ,είναι φυσιολογική τιμή η είναι λίγο τσιμπιμένη?Υπάρχει κάποιο έμπιστο συνεργείο εξουσιοδοτημένο με λίγο πιο φυσιολογικές τιμές?Γιατι ο ΜΑΚΡΙΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ Ως ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟΣ


Γεια σου φιλε.Με εκανε εντυπωσει αυτο που λες και εψαξα να βρω τα τιμολογια απο το επισημο σερβις στην καβαλα της σιτροεν.Οταν εκανα το σερβις τον 10000 στο vts πληρωσα τα εξης:18,80 τελικη αξια παροχης υπηρεσιων και για τα υπολοιπα ΛΑΔΙ 10W40 CITROEN TOTAL 4ΛΙΤΡΑ-26,28+4,99 ΦΠΑ.ΥΓΡΟ ΠΑΡΜΠΙΖ 2,Ο9+0,40ΦΠΑ ΚΑΙ ΦΙΛΤΡΟ ΛΑΔΙΟΥ 10,49+1.99 ΦΠΑ.Ολα μαζι ανταλακτικα με εργατικα 65,05 ΣΥΝΟΛΙΚΑ.
Δεν μπορω να καταλαβω γιατι υπαρχει τοση μεγαλη διαφορα.Δεν πρεπει ολες οι αντιπροσωπειες να εχουν ενα κοινο τιμοκαταλογο?

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Φεβ 2010, 00:59 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Σάβ 05 Δεκ 2009, 17:57
Δημοσιεύσεις: 3167
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Παφος
Το κόλπο που κάνουν είναι απλό.
Στα ανταλλακτικά δεν μπορούν να ανεβάσουν την τιμή για ειναι ψιλοστανταρ.
Στα εργατικά όμως επειδη σε μεγάλες αντιπροσωπειες που εχουν πολύ δουλειά εχει κίνηση πολλές φορες σου βάζουν περισσότερη ωρα αρα περισσότερα εργατικά ακριβώς επειδη παάλληλα μπορεί να έχουν 6-7 αυτοκίνητα και να κάνουν να πιάσουν το δικό σου καμια ώρα μετα αφου το πήγες αλλα στην χρεώνουν.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Φεβ 2010, 01:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
winemaker έγραψε:
Το κόλπο που κάνουν είναι απλό.
Στα ανταλλακτικά δεν μπορούν να ανεβάσουν την τιμή για ειναι ψιλοστανταρ.
Στα εργατικά όμως επειδη σε μεγάλες αντιπροσωπειες που εχουν πολύ δουλειά εχει κίνηση πολλές φορες σου βάζουν περισσότερη ωρα αρα περισσότερα εργατικά ακριβώς επειδη παάλληλα μπορεί να έχουν 6-7 αυτοκίνητα και να κάνουν να πιάσουν το δικό σου καμια ώρα μετα αφου το πήγες αλλα στην χρεώνουν.


Δεν ξερω φιλε τη κανουν σε αθηνα θεσσαλονικη που ισως ειναι λιγο ποιο απροσωπα τα πραματα λογο πολυκοσμιας αλλα τουλαχιστον εδω καβαλα κλεινης ραντεβου,σου λενε φερτω ταδε μερα και ωρα και αναλογα το σερβις περιμενεις να το παρεις.Το πολυ μια ωρα να μου εκαναν οσες φορες περιμενα σε σερβις.Βαση λογικης εαν ενα συνεργειο εχει πολυ κινηση κανονιζεις με ραντεβου ωστε να ειναι ετοιμο σε συντομο χρονικο διαστημα και να εξηπηρετηθει αμεσα και ο πελατης.Τωρα εαν ειναι αυτο που λες και ταυτοχρονα πιανουν ολα μαζι τα αυτοκινητα ωστε να τρωνε χρονο,απλα πλεον μιλαμε για κλεψια του πελατη.Δλδ για ενας σερβις τον 10000 ποσο μπορει να περιμενεις για να πληρωσεις τοσο μεγαλο ποσο οπως ανεφερε και ο φιλος παραπανω?

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Φεβ 2010, 11:48 
Άβαταρ μέλους
Blanc Ange έγραψε:
Βασικα αν πας σε συνεργειο ασχετο, χανεις εγγυηση??? Παιζει κατι τετοιο??? :scratch


Από ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι εξουσιοδοτημένο συνεργείο Citroen γιατί όταν το πήρα, μου είπαν δείχνοντας μου το καπώ: "Εδώ δεν πειράζει κανείς τίποτα εκτός απο μας". Άλλωστε σου βάζουν και σφραγίδες και τι έκαναν στο "Ημερολόγιο Συντήρησης" (στο βιβλιαράκι "ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ και ΟΡΟΙ ΕΓΓΥΗΣΗΣ") για να ισχύει η εγγύηση.

Τώρα για τιμές δεν ξέρω αλλά φαντάζομαι όπως λέει ο aiolos 90-95€.. σε ένα μήνα που θα κάνω το δικό μου στα 10.000 θα σας πω.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Φεβ 2010, 14:02 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
ΜΟυ φαινεται πρεπει να σκαναρουμε ολοι οσοι καναμε το σερβις τον 10000 τα τιμολογια μας και να κανουμε συγκρισεις.Μου φαινεται αδιανοητο τετοιες διαφορες τιμων.Ο ενας 95 ο αλλος 150 εγω 65 κτλ κτλ.Δεν μπορω να καταλαβω τοσο μεγαλες διαφορες σε τιμες.Οση ωρα και να ναι ενα αμαξη σε ενα συνεργειο ενα σερβις ποση ωρα μπορει να κραταει.Λαδια και ελενχο κανουν,δεν κατεβαζουν κινητηρα

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Φεβ 2010, 15:36 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Blanc Ange έγραψε:
Ναι οι τιμες ειναι αυτες που λεει ο aiolos, κομματακι τσιμπημενες οι δικες σου!
Στο καινουργιο, οταν πηγα για το service των 10.000Km πληρωσα 80ευρω ακριβως!

Βασικα αν πας σε συνεργειο ασχετο, χανεις εγγυηση??? Παιζει κατι τετοιο??? :scratch


Ωχ μεγάλο θέμα έπιασες. Νομικά οχι, αλλά ουσιαστικά μπορεί να σου κάνουν ιστορίες και να πρέπει να τους τρέξεις κλπ κλπ. Εγώ είμαι της γνώμης οτι αφού έχουμε μόνο 2 χρόνια κάνεις τα service σε αντιπροσωπεία για να μην έχεις πρόβλημα αν κάτι πάει στραβά. Αλλιώς και πάλι (μάλλον) θα δικαιωθείς, αλλά τους δίνεις πάτημα να σου δημιουργήσουν προβλήματα.
Κάπου τα έχουμε ξανασυζητήσει όλα αυτά...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Φεβ 2010, 19:22 
Άβαταρ μέλους
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,τελικα ολα κοστισαν 130 ευρω αλλα κ παλι πολλα μου φαινοντε αλλα τι να κανω?ακομα εχω ενμισι χρονο για την ληξη τησ εγγυησης.Με αυτο ποθ σπαστηκα ομως ειναι οτι με το νταβατζιλικι σου βαζουν κ αυτοκολλητα με την επωνυμια τουσ κ στην πινακιδα..τι νταβατζιλικι ειναι αυτο?κ χωρις να με ρωτησουν..αλλα αμεσως τα ξυλωσα ολα!!Αν θελουν να τους κανω διαφημιση να με πληρωνουν.Καλα δεν τα λεω?τεσπα να δουμε στα 20000 ποσο θα μου παρουν...ισωσ να χρειαστει να παρω δανειο για να τουσ πληρωσω.. :tongue :wrc :lol


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Σερβις 10.000km
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Φεβ 2010, 22:27 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Phanis έγραψε:
Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,τελικα ολα κοστισαν 130 ευρω αλλα κ παλι πολλα μου φαινοντε αλλα τι να κανω?ακομα εχω ενμισι χρονο για την ληξη τησ εγγυησης.Με αυτο ποθ σπαστηκα ομως ειναι οτι με το νταβατζιλικι σου βαζουν κ αυτοκολλητα με την επωνυμια τουσ κ στην πινακιδα..τι νταβατζιλικι ειναι αυτο?κ χωρις να με ρωτησουν..αλλα αμεσως τα ξυλωσα ολα!!Αν θελουν να τους κανω διαφημιση να με πληρωνουν.Καλα δεν τα λεω?τεσπα να δουμε στα 20000 ποσο θα μου παρουν...ισωσ να χρειαστει να παρω δανειο για να τουσ πληρωσω.. :tongue :wrc :lol


Διπλασια τιμη σε πηραν ρε φιλε......σου προτεινω να ψαχτεις και σε αλλη περιοχη στο επομενο σερβις.Αν ειναι δυνατον 130 ευρο........

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 2 [ 16 Δημοσιεύσεις ] Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο



Συναφή θέματα

Προγραμματισμένα σέρβις σε xsara
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Cycloholic
Απαντήσεις: 4
θηβα σερβις c3 140.000 1.1 2006
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: tzo
Απαντήσεις: 5
Κόστος σέρβις για C4-Ρ/GP. Συμπληρώστε τη λίστα...
Δ. Συζήτηση: Γενική συζήτηση C4 Picasso
Συγγραφέας: agiorgitis
Απαντήσεις: 85
Service C3 150.000km
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 2
Σερβις στα 80.000χλμ.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: sx21
Απαντήσεις: 7
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια