Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 17:30 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Μάιος 2009, 10:04 
Άβαταρ μέλους
kalhmera sas!!! tha hthela na mou pei kapoios poy exei c2 VTS poses fores ton mhna to trexei se
synergeia... to exw 1 mhna kai kati hmeres kai olo to trexw gia service.. eixa paei
paiania exthes kai ekana mia stash 30 lepton.. molis piga na balw mprosta akoystike ena tsaf
kai nekrosan ta panta.. anabosbinane oi endixeis sto kantran den klidone den eperne
mprosta.. me ta polla pira odikh boithia moy ebale revma kai pire... ston dromo ths epistrofhs
anabosbinane ta panta ... flas ktl.. paratirisa oti kathe fora poy strivw poly to timoni
mplokaroyn ta panta kai bgazei mhnhmata h othonh oti exoun problhma ta frena kai to esp AKoygete synexeia ena taktaktak les kai
exei kolish kapoio rele as mou pei kapoios ti ginete??? na to petaxw??? THX!!!

--------------------

καλημέρα σας!!! θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει c2 VTS poses φορες τον μηνα το τρέχει σε
συνεργεία... το έχω 1 μηνα και κάτι ημερες και όλο το τρέχω για service.. είχα πάει
παιανία εχθές και έκανα μια στάση 30 λεπτών.. μόλις πήγα να βάλω μπροστά ακούστηκε ένα τσαυ
και νέκρωσαν τα πάντα.. αναβοσβήνανε οι ενδείξεις στο καντράν δεν κλείδωνε δεν έπαιρνε
μπροστά.. με τα πολλά πήρα οδική βοήθεια μου έβαλε ρεύμα και πήρε... στον δρόμο της επιστροφής
αναβοσβήνανε τα πάντα ... φλας κτλ.. παρατήρησα ότι κάθε φορα που στρίβω πολύ το τιμόνι
μπλοκάρουν τα πάντα και βγάζει μηνύματα η οθόνη ότι έχουν πρόβλημα τα φρένα και το εσρ Ακούγεται συνεχεια ένα "τακτακτακ" λες και
έχει κόλληση κάποιο ρελέ ας μου πει κάποιος τι γίνετε??? να το πετάξω??? ΘΞ!!!

H μετατροπή έγινε με τη χρήση του :Greeklish to Greek Convertor.
Prokopas


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: exoyn mplokarei ta panta!!! sos!!!
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Μάιος 2009, 14:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Δεν είναι και για να το πετάξεις. Απλά σε αυτοκίνητα με canbus που ελέγχει τα πάντα, κάποια ηλεκτρικά προβλήματα μπορεί να το τρελάνουν.
Επειδή λες οτι δεν έπαιρνε απο μόνο του αλλά πήρε με ρεύμα απο την οδική δες μήπως έχει πρόβλημα ο πολλαπλασιαστής και δεν φορτίζει τη μπαταρία. Αν συμβαίνει αυτό είναι πιθανό να έχει χαλάσει και η μπαταρία γιατί οι μολύβδου δεν αντέχουν πολλές φορές πλήρη εκφόρτιση. Επίσης δες τις ασφάλειες.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Μάιος 2009, 18:48 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
glassy δεν υπάρχει λόγος να απογοητεύεσαι. Είσαι μέσα στην εγγύηση οπότε απευθύνσου στην αντιπροσωπεία προκειμένου να εντοπισθεί και να λυθεί το πρόβλημά σου.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Πρόβλημα με τα ηλεκτρονικά
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ 17 Μάιος 2009, 20:03 
Άβαταρ μέλους
θα ήθελα να πω κάτι για το δικό μου C2. Δεν ειμαι καθόλου ικανοποιημένος για ενα λόγο. Το αυτοκίνητο το έχω 4 χρόνο. Μου έχει βγάλει το λάδι ανα τακτά χρονικά διαστήματα. Αν είχα τα χρήματα να πάρω κάτι άλλο αυτη την στιγμή θα το πούλαγα αμέσως. Επειδή όμως κάτι τέτοιο δεν παίζει θα το λιώνω κάθε μερα. Μου βγάζει που μου βγάζει προβλήματα θα του πιω το αιμα. Να σας πω επίσης οτι ενα ford fiesta που οδηγω στην δουλειά μου δεν μου εχει ζητήσει το παραμικρό. Σε αντίθεση με το δικό μου που το προσεχα μεχρι τώρα σαν τα μάτια μου με έχει τρελάνει. Τι να πώ...και εννοείται ότι πλήρωσα 16320 για να το αποκτήσω σύνολο 17000 κομπλέ.

-- Σάβ Ιουν 06, 2009 7:58 pm --

Περίπου τα ιδια συμπτωματα ειχε και το δικο μου. Με την διαφορα οτι εμενα εμεινε εντελως. Που να δεις οταν εβαζα το κλειδι για να βαλω μπροστα τον κινητηρα τι γινοτανε. Αναβοσβηναν καντράν,λαμπακια, κλειδαριες, σφάλμα στα φρένα. Πολλά πηγαιναν στο μυαλό μου. Μπαταρία, συναγερμος, immobilizer, εγκέφαλος, ασφάλειες. Τελικά το έβαλα μπρός με μπαταρια της οδικης που καλεσα. Προσοχη ειχα προσπαθησει μονος μου με καλωδια που πουλανε σε βενζιναδικο (25ευρώ) και τζίφος. Θέλει χοντρά καλώδια αρκετα. Αφου πηρε μπρός μεχρι να το παω στο συνεργειο πολλά μηνυματα σφαλμάτων λόγο χαμηλής τάσης στην μπαταρια. Αλλαγή μπαταρίας και συνδεση στο lexia για σβήσιμο σφαλμάτων 140 ευρώ. Το αμάξι ηρθε στα ισια του.

Πρόγραμμα ,full exchaust, Bmc filter μεσα στο εργοστασιακό φιλτροκουτι 122 άλογα τροχο δυναμομετρημενα. Κόφτη 7800. Περιμενω την δυναμομετρηση για να την μελετησω λιγο. Ειμαι αρκετα ικανοποιημενος τωρα σε σχεση με πριν απλα δεν εχω προλαβει να το χαρω.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 4 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Προβλημα με Xsara
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 4
Πρόβλημα με κιβώτιο C4 2.0 VTS
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: dog80
Απαντήσεις: 17
Αλλαγή ελαστικών και πρόβλημα με βαλβίδα τροχού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: konak
Απαντήσεις: 14
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΛΕΙΔΙ (?)
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C2
Συγγραφέας: ger_zoym
Απαντήσεις: 4
Προβλημα συμπλεκτη.
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά DS3
Συγγραφέας: staurosGR
Απαντήσεις: 20
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια