Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Πέμ 28 Μαρ 2024, 17:05 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ 30 Μάιος 2009, 12:24 
Άβαταρ μέλους
Πριν 10 μέρες περίπου αγόρασα καινούργιο το c2 1.1 VTR airdream όλα καλά στην αρχή ώσπου πριν λίγες μέρες ανακάλυψα πως με νεκρά κάθε φορά που πατάω συμπλέκτη ανεβάζει περίπου 100 στροφές και την ώρα που το αφήνω πέφτει περίπου 100 στροφές και κάτι από το ρελαντί δηλαδή κάνει πως θα σβήσει και επανέρχεται και πάλι στο φυσιολογικό δούλεμα τον 800 σιον στροφών είναι φυσιολογικό αυτό που μου κάνει το αυτοκίνητο??? βοηθήστε με να βγάλω μια άκρη είναι καινούργιο το αμάξι και δεν θέλω να μπλεξω με λύσε δέσε ευχαριστώ προκαταβολικά.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Ιουν 2009, 14:10 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Σαν πρόβλημα με την πεταλούδα μου ακούγεται. Αλλά αφού είναι καινούργιο και έχεις εγγύηση γιατί δεν το πας σε συνεργείο; Δωρεαν είναι...


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 01 Ιουν 2009, 14:54 
Άβαταρ μέλους
aiolos έγραψε:
Σαν πρόβλημα με την πεταλούδα μου ακούγεται. Αλλά αφού είναι καινούργιο και έχεις εγγύηση γιατί δεν το πας σε συνεργείο; Δωρεαν είναι...


πήγα τους είπα για την πεταλούδα και μου είπαν ότι δεν περνάει από κει καύσιμο μου είπαν να βάλω 100 άρα και να το ανοίξω για καμιά βδομάδα και να ξανά πάω αν το κάνει γιατί πιστεύουν πως είναι από βενζίνη το πρόβλημα μου σβήνει όταν αφήνω το συμπλέκτη με νεκρά ταχύτητα όχι πάντα αλλά το κάνει χάνει τις στροφές ο κινητήρας τώρα τι να πω τι σχέσει μπορεί να έχει αυτό με την βενζίνη???


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2009, 18:26 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Καλά τι σχέση έχει το αν περνάει κάυσιμο απο την πεταλούδα;;;; Προφανώς δεν περνάει, αλλά αυτό δεν αποκλείει να οφείλεται εκεί το πρόβλημα σου.
Η βενζίνη μπορεί να φταίει γιατί μπορεί να είναι νοθευμένη ή να έχει κάποιο σκουπδάκι που δεν το έπιασε το φίλτρο.
Εγώ συνεχίζω να πιστεύω οτι είναι πεταλούδα, αλλά διάγνωση μέσω web δε γίνεται. Δοκίμασε αυτό που σου είπαν μπας και έχει πιάσει κάποιο σκουπίδι και αν δεν γίνει τίποτα κάνε και καμια βόλτα απο άλλο συνεργείο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2009, 20:31 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 13:35
Δημοσιεύσεις: 13
paidia gia sas paromio provlima exo k ego exo ena c2 vts.molis to vazo mprosta kanena provlima me to pou dianiso kapia xiliometra meta apo ligo exi astathia to relanti molis vazo nekro i proti k patiso ton simplekti gia na ksekiniso svini.tin proti fora den eperne kan mprosta k tou ekana reset.apo tote mou to ekane alles dio fores alla eperne mprosta apla epeze sto relanti.exo paratirisi to eksis k tis 3 fores pou mou to exei kanei i stathmi tis venzinis itan peripou sti mesi.kserete ti mpori na simveni?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2009, 20:37 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
craig καλως ήρθες στην παρέα του greekcitroenclub

Θα σε παρακαλούσα να μην γράφεις με greeklish καθώς απαγορεύονται από τους κανονισμούς του forum.
-------------------
Γιατί δεν δοκιμάζεις να αδειάσει όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται το ντεπόζιτο της βενζίνης και να το γεμίσεις μετά από κάποιο βενζινάδικο που εμπιστεύεσαι?
Ρώτησες στη citroen μήπως μέσω του lexia μπορούν να διαγνώσουν τι φταίει?

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί 02 Ιουν 2009, 20:53 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 13:35
Δημοσιεύσεις: 13
φιλε το πηγα στην σιτροεν κ μου ειπαν δεν εχει καπιο προβλημα απλα θα φταιει η βενζινη μαλιστα μου προτειναν να ριξω ενισχυτικο βενζινης μεχρι στιγμης δεν εχω ριξει.εβαλα αλλου βενζινη μολισ ειχαν μηνει 2 κυβακια στο κοντερ δηλαδη δεν ειχε αδιασει εντελωσ απ την προηγουμενη παλι μου το εκανε ξαναφτανει στο ενα κυβακι βαζω απο αλλο πρατηριο παλι τα ιδια.την πρωτη φορα εβαλα εκο την δεφτερη μπιπι κ την τριτη σελ κ στα 3 εβαζα 100.βεβεα οταν εβαλα στην σελ ειδα τεραστια διαφορα το αμαξι δουλευε παρα πολυ καλα λες κ του ειχα κανει σερβισ ενα πραγμα αλλα κ με αυτη την βενζινη μου το εκανε


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Ιουν 2009, 12:34 
Χωρίς σύνδεση
Honored Member
Honored Member
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 20 Φεβ 2007, 21:04
Δημοσιεύσεις: 3526
Τοποθεσία: GoodView
Εικόνες: 33
craig δοκίμασε να ρίξεις και το καθαριστικό που σου είπαν στη Citroen. Όχι ενισχυτικό όμως. Καθαριστικό που το ρίχνεις στη βενζίνη. Είχα και εγώ παρόμοια προβλήματα με αστάθεια ρελαντί και σκορτσάρισματα και μετά από το καθαριστικό δεν έχουν εμφανιστεί ξανά.

_________________
Εικόνα Εικόνα
"Tρακτερισμός": Κατάσταση κατά την οποία κινητήρας THP γουργουρίζει σαν αγροτικό όχημα κατά την πρωινή εκκίνησή του!!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Ιουν 2009, 14:56 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Κάτσε... δηλαδή γεμίζεις, δεν το κάνει και μόλις φτάσει στη μέση αρχίζει να το κάνει;
Αυτό δεν μπορεί να είναι σκουπίδι, τότε θα το έκανε συνέχεια.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Ιουν 2009, 18:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 13:35
Δημοσιεύσεις: 13
στα 3 τελευταια γεμισματα που του εχω κανει μου το εχει παρουσιαση αυτο το προβλημα.το εχει κανει απο μια φορα στο καθε γεμισμα το περιεργο ομως ειναι οτι και τις 3 φορες που εγινε η βενζινη ηταν περιπου στην μεση.τι να πω μπορει να ηταν κ συμπτωση.δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι το προβλημα δεν το παρουσιαζει συνεχεια αλλα οποτε του ερθει.μαλιστα την τελευταια φορα που το επαθε πηγενα ταξηδη και το παρουσιασε μετα απο τρια τεταρτα αφου ειχα ξεκινηση,οταν εφτασα στον προορισμο μου κ σταματησα παρατηρησα οτι ακομα το εκανε δηλαδη στο ρελαντι επεζε μεχρι που εδινα λιγο γκαζι κ εσβηνε τελος παντων το αφησα κ το ξαναπηρα μετα απο 3 ωρες,μολις το βαζω μπροστα εκανε τα ιδια το αφηνο σε μια κατηφορα με νεκρο κ εδινα λιγο γκαζι μολισ αφηνα το γκαζι εσβηνε ωσπου σε καποια φαση λιγο πιο κατω ξανααφηνω εντελως το γκαζι κ δουλευε τελεια στο ρελαντι κανενα προβλημα.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ 03 Ιουν 2009, 20:14 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Τι να σου πω... σκουπίδι που εμφανίζεται μια φορά στα 400-500χλμ μου φαίνεται περίεργο. Δοκίμασε πάντως με το καθαριστικό, δεν χάνεις τίποτα.
Το κακό είναι οτι αν το κάνει τόσο αραιά, άντε να πετύχεις να το δει το συνεργείο.


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ 04 Ιουν 2009, 19:38 
Άβαταρ μέλους
η λύση στο πρόβλημα μου βρέθηκε ευτυχώς πέρασα το καινούργιο λογισμικό στον εγκέφαλο και τέλος όλα τα προβλήματα μια χαρά δουλεύει τώρα ούτε αστάθεια ούτε η στροφές πέφτουν ώστε να μου σβήνει άπλα ήθελε update το πρόγραμμα του εγκεφάλου γιατί σε μερικά μοντέλα έχει το παλιό αυτά από μένα :gflag


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιουν 2009, 12:39 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Πέμ 21 Μάιος 2009, 13:35
Δημοσιεύσεις: 13
ρε παιδια λετε και το δικο μου να θελει καινουργιο λογισμικο?για αρχη θα του ριξω καθαριστικο για να δω πως θα παει κ βλεπω.ξερετε καποια καλη εταιρεια για το καθαριστικο?


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 05 Ιουν 2009, 17:13 
Άβαταρ μέλους
craig έγραψε:
ρε παιδια λετε και το δικο μου να θελει καινουργιο λογισμικο?για αρχη θα του ριξω καθαριστικο για να δω πως θα παει κ βλεπω.ξερετε καποια καλη εταιρεια για το καθαριστικο?


εγώ θα σου πρότεινα αν είσαι στην εγγύηση να πας να του περάσεις το τελευταίο update και μετά κανε ότι είναι να κάνεις μπορεί να μην χρειαστεί να κάνεις και τίποτα και το αμάξι σου να στρώσει είδα τεράστια διαφορά χωρίς πλάκα από την ώρα που το περάσαμε στο αμάξι τώρα εσύ διαλέγεις τις κινήσεις σου


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Αστάθεια Ρελαντί
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ 26 Ιούλ 2010, 13:03 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 24 Οκτ 2006, 16:05
Δημοσιεύσεις: 37
Γνωριζει καποιος το κόστος αναβαθμισης του λογισμικου ,για εκτός εγγύησης αμάξι;


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 15 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

Ρελαντί-χαμηλες στροφές κινητήρα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Saxo
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Θορυβος στο ρελαντί citroen c3 diesel 1400 2014
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Πρόβλημα στο ρελαντί
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά Xsara
Συγγραφέας: efmi13
Απαντήσεις: 4
Αστάθεια - Τρέμουλο Τιμονιού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 16
πρόβλημα με ρελαντί και σβήνει
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C3
Συγγραφέας: malama1967
Απαντήσεις: 18
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 7 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ
Απέκτησε Greek Citroen Club αξεσουάρ