Ημερολόγιο Γκαλερί Αναζήτηση Εγγραφή Σύνδεση 

[ +/- ] [ Τώρα είναι Παρ 29 Μαρ 2024, 17:25 ]


 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 



 
Συγγραφέας Μήνυμα
 Θέμα δημοσίευσης: Τρέμουλο στην εκίννηση απο στάση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 01:42 
Άβαταρ μέλους
Φίλοι,

Είμαι καινούργιος στην παρέας σας. Έχω ένα C2 1.1 VTR που το χρησιμοποιώ κυρίως για μετακινήσεις μέσα στην πόλη και έχω 13500χλμ.
Έχω το εξής θέμα: Όταν πάω να ξεκινήσω από στάση, το αυτοκίνητο τρεμουλιάζει μέχρι να πάρει λίγο... Άλλοτε το κάνει πιο πολύ, άλλοτε λιγότερο ως καθόλου... Τι λέτε να είναι? Δίσκος..? Από τώρα? Επίσης η αντιπροσωπεία στο σέρβις των 10.000 ήθελε να μου αλλάξει τακάκια, πράγμα που μου φάνηκε περίεργο αυτοκίνητο με 10.000.

Θα ήθελα να με συμβουλέψετε με pm που μπορώ να πάω σε μάστορα (όχι αντιπροσωπεία) στην Αθήνα, κοντά στην Καλλιθέα... γιατί η Αντιπροσωπεία γδέρνει και δεν της έχω εμπιστοσύνη κιόλας, γιατί έχουν αναδουλειές.

Φιλικά

Χάρης


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρέμουλο στην εκίννηση απο στάση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 08:50 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 11 Σεπ 2006, 08:06
Δημοσιεύσεις: 2852
Τοποθεσία: Phoenix - LineageII official Server
Μπορώ να σκεφτώ 3 τρόπους "τρεομυλιάσμοατος"

α) Το πρωί όταν πάς να βάλεις μπρός και να φύγεις, το αυτοκίνητο κομπιάζει στην 1η και στη 2α, και για 100 μέτρα περίπου πάει ασθμένοντας. Ολα τα γαλλικά το έχουν αυτό, εγώ το περιόρισα αλλάζοντας λάδια, και βάζοντας Shell Helix 5w-40.
β) Σε όλες τις εκκινήσεις απο στάση (εννοείται οτι δεν μιλαμε πια για την 1η περίπτωση) οπως πχ στο φανάρι, το αυτοκίνητο τρέμει και ίσως δείς και τα φώτα να τρεμοπαίζουν όταν είναι βράδυ. Εκεί πατάς περισσότερο γκάζι στην εκκίνηση. (Δοκίμασε να κάνεις... αγωνιστκές εκκινήσεις για να δεις αν συνεχίζει να στο κάνει)
γ) Δίσκος πλατό, οπου εκεί δεν έχει τρέμουλο... αλλα νιώθεις οτι πατάς σε χαλίκια και οτι σπινιάρει, ενώ δεν κάνει κάτι τέτοιο. Πάντως αν ψάξεις, υπάρχει ειδική ενότητα "Αλλαγή Δίσκο πλατό στα 10.000χλμ". Είχα αλλάξει και εγώ εντός εγγύησης στο C4 μου.

Τώρα όσον αφορά τα τακάκια, εμένα πρώτη μου αλλαγή ήταν στα 57.000χλμ. Τα πίσω θα τα αλλάξω στα 70. Δεν παταω και πολυ φρένο...


Το/Τα ακόλουθα μέλος ευχαρίστησε MeddlingMageGR για την δημοσίευση του/της: Επισκέπτης
Κορυφή 
 
 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρέμουλο στην εκίννηση απο στάση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 12:51 
Άβαταρ μέλους
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου....
Μάλλον το βλέπω να είμαι στην 3η κατηγορία... αλλά από 13.5000χλμ?? Τόσο νωρίς? Σε κανένα άλλο δεν έχει χρειαστεί να αλλάξω τόσο νωρίς. Τι να πω?

Συνάδελφοι, σας παρακαλώ όποιος έχει στην Αθήνα να μου συστήσει καλό συνεργείο να μου στείλει pm! Δεν πάω αντιπροσωπεία!!

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρέμουλο στην εκίννηση απο στάση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 21:54 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Τρί 04 Νοέμ 2008, 21:47
Δημοσιεύσεις: 469
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ
Γεια σου φιλε και Χρονια Πολλα.Δεν μπορω να υποθεσω τη μπορει να ειναι,αλλα περι αντιπροσωπειας θα σου μιλησω.Εαν ειναι καινουργιο γιατι να πας σε ενα αλλο συνεργειο και να χασεις και την εγγυηση?Εγω θα πηγαινα στην αντιπροσωπεια θα ζητουσα να μου πουνε τη προβλημα υπαρχει και απο κει και περα αναλογα και την ζημια η την καλυπτη η εγγυηση η πληρωνεις τα ανταλακτικα και τα περαστικα.Αλλα δεν μπορω να σκεφτω οτι η οικονομικη διαφορα μιας αντιπροσωπειας και ενα εξωτερικο συνεργειο ειναι τοσο μεγαλη που να σε κανει να πας σε αλλο συνεργειο και οχι στο εξουσιοδοτημενο.

_________________
KABAΛΑ CITY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! c2vts http://www.facebook.com/makis.zou φωτογραφιες απο αγωνες enduro και motocross


Κορυφή 
 
 
 Θέμα δημοσίευσης: Re: Τρέμουλο στην εκίννηση απο στάση
ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ 25 Δεκ 2009, 23:06 
Χωρίς σύνδεση
Άβαταρ μέλους

Εγγραφή: Δευτ 16 Ιούλ 2007, 14:19
Δημοσιεύσεις: 4897
Τοποθεσία: Αθήνα
Εικόνες: 1
Τακάκια είναι δύσκολο να θες απο τα 10.000. Αλλά ρίξε και μια ματιά μόνος σου. Αν βγάλεις τα τάσια κάτι μπορείς να δείς με την κατάλληλη γωνία. Στη χειρότερη βγάζεις τη ρόδα.

Για το άλλο πρόβλημα μάλλον ο δίσκος είναι. Το κάνει και το δικό μου αλλά οχι στην πρώτη. Μόνο στην αλλαγή απο πρώτη σε δευτέρα (όταν έχει μπει η δευτέρα και πατάω γκάζι). Όπως και σε εσένα, άλλοτε περισσότερο και άλλοτε λιγότερο ή καθόλου. Ο μηχανικός που του το είπα δεν ανησύχησε, μου είπε απλά οτι δεν έχει πατήσει καλά ο δίσκος και θα διορθωθεί απο μόνο του. Και εγώ 10.000 έχω.


Κορυφή 
 
 
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
 
 Σελίδα 1 από 1 [ 5 Δημοσιεύσεις ] 



Συναφή θέματα

θόρυβος στην μηχανή και χάσιμο λαδιού
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: jose
Απαντήσεις: 13
Προβλημα στην πορεια
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά Θέματα
Συγγραφέας: Anonymous
Απαντήσεις: 0
Κολάρο απο Φίλτρο στην τουρμπίνα
Δ. Συζήτηση: Τεχνικά-Μηχανολογικά-Ηλεκτρ/ικά C4
Συγγραφέας: gerolikos282
Απαντήσεις: 24
Επένδυση carbon στην κονσόλα για C4
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: dcat
Απαντήσεις: 8
Κάφροι υπάρχουν και στην Θεσσαλονίκη
Δ. Συζήτηση: Εσωτερικό-εξωτερικό C4
Συγγραφέας: jose
Απαντήσεις: 65
Κορυφή
 


Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες

 
 

 
Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
Σύνδεση
Όνομα μέλους:

Εγγραφή
Κωδικός:

Ξέχασα τον κωδικό μου
Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

 
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια
Γίνε σήμερα club member και απέκτησε ΜΟΝΑΔΙΚΑ προνόμια